Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (40)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К663.054.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Єфремов А.Б. 
Вдосконалена технологія очистки стічних вод гальванічних виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / А.Б. Єфремов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію реагентної очистки гальванічних стічних вод з допомогою рециркуляції осаду, що дозволяє очистити стічні води від іонів важких металів, зокрема іонів шестивалентного хрому відповідно до чинних норм, зменшити дози використання реагентів і скоротити обсяги осадів, що утворюються. Показано вплив рециркуляції осаду на процес утворення завислого шару осаду, що сприяє інтенсифікації подальшого процесу у тонкому шарі та підвищенню ступеня очистки стічних вод на його залишкову концентрацію. Одержано емпіричні залежності, які дозволяють розрахувати значення залишкової концентрації шестивалентного хрому залежно від кількості циклів і співвідношення сірчанокислого заліза до шестивалентного хрому. Розроблено конструкцію тонкошарового відстійника з рециркуляцією осаду й одержано основні параметри процесу реагентної очистки стічних вод гальванічних виробництв з рециркуляцією осаду та без неї, що зумовлює суть методу покращання властивостей гальванічних осадів і підвищення ефективності очистки даних вод. Запропоновано технологічні схеми для реконструкції існуючих локальних очисних споруд машинобудівних підприємств та для проектування і будівництва нових з застосуванням рециркуляції осаду для очистки гальванічних стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА36191

Рубрики:

      
2.

Глушко О.В. 
Комплексна маловідходна іонообмінна технологія очистки стічних вод від іонів важких металів: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Глушко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси іонообмінного очищення води від іонів важких металів з використанням сильнокислотного (КУ-2-8) та слабокислотного (Lewait TP-207) катіонітів та високоосновного аніоніту (АВ-17-8). Вивчено процеси регенерації сильнокислотного катіоніту КУ-2-8 розчинами сульфату натрію. Показано, що ефективність процесу зростає з підвищенням концентрації сульфату натрію і мало залежить від pH = 5-9. Описано процеси електрохімічного відновлення важких металів з регенераційних розчинів. Доведено, що регенераційні розчини отримані за десорбції іонів міді з катіоніту КУ-2-8, придатні для використання під час травлення плат. Визначено кінетику та динаміку процесів десорбції і хромат-аніонів з аніоніту АВ-17-8 залежно від складу розчинів та pH-середовища. Запропоновано маловідходні схеми очистки води від іонів важких металів, що забезпечують створення замкнутих циклів промивки деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА353619

Рубрики:

      
3.

Кочетов Г.М. 
Наукове обгрунтування і розробка методів і споруд для утилізації нікелю із стічних вод гальванічних виробництв: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.04 / Г.М. Кочетов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Запропоновано та науково обгрунтовано нову концепцію комплексної очистки стічних вод, які містять нікель. Розроблено технології та споруди для роздільної переробки промивних вод, відпрацьованих електролітів, твредофазних відходів очистки стічних вод - гальваношламів. На підставі результатів вивчення механізмів і особливостей процесів вилучення нікелю зі стічних вод, проведення теоретико-експериментальних досліджень, аналізу й узагальнення одержаних даних розроблено нові технологічні схеми локальної очистки промивних вод лінії нікелювання для великих гальванічних виробництв з повторним використанням води та важких металів, а також для малих виробництв та використанням компактних споруд, створенням замкнутого циклу водообороту та рекуперацією відходів. Запропоновано та науково обгрунтовано застосування прояснювача з шаром завислого осаду для одночасного вилучення зі стічної води великих гальванічних підприємств іонів заліза та завислих речовин. Для інтенсифікації роботи основних споруд побудовано та науково обгрунтовано нову математичну модель очистки стічних вод лінії нікелювання у шарі завислого осаду та математичну модель динамічного процесу очистки стічних вод від іонів нікелю за методом іоного обміну. Завдяки реалізації моделей відповідно за аналітичним і числовим методами одержано нові розрахункові залежності для визначення конструктивних і фільтраційних характеристик роботи прояснювача й іонообмінного фільтра в розроблених процесах очистки стічних вод. Наведено методи екологічно безпечної утилізації відходів очистки промивної води - елюатів катіонітових фільтрів з одержанням солей нікелю для використання на гальванічних виробництвах. Створнено принципово новий сорбційно-окисний метод регенерації відпрацьованих електролітів нікелювання. Розроблено ресурсоощадні технології переробки шламів, які містять нікель, виробництва емалевих і глазурованих покриттів, а також солей нікелю. Уперше з відходів гальванічних виробництв одержано нові матеріали для емалювальної промисловості: нікеліт і нікеліт-Т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА350437

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Регуш А. Я. 
Очищення продувних вод оборотних систем водопостачання гальванічних виробництв від іонів важких металів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / А. Я. Регуш ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку адсорбційних установок, в яких в якості завантаження використовується Закарпатський клиноптилоліт родовища Сокирниця. Розроблений метод розрахунку враховує багатокомпонентність продувних вод та їх активну реакцію. Встановлено іонообмінний механізм адсорбції іонів важких металів з модельних розчинів природним клиноптилолітом. Запропоновано залежності для визначення часу захисної дії адсорбера типу швидкого фільтра, втрат напору в шарі завантаження й інтенсивності її промивки. Надано методику для визначення дози клиноптилоліту для апаратів з мішалками. Наведено технологічні схеми очистки продувних вод на базі адсорбера із щільним шаром клиноптилоліта та на базі реактора з мішалкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.12 + К663.054.9
Шифр НБУВ: РА376823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Одноріг З.С. 
Сорбція йонів міді хімічно модифікованим природним клиноптилолітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / З.С. Одноріг ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено обмін іонів міді на клиноптилоліті. Встановлено вплив різних хімічних реагентів-модифікаторів та температурної активації, а також залежність іонообмінної ємності клиноптилоліту від режимних факторів. Розроблено математичну модель іонного обміну в апараті ідеального перемішування, що дає можливість прогнозувати кінетику процесу в реакторі з мішалкою. Визначено коефіцієнти дифузії іонів міді в порах мінералу у внутрішньодифузній та змішаній областях кінетики для різних температурних умов реалізації процесу. Запропоновано загальну технологічну схему очищення стічних вод, забруднених внаслідок промивання деталей після міднення, апробовану на ВАТ "Львівський автобусний завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9
Шифр НБУВ: РА318858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сергєєва О.В. 
Технологія плазмохімічного рідкофазного вилучення іонів полівалентних металів з відходів гальванічних та травильних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.В. Сергєєва ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження фізико-хімічних перетворень у воді та водних розчинах, що містять іони полівалентних металів. Встановлено, що у процесі плазмохімічної обробки відбувається накопичення пероксидних сполук та виділення іонів металів у вигляді осадів. Розроблено математичну модель кінетики концентраційних змін у рідині та в процесі її обробки контактною нерівноважною плазмою. Зазначено, що дана модель містить хімічні, плазмохімічні, електрохімічні та фотохімічні реакції та придатна для розрахунку плазмохімічних процесів, радіолізу, фотолізу та електролізу. Запропоновано технологічну схему плазмохімічного вилучення іонів полівалентних металів, яка відрізняється універсальністю та гнучкістю залежно від вимог технологічного процесу. З'ясовано, що використання розробленої технології у процесах вилучення іонів полівалентних металів зі стічних вод дозволяє вилучити більше 99 % металу за умов одночасного зниження витрат у порівнянні з базовим варіантом у 1,8-2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 + К675.79
Шифр НБУВ: РА311091

Рубрики:

      
7.

Мельник О. С. 
Утилізація стічних вод гальванічного виробництва та їх нейтралізація: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. С. Мельник ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Вдосконалено систему комплексного оцінювання рівня екологічної небезпеки впливу технологічних ліній гальванічного виробництва на довкілля, яка відрізняється від існуючих повнотою врахування виробничих чинників технологічного процесу. Визначено фізичну модель знешкодження стічних вод в елекгрокоагуляторі з перфорованою анодною чарункою, заповненою розчинним металевим завантаженням, за рахунок встановлення переважаючих механізмів адгезійного впливу гідроксокомплексів на відновлення іонів шестивалентного хрому. Вперше одержано багатофакторну математичну модель процесу очищення хромовмісних стічних вод. Розроблено наукові засади створення інженерного методу розрахунку конструктивних параметрів стружкового електрокоагулятора. Висвітлено модель міграції матеріальних потоків хромовмісних розчинів у технологічному циклі гальванічного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9
Шифр НБУВ: РА379557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кручина В.В. 
Фізико-технічні процеси електроімпульсного диспергування струмопровідного матеріалу при утилізації виробничих відходів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.07 / В.В. Кручина ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено процес комплексної утилізації відходів гальванічних цехів і виробництв металообробки методом електроімпульсного диспергування струмопровідного матеріалу у воді. Проведено уточнення моделі нелінійної, нестаціонарної, вісесиметричної задачі теплопровідності з поверхневим джерелом тепла. Розроблено математичну модель і побудовано сітчасту номограму для визначення раціональних параметрів, що забезпечують максимальну масу диспергованого матеріалу. Досліджено можливість термомеханічного руйнування матеріалів під дією імпульсного електричного розряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К639 + К663.054.9
Шифр НБУВ: РА373321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського