Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=К663.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Крохмальний О.О. 
Корозійно-механічна тривкість хромомарганцевих сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.О. Крохмальний ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено електрохімічну поведінку та корозійно-механічну тривкість нових високоміцних хромомарганцевих сталей для енергетики з урахуванням умов їх експлуатації. Розроблено методичні підходи до оцінки працездатності даних матеріалів та рекомендації щодо її підвищення. Встановлено оптимальні параметри катодного захисту сталей від локальної корозії та корозійного розтріскування в гарячих розчинах хлориду натрію та дихлориду міді. Висвітлено перспективи протикорозійного захисту даних матеріалів поліуретановою та кремнійорганічними полімерними композиціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.4 + З261.621.2-03
Шифр НБУВ: РА313197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чигиринець О.Е. 
Наукові основи створення антикорозійних наповнювачів з рослинних відходів для грунтових лакофарбованих покриттів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.14 / О.Е. Чигиринець ; Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. — Л., 2006. — 38 с. — укp.

Розроблено протикорозійний наповнювач з рослинних кісточкових відходів, що підвищує стійкість лакофарбових матеріалів, нанесених на іржу. Визначено хімічний склад кісточкових порошків та їх екстракційної частини. Установлено закономірності процесу взаємодії екстракційної частини порошкових перетворювачів іржі (ППІ) й іржі. Показано, що підвищення захисних властивостей лакофарбового грунту на його основі за умов експлуатації відбувається завдяки адгезійному механізму, який полягає в екстрагуванні хімічно активної частини ППІ у процесі вологонасичення лакофарбових матеріалів, що призводить до звуження капілярів покриття за умов набухання частинок наповнювача та сприяє гальмуванню дифузійних процесів на межі метал - покриття завдяки формуванню з іржею інертного шару низькорозчинних сполук. Розроблено технологію виготовлення ППІ, що базується на модифікації кісточкових порошків N-вмісними сполуками за методом механохімічного щеплення. Розроблено методику прискорених випробувань ефективності ППІ, що базується на визначенні швидкості корозії зразків з модельною іржею за поляризаційним методом у водних екстрактах кісточкових порошків. Базуючись на встановленому протикорозійному ефекті у сумішах ППІ з відомими пігментами, розроблено ефективні нетоксичні суміші для традиційних грунтів і формування іржі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.41-3 + Л749.8-3 +
Шифр НБУВ: РА346175

Рубрики:

      
3.

Костенко І.А. 
Протикорозійний захист сталі від матеріальних та енергетичних забруднень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / І.А. Костенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К662 + К663.41
Шифр НБУВ: РА315297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гальченко Г.Ю. 
Розробка засобу тимчасового протикорозійного захисту металопрокату на основі соапстоків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Г.Ю. Гальченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено засіб тимчасового протикорозійного захисту (ЗТПЗ) металопрокату. Проведено вивчення відходів промисловості України. Розроблено новий ЗТПЗ на базі соапстоків та визначено схему формування його захисної плівки на поверхні металу. Установлено, що ЗТПЗ є інгібітором змішаного типу. У нейтральних і слабокислих водних середовищах домішка ЗТПЗ забезпечує надійний захист металовиробів від 5-ти місяців до 1-го року. Розроблений ЗТПЗ утворює захисну плівку товщиною 8 - 16 мкм, яка за рахунок сумісної хемосорбції компонентів екранує (блокує) поверхню металу. ЗТПЗ можна використовувати на сталевій поверхні з різними видами обробки (за механічної обробки, травлення, окалини) та на поверхні з різною температурою від 293 К до 573 К. Плівка ЗТПЗ підвищує стійкість до корозії арматурних стрижнів у бетоні удвічі та збільшує силу зчеплення з бетоном у 1,3 рази. За промислових умов установлено, що плівка ЗТПЗ забезпечує тимчасовий захист арматурного металопрокату за умов морських портів терміном до 2-х місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.47 +
Шифр НБУВ: РА351782

Рубрики:

      
5.

Сиза О.І. 
Розробка наукових принципів створення інгібуючих синергічних композицій та модифікованих ними епоксидних покриттів для захисту сталей від корозії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.14 / О.І. Сиза ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2001. — 39 с. — укp.

Досліджено питання підвищення хімічного опору сталі в агресивних середовищах корозії та корозійно-механічного руйнування (КМР) синергічними захисними композиціями та модифікованими епоксидними покриттями. Розроблено наукові принципи створення нових ефективних захисних епоксидних порошкових покриттів (ЕПП), засновані на кількісному взаємозв'язку електронної структури, термодинамічних характеристик, адсорбційних і захисних властивостей N-, S-, O-вмісних гетероциклів (ГТЦ) як модифікаторів ЕПП на прикладі 5 груп сполук (111 речовин) - конденсованих імідазолів і тіазолів. Встановлено основні закономірності механізму підвищення захисних властивостей епоксидних композицій та інтенсифікації формування покриття під дією ГТЦ, що базуються на кореляційних залежностях числових коефіцієнтів інгібування корозії та КМР від термодинамічних характеристик: потенціалу іонізації, дипольного моменту, ентальпії утворення, енергії зв'язку, силових постійних валентних коливань хімічних зв'язків, констант Гаммета, резонансних і стеричних констант. Hозвинуто методи та методологію корозійного моніторингу щодо ефективності захисту сталі епоксидними покриттями на рідких і порошкових олігомерах від корозії під напруженням з визначенням парціальних коефіцієнтів інгібування. кислотного травлення сталі, визначено технологічні режими. Розроблено й оптимізовано нові ЕПП, які відповідають вимогам екологічної безпеки, забезпечують надійність металовиробів у ході експлуатації, значну економію матеріальних та енергоресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-12 + К663.42
Шифр НБУВ: РА316331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Букетов А.В. 
Розробка полімеркомпозиційних захисних покриттів із самоорганізуючою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.В. Букетов ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив полідисперсних феро-, пара- та діамагнітних наповнювачів на реологічні, адгезійноміцнісні, фізико-механічні та теплофізичні властивості, а також на корозійну та зносостійкість полімеркомпозитних захисних покриттів. Вперше встановлено й обгрунтовано наявність магнітної адгезії на межі стальна основа - полімеркомпозит, яка виникає за рахунок взаємодії магнітних полів наповнювача та феромагнітного субстрату. Розкрито ефективність використання високочастотної магнітної обробки композицій, наповнених феро- та парамагнітними дисперсними частинками, що забезпечує підвищення фізико-механічних і теплофізичних характеристик на 20 - 30%. На підставі проведених досліджень створено і впроваджено нові двошарові полімеркомпозитні покриття для захисту від корозії та гідроабразивного спрацювання рефлекторів параболічних антен та технологічного устаткування харчової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.42-1
Шифр НБУВ: РА314392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського