Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=М520.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бунчак О. М. 
Еколого-агротехнічне обгрунтування утилізації відходів шкіряного виробництва та осаду очисних споруд: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / О. М. Бунчак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Експериментальними та виробничими дослідженнями вперше в Україні розроблено, запатентовано та впроваджено у виробництво технологію та систему переробки органічних відходів шкіряного виробництва й осаду очисних споруд методом прискореної аеробної біологічної ферментації в органічні добрива універсальної дії. Визначено вплив цих добрив нового покоління на агрохімічні, мікробіологічні та екологічні властивості грунтів, ріст і розвиток рослин картоплі, їх продуктивність та якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9
Шифр НБУВ: РА380377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Скиба М.Є. 
Наукові основи ресурсозберігаючих технологій переробки відходів натуральних шкір у матеріали та вироби взуттєвого виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.06 / М.Є. Скиба ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади проектування ресурсоощадних технологій для переробки відходів натуральних шкір. Розроблено модель волокнистої структури шкіри, на основі якої визначено теоретичні засади технологій переробки шкіряних відходів. Одержано аналітичні залежності між основними технологічними параметрами операції розволокнення структури та конструктивними параметрами технологічного обладнання. Запропоновано удосконалену модель гідродинамічного розволокнення, на базі якої розроблено метод інтенсифікації гідродинамічного розволокнення шкіряних відходів. Експериментально підтверджено правомірність основних положень теорії технологічних процесів розволокнення волокнистої структури шкір и. На підставі дослідження експлуатаційних властивостей підошов і взуттєвих картонів, виготовлених з домішками шкіряних волокон, підтверджено високі якісні показники одержаних виробів та ефективність запропонованих технологій розволокнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9 +
Шифр НБУВ: РА331887

Рубрики:

      
3.

Борисенко Ю.В. 
Розробка колагензберігаючої технології дехромування продуктів переробки шкіри і одержання білоквмісного клею: Автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.19.05 / Ю.В. Борисенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено одностадійні способи та технології дехромування продуктів переробки шкіри з максимальним збереженням структури колагену , а також технології одержання високоякісного клею з дехромованої сировини. Встановлено, що у процесі дехромування у присутності гідроксиду амонію солями ряду органічних і неорганічних кислот надмолекулярна сруктура колагену продуктів переробки шкіри збереглася, а амінокислотний вміст складає 97 - 98 % від пікельованого колагену, що дозволяє використовувати дехромовану сировину для виробництва клею, подібного міздровому, та іншої продукції. Запропоновано технологію одержання високоякісного клею з дехромованих продуктів переробки шкіри на технологічній лінії виробництва міздрового клею. Показано, що відпрацьовані дехромуючі розчини можна використовувати багатократно для проведення процесу дехромування, а також застосовувати їх для підвищення основності дубильних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9 +
Шифр НБУВ: РА323984

Рубрики:

      
4.

Тарасенко Г.В. 
Розробка способу одержання хромових дубителів з відходів шкіряного виробництва та їх використання у виробництві шкір: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Г.В. Тарасенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено спосіб одержання хромових дубителів шляхом відновлення Cr (VI) до Cr (III) з застосуванням як відновників хром-білоквмісних відходів шкіряного виробництва та способу застосування цих дубителів у шкіряному виробництві, який забезпечує максимальну фіксацію сполук хрому (III) дермою та мінімальний вміст його у відпрацьованих дубильних розчинах. Зазначено, що реалізація способу за виробничих умов дасть змогу раціонально використовувати ці відходи та зекономити кошти внаслідок обмежування придбання хромових дубителів за кордоном. Встановлено закономірність впливу природи різного типу відновників на властивості розчинів синтезованих дубителів та на підставі одержаних результатів дослідження складу, хімічних і фізико-хімічних властивостей комплексних сполук хрому (III), запропоновано можливу будову цих дубителів та вивчено природу їх взаємодії з колагеном дерми. Доведено, що присутність у внутрішній сфері хромових комплексів дубителів водночас аніонів аміно- та мурашиної кислот сприяє орієнтуванню колагенових пучків, підвищенню розривної міцності та збільшенню міцності у разі розтягування хромованого напівфабрикату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.3-36 + М520.9 +
Шифр НБУВ: РА323116

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського