Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (219)Книжкові видання та компакт-диски (92)
Пошуковий запит: (<.>U=М88$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Гавенко С.Ф. 
Методи та засоби нормалізації технології виготовлення книг способом незшивного клейового скріплення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.01 / С.Ф. Гавенко ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Удосконалено технологію виготовлення книг шляхом створення нових способів незшивного клейового скріплення (НКС), а також методів і засобів її нормалізації через теоретичні та практичні дослідження процесів утворення клейових з'єднань у корінцях книжкових блоків. Досліджено вплив фізико-механічних і технологічних властивостей клейових з'єднань різної природи на міцність видань НКС та їх довговічність. Розкрито особливості механізму взаємодії клеїв і паперів залежно від вибраної технології склеювання корінців блоків на сучасних машинах НКС з клейовими апаратами валкового типу. Доведено доцільність фізичної та хімічної модифікації клеїв та їх вплив на підвищення експлуатаційних показників видань - міцність, довговічність і кут розкривання блоків. Визначено можливість виготовлення видань прогнозованої міцності та довговічності, а розроблена модель і робоча діаграма технології склеювання дозволяють керувати процесом скріплення корінців книжкових блоків. Встановлено закономірності змін напружено-деформованого стану книги в процесі виготовлення та експлуатації. Розроблено теоретичну концепцію створення методів і засобів оцінювання експлуатаційних показників книжкових видань на інформаційно-технологічній основі, системному та функціонально-структурному підході з використанням статистичних методів контролю, що стало передумовою розробки експертно-комп'ютерної системи оцінювання якості видань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.222
Шифр НБУВ: РА321038

Рубрики:

      
2.

Іванко А.І. 
Механіка процесу обрізування книжково-журнальних блоків дисковими ножами з планетарним приводом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / А.І. Іванко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання якості продукції, збільшення продуктивності та зменшення енергоємності на операціях безупинного обрізування з трьох боків книжково-журнальних блоків та зрізування корінцевих фальців. Розроблено новий спосіб обрізування з використанням дискових ножів з планетарним приводом. Теоретично розраховано та експериментально підтверджено оптимальні параметри приводу дискових ножів та технологічні режими виробничого процесу, які дозволяють досягти високої якості обрізування та зменшення енергосилових витрат. Наведено рекомендації щодо проектування секцій обрізування у складі сучасних потокових ліній та у вигляді операційних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.31 +
Шифр НБУВ: РА353686

Рубрики:

      
3.

Топольницький П.В. 
Наукові основи безвистійного обрізування книжково-журнальних блоків: технологія і устаткування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.01 / П.В. Топольницький ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

За результатами експериментальних і аналітичних досліджень установлено оптимізовані геометричні параметри різального інструмента та розроблено метод його автоматизованого проектування, вибрано найбільш придатну для використання високошвидкісну систему транспортування блоків та пристрій для зміни напрямку їх переміщення на основі однобічних зубчастих пасів. Розроблено теоретичні засади процесу транспортування блоків, розкрито явища, що виникають у процесі транспортування блоків під час їх обрізування. Виявлено можливість застосування багатолезевого інструмента для обрізування переду "англійскої" брошури. Визначено технічні можливості способу обрізування блоків інструментом, лезо якого коливається з ультразвуковою частотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.31 +
Шифр НБУВ: РА326023

Рубрики:

      
4.

Топольницький П.В. 
Розробка наукових основ технології і проектування устаткування для безвистійного обрізування книжково-журнальних блоків: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.01 / П.В. Топольницький ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2000. — 32 с. — укp.

Аналітичним та експериментальним методами виявлено доцільні (з міркувань якості обрізування та мінімізації технологічних опорів) геометричні параметри леза одиничного ножа, а також конструкції багатолезових різальних інструментів (БРІ). Наведено методику автоматизованого проектування БРІ з оптимізованими параметрами, до основ якої покладено результати експериментальних досліджень процесу різання, одержано на їх основі емпіричні залежності. Розроблено математичну модель процесу обрізування блоків за допомогою БРІ. Встановлено характер зміни та величини технологічних опорів на різних етапах обрізування блоків, а також одержано вихідні дані для проектування транспортувального органа машини. Досліджено пружно-силову взаємодію ланок відібраної транспортувальної системи на базі зубчастих пасів, що виникає у період обрізування блоків. Доведено вплив коливного процесу на характер зміни технологічних опорів і визначено шляхи їх мінімізації. Проведено порівняльний аналіз механізмів і досліджено механіку процесу зміни напрямку переміщення блоків у машині. Проаналізовано оптимізаційний синтез необхідного механізму та запропоновано методику його проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.31-5-02
Шифр НБУВ: РА311452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Книш О.Б. 
Розробка технології та засобів дискретно-дотичного способу підготовки корінця книжкового блока до нанесення клею при клейовому скріпленні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / О.Б. Книш ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено питання покращання міцності клейового незшивного скріплення. Запропоновано проводити підготовку корінця до нанесення клею дискретно-дотичним способом. Аналітичним та експериментальним шляхом встановлено оптимальні (з точки зору збільшення міцності скріплення та мінімізації енергомісткості процесу) геометричні параметри програмованого рельєфу корінця та відповідні технологічні параметри. На базі аналітичних та експериментальних досліджень розроблено рекомендації щодо проектування механізму ножа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.222
Шифр НБУВ: РА314481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коломієць А.Б. 
Розробка технологічного процесу обрізування дискретно-дотичним способом книжково-журнальних блоків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / А.Б. Коломієць ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено можливість використання дискретно-дотичного способу для безупинного обрізування книжково-журнальних блоків. Визначено оптимальні технологічні режими даного процесу за умов використання ножа, що здійснює плоско-паралельний обертовий рух. Розроблено метод визначення технологічних зусиль різання, на основі якого проводиться оптимізація параметрів привода різального інструмента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.31
Шифр НБУВ: РА319667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Йордан Г.М. 
Технологія та обладнання для мікрохвильового висушування книжкових блоків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Г.М. Йордан ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес інтенсифікації виготовлення книжкових видань методом мікрохвильового висушування клейових з'єднань у корінцях книжкових блоків. Проаналізовано технології висушування, загальні класифікаційні ознаки сучасних сушильних пристроїв. На підставі принципів теорії сушіння обрано методи дослідження волого- та тепломасообмінних характеристик процесів висушування в розробленому мікрохвильовому пристрої. Встановлено математичну залежність коефіцієнта теплопровідності матеріалів від формату його видання, товщини, фізико-механічних характеристик паперів і клеїв і його вплив на інтенсивність висушування книжкових блоків, скріплених клеями, зшитих нитками, окантованих і вставлених в оправи. Розроблено імітаційну модель розподілу вологи в корінці блока та досліджено кінетику природного та штучного висушування. Запропоновано алгоритм і математичну модель матеріального та теплового балансу в процесі висушування, на яких базується створення програмного забезпечення для автоматизованого керування розробленим мікрохвильовим пристроєм. Досліджено товщину клейової плівки та зміни її структури в процесі висушування. Здійснено оптимізацію режимів сушіння й їх вплив на експлуатаційні показники видань (кут розривання, міцність скріплення). Обгрунтовано доцільність використання технології та обладнання для мікрохвильового висушування книжкових блоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.222 +
Шифр НБУВ: РА367433

Рубрики:

      
8.

Мартинюк М.С. 
Удосконалення конструкцій книжкових оправ та оптимізація технології їх виготовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / М.С. Мартинюк ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено класифікацію книжкових оправ за кількістю основних і додаткових конструктивних елементів, а також способом приєднання до блока, створено конструкції оправ із порожнистим корінцем, які за міцністю та складністю виконання займають проміжне місце між обкладинками та палітурками. З використанням рентгеноструктурного аналізу встановлено глибину проникнення дисперсійних клеїв у пори обкладинкових паперів, що дозволило виявити особливості механізму протікання плоского склеювання та описати їх за допомогою механічної теорії адгезії. Виявлено закономірності взаємозв'язку режимних і технологічних факторів процесу ламінування обкладинок орієнтованими поліпропіленовими плівками (ОПП) і впливу їх структури на деформацію ламінатів. Удосконалено процес ламінування обкладинок ОПП плівками, що дозволило зменшити скручування ламінатів без втрати міцності скріплення плівки з папером. Розроблено математичну модель розкрою палітурних матеріалів з врахуванням технологічних параметрів, що забезпечує зменшення їх відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.4
Шифр НБУВ: РА319666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кандяк Н. М. 
Удосконалення поліграфічних машин карусельного типу із застосуванням комбінованих мальтійських механізмів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / Н. М. Кандяк ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано й опрацьовано кінематичну схему комбінованого мальтійського механізму (КММ) з кулісно-кривошипним приводом водила. Досліджено кінематичні та динамічні характеристики КММ з кривошипно-кулісним і кулісно-кривошипним приводом. Встановлено залежності динамічних навантажень від геометричних параметрів КММ. Розроблено рекомендації стосовно методики розрахунку оптимальних кінематичних і динамічних параметрів запропонованих КММ в системах приводу блокооброблювальних агрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.3-5-04
Шифр НБУВ: РА377269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Рибка Р. В. 
Удосконалення технології оздоблення поліграфічної продукції кольоровими флокованими зображеннями: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / Р. В. Рибка ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель сепарації флоку, яка на підставі фізичних явищ описує механізм поведінки ворсинок у флокуляційній камері. Встановлено, що на якість зображення впливають технологічні характеристики флоку, час флокування, кінетична енергія ворсинок. Проведено дослідження процесів послідовного електрофлокування та сепарації кольорового флоку на розроблених макетах пристроїв, нові методи оцінювання якості флокованої поверхні. Електронно-мікроскопічними дослідженнями виявлено механізм взаємодії фарби з флоком за офсетного друкування. Оцінено якість флокованих відбитків методом лазерного зондування, описано їх просторово-орієнтовану та стохастичну структуру. Оптимізовано процес утворення кольорових флокованих зображень і розроблено критерії формування якості відбитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.6
Шифр НБУВ: РА381969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кулік Л.Й. 
Удосконалення технології окантування корінців книжкових блоків при незшивному клейовому скріпленні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Л.Й. Кулік ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Виявлено вплив технологічних властивостей і фізико-механічних характеристик окантувальних матеріалів на процес окантування корінців книжкових блоків та експлуатаційні показники видань незшивного клейового скріплення (НКС). Проаналізовано особливості сучасних технологій виготовлення видань з використанням способів окантування їх корінців, встановлено закономірності розробленого методу окантування корінців книжкових блоків у разі НКС, який підвищує міцність і довговічність книжкових видань. Здійснено математичну обробку щодо оптимізації технології окантування корінців книжкових блоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.222 + М880.33
Шифр НБУВ: РА319686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Логазяк І. Ю. 
Удосконалення технології позошитного скріплення нитками книжкових блоків: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / І. Ю. Логазяк ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено експлуатаційні властивості стібків, виявлено позитивний вплив нанесених антифрикційних композицій на зміну поверхневої структури ниток, зменшення частоти їх обривів і коефіцієнта тертя. Розроблено модель пристрою для фіксування зошитів вакуумними присмоктувачами на хитному столі ниткошвейного автомата. Математичним моделюванням визначено умови забезпечення точності позиціювання фальців у разі шиття зошитів. Встановлено, що хімічне осадження Ni-Со-Р покриття на поверхні шибера підвищує його трибологічні властивості та працездатність. Розроблено оптимізаційні моделі технології позошитного шиття книжкових блоків, які враховують фізико-механічними властивості ниток, вид і довжину стібка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.221
Шифр НБУВ: РА383871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського