Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (94)Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Н78$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Юмина Ю. М. 
Біоплівка гетеротрофних бактерій як чинник біопошкоджень захисного покриття Полікен 980-25: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Ю. М. Юмина ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено якісний склад природного угрупування гетеротрофних бактерій, яке зруйнувало бутилкаучуковий шар покриття Полікен 980-25. Визначено питоме продукування синтезу екзополімерного комплексу (ЕПК), загальну кількість білку та вуглеводів у ЕПК за різних моделей росту. Вивчено моносахаридний склад ЕПК. Встановлено, що моносахаридний склад ЕПК біоплівки більш різноманітний, ніж у планктоні, ксилоза була виявлена тільки у ЕПК біоплівок моно- та бінарних культур. Показано, що міцність до розриву захисного покриття Полікен 980-25 під впливом біоплівок, які сформовані моно- та бінарними культурами значно знижуються. Проаналізовано, що механізм біодеградації бутилкаучукового шару під впливом моно- та бінарної біоплівок відбувається внаслідок окисної деструкції. Запропоновано можливий механізм біодеградації бутилкаучукового шару покриття Полікен 980-25.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873 + Н78-082.04
Шифр НБУВ: РА375592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Бабаєв В.М. 
Дослідження та розробка технологічних рішень зведення тонкостінних вторинних обробок при відновленні каналізаційних колекторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.М. Бабаєв ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто питання ремонту та відновлення конструкцій каналізаційних колекторів. Приведено фактори, що знижують довговічність надійної експлуатації колекторів. Виконано аналіз методів відновлення конструкцій. Установлено, що одним із ефективних методів є зведення вторинних обробок із монолітно-пресованого бетону з установкою антикорозійних та антифільтраційних покриттів. Розроблено методику розрахунку тиску пресування бетонної суміші при використанні розробленого автором пристрою радіально-осьового пресування. Запропоновано технологічні, технічні та організаційні рішення, які направлені на підвищення ефективності ремонтно-відновлювальних робіт в каналізаційних колекторах з застосуванням монолітно-пресованого бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н788-042

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Піляшенко-Новохатний А. І. 
Екологічні аспекти формування та функціонування корозійно небезпечних угруповань грунтових мікроорганізмів: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / А. І. Піляшенко-Новохатний ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 40 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив техногенних навантажень на зміни кількісного й якісного складу мікробних угруповань грунтів, прилеглих до підземних металевих споруд. Вперше запропоновано можливий розподіл функцій між групами мікроорганізмів, які складають корозійнонебезпечне угруповання, в загальному корозійному процесі. Виявлено трофічні механізми, за рахунок яких можливе підтримання якісного сталого складу угруповання мікроорганізмів та високого рівня швидкості біокорозійного процесу. Доведено, що ступінь корозійних руйнувань підземних споруд може бути оцінений без розкопування об'єкта та проведення поверхневого огляду, а базуючись лише на визначенні складу мікробних метаболітів у прилеглих грунтах. Виявлено синергетичний ефект у разі спільної дії корозійно активних бактерій декількох систематичних груп. Вперше теоретично обгрунтовано та дослідно підтверджено, що вибір значення величини потенціалу катодного захисту залежить від складу аніонів грунту, в якому експлуатується споруда. Визначено вимоги щодо властивостей інгібіторів, які можуть застосовуватись для захисту підземних металевих комунікацій від мікробної корозії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873 + Н78-082.04
Шифр НБУВ: РА382028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Бассіл Марееі Мухамед 
Ефективні рішення покрить підземних будівель з тонкостінних монолітних залізобетонних оболонок для умов Близького Сходу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Марееі Мухамед Бассіл ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Розроблено методику розрахунку положистих куполів підземних будинків з обліком температурно-вологісних впливів і реальної роботи матеріалів. Визначено температурно-вологісні режими роботи будівельних конструкцій у субтропічному поясі за даними регіональної класифікації кліматичних зон, запропоновано розрахункові залежності річного ходу основних параметрів середовища (потенціалу вологості та температури), сформульовано межові умови задач тепло-вологопровідності. Розраховано розподіл потенціалу вологості за товщиною залізобетонних оболонок, що частіше зустрічаються у разі однобічного висихання. Запропоновано методику визначення напружень від усадки та набухання шляхом введення еквівалентних температур. Наведено методику розрахунку куполів, що дозволяє враховувати фізичну нелінійність залізобетону - тріщини та повзучість. Виявлено, що повзучість бетону істотно впливає на розподіл зусиль у системі, складеної з тонкостінного купола та масивної кільцевої балки. Розглянуто методику розрахунку покрить - оболонок підземних будинків із плоским прямокутним контуром. Розроблено кінцево-різницеву модель положистої оболонки двоякої кривизни, а також алгоритм і програму SHELL для ПК. Проведено числові дослідження температурно-усадочних напружень у залізобетонних прямокутних оболонках на прикладі розрахунку оболонки розміром 12 12 м. Доведено, що оболонка переносу у процесі зміни вологісного режиму до повного висихання, проходить стадії з більш високим рівнем напружено-деформованого стану, ніж кінцеве.Визначено "верхні" межові навантаження для різних схем розташування оболонки покриття щодо денної поверхні землі, а також габаритно-конструктивні розміри та умови на контурі. Наведено оптимальні конструктивні рішення покрить-оболонок підземних будинків. Розроблено методичні рекомендації з проектування та економічної оцінки покрить-оболонок підземних будинків для умов Близького Сходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.56 + Н78 +
Шифр НБУВ: РА322852

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Кондратенко О. Ю. 
Керування обваленням пластів нерозчинних порід при спорудженні підземних ємностей в кам'яних солях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.13 / О. Ю. Кондратенко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові підходи до керування обваленням пластів нерозчинних порід під час розмивання підземних ємностей у кам'яних солях. На підставі теоретичних та експериментальних досліджень напружено-деформованого стану пластів встановлено граничні умови обвалення пластів, що дозволило визначити параметри навантаження під час руйнування нерозчинних відкладів гірських порід. Запропоновано технології спорудження підземних сховищ у кам'яних солях, ефективність яких підтверджена практикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н785 + И345.2
Шифр НБУВ: РА376695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Джала Р.М. 
Методи і засоби електромагнітних обстежень захисту від корозії підземних трубопроводів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.16 / Р.М. Джала ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні засади створення та функціонування електромагнітної інформаційно-вимірювальної системи (ЕМ ІВС) для обстежень стану комплексного захисту від корозії підземних магістральних трубопроводів. Побудовано математичну модель і досліджено інформативні ознаки ЕМ поля підземного трубопроводу, вибрано вимірювані параметри. Запропоновано методи та технічні засоби визначення координат і безконтактних вимірювань змінних і постійних струмів, що протікають підземним струмопроводом, а також методи визначення розподілу вздовж траси густини струму катодного захисту, перехідного опору "труба-земля" та його складових (грунту, ізоляції, поляризації) за безконтактними вимірами змінної складової струму та додатковими контактними вимірами постійних і змінних напруг. Розроблено структуру, алгоритми та засоби технічного забезпечення ЕМ ІВС, створено апаратуру типу БІТ-КВП для безконтактних вимірювань струмів з метою передачі даних у комп'ютер, програми обробки і відображення інформації. Наведено методику оперативного визначення параметрів ізоляційного покриття та електрохімічного захисту в системі комплексних обстежень технічного стану трубопроводів для виявлення найбільш імовірних місць корозії та запобігання пошкодженням підземних трубопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-082.04 + З965.981 +
Шифр НБУВ: РА321977

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Генсецький М.П. 
Методичні основи геоінформаційного забезпечення інженерних комунікацій в експлуатаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / М.П. Генсецький ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз стану топографо-геодезичного та геоінформаційного забезпечення інженерних комунікацій (ІК) в експлуатаційних системах. Обгрунтовано вибір масштабу картографічних матеріалів, точність топографо-геодезичного та картографічного забезпечення. Наведено методику застосування геоінформаційної системи (ГІС) для експлуатації ІК. Розроблено класифікатор, умовні позначення, методику реалізації системи керування базами даних Oracle, просторово-часове моделювання генерації запитів у ГІС ІК, встановлено вимоги щодо забезпечення топологічності об'єктів. Створено геоінформаційну технологію на базі реляційної моделі просторових даних ІК з використанням прикладних ГІС-продуктів для здійснення просторово-часового аналізу стану ІК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н788 +
Шифр НБУВ: РА331688

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Форкун Ю.В. 
Моделі і методи управління комунікаційними мережами в умовах їх прогнозованого розвитку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Ю.В. Форкун ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

У роботі набули подальшого розвитку моделі оптимального управління багатовимірними комунікаційними мережами за умов стохастичного потокорозподілу цільового продукту з дослідженням динамічних властивостей. Вперше розв'язано задачу оцінки повної керованості багатовимірною комунікаційною мережею, задачу оцінки прогнозованого стану комунікаційних мереж з оптимальними запасами цільового продукту, а також досліджено багатоальтернативну оцінку прийняття оптимальних рішень в управлінні комунікаційними мережами, що розвиваються за умов невизначеності та ризику. Розроблено інформаційне та програмне забезпечення задач підтримки багатокритеріальних управлінських рішень, які характеризують ефективність та якість функціонування комунікаційних мереж з невизначеністю прогнозованого стану та ризику в управлінні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н788-01
Шифр НБУВ: РА309408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Махиня О.М. 
Підвищення ефективності методу "стіна в грунті" з використанням імпульсного глинозмішувача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.М. Махиня ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності зміни властивостей прохідницького розчину з глинопорошку та грудкової глини від тривалості його перемішування імпульсним глинозмішувачем, яка залежить від густини матеріалу. Запропоновано новий метод розбавлення. Виявлено покращення показників розчинів у порівнянні з одержаними за традиційною технологією. Встановлено закономірності зміни техніко-економічних показників у процесі приготування розчину від його густини у разі використання гідравлічного імпульсного змішувача. У процесі моделювання технології виконання робіт виявлено вплив властивостей глинистих розчинів, одержаних з використанням гідравлічного імпульсного змішувача, на показники процесу копання траншеї грейфером під час зміни глибини траншеї та рівня грунтових вод. Зазначену взаємодію встановлено методом порівняння показників, одержаних під час застосування розчинів, утворених за допомогою гідравлічного імпульсного змішувача, з відповідними показниками технології у випадку використання розчинів, приготовлених за допомогою швидкісного розчинозмішувача (ПГР-5М). Обгрунтовано доцільність використання середніх експлуатаційних показників розчину, для визначення яких удосконалено відповідні формули. Встановлено підвищення продуктивності грейфера, зниження витрат та інтенсивності споживання глинистого розчину та необхідної кількості допоміжних машин і механізмів, а також собівартості влаштування траншеї у разі використання для приготування розчину імпульсного глинозмішувача.Розроблено методику формування комплекту машин та механізмів для копання траншеї способом "стіна в грунті". Наведено рекомендації щодо удосконалення технології влаштування "стіни в грунті" з використанням гідравлічного імпульсного змішувача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06 +
Шифр НБУВ: РА334348

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Менейлюк О.І. 
Розробка теоретичних основ, дослідження і впровадження інновацій при будівництві методом "стіна в грунті": Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / О.І. Менейлюк ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 28 с. — укp.

Теоретично визначено параметри поширення направлених коливань під час використання вібронагнітальних технологій бетонування монолітних стін у грунті. Виявлено закономірності впливу технологій на процес утворення антифрикційного шару на каналоутворювачах та обмежувачах захваток бетонування та протифільтраційного екрана на стінках траншеї. Наведено інноваційні технології та обладнання для зведення монолітних і протифільтраційних стін у грунті, що дозволяють використати бетонні суміші рухливістю від 2 до 12 см, створити попередню напругу, покращити зчеплення арматури з бетоном, полегшити процес витягування обмежувачів захваток і каналоутворювачів, інтенсифікувати процес створення протифільтраційного екрана на стінках траншеї, відмовитися від дорогих заповнювачів. Встановлено можливість експрес-контролю процесу утворення протифільтраційного шару на стінках траншеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06-6
Шифр НБУВ: РА315490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Менайлов О.М. 
Розробка технології безфутлярної прокладки теплопроводів закритим способом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.М. Менайлов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено ефективну технологію безфутлярної прокладки теплопроводів закритим способом. Проаналізовано особливості тепло- та гідроізолювальних матеріалів, застосованих для будівництва тепломереж. Установлено, що найбільш ефективними серед них є поліуретан, використовуваний як теплоізолювальний та поліетилен, який виконує гідроізолювальні функції. Досліджено ефективність технології закритого способу будівництва мікротунелей різного призначення з використанням сучасних машин і обладання. Охарактеризовано взаємодію обробки теплопроводу з оточуючим грунтовим масивом за використання безфутлярної прокладки. На підставі результатів дослідження існуючих конструктивних і технологічних рішень прокладки безканальних теплопроводів відкритим способом і футлярних теплопроводів закритим способом, аналізу єдиної дефоромованої системи обробка - масив розроблено конструкцію та технологію безфутлярної прокладки теплопроводів закритим способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06
Шифр НБУВ: РА318961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Козлюк Е.І. 
Технологічні способи підвищення якості монолітних стін у грунті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Е.І. Козлюк ; Придніпровська держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання бетонних сумішей рухомістю 4 - 6 см для підвищення величини зчеплення арматури з бетоном. Зроблено аналіз технологій зведення підземних споруджень засобом "стіна в грунті". Виявлено причини зниження зчеплення з арматурою, що обумовлено домішкою глинистих часток. Представлено методику проведення досліджень. Оптимізовано технологічні режими електрообробки при використанні сумішей різної рухомості та зміни в'язкості глинистого розчину. Виконано порівняльний аналіз результатів досліджень зміни величини зчеплення арматури з бетоном в лабораторних та натурних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06
Шифр НБУВ: РА321283

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Петровський А.Ф. 
Технологія використання бентонітів, які вироблені в України, в процесі безтраншейної прокладки комунікацій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / А.Ф. Петровський ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Розроблено технологію використання українських бентонітів у разі безтраншейної прокладки інженерних комунікацій за методом горизонтально-спрямованого буріння. Оптимізовано технологічні властивості спеціальних розчинів і вдосконалено технологію прокладки. Проведено комплексні дослідження щодо підбору складу спеціальних глинистих розчинів та їх технологічних властивостей. Розроблено оптимальний склад, що забезпечує необхідні технологічні показники розчину на основі українських бентонітів. На підставі результатів досліджень розроблено організаційно-технологічні рекомендації щодо вдосконалення технології прокладки комунікацій за методом горизонтально-спрямованого буріння. Розроблено типову технологічну карту стосовно використання українських бентонітів за умов безтраншейної прокладки інженерних комунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06 + Н78-06
Шифр НБУВ: РА360699

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського