Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (136)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П072.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Сербій Є.К. 
Обгрунтування конструктивних та технологічних параметрів висівного апарату овочевої сівалки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Є.К. Сербій ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено та змодельовано процес функціонування механічного комірчасто-дискового висівного апарата для поліпшення агротехнологічних показників його роботи. Процес функціонування висівного апарата розмежовано на підпроцеси: рух активного шару насіння у насінницькій камері, западання насінини у комірку, формування однонасіннєвого заповнення комірок, подача насіння у борозну та перерозподіл у борозні, для яких побудовано математичні моделі. З метою об'єднання моделей підпроцесів розроблено моделювальний алгоритм, за яким написано програму мовою Maple, яка імітує елементарні явища процесу функціонування висівного апарата. Обгрунтовано параметри механічного комірчасто-дискового висівного апарата. Експериментально визначено певні властивості насіння, залежність швидкості його активного шару, залежність перерозподілу насіння у борозні. Проведено польові випробування експериментального висівного апарата та перевірено адекватність моделі. Розраховано очікуваний річний економічний ефект його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419.241-12 +
Шифр НБУВ: РА356954

      
2.

Катеринич С.Є. 
Обгрунтування параметрів внутрішньоребристих висівних апаратів для зернових сівалок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11. / С.Є. Катеринич ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу проведених теоретичних та експериментальних досліджень існуючих конструкцій котушкових і внутрішньоребристих апаратів виявлено закономірності формування зернового потоку у внутрішньоребристому висівному апараті та розроблено його удосконалену схему. Вперше конструктивно вирішено питання регулювання норми висіву за допомогою зміни розміру висівного вікна внутрішньоребристого апарату заслонкою. Обгрунтовано й експериментально доведено можливість керування робочим об'ємом для розширення універсальності запропонованого висівного апарату, а також групового спорожнення. Одержано й практично підтверджено аналітичні залежності, що описують процес руху посівного матеріалу в корпусі та зсипання його з апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-35 +
Шифр НБУВ: РА334137

Рубрики:

      
3.

Решетило О.М. 
Обгрунтування параметрів пневматичного апарата внутрішнього заповнення для точного висіву насіння зернових колосових культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.М. Решетило ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено технологічний процес однозернинного відбору насіння зернових колосових культур пневмо-механічним висівним апаратом внутрішнього заповнення. Розглянуто вплив конструктивно-технологічних параметрів пневмо-механічного висівного апарата вакуумної дії на рівномірність розподілу насіння у площі поля. Розроблено імітаційну комп'ютерну модель технологічного процесу однозернинного відбору насіння зернових колосових культур пневмо-механічним висівним апаратом. Проведено розрахунок економічної ефективності використання експериментальної сівалки з розробленим пневмо-механічним висівним апаратом внутрішнього заповнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419 +
Шифр НБУВ: РА339658

Рубрики:

      
4.

Кириченко Р. В. 
Обгрунтування параметрів процесу та розробка вібраційно-дискового висівного апарата для однонасіннєвої сівби дрібного насіння: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / Р. В. Кириченко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Для забезпечення якості однонасіннєвого висіву за допомогою побудованих рівнянь руху в робочому каналі розробленого вібраційно-дискового висівного апарата (ВДВА) вперше визначено діапазони кутів положення висівного диска, за яких з зони відсипки формується рух насіння як окремих тіл. Для управління та розрахунку технологічних показників процесу однонасіннєвого висіву набуло подальшого розвитку математичне моделювання руху насіння, що взаємодіє з нерухомою поверхнею банки та рухомою поверхнею диска, що коливається у напрямку осі обертання. Для оцінювання впливу розробленого ВДВА на якість процесу однонасіннєвого висіву вперше виконано комплексне обгрунтування його конструктивно-кінематичних параметрів з урахуванням механіко-технологічних властивостей дрібного насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.413.2-3
Шифр НБУВ: РА384908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Павельчук Ю.Ф. 
Обгрунтування параметрів сошників для сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Ю.Ф. Павельчук ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання механізації сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом. Розглянуто конструкції робочих органів сівалок, проаналізовано результати проведених досліджень роботи розподільних пристроїв сошників. На підставі теоретичних положень досліджень процесу розподілу насіння зернових культур з застосуванням підгрунтово-розкидного способу сівби визначено швидкість падіння насіння на відбивач, теоретично обгрунтовано параметри конічного відбивача насіння, складено рівняння площин відбивача та розроблено технологічні схеми розподільних пристроїв сошників принципово нової конструкції. Визначено вплив способу подачі насіння, довжини камери розсіву сошника, типів подільників насіннєвого потоку та відбивача насіння на рівномірність його розподілу по площі живлення. Відзначено, що використання сошника запропонованої конструкції дозволить більш рівномірно розподіляти насіння зернових культур по площі живлення, укладати його за глибиною за трьома суміжними горизонтами біля 90 % насіння, а дискові сошники розміщують у цих горизонтах всього 56 % насіння. Визначено, що річний економічний ефект від використання однієї експериментальної сівалки становить 11 968 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419.212 +
Шифр НБУВ: РА364697

Рубрики:

      
6.

Заєць 
Обгрунтування параметрів сошників зернових сівалок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Максим Леонідович Заєць ; Вінницький держ. аграрний ун-т. — Вінниця, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.413.1-12
Шифр НБУВ: РА366126

Рубрики:

      
7.

Чвартацький І.І. 
Обгрунтування параметрів та розробка механічних апаратів точного висіву насіння: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.І. Чвартацький ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено теоретичне й експериментальне дослідження технологічного процесу однозернового висіву насіння з використанням дискового висівного апарату та вивантажувального механізму з точним розміщенням насіння в борозну за допомогою насіннєукладчика. Обгрунтовано конструктивно-технологічні параметри висівних апаратів за критеріями повноти та рівномірності висіву. Розроблено математичну модель точного висіву насіння дисковим апаратом з визначенням сили та швидкості виштовхування зернин з комірок, а також кінематичних і конструктивних параметрів насіннєукладчика. Виведено аналітичні залежності процесу заповнення насінинами комірок дискового висівного апарату залежно від маси матеріалу в бункері та швидкості обертання висівного диска. Одержано рівняння регресії залежності повноти висіву насіння цукрових буряків і гороху від ряду факторів. Результатами лабораторних досліджень та польових випробувань дискового механічного апарату точного висіву насіння (АТВН) підтверджено повноту висіву насіння цукрових і кормових буряків різної фракції у межах 95 - 98 %, а масу висівного апарату зменшено на 32 - 40 %. Спроектовано та виготовлено стенд для дослідження характеристик висівних апаратів і дисковий АТВН зі змінними дисками та комірками для висіву дражованих і недражованих фракцій насіння буряків і гороху. Встановлено, що річний економічний ефект від використання одного апарату складає 1034,89 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-921 +
Шифр НБУВ: РА354379

Рубрики:

      
8.

Дьяконов С.О. 
Обгрунтування параметрів технологічного процесу і робочих органів сівалки прямого сіву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.О. Дьяконов ; Харк. нац. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Завдяки математичному моделюванню динаміки функціонування дискових соняшникових систем зернових сівалок вивчено процес їх роботи за наявності опорно-прикочувального котка. Розвинуто математичне моделювання динаміки функціонування сівалки прямого сіву, що дозволяє вивчити процеси взаємодії з грунтом шарнірно з'єднаних між собою модулів з дисковими робочими органами для обробітку грунту та посіву. Запропоновано математичну модель взаємодії з грунтом хвильових дисків, яка дозволяє обгрунтувати їх раціональні параметри в аспекті мінімальної енергоємності за збереження якісних показників роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41 +
Шифр НБУВ: РА349435

Рубрики:

      
9.

Амосов В.В. 
Обгрунтування параметрів універсального висівного апарата для просапних культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.В. Амосов ; Кіровоград. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання сівби насіння просапних культур вакуумним пневмомеханічним висівним апаратом для розширення його функціональних можливостей і підвищення точності висіву. Розроблено математичні моделі захвату насіння присмоктувальними отворами та їх відокремлення від циліндричної, конічної та тороїдальної поверхонь присмоктувальних отворів. Обгрунтовано раціональні параметри висівного диска та відбивача зайвого насіння. Експериментально досліджено вплив геометричних і кінематичних параметрів вакуумного пневмомеханічного висівного апарата на рівномірність розподілу насіння кукурудзи, сої та цукрового буряка за довжиною ряда. Проведено виробничі випробування сівалок з модернізованими висівними апаратами та розраховано економічний ефект від їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41 +
Шифр НБУВ: РА348881

Рубрики:

      
10.

Степанюк О.М. 
Обгрунтування технологічного процесу та параметрів пневматичного апарата точного висіву насіння зернових колосових культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / О.М. Степанюк ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням теоретичного та експериментального дослідження технологічного процесу однозернового висіву насіння зернових колосових культур. Обгрунтовано вплив конструктивно-технологічних параметрів пневматичного висівного апарата на процес рівномірності розподілу насіння зернових колосових культур на площі поля. Розроблено математичну модель технологічного процесу однозернового відбору насіння. Випробування сівалки точного висіву насіння зернових колосових культур показали ефективність роботи пневматичних висівних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419.212-35-12,022

Рубрики:

      
11.

Василенко І.Ф. 
Підвищення довговічності валів посівних машин композиційними покриттями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.Ф. Василенко ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 16 с. — укp.

Визначено, що підвищення довговічності валів посівних машин, які працюють за умов абразивного зношування, можна досягти шляхом нанесення кераміко-металевих композиційних покрить. Теоретично досліджено працездатність та умови формування якісних композиційних покрить у разі контактного наварювання композиційних дротів. За результатами експериментальних досліджень динаміки спрацювання доведено, що вали посівних машин зношуються більш інтенсивно за спряжених з ними втулок. У процесі вивчення фізико-механічних та експлуатаційних властивостей покриттів визначено, що під час відновлення валів доцільно використовувати композиційні дроти, що містять залізний порошок, а також карбід хрому, плакований нікелем для підвищення їх зносостійкості та ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-923
Шифр НБУВ: РА316394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Артеменко 
Підвищення ефективності роботи сошника і прикочуючого котка посівної секції просапної сівалки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Дмитро Юрійович Артеменко ; Кіровоградський національний технічний ун-т. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.413
Шифр НБУВ: РА352620

Рубрики:

      
13.

Щеглов А.В. 
Підвищення ефективності технологічного процесу пунктирного висіву насіння соняшнику струминною пневмомеханічною системою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.В. Щеглов ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Підвищено ефективність технологічного процесу висіву насіння соняшнику шляхом крокового формування початкового потоку та пневмоімпульсної подачі у грунт, що підвищує його рівномірність за умов зниження енергоємності. З використанням розроблених методик теоретично й експериментально досліджено операції процесу висіву під час крокового відбору, транспортування та пневматичного викиду насіння з присоски. За результатами проведених досліджень розроблено та виготовлено експериментальний зразок струминної пневмомеханічної системи, проведено його лабораторно-польові випробування та підтверджено ефективність запропонованого технологічного процесу висіву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-451.3 + П072.419.214.11-12 +
Шифр НБУВ: РА365176

Рубрики:

      
14.

Ярошенко П. М. 
Підвищення стійкості руху комбінованих посівних агрегатів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / П. М. Ярошенко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше обгрунтовано нові залежності визначення стійкості руху від технічного стану системи рульового керування комбінованого посівного агрегата на базі орно-просапного трактора з рамною конструкцією остова. Встановлено нові закономірності впливу зміни технічного стану гідро-об'ємного рульового керування на кути відхилення керованих коліс та якість виконання технічного процесу комбінованим посівним агрегатом. Удосконалено математичну модель стійкості руху комбінованих посівних агрегатів, яка відмінна від відомих тим, що враховує технічний стан системи керування та динаміку зміни навантажень на елементи агрегата в горизонтальній площині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.411-91
Шифр НБУВ: РА385379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Панков А.О. 
Підвищення якості технологічного процесу сівби насіння круп'яних культур мобільною струминною дозуючою системою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / А.О. Панков ; Луган. держ. аграр. ун-т. — Луганськ, 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень технологічного процесу дозування й уздовжрядного розподілу насіння гречки та проса мобільною струминною дозуючою системою (МСДС). На підставі системного аналізу існуючих посівних систем, що використовуються для круп'яних культур, виявлено їх недоліки: нерівномірність сівби, недотримання норми сівби, ушкодження насіння, відсутність синхронізації дозування зі швидкістю переміщення. На основі синтезу перспективних елементів даних систем запропоновано технологічний процес сівби та конструкцію МСДС у вигляді пристосування до просапного культиватора. Теоретично отримано й експериментально доведено залежності, що дозволяють оптимізувати технологічні та конструктивні параметри запропонованої МСДС. Обгрунтовано економічну ефективність застосування МСДС, визначено шляхи її подальшого удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-12,022
Шифр НБУВ: РА308067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Харьковський І.С. 
Розробка зміцнених наральникових сошників сівалок для технологій мінімального обробітку грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.С. Харьковський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано конструкції сошників сівалок для технологій мінімального обробітку грунту, умови їх експлуатації, причини і види відмов. На основі аналітичних досліджень визначено розподіл зусиль, що діють на робочі поверхні наральникового сошника, а також їх співвідношення. Обгрунтовано параметри зміцнення, які покладені в основу вибору раціональної схеми нанесення зносостійкого покриття. Розглянуто питання управління величиною виступаючої частини в процесі формування зубчастого леза нанесенням покриття змінної товщини. Вивчено закономірності динаміки зношування для серійних та зміцнених сошників, лімітуючі параметри глибини ходу сошника, ступені підвищення їх довговічності під час зміцнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.413-1 +
Шифр НБУВ: РА350938

Рубрики:

      
17.

Назар І.Б. 
Технологічне забезпечення відновлення дисків сошників зернових сівалок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.Б. Назар ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

Визначено властивості й обгрунтовано параметри ремонтного кільця залежно від особливостей експлуатації сошників та процесу їх зношення. Встановлено зв'язок між хімічним складом зварювального порошкового дроту та фізико-механічними й експлуатаційними властивостями відремонтованих за зовнішнім діаметром дискових деталей за умов абразивного зношення та атомного руйнування у процесі використання посівної техніки. Розроблено математичну модель експериментально-розрахункового методу для визначення залишкового напружено-деформованого стану в тонколистових дискових деталях зі сталі 65 Г. Встановлено раціональні параметри пластичного деформування відремонтованої ділянки диска сошника, які зумовлюють релаксацію внутрішніх напружень розтягу та утворення напружень стиску у робочій ділянці. Вперше обгрунтовано функціональну залежність, що описує поле пластичних деформацій для випадку з'єднання обмеженої радіусом пластини з отвором зі сталі 65 Г коловим швом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.413-9 +
Шифр НБУВ: РА339989

Рубрики:

      
18.

Морозов І.В. 
Технологічні і технічні основи удосконалення конструкцій сошників зернових сівалок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / І.В. Морозов ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2003. — 39 с. — укp.

Обгрунтовано параметри основних типів сошників, синтез яких дозволив створити сімейство сошників зернових сівалок: наральникових (анкерних і кильовидних), дискових та анкерно-дискових, що включають комбіновані, універсальні, вузькорядні, протиерозійні, для підсіву зріджених сходів (10 різновидностей). Запропоновано нове положення процесу борозноутворення та обсипання грунту. Зазначено, що завдяки комбінованому наральнику, який складається з двох частин - з тупим і гострим кутом входження в грунт, сошник більш стійко рухається; завдяки удосконаленню форми обріза щік сошників, що позаду мають вирізи кутової форми, ліквідовано традиційний технологічний недолік існуючих сошників - наявність підсошникової нахиленої поверхні, а також поліпшено рівномірність розподілу насіння. Удосконалено технологічний процес сівалки завдяки цілеспрямованому формуванню зернового потоку і керування ним у сошниках шляхом застосування різних направляючих елементів для насіння. Під час моделювання процесу руху частинок на різних поверхнях використано рівняння Лагранжа, гідродинаміки, отримано різні характеристики руху частинок і сипучого середовища, що можуть бути використані як направляючі елементи для насіння. Удосконалено перспективний напрямок у технології сівби культур - ущільнення та сепарацію грунту над насінням шляхом застосування на сошниках усіх типів ущільнювачів-сепараторів. Наведено рекомендації щодо ефективного застосування за різних умов серійних та експериментальних сошників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.413-3 + П072.413-3
Шифр НБУВ: РА327217

Рубрики:

      
19.

Доценко М.Г. 
Удосконалення технологічного процесу сівби сошником, що утворює хвилясту борозенку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / М.Г. Доценко ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень лемеша для сівби зернових культур, який утворює хвилясту борозенку. Це дозволяє досягти протиерозійного ефекту за рахунок непродування рядків у напрямку руху сівалки, а також поліпшити рівномірність розподілення насіння за шириною рядка, що позитивно впливає на підвищення врожайності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-35-12,022
Шифр НБУВ: РА307674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського