Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р368.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Білий Д.О. 
Віддалені медичні наслідки в осіб, які перенесли гостру променеву хворобу в результаті аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.01 / Д.О. Білий ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 48 с. — укp.

На підставі 15-річного (1986 - 2001 рр.) динамічного вивчення стану здоров'я 207-ми учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, включаючи 88 реконвалесцентів гострої променевої хвороби, які зазнали опромінення в діапазоні від 0,1 до 7,1 Гр, наведено детальну характеристику віддалених наслідків радіаційного впливу, визначено роль іонізуючого випромінювання та інших факторів ризику у формуванні патологічних станів кровотворної, травної та серцево-судинної систем організму, органу зору та шкіри. Математично описано варіанти реакції мієлоїдної та мегакаріоцитарної ланок кісткового мозку на загальне відносно рівномірне опромінення та розроблено гематологічні критерії тяжкості гострої променевої хвороби. На базі дискримінантного аналізу визначено групи ризику розвитку онкогематологічних та окремих соматичних захворювань. Створено оригінальну комп'ютерну базу даних осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яким у 1986 р. діагностовано гостру променеву хворобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368.4-3 +
Шифр НБУВ: РА336795

Рубрики:

      
2.

Азарскова М.В. 
Пристосувальні реакції імунної системи у реконвалесцентів гострої променевої хвороби у віддаленому періоді після опромінення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / М.В. Азарскова ; АМН України. Наук. центр радіац. мед. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного клініко-імунологічного дослідження 107 хворих на гостру променеву хворобу. Встановлено значення кортизолу й адреналіну, як факторів гуморальної регуляції у модифікації антигенної структури поверхні імунокомпетентних клітин і розвитку імунної недостатності. Встановлено можливість використання кількісних параметрів експерсії поверхневого фенотипу зазначених клітин як критеріїв оцінки функціонування імунної системи в осіб зі стійкими радіаційно-обумовленими імунодепресіями. Наведено характеристку імунної реактивності у хворих у віддаленому періоді після променевих уражень. Вивчено особливості мітогензалежної активації імунокомпетентних клітин, проведено порівняльне вивчення впливу адреналіну, кортизолу на поверхневий фенотип і процеси мітогензалежної активації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368.4-25
Шифр НБУВ: РА318643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Клименко С.В. 
Стан гранулоцитарно-макрофагальної ланки гемопоезу в осіб, що перенесли гостру променеву хворобу у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, у період віддалених наслідків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / С.В. Клименко ; Київ. НДІ гематології та переливання крові. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного вивчення гранулоцитарно-макрофагальної ланки гемопоезу у реконвалесцентів гострої променевої хвороби у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС. Через 6-12 років після впливу іонізуючого випромінювання виявлена висока частота відхилень показників периферичної крові, якісні порушення клітинних елементів, виснаження гранулоцитарного резерву і збільшення частки проліферуючих клітин у кістковому мозку, кількісні порушення в пулі гранулоцитарно-макрофагальних клітин-попередників. Оцінена роль виявлених змін у розвитку пізньої гематологічної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368.4-3

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського