Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.202-54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Сухан В.С. 
Використання високодисперсної аерозольтерапії в поєднанні з мінеральною водою "Поляна квасова" для лікування хворих на бронхіальну астму з супутнім гастродуоденітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.С. Сухан ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив комплексного лікування, що передбачає застосування високодисперсного аерозолю кам'яної солі та середньомінералізованої гідрокарбонатної натрієвої мінеральної води "Поляна Квасова" на перебіг бронхіальної астми із супутнім гастродуоденітом у 122-х хворих. Доведено, що комплексне лікування призводить до відновлення бронхіальної прохідності, покращання вентиляції легень, нормалізації клінічних, імунологічних та біохімічних показників. Установлено, що застосування у комплексному лікуванні мінеральної води у вигляді інгаляції спричинює більш виражену позитивну дію на рівні дистальних бронхів у зазначених хворих. Виявлено, що комплексне лікування в безпосередньому та віддаленому періоді позитивно впливає на перебіг бронхіальної астми, підвищує ефективність проведеного лікування, збільшує тривалість ремісії та знижує кількість загострень у шлунково-кишковому тракті та бронхолегеневої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р413.201.1-54
Шифр НБУВ: РА326703

Рубрики:

      
2.

Маргітіч С. В. 
Вольове керування диханням при фізичній реабілітації хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.24 / С. В. Маргітіч ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2010. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано використання взаємопотенціюючих елементів реабілітаційного комплексу для купірування бронхоспазму. Визначено градації іспіраторного й експіраторного гіпоксичних індексів і пов'язані з ними диференційовані дихальні інтервали для профілактики бронхоспазму. Вперше одержано результати щодо гемодинамічного забезпечення тривалого експіраторного статистичного зусилля, які можливі за побутових умов і під час трудової діяльності. Запропоновано купірування бронхоспазму за рахунок комбінації контрастних температур у слаботепловій та холодовій фазах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54
Шифр НБУВ: РА377019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Токарева О. Р. 
Ефективність неінвазивної магнітолазерної терапії в комбінації з гіпоксично-гіперкапнічним стимулом при бронхіальній астмі на курортному етапі медичної реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. Р. Токарева ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано окреме та комбіноване застосування неінвазивної магнітолазерної терапії (НМЛТ) і гіпоксично-гіперкапнічного стимулу (ГГС) у хворих на бронхіальну астму (БА) на курортному етапі медичної реабілітації. Вперше показано вплив такої терапії на алергічне запалення та реактивність бронхів хворих на БА, виявлено особливості реагування ряду фізіологічних систем організму (функції зовнішнього дихання, рухових можливостей хворих, імунітет, системи перекине окиснення ліпідів - антиоксидантний захист (ПОЛ - АОЗ) на дію цих лікувальних фізичних чинників. Доведено, що застосування НМЛТ у таких хворих додатково до стандартного лікарського та курортного лікування призводить переважно до специфічних ефектів у вигляді дії на такі механізми патогенезу БА, як стан ПОЛ та АОЗ, неспецифічні та специфічні чинники захисту організму, а використання ГГС є чинником неспецифічної дії на організм, що виявляється переважно збільшенням рухової активності хворих і покращанням їх функціонального стану. Вперше описано клінічні ефекти у разі комбінованого застосування НМЛТ і ГГС у хворих на БА у вигляді зменшення реактивності бронхів і вираженості алергічного запалення, покращання функції зовнішнього дихання, зростання фізичних можливостей хворих, оптимізації стану неспецифічних і специфічних клітинних механізмів захисту крові тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-549
Шифр НБУВ: РА384202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лемко І.С. 
Клініко-патогенетичне та хронобіологічне обгрунтування диференційованого застосування спелеотерапії та керованої галоаерозольтерапії у відновлювальному лікуванні хворих на бронхіальну астму: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / І.С. Лемко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 44 с. — укp.

Розроблено новий патогенетичний підхід до застосування спелеотерапії та керованої галоаерозольтерапії у відновному лікуванні хворих на бронхіальну астму (БА) залежно від особливостей формування бронхіальної обструкції. Запропонований підхід апробовано у процесі лікування 621-го хворого. Установлено, що ефективність використання даних лікувальних фізичних чинників суттєво залежить від особливостей бронхіальної обструкції, а також від нормалізації циркадних ритмів функції зовнішнього дихання. Доведено, що диференційоване призначення лікувальних фізичних чинників, яке передбачає врахування особливостей бронхіальної обструкції, дозволяє одержати більш виразний і стійкий терапевтичний ефект. З використанням одержаних даних розроблено нові режими призначення спелеотерапії та вдосконалено технології галоаерозольтерапії у хворих на БА, які відрізняються інтенсивністю галоаерозольного впливу та тривалістю курсів лікування, а також розроблено диференційовані показання для їх призначення. Вивчено особливості впливу основних несприятливих чинників природної катастрофи, зокрема повені (переохолодження, психоемоційного стресу) на перебіг БА. Показано, що використання галоаерозольної терапії сприяє стабілізації стану більшості цих хворих. Систематизовано та доповнено дані про основні компоненти механізму дії спелеотерапії та галоаерозольтерапії. Розроблено концепцію механізму їх дії та застосування у відновному лікуванні хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 +
Шифр НБУВ: РА355933

Рубрики:

      
5.

Сливка Я.І. 
Клініко-функціональне обгрунтування застосування спелеотерапії та галоаерозольтерапії у хворих на бронхіальну астму із супутньою вегетативною дисфункцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Я.І. Сливка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено підходи щодо діагностики порушень вегетативного гомеостазу (ВГ) у хворих на бронхіальну астму (БА) з визначенням найбільш інформативних параметрів варіабельності серцевого ритму (ВСР), що характеризують різні стани функціонального напруження вегетативної нервової системи (ВНС). Вперше виділено кардіоінтервалографічні маркери несприятливого перебігу БА та ризик виникнення реакції дезадаптації. Уперше наведено клініко-функціональне обгрунтування поділу хворих на БА залежно від ступеня напруження регуляторних механізмів і рівня функціональних резервів, яке базується на встановленні взамозв'язку між наростанням рівня вегетативних порушень і погіршенням клінічних проявів захворюання, поглибленням вентиляційних порушень, тривалістю БА, частотою загострень захворювання протягом року, збільшення ризику виникнення реакцій дезадаптації за умови впливу подразнювальних стимулів, які є прогностично несприятливими факторами для перебігу захворювання. Уперше для об'єктивного контролю за терапевтичною ефективністю спелеотерапії (СТ) і галоаерозольтерапії (ГАТ) у хворих на БА використано дослідження ВСР. Встановлено вплив СТ і ГАТ на перебіг БА залежно від вихідного стану вегетативної регуляції функцій та адаптаційного потенціалу організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р628.063-37
Шифр НБУВ: РА370373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Григус І. М. 
Методологічні аспекти розробки режимів фізичної активності в реабілітації хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / І. М. Григус ; НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І. М. Сєченова. — Ялта, 2010. — 35 с. — укp.

Розроблена програма медичної реабілітації хворих на бронхіальну астму (БА), що включає модифіковані методи лікувальної фізичної культури, фізіотерапевтичні процедури, маніпуляційні фізичні втручання, психологічні засоби й освітні заходи. Зазначено, що її застосування відповідного ступеня тяжкості захворювання і з урахуванням рівня фізичних можливостей хворих дозволяє контролювати перебіг БА, призводить до істотного покращання клінічного стану, фізичного здоров'я, фізичної працездатності та якості життя хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54
Шифр НБУВ: РА374189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Александрова М.Я. 
Обгрунтування комбінованої галоаерозольтерапії при порушеннях мінерального обміну у хворих на бронхіальну астму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / М.Я. Александрова ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова". — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

У хворих на персистуючу бронхіальну астму (БА) виявлено порушення кальцій-фосфорної рівноваги, що виражається значним дефіцитом вмісту кальцію на фоні достовірного підвищення вмісту фосфору. Запропоновано використовувати для визначення глибини порушень кальцій-фосфорного обміну показників ступеня важкості перебігу хвороби й об'єму базисної протизапальної терапії. Вперше виявлено дефіцит вмісту заліза та йоду у всіх хворих на персистуючу БА. Виявлено, що порушення вмісту мікроелементів поєднується зі зниженням активності деяких компонентів системи антиокидантного захисту та виявляється у зменшенні відсотку насиченості залізом трансферину, який корелює із вмістом сироваткового заліза. У всіх хворих на БА виявлено підвищення рівня церулоплазміну, що опосередковано свідчить про активність запального процесу. Встановлено, що рівень церулоплазміну прямо корелює із функцією зовнішнього дихання та якістю життя хворих на БА. Вперше обгрунтовано доцільність додаткового призначення вітамінно-мінеральних комплексів (Ca, Cu, Zn, Fe), який сприяє відновленню окремих показників (заліза, цинку) мінерального статусу у хворих на персистуючу БА середньо-важкого перебігу. Вперше встановлено закономірності дії галоаерозольтерапії у поєднанні з вітамінно-мінеральними комплексами на перебіг БА, стан мінерального обміну та рівень металоензимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 +
Шифр НБУВ: РА363080

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського