Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (495)Книжкові видання та компакт-диски (205)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.301.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Радзівіл П.М. 
Дисбаланс антиендотоксинового імунітету у хворих на пневмонію і його корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / П.М. Радзівіл ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено стан гуморальних антиендотоксинових систем, імунної реактивності та цитокінового потенціалу хворих на пневмонію. Розроблено патогенетичні підходи до корекції депресії антиендотоксинового імунітету (АЕІ) в осіб з високим ризиком летального результату. Рівень ліпополісахаридзв'язувального білка (LBP) і вміст антиендотоксинових антитіл Анти-ЕТ-АТ класів Ig A, M і G до ендотоксину E. coli визначено за умов надходження пацієнта до стаціонару з діагностованою нозокоміальною пневмонією (НП) та через 10 - 14 тижнів з використанням методу твердофазного імуноферментного аналізу. Розроблено метод корекції депресії АЕІ у хворих з тяжким перебігом ПП і НП (IV - V ступінь за шкалою PORT), спричинених грамнегативною флорою, шляхом внутрішньовенних інфузій свіжозамороженою плазмою з високим вмістом Анти-ЕТ-АТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363309

Рубрики:

      
2.

Кондратенко А.О. 
Ефективність амбулаторного лікування хворих з негоспітальною пневмонією у поєднанні з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.О. Кондратенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано комплекс антибіотиків для амбулаторного лікування хворих з нетяжкою негоспітальною пневмонією (НП), у пацієнтів з виразковою хворобою (ВХ) шлунку та дванадцятипалої кишки (ДПК), яким призначено протихелікобактерну терапію (ПХТ) у терміни від трьох місяців до двох років до виникнення пневмонії. З 143-х хворих у 78-ми в анамнезі зафіксовано ВХ шлунку або ДПК, верифіковану рентгенологічно та/або методом фіброгастродуоденоскопії. Усім пацієнтам призначено ПХТ у терміни від трьох місяців до двох років до виникнення нового випадку пневмонії. Доведено, що амоксицилін та азитроміцин не відрізняються за клінічною ефективністю як засоби для амбулаторного лікування хворих на нетяжку НП, яка виникає в осіб з ВХ шлунку або ДПК, та яким призначено ПХТ терміном від трьох місяців до двох років до виникнення пневмонії. Встановлено, що статистично значущі відмінності в регресії окремих клініко-лабораторних симптомів у різні проміжки часу не впливають на кінцевий результат терапії (її ефективність). Виявлено, що попередній прийом амоксициліну у комбінації з кларитроміцином або одного з даних препаратів у поєднанні з іншими антимікробними препаратами як компонентів ПХТ у терміни від трьох місяців до двох років до виникнення НП не знижує клінічну ефективність амоксициліну й азитроміцину у лікуванні хворих з нетяжкою НП і ВХ шлунку або ДПК і не впливає на особливості клінічного перебігу НП. З'ясовано, що лікування хворих з нетяжкими НП амоксициліном протягом 7 - 10-ти діб за ефективністю не відрізняється від терапії азитроміцином протягом 3 - 5-ти діб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 + Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА362981

Рубрики:

      
3.

Бількевич Н.А. 
Ефективність вугільного ентеросорбенту й озонотерапії в комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з різним ступенем ендогенної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.А. Бількевич ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено показники ендогенної інтоксикації (ЕІ) в 175-ти хворих на негоспітальну пневмонію (НП). Поряд з загальноклінічними ознаками ЕІ виявлено збільшення у цих пацієнтів токсичності сироватки крові, концентрації в ній молекул середньої маси, зниження антитоксичної резистентності клітин крові, збільшення сумарної токсичності крові та інтерстиціальної рідини. На фоні декоменсованого ендотоксикозу в хворих з тяжким та ускладненим перебігом НП спостерігались ознаки імуносупресії. Включення в традиційну терапію даного захворювання ентеросорбенту "Карбовіт" виявило неспецифічний імунокорегувальний ефект в клітинній ланці імунітету внаслідок зниження токсемії, а наступне застосування фотомодифікованого фізіологічного розчину сприяло стимуляції гуморальної ланки імунітету та неспецифічного захисту. У разі лікування за запропонованими схемами не констатовано активації ліпопероксидації в хворих на НП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА322346

Рубрики:

      
4.

Бригар В.А. 
Ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з хронічним обструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / В.А. Бригар ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію, що розвинулася на фоні хронічного обструктивного бронхіту. Запропоновано новий спосіб комплексного лікування хворих на негоспітальну пневмонію з застосуванням ентеросорбенту ентеросгеля у малих дозах інтермітуючим курсом. Наведено віддалені результати лікування хворих з застосуванням ентеросорбентів, що свідчать про зменшення частоти повторних пневмоній і загострень хронічного обструктивного бронхіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА315247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ільюк 
Ефективність тіотриазоліну в комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з проявами ендогенної інтоксикації: автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.27 / Ірина Анатоліївна Ільюк ; Державна установа "Національний ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5
Шифр НБУВ: РА365858

Рубрики:

      
6.

Моногарова Н. Є. 
Ідіопатичні інтерстиціальні пневмонії: діагностика, лікування, диспансерне спостереження: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Н. Є. Моногарова ; ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України". — К., 2011. — 32 с.: рис. — укp.

Вперше проведено оцінювання якості виявлення та лікування хворих на ідіопатичні інтерстиціальні пневмонії (ІІП) в медичних закладах України. Одержано нові дані щодо клінічних особливостей різних варіантів ІІП, можливостей хірургічної біопсії легень, вивчення структури загальної ємності, стану дифузійної здатності та розтяжності легень, газового складу та кислотно-основного стану крові в діагностиці та диференційній діагностиці ІІП. Розроблено новий спосіб диференційної діагностики ідіопатичного фіброзуючого альвеоліту та неспецифічної інтерстиціальної пневмонії. Вперше проведено порівняльний аналіз ефективності терапії глюкокортикостероїдів (ГКС) і цитостатиків (ЦС) за різних форм ІІП і стадіях запально-фіброзного процесу. Одержано нові дані щодо частоти прояву небажаних явищ у зв'язку з тривалим застосуванням ГКС і ЦС у хворих на ІІП. Вперше у хворих на ІІП проведено вивчення кореляційної залежності між показниками кількісної оцінки задишки, якості життя та ступенем рестриктивних порушень легеневої вентиляції, виразністю гіпоксемії - основними об'єктивними критеріями оцінки ступеня тяжкості захворювання, що стало теоретичним обгрунтуванням використання показників шкали MRC та опитувальника SP-36 в якості критеріїв диспансерного спостереження хворих на ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19
Шифр НБУВ: РА385199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Тімченко О.Б. 
Клініко-імунологічне обгрунтування комплексної терапії хронічного обструктивного захворювання легенів у хворих, які перенесли туберкульоз легенів: автореф... канд. мед. наук . 14.01.27 / О.Б. Тімченко ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2008. — 24 с. — укp.

Вивчено особливості формування дисбалансу ендокринного та цитокінового гомеостазу, функціональної активності судинного ендотелію та функціональної інтеграції гормонів репродуктивної сфери та систему імунітету у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) після перенесеного туберкульозу легенів. Науково обгрунтовано доцільність застосування та доведено клінічну ефективність використання плацентарного гормону як модулятора цитокінової активності й екстраімунного імунокоректора у хворих на ХОЗЛ, які перенесли туберкульоз легенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.16-5 + Р542-37 +
Шифр НБУВ: РА358937

Рубрики:

      
8.

Кацапов Д.В. 
Клініко-інструментальні показники і стан клітинних мембран у хворих на гострі пневмонії при грипі та ГРВІ в залежності від лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Д.В. Кацапов ; Київ. наук.-дослід. ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу пневмоній під час грипу та ГРВІ, що проявляються відносно малою вираженістю частини симптомів пневмонії - плеврального болю, вологих дрібнобульбашкових хрипів, шуму тертя плеври, на тлі багаторівневого ураження дихальних шляхів. Встановлено порушення структурно-функціонального стану клітинних мембран, що супроводжується підвищенням рівня метаболітів ПОЛ - ДК і МДА, на тлі зниження активності антиоксидантних ферментів - каталази та СОД, які корелюють з підвищенням перекисного гемолізу еритроцитів та порушеннями ФЗД. Доведено ефективність магнітолазерного опромінення (1 - 0,83 - 0,85 мкм) рефлексогенних зон грудної клітки та проекції запального осередку в комплексному лікуванні пневмонії, що виявляється скороченням тривалості ознак пневмонії та позитивною динамікою клініко-лабораторних показників. Підтверджено антиоксидантні властивості нового вітчизняного муколітичного препарату "Амброксол" за даними клінічних і біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-3 + Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА312487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Островський М.М. 
Клініко-патогенетична характеристика та шляхи оптимізації лікування хворих на негоспітальну пневмонію із затяжним перебігом: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.М. Островський ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Проаналізовано синдромологічні особливості перебігу негоспітальної пневмонії з затяжним перебігом. Визначено зміни в імунній відповіді, захисному бар'єрі слизових оболонок респіраторного тракту, системах сурфактанта легень і гемокоагуляції та фібринолізу залежно від перебігу та ступеня тяжкості негоспітальної пневмонії, а також досліджено патогістологічні зміни тканини легень. Вивчено питання покращення терапевтичної ефективності патогенетичного лікування хворих з затяжним перебігом негоспітальної пневмонії за умов диференційованого призначення лікування з застосуванням ербісолу та ліпіну. Показано його високу ефективність у нормалізації процесів кооперації лімфоцитарних субпопуляцій, системи інтерлейкінів, ендогенних інтерферонів, сурфактанта легень, системи гемокоагуляції та фібринолізу, локальному захисті слизових оболонок респіраторного тракту хворих, зниженні тривалості лікування та можливості профілактики ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-3 +
Шифр НБУВ: РА334933

Рубрики:

      
10.

Дубкова Г.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування роваміцину та вобензиму в комплексному лікуванні вогнищевих пневмоній у хворих з додатковими факторами агресії (тютюнопаління, зловживання алкоголю, дефіцит маси тіла): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.І. Дубкова ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франків., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості клінічного перебігу, змін імунної реактивності, зсідальної, про- та антиоксидантної систем організму відповідно до наявності або відсутності таких додаткових факторів агресії як тютюнопаління, надмірне вживання алкоголю та зниження маси тіла. Досліджено вплив напівсинтетичного макроліду роваміцину та поліензимного препарату вобензиму на загальноклінічну симптоматику, імунний статус, процеси перекисного окислення ліпідів і систему гемокоагуляції у 147 хворих на вогнищеву пневмонію з додатковими факторами агресії. Встановлено, що поєднане застосування роваміцину та вобензиму в комплексному лікуванні сприяє більш швидкому регресу клініко-лабораторної симптоматики у хворих із факторами агресії, а також запобігає переходу пневмонії у затяжну форму, завдяки підвищенню імунної реактивності, відновленню рівноваги у зсідальній та про- й антиоксидантній системах організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА309529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ліщук-Якимович Х. О. 
Клінічні та імунологічні особливості еозинофільного синдрому в хворих на бронхіальну астму та системні васкуліти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Х. О. Ліщук-Якимович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Проведено оцінювання різних ланок природженого та набутого імунного нагляду в хворих на бронхіальну астму (БА) та системний васкуліт (СВ) залежно від наявності чи відсутності еозинофільного синдрому (EC). Поглиблено вивчено різні патогенетичні імунологічні механізми розвитку БА та СВ на тлі EC, пов'язані з гіперпродукцією IgE, циркулюючих імунних комплексів та антинейтрофільно-цитоплазматичних антитіл. Вперше проаналізовано вплив поєднання декількох імунопатологічних синдромів на формування клінічних та імунологічних змін у хворих на БА та СВ з EC. Вперше охарактеризовано клінічні, імунологічні та морфологічні особливості синдрому Чардж-Стросса (СЧС) залежно від ступеня тяжкості еозинофілії. Вперше розроблено математичну модель імунологічних факторів ризику розвитку СЧС у хворих на БА та СВ на тлі еозинофілії, що надалі дозволяє визначати тактику ведення таких хворих і необхідність раннього призначення в них протизапальної та базової терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19-37 + Р412.202-37 + Р410.210.11-37
Шифр НБУВ: РА381001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Рудика Л.П. 
Медико-економічне обгрунтування оптимізації лікувально-діагностичного процесу у хворих на негоспітальну пневмонію в умовах реформування галузі: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.02.03 / Л.П. Рудика ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано нове вирішення питання щодо економічного використання ліжкового фонду за рахунок покращання медичної допомоги хворим з легким перебігом пневмонії та хворим на негоспітальну пневмонію з тяжким перебігом. Вперше надано медико-економічну оцінку оптимізації процесу в хворих на негоспітальну пневмонію за умов реформування галузі. Доведено, що реструктуризація охорони здоров'я та поява ринкових механізмів у галузі розвитку мережі медичних закладів з недержавною формою власності пояснюють необхідність перегляду принципів ціноутворення за умов надання платних медичних послуг з розрахунку на конкретного пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА321251

Рубрики:

      
13.

Лаврінчук І.О. 
Мікробіологічні аспекти імунних та метаболічних порушень при пневмоніях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / І.О. Лаврінчук ; АМН України. Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено метод підвищення ефективності етіопатогенетичної терапії пневмоній з використанням амізону на основі вивчення імуносупресивних, прооксидантних і апоптогенних властивостей їх збудників. Відзначено, що захворюваність на пневмонії в усьому світі неухильно зростає (в Україні щорічно реєструється майже 50 тис. людей, які захворіли на пневмонію). Встановлено апоптогенний та імуносупресивний вплив збудників пневмоній на нейтрофіли, моноцити, Т- та В-лімфоцити, а також їх активуючий вплив на процеси перекисного окиснення ліпідів у лейкоцитах і еритроцитах. Вперше досліджено кислотну резистентність еритроцитів у хворих на пневмонії. Встановлено антиапоптогенну дію амізону. Розроблено спосіб лікування хворих на пневмонії з використанням нового вітчизняного препарату "Амізону".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-25
Шифр НБУВ: РА314860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Король Т.М. 
Морфогенез експериментальної пневмонії в умовах застосування антибіотиків та вінборону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Т.М. Король ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему пульмонології - лікування пневмоній, викликаних умовно-патогенною мікрофлорою. На основі вивчення морфогенезу пневмонії за умов застосування антибіотиків запропоновано вітчизняний препарат з політропною дією - вінборон. Доведено, що він значно покращує морфологічний перебіг пневмонії, зменшує альтеративні зміни у структурних елементах легень, нирок, печінки. Препарат профілактує розвиток синдрому "сурфактантореї" та пневмосклеротичних змін у легенях. Препарат стимулює легеневий органний імунітет і зменшує імунодепресивну дію антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-29
Шифр НБУВ: РА312522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шаланін В.В. 
Морфологічна оцінка ефективності заміщувальної сурфактантної терапії пневмонії на фоні хронічної алкогольної інтоксикації в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / В.В. Шаланін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему корекції порушень у системі сурфактанту легені та легеневої тканини у разі гострої бактеріальної пневмонії, яка набула розвитку на фоні хронічної алкогольної інтоксикації (ХАІ). Для дослідження використано легені 110 експериментальних безпородних білих щурів різної статі, масою від 150 до 250 грамів, з яких 105-ти моделювалася хронічна алкогольна інтоксикація протягом 1, 3 і 6 місяців, 5 становили контрольну групу здорових тварин. Встановлено, що у разі збільшення тривалості алкогольної інтоксикації прогресують порушення поверхнево-активних властивостей ендогенного сурфактанту легень, а це дозволяє розглядати порушення в системі сурфактанту легені як одну з основних патогенетичних ланок у розвитку пневмонії на фоні ХАІ. Доведено, що застосування з метою корекції порушень у системі сурфактанту легені замішувальної сурфактантної терапії в сполученні з антибактеріальним лікуванням пневмонії призводить до більш повного та швидкого зменшення запальних змін у легені, відновлення ультраструктури ушкоджених компонентів аеро-гематичного бар'єру та стабілізації поверхнево-активних властивостей сурфактанту легені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА320059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Стефанюк М.Ф. 
Морфофункціональний стан бронхів, зміни загального імунітету та неспецифічного клітинного захисту легень при повторних бронхопневмоніях у військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / М.Ф. Стефанюк ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам прогнозування повторного розвитку пневмонії у військовослужбовців строкової служби, розробки рекомендацій з оптимізації лікування, первинної та повторної профілактики цієї хвороби. У праці аналізуються особливості клінічного перебігу, структурно-функціональних змін бронхів, неспецифічного клітинного захисту легень та імунного статусу у хворих повторними пневмоніями. Для порівняння наводяться аналогічні показники хворих на пневмонію без схильності до повторення. Зауважено наявність помітної різниці щодо аналізованих показників у хворих на повторні пневмонії та пневмонії без схильності до повторення. Запропоновано інформативні критерії прогнозування повторного перебігу хвороби, розроблено рекомендації стосовно первинної та вторинної профілактики захворювання у військових з'єднаннях України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.12-25

Рубрики:

      
17.

Морозова Н.А. 
Обгрунтування застосування нового лікарського препарату теком при запальних захворюваннях бронхо-легеневої системи та атерогенних дисліпопротеїдеміях (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / Н.А. Морозова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Обгрунтувано застосування речовин класу омега-3 поліненасичених жирних кислот на прикладі нового вітчизняного препарату "Теком" у пульмонології для лікування запальних захворювань бронхо-легеневої системи та супутньої дисліпопротеїдемії. Визначено вплив препарату Теком на систему імунітету, стан системи згортання крові та ліпідний обмін лабораторних тварин у серії експериментів з моделюванням запального процесу бронхо-легеневої системи та гіперхолестеринемії. Виявлено імуностимулювальний гіпокоагуляційний та гіпохолестеринемічний вплив Текому. У хворих з запальними захворюваннями бронхо-легеневої системи досліджено імуностимулювальний ефект текому на Т-систему та фагоцитарну ланки імунітету. Проаналізовано його ефективність як гіпокоагуляційного й антиагрегантного засобу. Доведено гіпохолестеринемічну, антиатерогенну дію текому у разі супутньої дисліпопротеїдемії. Висвітлено позитивний вплив на клінічний перебіг захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.12-52
Шифр НБУВ: РА314511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ложкін В. В. 
Оптимізація антибактеріальної терапії нозокоміальної пневмонії у хворих, які знаходяться на штучній вентиляції легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / В. В. Ложкін ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше вивчено розповсюдженість нозокоміальної пневмонії у хворих, які знаходяться на штучній вентиляції легень, основні фактори ризику виникнення цього ускладнення, а також чинники-детермінанти летального наслідку. Встановлено ефективність різних режимів антибактеріальної терапії нозокоміальної пневмонії у хворих, які знаходяться на штучній вентиляції легень. Доведено за допомогою методу "вартість/ефективність" фармакоекономічну доцільність емпіричної антибактеріальної терапії комбінацією меропенему з амікацином нозокоміальної пневмонії у хворих, які знаходяться на штучній вентиляції легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52
Шифр НБУВ: РА374739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Слєсаренко О.П. 
Оптимізація діагностики і профілактики спалахів негоспітальної пневмонії, що виникає на тлі гострих респіраторно-вірусних інфекцій серед військовослужбовців строкової служби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.П. Слєсаренко ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено, що спалахи негоспітальної пневмонії серед військовослужбовців одного з навчальних центрів Збройних сил (ЗС) України відбуваються кожні 4 - 5 років і тісно пов'язані з захворюваністю на гострі респіраторно-вірусні інфекції, а їх співвідношення коливається від 5:1 до 10:1. Розроблено діагностичний алгоритм, який дозволяє достовірно встановити етіологію гострих респіраторно-вірусних інфекцій і негоспітальної пневмонії, а також визначити тяжкість перебігу даних захворювань та їх ускладнення. Доведено, що найбільший за останні 25 років спалах негоспітальної пневмонії пневмококової етіології виник на тлі респіраторно-синцитіальної (травень - серпень 2000 р.) та парагрипозної (жовтень - грудень 2000 р.) респіраторних інфекцій. Визначено клінічні особливості перебігу негоспітальної пневмонії, якими є виникнення проявів захворювання на тлі симптомів гострих респіраторно-вірусних інфекцій і повторного підвищення температури тіла, частий розвиток ускладнень серцево-судинної системи, невідповідність об'єму ураження легень тяжкості перебігу захворювання. Встановлено особливості розвитку епідпроцесу спалахів негоспітальної пневмонії у разі гострих респіраторно-вірусних інфекцій військовослужбовців строкової служби одного з навчальних центрів ЗС України. Розроблено поетапні профілактичні заходи, застосування яких дозволяє вірогідно зменшити захворюваність на негоспітальну пневмонію та гострі респіраторно-вірусні інфекції серед військовослужбовців строкової служби одного з навчальних центрів ЗС України та запобігти виникненню протягом 6-ти років спалахів даних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1 + Р514.31 +
Шифр НБУВ: РА357857

Рубрики:

      
20.

Сухін Р.Є. 
Оптимізація діагностики та лікування негоспітальної пневмонії з нетяжким перебігом у хворих, які не потребують госпіталізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Р.Є. Сухін ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено, що у хворих проведення діагностики етіопатогенів до початку терапії не підвищує її ефективність. Проаналізовано ефективність емпіричної пероральної терапії амінопеніциліном та макролідом, у випадку наявності супутньої патології та інших модифікуючих факторів - захищеним амінопеніциліном та респіраторним фторхінолоном за відсутності у пацієнтів супутньої патології та інших модифікуючих факторів. Доведено доцільність призначення хворим амоксициліну, мідекаміцину і амоксициліну/клавуланату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52 +
Шифр НБУВ: РА342904

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського