Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (154)Книжкові видання та компакт-диски (89)
Пошуковий запит: (<.>U=Р636.75$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Дядечко А.О. 
Диференційоване хірургічне лікування назальної ліквореї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / А.О. Дядечко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Уточнено діагностичний алгоритм для визначення показань до використання різних методик та обгрунтовано використання диференційованого підходу до хірургічного лікування ліквореї залежно від її виду, локалізації лікворної фістули, перебігу захворювання. Доведено доцільність послідовного застосування хірургічних та нехірургічних методів лікування, а також вивчено найближчі та віддалені результати лікування хворих з назальною ліквореєю залежно від застосованого методу, перебігу хвороби та локалізації фістули. Проведено аналіз ускладнень, незадовільних результатів лікування зазначених хворих. Доведено високу ефективність використання сучасних методів нейровізуалізації з метою визначення найбільш доцільного способу оперативного втручання, а також застосування комбінованого методу лікування хворих з назальною ліквореєю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75
Шифр НБУВ: РА326594

Рубрики:

      
2.

Іяд Ісхах Халаф Аль-Кашкіш 
Діагностика і хірургічне лікування екстрамедулярних пухлин вентральної та вентролатеральної локалізації: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.05 / Іяд Ісхах Халаф Аль-Кашкіш ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто відмінності у перебігу захворювання, неврологічній симптоматиці, інструментальній, лабораторній, диференціальній діагностиці, результатах хірургічного втручання за екстрамедулярних пухлин вентральної та вентралатеральної локалізації. Обгрунтовано питання підвищення ефективності й висвітлено шляхи подальшого покращання діагностики та хірургічного лікування екстрамедулярних пухлин вентральної та вентралатулярної локалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.5-59 + Р636.750.96 +
Шифр НБУВ: РА369602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Слинько Є.І. 
Діагностика і хірургічне лікування судинних новоутворень та судинних мальформацій спинного мозку і хребта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Є.І. Слинько ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Досліджено особливості локалізації, морфології, мікрохірургічної анатомії, ангіоструктури, гемодинаміки різних типів спінальних судинних мальформацій та судинних пухлин і розроблено загальну класифікацію даної патології. Проаналізовано взаємозв'язок особливостей локалізації, ангіоструктури, гемодинаміки між собою. Визначено типові клінічні симптомокомплекси, проаналізовано їх залежність від локалізації, ангіоструктури, гемодинаміки спінальних судинних мальформацій та пухлин. Встановлено інформативність сучасних методів діагностики, розроблено діагностичні критерії та алгоритм обстеження хворих зі спінальними судинними мальформаціями та судинними пухлинами. Розроблено показання до нейрохірургічних втручань залежно від ангіоструктури, особливостей гемодинаміки, розташування судинних пухлин та судинних мальформацій спинного мозку та хребта. Удосконалено технологію ендоваскулярних, мікрохірургічних, комбінованих втручань. Запропоновано та впроваджено нові методики видалення інтрамедулярних та інтравертебральних судинних утворень, стабілізації безпосередньо живлячих судин. На підставі результатів хірургічних втручань наведено рекомендації щодо операційної тактики залежно від типів спінальних судинних мальформацій та пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.96
Шифр НБУВ: РА319162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лешко М.М. 
Діагностика та хірургічне лікування кіст крижового каналу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / М.М. Лешко ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі даних діагностування та лікування 68-ми хворих з кістами крижового каналу (ККК) віком від 21-го до 71-го років досліджено проблему покращання результатів їх хірургічного лікування. Хворих було розподілено за типом кіст, а саме: перинервальних, або Тарловських - у 46-ти (67,6 %) пацієнтів, екстрадуральних менінгіальних - у 5-ти (7,4 %), менінгіальних дивертикул - у 11-ти (16,2 %), інтрадуральних лептоменінгіальних (арахноїдальних) у трьох (4,4 %), сакрально-пресакральних кіст у складі тріади Currarino - у трьох (4,4 %) хворих. Проведено клініко-неврологічне дослідження пацієнтів з використанням стандартних збірників питань, рентгенографії попереково-крижового відділу хребта у двох проекціях і магніто-резонансної томографії цієї ділянки, а також магніто-резонансної мієлографії та електронейроміографії з метою верифікації радикулопатії. Виконано оперативне лікування з використанням заднього доступу шляхом амінекомії крижової кістки. За технічної можливості кісти видалялися повністю. За наявності нервових волокон корінця у стінці кісти Тарлова здійснювали резекцію її стінок на рівні ганглія, нервові корінці прикривали гемостатичною гукою чи пластинами тахокомбу. Утворена порожнина заповнювалася аутожировою клітковиною. Безпосередньо після оперативного втручання покращання неврологічного статусу визначено у 33-х (91,7 %) хворих. Повний регрес неврологічних симптомів досягнуто у 26-ти (72,2 %) хворих. У віддаленому післяопераційному періоді рецидивування кіст не зареєстровано. За умов консервативного лікування ККК спостережено значну позитивну динаміку неврологічної симптоматики, особливо больового синдрому. У віддаленому періоді у всіх хворих відзначено відновлення попередньої симптоматики. За результатами дослідження зроблено висновок, що консервативна терапія дає лише тимчасовий ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.96 + Р569.627.5-59 +
Шифр НБУВ: РА364358

Рубрики:

      
5.

Сальков М.М. 
Діагностика та хірургічне лікування нетравматичної назальної ліквореї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / М.М. Сальков ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення нетравматичної назальної ліквореї. Розглянуто морфологічні особливості в області гратчастої кістки та верхнього носового ходу. Обгрунтовано утворення лікворної нориці у разі спонтанної назальної ліквореї по ходу нюхових ниток. Досліджено розвиток назальної ліквореї у разі пухлин головного мозку та базальних мозкових гриж. Вивчено можливі етіологічні фактори нетравматичної назальної ліквореї. Розроблено й обгрунтовано використання діагностичного методу, що уточнює локалізацію лікворної нориці - церебральної цистернографії, а також розроблено диференційовані показання до хірургічного лікування ендоназальною та інтракраніальною пластикою нориці за різних видів нетравматичної назальної ліквореї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.16 +
Шифр НБУВ: РА337241

Рубрики:

      
6.

Яковенко Л.М. 
Діагностика та хірургічне лікування стенозів хребтових артерій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Л.М. Яковенко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 37 с. — укp.

За результатами обстеження 274 хворих встановлено, що основною причиною порушень мозкового кровообігу у вертебро-базилярному басейні є стеноз хребтових артерій, верифікований ангіографічно в 85 % випадків. Визначено характерні особливості судинного ураження: хронічне та прогресуюче протікання недостатності мозкового кровообігу (НМК) (76 % хворих), неефективність консервативного відновного лікування (понад 97 %) та стійке зниження якості життя більшості хворих. Використано діагностичний алгоритм, який свідчить про декомпенсацію гемодинамічних і фунціональних показників мозку. Обгрунтовано показання до хірургічного лікування стенозу хребтових артерій. Завдяки диференційованому застосуванню реконструктивних операцій відзначено добрий та задовільний результати лікування у 93 % хворих. Позитивний ефект втручань забезпечувався усуненням стенотичного ураження та проявлявся поліпшенням загального стану у 96 %, зменшенням вогнищевих неврологічних проявів судинно-мозкової недостатності у 85 % оперованих і супроводжувався поліпшенням показників гемодинаміки у 76 % хворих під час контрольного обстеження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75
Шифр НБУВ: РА315105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ісаєнко О. Л. 
Діагностика та хірургічне лікування стенозу поперекового відділу хребтового каналу з синдромом мієлорадикулопатії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / О. Л. Ісаєнко ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено комплекс клініко-інструментальних досліджень, моделювання динамічного стенозу поперекового відділу хребтового каналу. Проаналізовано історії хвороби пацієнтів з різними варіантами стенозу поперекового відділу хребтового каналу. Всім хворим проведено комплексне обстеження з використанням розширеного переліку методів інструментальної діагностики. Визначено, що сагітальні та парамедіанні розміри хребтового каналу закономірно зменшуються за рухів його сегментів від згинання до розгинання. Нестабільність хребтово-рухового сегмента істотно впливає на кількісні параметри динамічного стенозу хребтового каналу. Запропоновано вирішення науково-практичної проблеми діагностики та хірургічного лікування стенозів поперекового відділу хребта. Визначено основні критерії та схему діагностики, розроблено оптимальні методи хірургічного лікування, запропоновано схему вибору оперативного втручання у хворих з даною патологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.52
Шифр НБУВ: РА372380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Хижняк М.В. 
Малоінвазивна хірургія дискогенних нейрокомпресійних синдромів поперекового відділу хребта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / М.В. Хижняк ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2006. — 43 с. — укp.

Розроблено та деталізовано сучасні принципи диференційного хірургічного лікування хворих з дискогенними нейрокомпресійними синдромами у поперековому відділі з використанням пункційних, ендоскопічних і мікрохірургічних методик. З використанням морфологічної моделі міжхребцевого диска (МД) доведено доцільність застосування лазерного випромінювання у випадках гриж МД, визначено індивідуальні дози лазерного навантаження. Наведено метод системного комп'ютерного аналізу спондилограм з метою оцінки біомеханіки хребцево-рухового сегменту на рівні проведеної операції. Розроблено та впроваджено методику інтраопераційної кондуктометрії в процесі проведення пункційної лазерної нуклеотомії, що дозволяє оптимізувати лазерне навантаження з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Науково обгрунтовано методологію диференційного підбору типу операцій з урахуваннм індивідуальних особливостей хворих, методику хірургічної профілактики подальших грижеутворень у хворих з множинними грижами МД. Розроблено комп'ютерну програму для вибору оптимального методу хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75 +
Шифр НБУВ: РА342349

Рубрики:

      
9.

Куліков В.Д. 
Мініінвазивні нейрохірургічні втручання при множинних грижах міжхребцевих дисків попереково-крижового відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.Д. Куліков ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих із множинними грижами дисків попереково-крижового відділу хребта шляхом визначення та обгрунтування системи діагностики та диференційованого впровадження комплексу мініінвазивних методів хірургічного лікування. Досліджено особливості клінічних проявів та визначено оптимальний алгоритм комплексної діагностики за множинних гриж міжхребцевих дисків попереково-крижового відділу хребта. Доведено доцільність одночасного видалення всіх клінічно означених гриж у процесі одного втручання з застосуванням сучасних мініінвазивних методик, а також ефективність комплексного застосування методів пункційної лазерної нуклеоектомії та мікрохірургічної дискектомії в хірургічному лікуванні хворих із множинними грижами дисків попереково-крижового відділу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.50
Шифр НБУВ: РА318562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Тарасенко О.М. 
Нейрохірургічне лікування та вторинна профілактика компресійного рубцево-спайкового епідуриту після поперекових мікродискектомій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.М. Тарасенко ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено питання профілактики та лікування післяопераційного компресійного рубцево-спайкового епідуриту у хворих з дискогенними нейрокомпресійними синдромами поперекового відділу хребта, ускладнених рубцево-спайковим епідуритом. Проаналізовано результати обстеження 120-ти хворих, оперованих у відділенні спінальної лазерно-ендоскопічної нейрохірургії ДУ "Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України" з 1996 р. до 2006 р. з приводу гриж міжхребцевих дисків у поперековому відділі хребта з супутнім рубцево-спайковим епідуритом. Для профілактики подальшого розвитку та лікування рубцево-спайкового епідуриту використано гідрофільні поліакриламідні гелі, які не резорбуються. Розроблено технологію їх введення за умов поперекових мікродискектомій. Завдяки застосуванню даних поліакриламідних гелів під час проведення поперекових мікродискектомій через 1 рік після операції одержано 91,7 % добрих результатів, яких зіставлено з 71,7 % таких результатів, одержаних за умов, коли гелі не застосовувались. За цього незадовільні результати лікування становили 8,3 % і 28,3 % відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.11 +
Шифр НБУВ: РА355531

Рубрики:

      
11.

Бринкач І.С. 
Особливості мікродискектомії залежно від топографо-анатомічних варіантів гриж міжхребцевих дисків попереково-крижового відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / І.С. Бринкач ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми покращення результатів хірургічного лікування хворих з грижами міжребцевих дисків попереково-крижового відділу хребта на підставі врахування топографо-анатомічних варіантів гриж, використання диференційованих хірургічних доступів та удосконалення техніки оперативних втручань. Проаналізовано результати лікування 238 хворих з грижами міжхребцевих дисків попереково-крижового відділу хребта. Зроблено висновок, що для визначення способу хірургічного доступу необхідно враховувати локалізацію та тип гриж міжхребцевих дисків, що дає змогу визначити нейровізуалізуючі методи досліджень (комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії), а також анатомо-топографічних взаємовідносин дисків, корінців, задніх кісткових структур і варіантів розташування гриж міжхребцевих дисків. Розроблено критерії вибору раціональної хірургічної техніки, які визначають місце та об'єм кісткових резекцій з мінімізацією доступів. Визначено ефективність різних способів хірургічних втручань на підставі критеріїв прогнозування результатів оперативного лікування й оцінки віддалених результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.50 +
Шифр НБУВ: РА346204

Рубрики:

      
12.

Гончарук О.О. 
Оцінка результатів поперекової мікродискектомії в залежності від стану вегетативної нервової системи і психоемоційного статусу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Гончарук ; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Одержано дані про стан вегетативної нервової системи та психоемоційної сфери у хворих з грижами міжхребцевого диска попереково-крижового відділу хребта до та після оперативного лікування, вплив цих показників на розвит окпостдискектомічного больового синдрому. Відзначено наявність підвищеного тонусу симпатичного відділу вегетативної нервової системи до проведення операції у 50,5 % хворих. Після операції виявлено зміну співвідношення симпатикотонії у 37,1 % пацієнтів, ейтонії - у 49,5 %, парасимпатикотонії - у 13,4 %. Одержано дані, які відобржають залежність якості життя після поперекової мікродискектомії від типу вегетативної регуляції. Встановлено, що несприятливими прогностичними ознаками розвитку постдискектомічного синдрому є його визначення за візуальною аналоговою шкалою більше 3-х балів, менше 18-ти балів - за даними шкали японської отопедичної асоціації у післяопераційному періоді, наявність стабільно високої особистісної та ситуативної тривожності, парасимпатичної стигматизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.50 +
Шифр НБУВ: РА364436

Рубрики:

      
13.

Єрмольєв А.І. 
Прогнозування та профілактика ускладнень хірургічного лікування пухлин спинного мозку та хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / А.І. Єрмольєв ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено прогнозуванню та профілактиці ускладнень хірургічного лікування пухлин спинного мозку. Використані дані поглибленого комп'ютерного аналізу 200 інформаційних карт хворих з пухлинами мозку. У 110 з них мали місце одне чи декілька ускладнень, які виникали під час чи після операції. Приведені дані прогнозування та профілактики таких ускладнень, як післяопераційні пневмонії, значної крововтрати, гострої серцево-судинної недостатності, а також смерті хворих. Установлені ведучі прогностично несприятливі ознаки цих ускладнень. Основними серед них були: локалізація пухлин в шийному та верхньогрудному відділі спинного мозку, злоякісність пухлин особливо тих, які проростали в хребет, внутрішньомозкова локалізація. Значний розмір пухлин, травматична операція, велика крововтрата, наявність супутніх захворювань, особливо урологічних, порушення дихання, трофічні розлади, порушення гомеостазу негативно впливали на результат операцій. Відсутність цих ознак була прогностично благоприємною. При підрахунку суми діагностичних коефіцієнтів прогностично несприятливих і сприятливих ознак вдавалось кількісно оцінити ризик частоти різних ускладнень і своєчасно цілеспрямовано використати комплекс профілактичних заходів. Основними серед них являються: тренування глибини вдиху, проведення сеансів СД з ПТКВ, туалетної бронхоскопії, превентивного введення антибіотиків, використання оптичної техніки, боротьба з висхідним набряком мозку, своєчасна корекція крововтрати та порушень гомеостазу. Це дало можливість знизити частоту пневмоній на 26,7%, гострої серцево-судинної недостатності на 13,9%, значних крововитрат на 28,1% та смертельних вип адків на 3,6%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.96-5

Рубрики:

      
14.

Хотейт Н.Н. 
Радикуломієлопатії, обумовлені дегенеративними стенозуючими процесами шийного відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Н.Н. Хотейт ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Наведено результати обстеження та хірургічного лікування 85 хворих на радікуломієлопатії, обумовлені дегенеративними стенозуючими процесами шийного відділу хребта. Встановлено, що дегенеративні дистрофічні стенози шийного відділу хребта найбільш поширені серед набутих стенозів і розвиваються в осіб працездатного віку. Виявлено, що захворювання призводить до інвалідності внаслідок розвитку радікулопатії, мієлопатії. На підставі результатів аналізу клінічних проявів і даних інструментальних методів дослідження (Ro, комп'ютерної томографії (КТ), магніто-резонансної томографії (МРТ), мієлографії, електроміографії) виділено три види дегенративно-дистрофічних стенозів шийного відділу хребта: центральний стеноз (виявлений у 40 % хворих), латеральний стеноз (24,7 %), множинний стеноз (35,3 %). Характер компресії спинного мозку та його коренців, а також ступінь стенозу спинномозкового каналу та наявність нестабільності хребта уточнено за допомогою інструментальних методів діагностики (стандартної, функціональної спондилографії, спондилографії в 3/4 проекції, КТ, МРТ). Розроблено алгоритм хірургічного лікування хворих на радикуломієлопатію. Операції декомпресивно-стабілізувального характеру проведено у всіх 85 пацієнтів. Встановлено переваги та недоліки різних видів операцій, спрямованих на декомпресію спинного мозку або (та) його коренців і стабілізацію хребцево-рухового сегмента. Розроблено та впроваджено до клінічної практики ефективний метод декомпресії спинного мозку та його коренців - передню декомпресію з наступним корпоросинтезом титановим імплантатом. Визначено прогностичні фактори результатів лікування: вік хворих, тривалість захворювання та вираженість неврологічних розладів. Зазначено важливість правильного вибору методів декомпресії спинного мозку та стабілізації хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75
Шифр НБУВ: РА316874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Єрошкін О.А. 
Рецидиви гриж міжхребцевих дисків поперекового відділу хребта: хірургічне лікування і профілактика: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / О.А. Єрошкін ; АМН України, Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу клінічних виявів, інформативності інструментальних методів діагностики визначено особливості діагностування дискогенного нейрокомпресійного синдрому (ДНС), обумовленого рецидивами гриж міжхребцевого диску (МХД) поперекового відділу хребта (ПВХ) для проведення повторної дискектомії з урахуванням впливу методів первинного хірургічного лікування, ступеня післяопераційних змін і визначення об'єму повторного оперативного втручання. Доведено інформативну значущість методу магніторезонансної томографії (МРТ) з внутрішньовенним введенням контрастних речовин на основі гадолінію у комплексі з диметилтріалінпентаоцтовою кислотою (Gd-ДТПА) під час обстеження хворих з рецидивами гриж МХД. На підставі вивчення найближчих і віддалених результатів лікування доведено ефективність мікрохірургічної дискектомії у разі ДНС, обумовленого рецидивами гриж МХД ПВХ, розглянуто можливі ускладнення повторного хірургічного лікування. Визначено можливості первинної хірургічної профілактики рецидивів гриж МХД ПВХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.541
Шифр НБУВ: РА371729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Тиравська О. І. 
Фізична реабілітація осіб, оперованих з приводу кил міжхребцевих дисків поперекового відділу хребта: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / О. І. Тиравська ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано зміст програми фізичної реабілітації з урахуванням виявлених післяопераційних проблем, інтенсивності больових відчуттів, та особливостей перебігу захворювання. Досліджено вплив запропонованої програми фізичної реабілітації, яка включає лікувальну фізичну культуру, лікувальний масаж, постізометричну релаксацію та аутоміорелаксацію, на рівень больових відчуттів, функціональний стан опорно-рухового апарату та рівень деяких аспектів якості життя осіб, яким було виконано мікродискектомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.541 + Р636.75-54
Шифр НБУВ: РА373962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бадран Набиль Юссеф 
Хірургічне лікування ускладнених ушкоджень нижньогрудного та поперекового відділів хребта у ранньому періоді травми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Набиль Юссеф Бадран ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Висвітлено проблему підвищення ефективності лікування хворих з травматичними ускладненими ушкодженнями тораколюмбарного відділу хребта шляхом вдосконалення та застосування ряду диференційованих та комбінованих нейрохірургічних операцій. Розглянуто закономірності перебігу захворювання, проведено аналіз діагностичних можливостей сучасних допоміжних методів обстеження та наведено результати хірургічного лікування 123-х хворих з ушкодженнями нижньогрудного та поперекового відділів хребта. Розроблено алгоритм проведення декомпресії спинного мозку і його корінців. Запропоновано методи профілактики ускладнень з боку хребта, спинного мозку і його корінців у післяопераційний період у разі ускладнених ушкоджень нижньогрудного і поперекового відділів хребта в гострому і ранньому періодах травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75
Шифр НБУВ: РА326848

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського