Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.504.34$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Алешко О.А. 
Діагностично-лікувальна тактика у хворих з резидуальними каменями нирок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Алешко ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено алгоритм індивідуального підходу до лікування хворих на резидуальні камені нирок (РКН), проведено порівняльний аналіз ефективності використання екстракорпоральної ударнохвилевої літотрипсії (ЕУХЛ), контактної літотрипсії та відкритих оперативних втручань. Доведено вагоме значення факторів ризику несприятливого перебігу хвороби, проявом яких є розвиток ускладнень у післяопераційному періоді або чинники, що обтяжують стан хворого: розмір і склад резидуального конкременту, наявність додаткового дренування та запалення верхніх сечовивідних шляхів, розширення порожнинної системи та функціональний стан оперованої нирки. Запропоновано алгоритм вибору отимального методу лікування хворих з РКН шляхом визначення кількісної оцінки у балах прогностично значущих показників, перерахованих вище, з наступним розрахунком інтегрального індексу та подальшим співставленням його величини з межовими значеннями прогностичної таблиці. Підтверджено ефективність використання ЕУХЛ у всіх пацієнтів з РКН з величиною інтегрального індексу від одиниці до п'яти (90,8 % від загальної кількості хворих). У пацієнтів з величиною інтегрального індексу від шести до дев'яти доведено доцільність використання контактної літотрипсії. У разі величини інтегрального індексу більше дев'яти рекомендовано виконання відкритого оперативного втручання з метою позбавлення від РКН. Зроблено висновок, що основним методом зменшення кількості резидуальних каменів є адекватний вибір лікування у хворих на сечокам'яну хворобу й обов'язкове виконання інтраопераційного рентгенологічного, сонографічного, ендоскопічного контролю за повнотою видалення первинних конкрементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.34 +
Шифр НБУВ: РА368007

Рубрики:

      
2.

Стець О.В. 
Зменшення ушкодження тканини нирки шляхом вибору безпечних термінів повторної ударно-хвильової літотрипсії у хворих на сечокам'яну хворобу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.В. Стець ; Ін-т урології АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Доведено, що інтервал між сеансами дистанційної літотрипсії в 7 діб призводить до більш вираженого пошкодження нирки після повторної літотрипсії, ніж інтервал в 14 і більше діб. Результати проведеного дослідження свідчать, що найбільш оптимальним проміжком часу між повторними сеансами літотрипсії каменів нирок є 14 діб. Зазначено, що інтервал часу від першого сеансу до відновлення ниркової тканини після повторного сеансу, виконаного на сьому добу, склав той же період (28 діб), що і після повторної літотрипсії, яка була виконана на 14-ту добу. Встановлено, що подовження інтервалу між сеансами більше 14-ти діб, збільшує час дії патологічних факторів, обумовлених наявністю конкременту, на тканину нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.34-58 +
Шифр НБУВ: РА368345

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського