Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (88)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.74$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Брауде І.Є. 
Гістеректомія в жінок, які багато народжують: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Є. Брауде ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему зменшення нейроендокринних порушень у жінок, які багато народжують і перенесли гістеректомію з приводу гінекологічної або акушерської патології на підставі вивчення їх клініко-психологічних, ендокринологічних і метаболічних особливостей, а також шляхом розробки та впровадження комплексу реабілітаційних заходів. Установлено взаємозв'язок клініко-психологічних, ендокринологічних і метаболічних змін у віддаленому післяопераційному періоді в жінок, які багато народжують і перенесли гістеректомію з приводу генітальної або акушерської патології. Розроблено та впроваджено комплекс реабілітаційної терапії, що передбачає використання спрямованої гормональної терапії та корекції дисметаболічних порушень. Запропоновано методи контролю за клінічним перебігом віддаленого післяопераційного періоду в жінок, які багато народжують і перенесли гістеректомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744 +
Шифр НБУВ: РА362799

Рубрики:

      
2.

Каштальян М.М. 
Гістероскопічна хірургія в лікуванні хворих з поєднаними гіперпластичними процесами ендо- та міометрія: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Каштальян ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі результатів дослідження показано, що у структурі гіперпластичних процесів ендо- та міометрія переважає поєднання патології ендометрія. Розроблено методику техніки гістероскопічної операції, яка передбачає почергове проведення абляції у ділянках вічок маткових труб та резекції решти ендометрія. Вивчено найближчі та віддалені результати гістероскопічної резекції, абляції та комбінованої методики операції у хворих з поєднаними формами гіперпластичних процесів матки, проведено їх порівняльний аналіз. Розроблено рекомендації щодо диференційованого використання різних методів гістероскопічної абляції ендометрія як методу гемостазу у жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку на етапі доопераційного лікування анемії за умов підготовки до гістеректомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41-5 + Р715.744 +
Шифр НБУВ: РА355629

Рубрики:

      
3.

Голубенко М.Ю. 
Диференційоване застосування і результати відкритих та лапараскопічних гістеректомій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.Ю. Голубенко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано 200 гістеректомій, виконаних методом лапароскопії та 200 випадків відкритої абдомінальної гістеректомії. Лапароскопічну гістеректомію виконано у 50 випадках, у 150 - лапароскопічну асистенцію вагінальної гістеректомії (ЛАВГ), у тому числі власну модифікацію ЛАВГ - у 50 випадках. Розроблено власний спосіб ЛАВГ, який дозволяє уникнути травмування маткових судин на вагінальному етапі операції, сприяє зменшенню об'єму інтраопераційної крововтрати, на відміну від типової методики ЛАВГ на 14,0 %, і скороченню тривалості вагінального етапу операції в 1,3 рази. На підставі дослідження методом вибору можна вважати лапароскопічну гістеректомію, яка супроводжується меншим числом ускладнень і більш позитивною динамікою психоемоційного стану хворих у післяопераційному періоді, найбільш оптимальним методом лікування. Виконання трансабдомінальної гістеректомії рекомендовано за розмірів тіла матки 14 тижнів вагітності та більше у разі вираженого спайкового процесу органів черевної порожнини, супутньої вентральної грижі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744-86
Шифр НБУВ: РА315980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ханча (Ліпчанська) Г.М. 
Корекція порушень репродуктивної системи після гістеректомії у жінок фертильного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.М. Ханча (Ліпчанська) ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему зниження кількості дисгормональних порушень у яєчниках і молочних залозах, поліпшення якості життя жінок фертильного віку після гістеректомії. Установлено, що функція яєчників залежить від того, за якими показаннями виконувалася операція, об'єму операції, наявності післяопераційних ускладнень, особливостей, структури та функції яєчників до операції. Розширено уяву про особливості анатомічних і функціональних змін яєчників, а також їх кровопостачання залежно від об'єму оперативного втручання. Розроблено критерії формування груп ризику щодо розвитку порушень функції яєчників, за яким визначено групу ризику з розвитку синдрому виснаження яєчників, групу ризику з розвитку їх кістозних змін, групу мінімального ризику з розвитку порушень у яєчниках. Виявлено взаємозв'язок між станом молочних залоз і особливостями функціонування яєчників після гістеректомії без придатків у жінок з існуючими доброякісними захворюваннями молочних залоз до операції та без них. Доведено необхідність розробки диференційованих принципів профілактики та корекції порушень у яєчниках і молочних залозах. Створено науково обгрунтовану та впроваджено методику диференційованої корекції та профілактики порушень у яєчниках і молочних залозах у жінок після гістеректомії без придатків у фертильному віці, що дозволило знизити синдром виснаження яєчників у цій групі ризику на 46,0 %, частоту розвитку доброякісних захворювань молочних залоз - на 83,5 %; у групі ризику з розвитку кістозних змін яєчників - їх кістозних змін - на 62,6 %, доброякісних захворювань молочних халоз - на 54,5 %; у групі мінімального ризику з розвитку порушень у яєчниках кістозні зміни яєчників - 26,3 %, синдром виснаження яєчників - на 25,9 % доброякісних захворювань молочних залоз - на 40,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744-86 +
Шифр НБУВ: РА346753

Рубрики:

      
5.

Парпалей Є.І. 
Медикаментозна підготовка у передопераційному періоді у жінок, що готуються до піхвових пластичних операцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Є.І. Парпалей ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу опущення внутрішніх статевих органів у жінок у періменопаузі. На підставі архівно-статистичних, клінічних та додаткових методів обстеження встановлено порушення психосоматичного стану та обміну вищих жирних кислот у жінок протягом підготовки до піхвових хірургічних втручань. Запропоновано та впроваджено науково обгрунтовану схему медикаментозної підготовки жінок у періменопаузі до піхвових операцій для корекції виявлених порушень, запобігання післяопераційним ускладненням та покращання якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744
Шифр НБУВ: РА313946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Тюєва Н.В. 
Мікробіоценоз піхви та його корекція у жінок, що перенесли оваріектомію у пери- та постменопаузальному віці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Тюєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти урогенітальних порушень після оваріектомії в пери- та постменопаузальному періоді, а також перебіг післяопераційного періоду, гормональний гомеостаз і мікробіоценоз піхви після видалення яєчників. Встановлено, що оваріектомія призводить до стійких дисбіотичних порушень, які не усуваються шляхом застосування системної замісної гормонотерапії. Розроблено нову схему профілактики і лікування посткастраційних розладів, яка передбачає терапію препаратами "Клімен" і "Клімонорм" у сполученні з місцевим застосуванням препарату "Лактобактерин ацидофільний "Наріне"(ЛАН). Застосування схеми дозволило підвищити ефективність лікування посткастраційного синдрому шляхом нормалізації мікробіоценозу піхви й усунення урогенітальних розладів, що знижує ризик виникнення висхідних сечових інфекцій та покращує якість життя даної групи жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744 + Р712.59
Шифр НБУВ: РА313932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Талаш В.В. 
Морфологічні особливості перебігу раневого процесу в оперованих матці та її придатках при застосуванні шовного матеріалу біофілу (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Талаш ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Встановлено особливості впливу нового біологічного шовного матеріалу "Біофіл" на перебіг ранового процесу в оперованих внутрішніх статевих органах жінок (матці та її придатках) у порівнянні з застосуванням кетгуту та вікрилу. На підставі результатів морфологічних, інструментальних, морфофункціональних і спеціальних досліджень об'єктивно доведено (на відміну від кетгуту та меншою мірою - вікрилу) відсутність негативного впливу на перебіг раневого процесу у разі використання біофілу. Виявлено, що застосування нового шовного матеріалу викликає мінімально виражені запальні зміни в захисних тканинах внутрішніх статевих органів без алергічного компоненту, що сприяє більш ранній нормалізації показників гомеостазу та запобігає розвитку спайкового процесу черевної порожнини. Обгрунтовано доцільність використання шовного матеріалу "Біофіл" під час проведення операцій на внтурішніх статевих органах у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744 с03 +
Шифр НБУВ: РА332903

Рубрики:

      
8.

Лященко 
Морфологічні прояви компесаційних процесів у нормальному та полікістозно зміненому яєчнику після односторонньої оваріектомії в умовах алкогольної інтоксикації та її корекції поліфенолами вінограду (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ольга Ігорівна Лященко ; Кримський держ. медичний ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.745 + Р715.52 + Р419.451
Шифр НБУВ: РА365948

Рубрики:

      
9.

Павлова Ж. С. 
Негормональна корекція клініко-метаболічних розладів у жінок з раннім постгістеректомічним синдромом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Ж. С. Павлова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 20 с.: табл. — укp.

Розкрито проблеми зниження частоти нейровегетативних, психоемоційних, метаболічних розладів, а також підвищення якості життя пацієнток, що перенесли видалення органа репродуктивної системи. Визначено клінічні особливості постгістеректомічного синдрому (ПГС) залежно від видалення та збереження яєчників, а також часу, що пройшов після гістеректомії (ГЕ). Вивчено динаміку гонадотропних і статевих гормонів у жінок після ГЕ залежно від тривалості післяопераційного періоду, збереження яєчників і використання негормональної корекції. Встановлено, що порушення гормонального та ліпідного спектра корові виникають у жінок після ГЕ без придатків, тяжкість яких залежить від часу, що пройшов після ГЕ, і функції яєчників, що збереглася. Доведено можливість застосування негормональної терапії для зниження клініко-метаболічних розладів у жінок з раннім ПГС, а також підвищення якості життя жінок, що перенесли видалення органа репродуктивної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744-87 + Р712.59
Шифр НБУВ: РА382188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Тихолаз О.Ю. 
Прогнозування та профілактика перинатальної патології при абдомінальному розродженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Ю. Тихолаз ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-лабораторних та функціональних методів дослідження розкрито основні причини перинатальних втрат у разі абдомінального розродження. Науково обгрунтовано та розроблено нову методику прогнозування перинатальних втрат у жінок, розроджених шляхом операції кесарева розтину. Наведено практичні рекомендації щодо зниження перинатальних втрат у жінок, прооперованих з приводу рубця на матці та гострої гіпоксії плода на підставі використання нового антигіпоксанта - мілдроната, знижено частоту плодових втрат у жінок груп високого ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.74-82-4 + Р716.254.3-824-4
Шифр НБУВ: РА319409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кваша Т.І. 
Прогнозування та профілактика синдрому хірургічної менопаузи у жінок після гістеректомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.І. Кваша ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Висвітлено особливості перебігу вегето-судинних, психопатологічних та сексуальних порушень у жінок після гістеректомії залежно від обсягу операції, віку жінки та терміну, що минув після операції. У ході обстеження встановлено фактори ризику виникнення синдрому хірургічної менопаузи (СХМ) та сексуальних порушень у жінок після гістеректомії, розроблено математичні моделі та алгоритми прогнозування їх виникнення. Обгрунтовано доцільність проведення профілактичних заходів для попередження дисфункції яєчників після гістеректомії без оваріоектомії. Доведено, що через рік після гістеректомії без оваріоектомії, майже у половини жінок розвивається синдром виснаження яєчників (СВЯ), який є передумовою виникнення СХМ. На підставі результатів вивчення особливостей функціонування вегетативної нервової системи, аналізу психопатологічного статусу нейроендокринної характеристики, данних УЗДГ (доплерографії), запропоновано схеми деференційованої профілактики СВЯ та СХМ з урахуванням прогнозу імовірності виникнення даних патологічних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744-8 +
Шифр НБУВ: РА322488

Рубрики:

      
12.

Євдокимова В.В. 
Профілактика і діагностика тромботичних ускладнень після гінекологічних операцій у хворих з антифосфоліпідним синдромом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Євдокимова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено частоту та клініко-лабораторні ознаки антифосфоліпідного синдрому (АФС) у хворих з гінекологічною хірургічною патологією, його роль у структурі тромботичних ускладнень за операційних втручань. Розроблено алгоритм передопераційного обстеження гінекологічних хворих з таким синдромом. Оцінено гемостазіологічні показники у жінок з missed abortion у групі хворих з гінекологічною хірургічною патологією у процесі підготовки до хірургічного лікування та післяопераційному періоді. Удосконалено медикаментозну профілактику тромботичних ускладнень шляхом використання напівсинтетичного препарату рослинного походження - гепаріноїдом пентосан полісульфатом SP 54. Удосконалено тактику ведення хворих з патологічною продукцією антифосфоліпідних антитіл (АФА) у післяопераційному періоді. У процесі дослідження обстежено 226 жінок: 98 пацієнток у I триместрі вагітності та 128 - з гінекологічною хіругічною патологією (міомою матки, аденоміозом, пухлиноподібними утвореннями та доброякісними пухлинами яєчників). На етапі передопераційної підготовки було виявлено АФС у 34,4 % хворих, а циркуляцію АФА без клінічних ознак - у 3,9 %. За результатами вивчення системи гемостазу, проведеного з метою виявлення тромболітичного стану, установлено гіперактивність тромбоцитарної ланки гемостазу за дії індукторами слабкої та помірної сили. Молекулярні маркери тромбінемії (тромбін-антитромбін (ТАТ), фрагменти 1 і 2 протромбіну (F1+2)) виявлено у 95,4 % випадків, а молекулярні маркери фібринемії (пізні фрагменти деградації фібриногену (D-димер), продукти деградації фібрину та фібриногену (ПДФ)) - у 30,6 %. Відзначено, що у пацєнток I групи з missed abortion, зумовленим наявністю АФС або патологічною продукцією АФА, розвивається тромботичний стан, який стає патогенетичним фоном розвитку хронічної форми дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, що є високим ризиком розвитку тромбогеморагічних ускладнень. Терапевтична тактика ведення хворих з АФ з перевентивним прийомом перед операцією, а також післяопераційним застосуванням у ін'єкційній і таблетованій формі антикоагулянта прямої дії гепариноїду пентосану полісульфату SP 54 з метою запобігання різним тромботичним ускладненням, спричиненим вовчаковим антикоагулянтом, дозволила уникнути тромбогеморагічних ускладнень і сприяла поліпшенню реабілітаційного процесу після евакуації завмерлої вагітності, а також допомогла суттєво знизити тромботичний потенціал у післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.74-387 +
Шифр НБУВ: РА357101

Рубрики:

      
13.

Місюра А.Г. 
Профілактика метаболічних порушень у жінок після гістеректомії шляхом проведення індивідуалізованої гормональної терапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / А.Г. Місюра ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз предикторів метаболічного синдрому (МС), частоти та форм метаболічних порушень у жінок пременопаузального періоду з хірургічною менопаузою. Розширено дані щодо динаміки розвитку менопаузального МС у таких хворих. Встановлено прогностичні критерії та найбільш вагомі чинники розвитку та прогресування обмінних і структурно-функціональних порушень, що дозволяє оцінити ступінь прогнозованого ризику та вирішити питання щодо необхідності, термінів, обсягу профілактичних заходів. Визначено роль наявності андроїдного типу ожиріння, дисліпідемії, ранніх змін маркерів кісткового метаболізму як предикторів менопаузального МС після гістеректомії. Одержано нові дані щодо динаміки перебігу хірургічної менопаузи та розвитку метаболічних порушень за умов застосування диференційованих лікувально-профілактичних заходів. Встановлено взаємозв'язок динаміки кісткового метаболізму з рівнями статевих стероїдних гормонів, показниками глікемічного та ліпідного профілів у жінок після гістеректомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-52 + Р715.744-87
Шифр НБУВ: РА374895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мисенко О.С. 
Профілактика патології кукси шийки матки після субтотальної гістеректомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.С. Мисенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між клінічними, мікробіологічними, ендокринологічними, гемостазіологічними, психосоматичними та морфологічними змінами у віддаленому періоді після перенесеної операції. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти патології шийки матки та покращання якості життя жінок після субтотальної гістеректомії. Оцінено ефективність запропонованої методики профілактики патології кукси шийки матки та реабілітації жінок після субтотальної гістеректомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744-87 +
Шифр НБУВ: РА322798

Рубрики:

      
15.

Мехедко В.В. 
Профілактика післяопераційних ускладнень у жінок після піхвових реконструктивно-пластичних операцій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Мехедко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання результатів оперативного лікування хворих з опущенням і випадінням внутрішніх статевих органів. На підставі результатів клінічних, мікробіологічних, імунологічних досліджень запропоновано впровадження нового методу лікування післяопераційних ран піхви аплікаціями озонованою оливковою олією. Проведено обстеження 60-ти жінок з опущенням і випадінням внутрішніх статевих органів, яким лікування пролапсу виконано в обсязі екстирпації матки через піхву з кольпоперінеолеватаропластикою. Проведено порівняльне вивчення ефективності використання аплікацій озонованою оливковою олією та традиційних антисептиків для лікування пацієнток з опущенням і випадінням статевих органів. Розглянуто особливості перебігу ранового процесу, встановлено зміни мікробіоценозу ран і рівень імунної реактивності організму. Визначено фактори ризику розвитку гнійно-запальних ускладнень у жінок після проведення піхвової гістеректомії. Виявлено більшу ефективність застосування озонованої оливкової олії у вигляді аплікацій на рану. Встановлено, що результати використання методів дослідження загального та місцевого імунітету, мікробіоценозу піхви до оперативного лікування та в післяопераційному періоді є інформативними та достовірними критеріями діагностики перебігу ранового процесу. На підставі вивчення стану місцевого імунітету рани піхви розроблено патогенетично обгрунтований метод прогнозування ефективності лікування післяопераційних ран. Вперше у гінекологічній практиці розроблено та впроваджено методику лікування післяопераційних ран піхви аплікаціями озонованої оливкової олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.760.53 + Р715.743 +
Шифр НБУВ: РА354052

Рубрики:

      
16.

Джемілєв Л. Р. 
Профілактика тромбогеморагічних ускладнень після оперативного лікування гнійно-запальних захворювань органів малого тазу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л. Р. Джемілєв ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено роль порушень системного гемостазу в генезі розвитку тромбогеморагічних ускладнень у пацієнток з гнійно-запальним захворенням органів малого тазу (ГЗЗОМТ) до і після оперативного лікування. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, біохімічними, гемостазіологічними та мікробіологічними порушеннями та розвитком тромбогеморагічних ускладнень після оперативного лікування ГЗЗОМТ. Розширено наявні дані про патогенез цих ускладнень у пацієнток даної групи, а також науково обгрунтовано необхідність удосконалення методики діагностичних і лікувально-профілактичних заходів. Визначено роль різних методів корекції гемостазу в профілактиці тромбогеморагічних ускладнень після оперативного лікування ГЗЗОМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.76-5 + Р715.74-387
Шифр НБУВ: РА382154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Зарічанська Х.В. 
Профілактика ускладнень гестаційного періоду у жінок, які до вагітності перенесли операцію на придатках матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Х.В. Зарічанська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу вагітності, пологів та стану новонароджених у жінок, які до вагітності перенесли оперативне втручання на придатках матки. На підставі одержаних результатів розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів. Розширено наукові уявлення щодо патогенезу функціональних порушень у системі мати - плацента - плід. Показано роль корекції плацентарної недостатності у профілактиці акушерської та перинатальної патології у вагітних жінок, прооперованих на придатках матки до вагітності. На базі використання комплексної медикаментозної терапії розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології у жінок, які до вагітності перенесли операцію на придатках матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.745 + Р716.216.45-5 +
Шифр НБУВ: РА348341

Рубрики:

      
18.

Макаренко А. О. 
Психологічні чинники адаптації/дезадаптації у жінок, яким виконана гістеректомія, в ранньому післяопераційному періоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / А. О. Макаренко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

Визначено роль особистісних особливостей у адаптації/дезадаптації. Розкрито феноменологію означення хвороби й аспекти щодо ролі когнітивних процесів в емоційних феноменах, що спостерігаються після гістеректомії. Визначено особливості емоційності та протективних стратегій, що є базовими компонентами цілісної адаптаційної системи. Показано специфіку самоставлення, яка відіграє свою роль у адаптації/дезадаптації. Визначено роль неусталеності самооцінок, що призводить до дезадаптації, та спонукає до механізмів психологічного захисту, які вбудовані у самооцінки, що сприяють адаптації. З'ясовано, що тілесні та гендерно-рольові жіночі ідентифікації традиційного змісту призводять до дезадаптації. Ідентифікаційні схеми "домогосподарки" та впевненої, емансипованої жінки, зберігають адаптацію. Показано роль шлюбних стосунків в адаптації/дезадаптації жінок після гістеректомії. Розкрито засади медико-психологічного супроводу жінок, яким виконано гістеректомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744-87 + Р645.027
Шифр НБУВ: РА385023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського