Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф056$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Наріжний Д.Ю. 
Аналіз політичних технологій та особливостей їх застосування в транзитивному суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Ю. Наріжний ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс соціальних технологій, які реалізуються у політичній сфері (технології політичного менеджменту, державного управління, виборчих кампаній, комунікативні технології) та особливості їх застосування в транзитивному суспільстві, тобто суспільстві, яке перебуває в процесі складних соціально-політичних перетворень. Відзначено провідну роль соціальних і політичних технологій у системі управління суспільства та процесами, що відбуваються в ньому. Здійснено аналіз і класифікацію політичних технологій за різними підставами, систематизовано їх фунції та принципи застосування. Класифіковано функції політичного управління. Визначено технологічні етапи управлінської дії. Проаналізовано технології маніпулювання, впливу та панування, роль політичного міфу в управлінській діяльності. Виявлено основні різновиди маніпуляцій свідомістю виборців. Класифіковано PR-технології, технології підвищення ефективності управління та зниження управлінського ризику у сферї політики, а також технології формування інформаційної відкритості системи політичного управління в транзитивному суспільстві. Виявлено особливості управління політичним маркетингом у ході виборчих кампаній. Визначено суть індустрії політичної інженерії. Систематизовано існуючі в сучасній політичній науці концепції та теоретичні підіходи до політичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф053 + Ф043.1 + Ф056 +
Шифр НБУВ: РА330425

Рубрики:

      
2.

Петренко В.В. 
Політична мова як засіб маніпулятивного впливу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Петренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Розглянуто специфіку взаємодії мови та політики і з'ясовано коло основних проблем, які складають теоретико-політологічний та практично-прикладний зміст досліджень політичної мови, визначено суть і основний зміст поняття "політична мова". Розкрито роль і значення поняття як ефективного засобу маніпулятивного впливу. Доведено, що політична мова має значний маніпулятивний потенціал, який найбільш повно реалізується у політичних міфах та стереотипах, у політичній рекламі та пропаганді, у функціонуванні засобів масової інформації та в публічному мовленні політичних діячів. Проаналізовано основні аспекти мовно-маніпулятивної діяльності сучасного політика, обгрунтовано визначальну роль засобів масової інформації у мовному політичному маніпулюванні, визначено заходи, які повинні сприяти його обмеженню в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф082 + Ф018 + Ф056 +
Шифр НБУВ: РА324896

Рубрики:

      
3.

Кравчук М.А. 
Політична пропаганда як засіб становлення і трансформації політичних режимів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.А. Кравчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження політичної пропаганди як засобу становлення та трансформації політичних режимів. Доведено, що політична пропаганда є важливим засобом у завоюванні, утриманні та зміні політичної влади. Виявлено, що політична пропаганда залежно від політичного режиму має свою специфіку. Визначено закономірності утворення форм і зміни різновидів політичної пропаганди, з'ясовано її можливості в історичній ретроспективі. Встановлено роль політичної символіки та зроблено спробу поглиблення її класифікації. Досліджено значення політичної мови у політичній пропаганді. Простежено взаємозв'язок між політичною пропагандою та засобами масової інформації, показано взаємозалежність політичної пропаганди та виборчих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 + Ф082 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА342469

Рубрики:

      
4.

Яковлєва Н.І. 
Пропаганда як складова політичної комунікації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н.І. Яковлєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено комунікативний аспект політичної пропаганди (ПП). Визначено теоретичні засади феномену пропаганди. Запропоновано визначення поняття "політична пропаганда". Обгрунтовано структурні взаємозв'язки понять "інформація", "комунікація", "маніпуляція", "ідеологія" та пропаганди. Проведено розмежування таких способів організації комунікації, як пропаганда, PR, реклама. Розглянуто питання сучасного використання ПП, її інструментів, характеру, тенденцій як у світі загалом, так і в Україні зокрема. Виявлено ряд сутнісних критеріїв типологізації ПП як феномену сучасних соціально-політичних процесів. Продемонстровано можливість та особливості застосування лінійних і нелінійних моделей масової комунікації для дослідження ПП. Стверджено, що ПП у сучасній практиці є одним з найбільш ефективних і дієвих видів комунікативної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056
Шифр НБУВ: РА374421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Прокопчук І.І. 
Ціннісне та інституційно-владне забезпечення політичної свободи в умовах демократії: політологічний аналіз творчої спадщини Алексіса де Токвіля: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / І.І. Прокопчук ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено концепцію політичної свободи французького правознавця, політичного діяча Алексіса де Токвіля (1805 - 1859 рр.). На підставі узагальнення творів мислителя запропоновано ціннісне обгрунтування свободи, вивчено теоретико-методологічні підходи до тлумачення категорії "політична свобода", розглянуто інституційно-владні та соціокультурні механізми забезпечення свободи за умов демократії. Досліджено конфлікт цінностей "свобода"/"демократія", "свобода"/"рівність", "лібералізм"/"демократія" та можливості їх гармонійного сполучення. Значну увагу приділено актуальним ідеям Токвіля для сучасної України та інших постсоціалістичних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 + Ф023 + Ф1(4Фра)506 Токвіль А.
Шифр НБУВ: РА315867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського