Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф080$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Бутовська-Ілюшко І.О. 
Політичне прогнозування як засіб забезпечення ефективності функціонування сучасного суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.О. Бутовська-Ілюшко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз і узагальнення теорії політичного прогнозування. Обгрунтовано необхідність його практичного застосування на державному та глобальному рівнях управління, що значною мірою підвищить ефективність функціонування сучасного суспільства. Досліджено особливості наукового та практичного підходу до політичного прогнозування. Відзначено, що залучення до процесу державного управління та прийняття державно-управлінських рішень засобів політичного прогнозування забезпечує вирішення проблем державотворення, зокрема у перехідних суспільствах. Доведено пряму залежність проведення якісних змін у розвитку цивілізації від розробки ефективних державно-управлінських рішень. Проаналізовано еволюцію поглядів сучасних учених стосовно шляхів і засобів подолання протиріч цивілізації, а саме: від досліджень, які проводились у межах глобалістики до альтернативістики. Досліджено роль глобального політичного прогнозування у процесі виявлення тенденцій глобального суспільно-політичного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф080 +
Шифр НБУВ: РА351065

Рубрики:

      
2.

Шубін С.П. 
Політичні конфлікти: зміст та маркетинговий аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.П. Шубін ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2006. — 16 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування процесу виникнення політичних конфліктів (ПК), виявлено суб'єкти конфліктної спрямованості. З'ясовано ступінь наукової розробки даної проблеми, проаналізовано стан джерельної бази. Визначено умови, етапи виникнення та розвитку ПК як чинника політичного процесу, його динаміку, спрямованості. Показано роль, яку відіграють соціально-політичні конфлікти у суспільстві, розкрито суть політичного маркетингу як інноваційного й ефективного методу дослідження політичних процесів. Висвітлено завдання теоретичного маркетингового аналізу з виявлення суб'єктів і об'єктів політичного процесу, які спроможні стати генераторами конфліктних дій. Досліджено різні варіанти побудови моделей розвитку конфліктних процесів на підставі даних, одержаних внаслідок політичного маркетингового аналізу ситуації, що склалася.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф080 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА342711

Рубрики:

      
3.

Ващенко К.О. 
Теоретико-методологічний інструментарій і засоби забезпечення політичного аналізу і прогнозування в сучасній Україні: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / К.О. Ващенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Систематизовано демократичний досвід і механізми застосування теоретичних досягнень, методів і процедур політичного аналізу та прогнозування у контексті розвитку в Україні державотворчої практики та структурно-функціональних засад громадянського суспільства. Розкрито сутність політичного аналізу та прогнозування як засобів визначення шляху оптимальної реалізації інтересів суб'єктів політичної дії. Проаналізовано передумови становлення вітчизняної політичної аналітики та прогнозування як нової субдисципліни у системі політичної науки. Досліджено методи політичного аналізу та прогнозування, розглянуто основні сфери їх застосування, пізнавальні можливості, масштаб здійснення, визначено межі їх евристичності та фактори ризику. Обгрунтовано принципи проведення політичного аналізу та прогнозування, що дозволяють підвищити ефективність роботи політичного аналітика та рівень результативності прогнозних оцінок. Розкрито особливості становленння політично-наукового та політично-експертного середовища, обгрунтовано основні напрями здійснення політичного аналізу та прогнозування у сучасному українському державотворенні. Наведено практичні рекомендації щодо прогнозування основних підходів до розуміння глобальних векторів розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф080 + Ф02 +
Шифр НБУВ: РА362300

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського