Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-321$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Андрусяк І.В. 
Англійські неологізми кінця ХХ століття як складова мовної картини світу: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Андрусяк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено англійські неологізми кінця XX ст. як складову мовної картини світу та виявлено особливості лінгвокреативної діяльності людини, вербальні механізми її адаптації до навколишньої дійсності. Здійснено спробу реконструювати одну з ділянок картини світу англомовного суспільства, провести класифікацію та описати ті його фрагменти, які з'явились в мові наприкінці минулого століття. На підставі когнітивного аналізу нової лексики трьох останніх десятиліть простежено специфіку формування світосприйняття носія англійської мови, яке склалося в результаті концептуалізації й категоризації ним навколишнього світу, що знайшло своє відображення в різносистемних та різноструктурних лінгвістичних одиницях. Розглянуто один з аспектів когнітивної категоризації - шляхи розвитку наявних у картині світу англомовного суспільства категорій - в тому вигляді, в якому вони реалізовані в поповненні англійської мови новими номінативними одиницями. Особливу увагу приділено опису номінативного та концептуального просторів неологічної картини світу (НКС) англомовного суспільства кінця XX ст., виявлено шляхи та способи номінації нових структурних типів знань. На підставі значного за обсягом мовного матеріалу (5483 неологізмів) показано, як відображається категоризація навколишньої дійсності в новій лексиці англійської мови і як може розглядатися ця лексика з когнітивної точки зору. В центрі її уваги знаходяться знання та досвід людини, тобто онтологічна (знання про світ) та аксіологічна (оцінка суб'єктом світу) картини світу в різних сферах діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-321 +
Шифр НБУВ: РА322586

Рубрики:

      
2.

Сакал 
Історико-ономасіологічне та когнітивне дослідження префіксальних неологізмів у англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Тетяна Миколаївна Сакал ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-321
Шифр НБУВ: РА334011

Рубрики:

      
3.

Жулінська М. О. 
Концептуальна парадигма інформаційних неологізмів (на матеріалі сучасної англійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / М. О. Жулінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено неологізми сфери інформаційних технологій у сучасній англійській мові. Проаналізовано особливості утворення, функціонування та способів фіксації різноманітних лексичних інновацій технічної галузі у когнітивному аспекті. Виділено основні когнітивні категорії, що репрезентують неологічну концептуальну систему зазначеного періоду та підпорядковані ним концепти. Фреймовий аналіз неологізмів сфери інформаційних технологій показав, що досліджувані лексичні одиниці співвідносяться з чотирма фреймовими моделями: предметноцентричною, акціональною, асоціативною та партонімічною. Виокремлено прототипні та периферійні фреймові моделі, що вербалізують неологізми сфери інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-321
Шифр НБУВ: РА382427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Головко О. М. 
Лінгвальна актуалізація вимірів антропного буття (на матеріалі інновацій англійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. М. Головко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено визначення неологізму англійської мови та запропоновано типологію новітніх мовних одиниць. Простежено способи, засоби та механізми поповнення лексико-фразеологічного рівня англійської мови антропосферними інноваціями. Виявлено лінгвальні й екстралінгвальні чинники, які дозволяють встановити кореляцію між процесами поповнення лексичного складу англійської мови й основними соціально-культурними тенденціями розвитку сучасного англомовного суспільства. Визначено концептуально-поняттєві кластери та значущі словотвірні елементи та моделі, які сприяють формуванню розгалужених словотвірних, семантичних, тематичних парадигм англомовних новотворів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-321
Шифр НБУВ: РА371449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Янков А.В. 
Соціально-політичні неологізми та оказіоналізми в американському варіанті англійської мови: структура - семантика - функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Янков ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено структурно-семантичні та функціонально-стилістичні особливості соціально-політичних неологізмів та оказіоналізмів у американському варіанті англійської мови за період 1963 - 2003 рр. На основі широкого кола лексикографічних та текстологічних джерел проведено диференціацію понять неологізмів та оказіоналізмів. Простежено та уточненно, за якими традиційними та новими словотвірними моделями морфологічної структури слова побудовано нову суспільно-політичну лексику. Розглянуто різноманітні способи утворення неологізмів та оказіоналізмів, встановлено взаємозв'язок та взаємозалежність між позамовними та внутрішньомовними чинниками, які активізують словотворчі процеси. Виявлено причини виникнення соціально-політичних евфемізмів та дисфемізмів, з'ясовано метафорично-метонімічні та синонімічно-антонімічні особливості нової суспільно-політичної лексики американського варіанта англійської мови у процесі їх функціонування у мові та мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-321
Шифр НБУВ: РА330536

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського