Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (100)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Козлова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 90
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дядя С. І. 
Дослідження коливань при кінцевому фрезеруванні та їх вплив на формування обробленої поверхні / С. І. Дядя, О. Б. Козлова, Є. В. Кушнір, Д. Р. Карамушка // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2022. - № 2. - С. 71-77. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження коливань, які виникають при кінцевому фрезеруванні, та їх вплив на формування обробленої поверхні. Методи дослідження. Дослідження проводили експериметальним методом, при якому записували осцилограми коливаннь деталі з виділенням часу різання при фрезеруванні. Аналітичним методом досліджували базові фрагменти осцилограм, на яких виміряли параметри, що характеризують процес фрезерування, і визначали їх зв'язок з обробленою поверхнею. Отриманні результати. При фрезеруванні з низькими частотами обертання шпинделя, при попутному та зустрічному напряму подачі, на деталь діють різні види коливань, які характерні для першій та другій швидкісній зоні коливань. При зустрічному та попутному кінцевому фрезеруванні у першій швидкісній зоні коливань діють тільки вимушені коливання. У другій швидкісній зоні при зустрічному фрезеруванні на вимушені коливання накладаються супроводжуючі власні коливання технологічної системи. Експепиментально-аналітично доведено, що виникаюче при цьому відхилення від положення пружної рівноваги першої хвилі супроводжуючих коливань впливає на крок та висоту хвилястості обробленої поверхні, що підтверджує зв'язок між динамікою кінцевого фрезерування і формоутворенням. Наукова новизна. Оцінка впливу супроводжуючих вільних коливань технологічної системи при різанні на формування обробленої поверхні здійснюється за допомогою параметрів, що характеризують динаміку кінцевого фрезерування. Практична цінність. Отримані результати доводять вплив швидкості різання на амплітуду супрводжуючих вільних коливань технолтгічної системи і надають можливість обирати режими різання, що забезпечують вібросталість фрезерування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К634-123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Традиції та інновації у траєкторіях розвитку освітньо-педагогічного дискурсу : колект. монографія / Р. Басенко, Н. Білик, Н. Год, В. Ільченко, Д. Козлов, О. Козлова, Л. Куторжевська, О. Лавріненко, Л. Лебедик, Н. Семергей, В. Стрельніков, Н. Токуєва; ред.: Н. Мякушко, Р. Шаравара, Н. Білик, О. Лавріненко, Я. Калакура, Р. Басенко; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", Полтавський інститут економіки і права. - Полтава : Ун-т Україна, 2022. - 273 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто окремі аспекти проблематики взаємодії традицій і інновацій в освітньо-педагогічній теорії та практиці. Звернено увагу на історичну специфіку такої взаємодії, проаналізовано сучасний стан впровадження інноватики у розвиток освітнього середовища, констатовано гуманістичний характер гуманістичного пошуку в широкій історико-педагогічній ретроспективі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Козлова О. О. 
Стрічка майстер-класів "Від творчого вчителя для творчого учня" / О. О. Козлова // Освіта та розвиток обдар. особистості. - 2022. - № 1. - С. 68-76. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Запропонований матеріал містить добірку майстер-класів від керівників гуртків комунального позашкільного навчального закладу "Станція юних техніків Покровського району" Криворізької міської ради, які були розроблені ними та запропоновані дітям під час дистанційного навчання. Це - лише частина великої роботи. Усі відеозаняття й опорні конспекти до них представлені на освітньому порталі міста Кривого Рогу. Представлено низку майстер-класів, за якими діти можуть самостійно виготовляти поробки на власний смак.



Шифр НБУВ: Ж100965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Воробйов О. В. 
Методичний підхід до визначення найбільш доцільних напрямків розвитку космічних систем в умовах обмеженого ресурсу / О. В. Воробйов, І. Г. Дзеверін, О. В. Беспалько, О. В. Козлова // Системи озброєння і військ. техніка. - 2022. - № 3. - С. 13-19. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Запропоновано методичний підхід до визначення найбільш доцільних напрямків розвитку космічних систем в умовах обмеженого ресурсу. Визначено проблеми і протиріччя щодорозвитку космічної діяльності в Україні, суть яких полягає в обмеженості ресурсів як наслідок агресії російської федерації проти України, недостатньому рівні готовності технологій до швидкого виробництва зразків космічної техніки від моменту їх розробки та впливу на процес прийняття рішення щодо визначення доцільних напрямків розвитку космічних систем множини факторів політичного, економічного та технологічного характеру, які формують нестохастично невизначене середовище. Окреслено програму подальших досліджень щодо розв'язання зазначених проблем і протиріч.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651 + О64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дядя С. І. 
Дослідження утворення профілю обробленої поверхні при кінцевому фрезеруванні інструментом з великим вильотом / С. І. Дядя, О. Б. Козлова, Є. В. Кушнір // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2021. - № 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити механізм формування профілю обробленої поверхні при фрезеруванні інструментом з великим вильотом Методи дослідження. Застосовували експериментальний метод з використанням спеціального стенду, який дозволяє моделювати пружну систему деталі з різними динамічними властивостями, записувати осцилограми коливання деталі та інструменту в процесі різання. Фрезерування виконували фрезою з режимами різання, при яких виникають автоколивання. Для визначення закономірностей руху деталі та інструменту застосовували метод суміщення фрагментів осцилограм. Отримані результати. Досліджено схему формування профілю обробленої поверхні в умовах фрезерування з автоколиваннями інструментом з великим вильотом. Встановлено, що вільні коливання інструменту після виходу зуба із зони різання мають більшу, ніж у деталі, інтенсивність. Це впливає на положення точки врізання на поверхні різання. Для визначення періоду та розмаху автоколивань фрези та деталі виконано спрямування ділянки осцилограми з автоколиваннями за допомогою фільтра Савицького-Галея. Порівняння з поверхнею різання ділянок осцилограми деталі та інструменту при фрезеруванні показало, що ідентичною їй є форма коливань фрези. За результатами експериментальних досліджень було визначено відхилення від лінії пружної рівноваги першої хвилі автоколивань фрези і побудовано графік його зміни. Виконані дослідження підтвердили раніше встановлений вплив на формоутворення обробленої поверхні відхилення від положення пружної рівноваги першої хвилі автоколивань при зустрічному фрезеруванні. Наукова новизна. Встановлено, що профіль обробленої поверхні при фрезеруванні кінцевими фрезами з великим вильотом безпосередньо пов'язаний з відхиленням інструменту від положення пружної рівноваги при автоколиваннях. Практична цінність. Отримані результати показують вплив інструменту з великим вильотом на формування обробленої поверхні при фрезеруванні з автоколиваннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: К634

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Павленко Т. П. 
Сучасні електромехатронні комплекси і системи : підручник / Т. П. Павленко, В. М. Шавкун, О. С. Козлова; Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова. - Харків : ХНУМГ, 2021. - 264 c. - Бібліогр.: с. 256-258 - укp.

Наведено загальні відомості про електромеханіку, електромехатронні комплекси і системи. Розглянуто елементи керування в сучасних електромехатронних комплексах та системах, роботизовані електромехатронні комплекси і системи. Викладено питання діагностики електромехатронних пристроїв, моделювання процесів динаміки електромехатронних систем. Висвітлено теорію надійності та методи прогнозування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Козлова О. І. 
Оптимізація діагностики і лікування негоджкінських лімфом у дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / О. І. Козлова; Національна академія медичних наук України, Державна установа "Інститут гематології та трансфузіології Національної академії медичних наук України". - Київ, 2021. - 24, [1] c. - укp.

У 100 дітей віком від 1 року до 17 років 10 міс. визначено категорії негоджкінських лімфом (НГЛ): лімфома Беркітта 46,7 % хворих, лімфобластна лімфома 27,8 %, анапластична Т(0)-великоклітинна лімфома 15,5 %, дифузна В-великоклітинна лімфома 10,0 %. Проведено ретроспективні та проспективні дослідження маніфестації та перебігу НГЛ. Відзначено агресивний перебіг НГЛ у дітей з ранньою схильністю до дисемінації, ураження кісткового мозку, ЦНС і інших органів. Діагностика варіанту НГЛ та стадії хвороби грунтувалася на результатах комплексу інструментальних обстежень (УЗД, рентгенографія, КТ, МРТ) та лабораторних досліджень пухлинного субстрату (цитологічні, гістологічні, імуноцито(гісто)хімічні дослідження). Проведено узагальнення перебігу і результатів лікування дітей за протоколами групи BFM: в ремісії І перебувають 62 (68,9 %) хворих; померло 8 (8,9 %) пацієнтів внаслідок ускладнень пухлинного процесу та тяжких супутніх інфекцій, та 8 (8,9 %) хворих – в результаті резистентності до хіміотерапії та прогресування лімфоми; рецидиви НГЛ діагностовано у 12 (13,3 %) хворих, з них ремісію ІІ досягнуто лише у 5. Вперше в Україні досліджено і проаналізовано особливості перебігу НГЛ у 10 дітей з комбінованим імунодефіцитом на тлі синдромів хромосомної нестабільності (СХН; синдром Ніймеген, атаксія-телеангіектазія). Доведено, що специфічне лікування НГЛ при СХН за BFM-протоколами можливе та ефективне, але потребує індивідуальної корекції доз та режимів введення цитостатичних препаратів, інтенсивного антибактерійного и антимікотичного захисту, а також корекції імунного статусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Розвиток системи управління закладом освіти : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. з міжнар. участю, 19 трав. 2021 р. / ред.: Т. І. Бережна, О. Галус, В. Зелюк, О. Г. Козлова, Р. І. Черновол-Ткаченко, О. І. Мармаза, О. Є. Гречаник; Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди. - Харків : ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, 2021. - 322 c. - укp.

Висвітлено теоретико-прикладні аспекти розвитку системи управління закладами освіти в контексті реалізації Закону України “Про освіту”, підготовки керівних кадрів нової формації, менеджерів різних сфер народного господарювання. Розкрито інноваційні підходи до управління закладом освіти, питання управління якістю освіти й освітньої діяльності, професійного розвитку педагогічних і науково-педагогічних працівників. Розглянуто когнітивний менеджмент і стрес-менеджмент як важливі складові самоменеджменту педагога. Охарактеризовано види педагогічної підтримки майбутніх учителів. Увагу приділено професійному зростанню педагогів в умовах закладу освіти, формуванню інформаційної культури менеджера, стимулюванню розвитку творчої компетентності педагога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Освіта для XXI століття: виклики, проблеми, перспективи : матеріали I Міжнар. наук.-практ. конф., 29 - 30 жовт. 2019 р., Суми : [у 2 т.]. Т. 2 / ред.: А. А. Сбруєва, М. А. Бойченко, Т. М. Дегтяренко, С. Б. Кузікова, Г. Ю. Ніколаї, О. І. Огієнко, О. Г. Козлова, С. М. Кондратюк, М. О. Лазарєв, Н. М. Павлущенко, А. О. Поляничко, І. А. Чистякова; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка, Сум. облдержадмін., НАПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих, Сум. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти. - Суми : Вид-во СумДПУ ім. А.С. Макаренка, 2019. - 172 c. - укp. - англ.

Розглянуто світовий досвід розвитку дистанційних форм освіти у вітчизняному контексті управління інноваційним розвитком закладу освіти, питання інноваційних технологій професійної підготовки педагогів, освіти обдарованих, інклюзивної освіти в контексті інноваційного розвитку, а також проблеми підготовки соціальних працівників за сучасних умов та освіти дорослих в Україні та світі. Увагу приділено дистанційному навчанню англійського аргументативного письма студентів-правників як предмету методичного дослідження. Визначено роль управлінської культури адміністратора у формуванні іміджу установ культури. Висвітлено особливості підвищення професійного рівня шкільного вчителя у Польщі. Розкрито виховний потенціал закладів загальної середньої освіти щодо розвитку обдарованих учнів. Розглянуто історичні передумови розвитку фізкультурно-оздоровчого та спортивного руху осіб з обмеженими можливостями. Проаналізовано проблему формування компетентності майбутніх соціальних працівників до роботи з обдарованими дітьми. Висвітлено деякі аспекти розвитку компаративістики в освіті дорослих Греції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358068/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Домарацький Є. О. 
Агробіологічне обгрунтування застосування біопрепаратів в технології вирощування соняшнику : монографія / Є. О. Домарацький, О. П. Козлова, В. В. Базалій; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". - Херсон : Олді-Плюс, 2019. - 184 c. - Бібліогр.: с. 147-164 - укp.

Висвітлено науково-практичні аспекти удосконалення технології вирощування соняшнику в зоні Степу України за умов застосування еколого-безпечних препаратів. На основі теоретичного обгрунтування й узагальнення результатів польових досліджень викладено результати формування врожайності й якості насіння соняшника залежно від біофунгіцидів і стимуляторів росту біологічного походження, які забезпечують одержання екологічно чистої продукції. Досліджено сучасний сортовий склад соняшника та параметри його екологічної стійкості за різних умов вирощування. Охарактеризовано особливості водоспоживання соняшника за використання біопрепаратів. Проаналізовано продуктивність соняшника й якість олійної сировини залежно від застосування біопрепаратів. Наведено економічну та біоенергетичну оцінку застосування біопрепаратів у процесі вирощування соняшнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-46 + П214.11-272.537

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА840459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Колесникова Н. Ф. 
Програмне забезпечення розрахунку і вибору уставок параметрів спрацьовування модуля фазового селектора з сектором навантаження / Н. Ф. Колесникова, О. І. Козлова, О. А. Литвинова // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2019. - Вип. 54. - С. 29-36. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Представлено результати роботи по створенню програмного забезпечення розрахунку і вибору уставок фазового селектора з сектором навантаження. Мета роботи - доповнити розроблений і впроваджений в промислову експлуатацію в "НЕК Укренерго" та його регіональні диспетчерські центри України Комплекс IEDKK10-RW автоматизованих розрахунків аварійних режимів та уставок мікропроцесорних пристроїв REL6** фірми АВВ для повітряних ліній та автотрансформаторів в складних електричних мережах обсягом до 10000 вузлів програмним забезпеченням для виконання автоматизованих розрахунків та вибору уставок фазового селектора і сектора навантаження. Роботу виконано у зв'язку з необхідністю правильного і надійного вибору пошкодженої фази в разі короткого замикання протягом всієї довжини лінії, що захищається, у всіх режимах та з метою виключення помилкових спрацьовувань при великих перетоках потужності в терміналі на довгих, сильно навантажених лініях для забезпечення ефективної роботи однофазного автоматичного повторного включення на повітряних лініях.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Освіта для XXI століття: виклики, проблеми, перспективи : матеріали I Міжнар. наук.-практ. конф., 29 - 30 жовт. 2019 р., Суми : [у 2 т.]. Т. 1 / ред.: А. А. Сбруєва, М. А. Бойченко, Т. М. Дегтяренко, С. Б. Кузікова, Г. Ю. Ніколаї, О. І. Огієнко, О. Г. Козлова, С. М. Кондратюк, М. О. Лазарєв, Н. М. Павлущенко, А. О. Поляничко, І. А. Чистякова; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка, Сум. облдержадмін., НАПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих, Сум. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти. - Суми : Вид-во СумДПУ ім. А.С. Макаренка, 2019. - 211 c. - укp. - англ.

Увагу приділено питанням організаційно-педагогічного забезпечення, стратегічним пріоритетам і формам інноваційного розвитку системи дошкільної, початкової та шкільної освіти в Україні та світі, а також проблемам і перспективам інноваційного розвитку вищої освіти у глобальному та національному вимірах змін. Проведено аналіз альтернативних і варіативних програм навчання та виховання дітей дошкільного віку з розділу "театралізована діяльність". Окреслено сучасні тенденції розвитку екологічного виховання дітей дошкільного віку. Досліджено проблему формування міжособистісних відносин молодших школярів у науковій літературі. Розглянуто характерні особливості та напрями розвитку партнерських відносин американської школи з університетами. Подано інформацію про емоційну культуру як пріоритетний напрям змісту соціально-педагогічної реабілітації вихованців шкіл соціальної реабілітації закритого типу. Окреслено тенденції реформування докторської підготовки в європейському просторі вищої освіти. Описано шляхи оптимізації музично-теоретичної підготовки учнівської молоді в Китаї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358068/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Козлова О. П. 
Продуктивність соняшнику при застосуванні біопрепаратів та стимуляторів росту у технології вирощування на Півдні України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. П. Козлова; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський державний аграрний університет". - Херсон, 2019. - 20 c. - укp.

Вперше встановлено, що комбіноване використання біофунгіцидів зі стимуляторами сприяє підвищенню врожайності та якості продукції гібридів соняшнику незалежно від умов довкілля. Науково обґрунтовано поняття архітектоніки посіву гібридів соняшнику, яка включає ярус розташування листя, освітленості різних ярусів стеблостою, об'ємну масу посіву та співвідношення вегетативних і генеративних органів. Удосконалено методику визначення площі листової поверхні, замість "методу висічок" запропоновано "метод вирізок", який більш точно визначає очікуваний результат; комплекс технологічних заходів для поліпшення фітосанітарного стану посівів соняшнику. Набули подальшого розвитку наукові положення щодо необхідності біологізації елементів технологій вирощування гібридів соняшнику з використанням біопрепаратів; з особливостей формування продуктивності посівами досліджуваної культури залежно від природних та агротехнологічних чинників в умовах кліматичних змін; методичні підходи з економічного й енергетичного оцінювання технологій вирощування гібридів соняшнику з урахуванням елементів біологізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пізнавально-творча і професійна самореалізація особистості в евристичній освіті : монографія / ред.: М. О. Лазарєв, О. Г. Козлова; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка. - Суми : Цьома С.П., 2019. - 242 c. - укp.

Розкрито теоретичні й історико-педагогічні аспекти розвитку концепцій інноваційної евристичної освіти у зарубіжній і вітчизняній практиці. Проаналізовано особливості застосування евристичних технологій - діалогових, проектних, інтерактивних, імітаційних, професійно-ігрових, тренінгових та інших - в експериментальній і практичній діяльності наукових шкіл педагогічних університетів Києва, Харкова, Полтави, Сум для успішної пізнавально-творчої і професійної самореалізації особистості, зокрема, майбутнього компетентного і креативного педагога-професіонала. Розглянуто контекстне навчання як метатехнологію організації практико-зорієнтованої акмеолого-дидаскалогічної підготовки освітянських кадрів. Досліджено особливості професійно-творчої самореалізації майбутнього педагога у персоналізованій евристичній освіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.220

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА840733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дорош О. І. 
Прогрес у лікуванні гострої лімфобластної лейкемії: 25 років застосування міжнародних протоколів у відділенні дитячої гематології Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру / О. І. Дорош, І. П. Цимбалюк-Волошин, Х. І. Бодак, Р. С. Поліщук, А. І. Степанюк, О. І. Воробель, Л. Л. Скоропад, О. О. Трояновська, О. І. Козлова, А. М. Мих, Л. П. Середич, О. В. Глинська // Соврем. педиатрия. - 2018. - № 8. - С. 22-36. - Бібліогр.: 90 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування за модифікованими програмами хіміотерапії міжнародної групи BFM 370 хворих на гостру лімфобластну лейкемію (ГЛЛ) віком від 0 до 18 р. з лютого 1993 р. до березня 2018 р. Показник безподійного виживання (event-free survival (EFS)) для всієї вибірки пацієнтів становить 73,2 %. 143 (38,65 %) пацієнти отримали лікування на базі програм ALL-BFM 90/95 (група 1); 131 (35,41 %) хворий - ALL IC-BFM 2002 (група 2); 88 (23,78 %) хворих - ALL IC-BFM 2009 (група 3). Діти віком до 1 року (8 осіб) лікувалися за програмами INTERFANT 99/06 (група 4). EFS у групі 1 становить 68,5 % із медіаною спостереження (МС) 220 міс, за протоколом ALL IC-BFM 2002 - 77,6 % із МС 111 міс, у групі 3 - 85,2 % за МС 39 міс, у групі з програмами INTERFANT 99/06 - 12,5 % із МС 13,5 міс. EFS для пацієнтів групи середнього ризику (ГСР) у групі 1 становить 71,0 %, у групі 2 - 83,7 %, а у групі 3 - 90,6. EFS для пацієнтів із групи високого ризику (ГВР) у групі 1 становить 50,0 %, у групі 2 - 55,6 %, у групі 3 - 73,9 %. Кумулятивне виживання (overall survival (OS)) у всій вибірці становить 78,0 %. Загалом померло 73 (18,7 %) хворих. У 32 (43,8 %) осіб смерть мала зв'язок з терапією I лінії ГЛЛ, із них 11 (34,37 %) хворих померли від токсико-септичних ускладнень до досягнення ремісії ГЛЛ під час індукційної терапії, 19 (59,37 %) дітей - від ускладнень у ремісії і на різних етапах інтенсивної хіміотерапії, 1 хворий із ГВР - від посттрансплантаційних ускладнень, 1 пацієнт - на 160 міс. після досягнення ремісії від фульмінантного перебігу вірусного гепатиту В. У 39 (53,42 %) хворих смерть настала у II гострому періоді внаслідок прогресування лейкемії та/або інфекційних ускладнень. Рецидиви ГЛЛ діагностовано у 53 (16,21 %) осіб. Безрецидивне виживання (disease-free survival (DFS)) становить 83,2 %. Рідкісним віддаленим наслідком лікування ГЛЛ у дітей були вторинні злоякісні захворювання, які зареєстровано у 5 (1,35 %) дітей. Астроцитома, менінгіома та вторинна гостра мієлоїдна лейкемія (ГМЛ) успішно проліковані, олігодендрогліома та вторинний мієлодиспластичний синдром із трансформацією у ГМЛ мали летальний наслідок. Алогенну трансплантацію стовбурових гемопоетичних клітин (ало-ТСГК) виконано 15 особам. Виявлено статистично достовірне покращання показників EFS у разі застосування програмної поліхіміотерапії ALL IC-BFM 2009, найгірші результати лікування були у дітей до 1-го року. Лікування хворих із високої групи ризику (ГВР) і дітей першого року життя потребує подальшого пошуку шляхів підвищення ефективності терапії та зниження її токсичних ефектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дорош О. І. 
Особливості мієлодиспластичного синдрому та гострої мієлоїдної лейкемії, індукованих лікуванням, у дітей, які лікувалися з приводу гострої лімфобластної лейкемії: власні спостереження / О. І. Дорош, А. М. Мих, А. І. Степанюк, О. І. Козлова, Л. Л. Скоропад, Л. П. Середич, І. П. Цимбалюк-Волошин // Соврем. педиатрия. - 2018. - № 4. - С. 69-80. - Бібліогр.: 77 назв. - укp.

Наведено два клінічні випадки вторинних, індукованих лікуванням, гемобластозів - treatment-related myelodysplastic syndrome (t-MDS)/treatment-related acute myeloid leukemia (AML) - t-MDS/t-AML, які порівнювалися з даними інших світових досліджень. Двоє хлопців із попередньо діагностованою гострою лімфобластною лейкемією (ГЛЛ) отримували терапію за програмою ALL IC-BFM-2002, згідно з належністю до терапевтичних груп середнього та високого ризику (ГСР, ГВР). У одного з них, який належав до ГСР, виник вторинний мієлодисплатичний синдром (МДС) із моносомією 7, що згодом трансформувався у вторинну гостру мієлоїдну лейкемію (ГМЛ). Хворому проведено алогенну трансплантацію гемопоетичних клітин (ало-ТГПСК) пуповинної крові. Пацієнт помер від посттрансплантаційних ускладнень. У другого хворого з ГВР зареєстровано вторинну ГМЛ з транслокацією t(9.11) (p22; q23). Йому виконано ало-ТГПСК. Пацієнт перебуває у клініко-гематологічній ремісії ГЛЛ 77 міс. та t-AML - 49 міс. t-MDS/t-AML реєструвалися на тлі підтримувальної хіміотерапії ГЛЛ через 20 міс. у осіб чоловічої статі з наявністю хромосомних аномалій, мали здатність до прогресування під час стандартної хіміотерапії та розвитку важких інфекційно-токсичних ускладнень на грунті цитопенії. Трансплантація гемопоетичних клітин є єдиним лікувальним режимом у пацієнтів із t-MDS/t-AML.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022 + Р733.569.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Клімашевський О. 
Технологія моделювання кінематичної структури рухів у процесі технічної підготовки кваліфікованих метальників списа / О. Клімашевський, О. Козлова // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2018. - № 1. - С. 74-81. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розробка й використання моделей пов'язані з моделюванням - процесом побудови, вивчення та використання моделей для визначення й уточнення характеристик та оптимізації процесу спортивної підготовки й участі в змаганнях. Тому розробка технології моделювання кінематичної структури рухів у процесі технічної підготовки кваліфікованих метальників списа є актуальним науковим напрямом, що потребує детального вивчення й обгрунтування. Мета дослідження - розробити технологію моделювання кінематичної структури рухів у процесі технічної підготовки кваліфікованих метальників списа. Для досягнення мети використовували такі методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури та інформації світової мережі інтернет; відеозйомка; відеокомп'ютерний аналіз; моделювання; методи математичної статистики. Розроблено середньогрупові моделі біомеханічної структури рухових дій метальників списа, регресійні моделі техніки метання списа, прогностичні модельні характеристики техніки метання списа й на цій основі обгрунтовано технологію моделювання кінематичної структури рухів у процесі технічної підготовки кваліфікованих метальників списа. Висновки: розроблено й обгрунтовано технологію моделювання кінематичної та динамічної структури рухів у процесі технічної підготовки кваліфікованих метальників списа. Технологія спрямована на досягнення заданих спортивних результатів на основі розроблених середньогрупових, регресійних моделей і прогностичних модельних характеристик, які є основою для вибору засобів спеціальної підготовки, максимально наближених за формою й структурою до змагальної діяльності, що сприяє вдосконаленню технічної майстерності спортсменів, котрі спеціалізуються в метанні списа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.118.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Атлас музею генезису та географії грунтів кафедри грунтознавства Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва / В. В. Дегтярьов, Д. Г. Тихоненко, К. Б. Новосад, С. В. Крохін, О. М. Казюта, А. О. Казюта, Д. В. Гавва, О. І. Козлова, О. С. Жернова, Ю. В. Дегтярьов; ред.: В. В. Дегтярьов, Д. Г. Тихоненко, К. Б. Новосад; Харків. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Харків : Бровін О.В., 2018. - 140 c. - Бібліогр.: с. 140 - укp.

Наведено морфологічний опис 152-ох профілів грунтів України, прилеглих територій Росії та далекого зарубіжжя (Узбекистану, Куби). Зібрано основні грунти Полісся, Лісостепу, Степу та гірських територій України. Полісся представлено дерново-підзолистими грунтами легкого гранулометричного складу. Лісостепову зону репрезентовано чорноземами типовими й опідзоленими (світло-сірими, сірими, темно-сірими та чорноземами), а також реградованими аналогами. Степову зону - чорноземами звичайними, південними та різними каштановими грунтами. Грунти гірських територій охоплюють буроземи, буроземи опідзолені та буроземно-підзолисті грунти. Описано коричневі (брунатні), сіроземи, жовтоземи, червоноземи, бурі та червоно-бурі грунти пустель, сухих субтропіків і тропіків. Серед азональних грунтів різних природних зон представлено солончаки, солонці та солонцюваті грунти, болотні та торфові грунти. Додатково наведено фотографії грунтових монолітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035 я6 + П03(4УКР) л611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Далека В. Х. 
Методи підвищення ефективності систем електропостачання на міському електричному транспорті / В. Х. Далека, О. С. Козлова, А. В. Шкрябко // Електрифікація трансп.. - 2018. - Вип. 15. - С. 84-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Оцінено енергоспоживання на міському електричному транспорті для підвищення ефективності використання діючої системи електропостачання за сучасних умов. Системи електропостачання трамвая та тролейбуса, що були побудовані та використовувались протягом багатьох років у межах України, проектувались за нормативами та даними, що визначались плануванням міст, кількістю рухомого складу, його характеристиками, особливістю маршрутів тощо. В останні роки в значній мірі змінились параметри пасажиропотоків, кількість і характеристики рухомого складу, тому є актуальним вирішення питань найбільш ефективного використання вже діючої системи електропостачання в нинішніх умовах господарювання. На основі даних про фактичні витрати електроенергії на міському електротранспорті, гідрометеоцентру, трамвайних підприємств, умов руху на маршрутах проведена оцінка ефективності використання діючої системи електропостачання для розроблення відповідних заходів. Запропоновано методику визначення питомих витрат електроенергії за окремими районами живлення, що визначаються розташуванням тягових підстанцій, з урахуванням видів рухомого складу та їх умов руху. Використання в якості оцінки рівня енергоспоживання універсального показника питомих витрат електроенергії дозволяє співставити рівень ефективності складових системи електропостачання. На основі досліджень складових витрат енергії, проведеного при оцінці ефективності її використання, можуть бути запропоновані такі рішення: нове розташування зупиночних пунктів з ліквідацією нераціонально розміщених та з малим пасажиропотоком при збереженні середнього часу пересування пасажирів; раціональне розподілення рухомого складу на маршрутах; зміна схеми руху автотранспорту на трасах міського електротранспорту, ліквідації ряду світлофорів, або обладнання рухомих одиниць апаратурою пріоритетного пропуску; зміна схеми електропостачання, застосування підсилюючих кабелів, проводів, реконструкція тягових підстанцій для зниження втрат напруги і т.п. Удосконалено методику оцінки енергоспоживання на основі порівняння питомих витрат енергії з урахуванням умов руху. Запропонована методика дозволяє розробити обгрунтовані заходи для підвищення ефективності систем електропостачання на міському електричному транспорті за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: О801.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ярмаченко Микола Дмитрович та розвиток української сурдопедагогіки : монографія / Л. І. Фомічова, Н. О. Вашеняк, О. С. Горлачов, С. Ю. Губар, Л. С. Гренюк, О. П. Круглик, О. В. Комісаров, Н. В. Тимофієнко, О. М. Козлова, О. І. Трикін, Л. О. Малина; ред.: Л. І. Фомічова; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ : Вид-во НПУ ім М. П. Драгоманова, 2018. - 172, [31] c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Розглянуто теоретичні підходи М. Д. Ярмаченка та розвиток його ідей стосовно спеціального навчання, компенсаторної складової, мети сурдопсихології, формування мовленнєвих та літературних здібностей, умов соціалізації глухих і слабочуючих дітей, компетентностей у підготовці сурдопедагогів. Представлено розвиток сурдопедагогічної науки викладачами кафедри сурдопедагогіки у цілісній системі формування особистості дитини з вадами слуху та ролі спеціальної школи для досягнення даної мети. Рекомендовано монографію науковцям, студентам, батькам та громадськості, які опікуються долею глухих і слабочуючих дітей та професіональністю підготовки спеціалістів для здійснення спеціального навчання дітей з вадами слуху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.3(4УКР)6-8 Ярмаченко М. Д. + Ч432.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865149 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського