Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З764$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Шашкин В. Ю. 
Динамические процессы в аэромеханических системах с нагнетателями / В. Ю. Шашкин, Е. В. Торопов // Техн. теплофізика та пром. теплоенергетика. - 2010. - Вип. 2. - С. 209-216. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Рассмотрена динамика и условия устойчивой работы аэромеханической системы с нагнетателями. Приведено уравнение, описывающее динамику системы, включающей массовые, упругие силы и силы сопротивления, а также выражения для определения коэффициента затухания и собственной частоты колебательной системы. На основании этих выражений оценивается поведение системы, наличие равновесных точек, устойчивость этих точек. Сформулированы условия статической устойчивости системы в равновесной точке, а также условия наличия и отсутствия самовозбуждения колебаний в системе. Проанализированы условия динамической устойчивости. Сформулированы условия устойчивости системы в зависимости от отношения сосредоточенной акустической массы к сосредоточенной акустической емкости.


Індекс рубрикатора НБУВ: З764-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Насосні та повітродувні станції : навч.-метод. посіб. / уклад.: В. В. Григорійчук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2012. - 367 c. - Бібліогр.: с. 365-367 - укp.

Наведено загальні відомості про насоси та їх класифікацію, основні параметри насосної установки. Викладено основні поняття, елементи та призначення насосних станцій (НС), вимоги до їх спорудження та обладнання. Розглянуто принципові схеми, основне та механічне устаткування, допоміжні системи та режими роботи НС. Описано внутрішні станційні комунікації, охарактеризовано напірні трубопроводи та типи будівель НС. Наведено інформацію про водопровідні та каналізаційні НС, обладнання для подачі повітря. Надано рекомендації з проектування та експлуатації насосних і повітродувних станцій різного призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103 я7 + Н761.203 я7 + З764 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА763593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Samonov S. 
Рerfection of auxiliary blower control system for marine low speed engine / S. Samonov, V. Dubovyk // Электротехн. и компьютер. системы. - 2014. - № 15. - С. 210-211. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

The particulars of automated electrically driven auxiliary blower functioning, repeated motor start-stop at diesel partial loads arising due to air receiver pressure fluctuation has been analyzed. The frequency convertor for electrical drive rigging is suggested for controllable air supply into diesel at partial loads. The basic operations of auxiliary blower electrical drive control algorithm and advantages of frequency control are considered.

Проаналізовано особливості роботи автоматизованих електроприводних повітродувок, виникнення старт-стопного режиму у разі коливання тиску в повітряному ресивері за часткових навантажень дизеля. Запропоновано оснащення електропривода напівпровідниковим перетворювачем частоти, що забезпечує регульовану подачу повітря в дизель на часткових режимах. Розглянуто основні операції алгоритму управління електроприводом повітродувки та переваги за частотного регулювання.

Проанализированы особенности работы автоматизированных электроприводных воздуходувок, возникновение старт-стопного режима при колебаниях давления в воздушном ресивере на частичных нагрузках дизеля. Предложено оснащение электропривода полупроводниковымпреобразователем частоты, что обеспечит регулируемую подачу воздуха в дизель на частичных режимах. Рассмотрены основные операции алгоритма управления электроприводом воздуходувки и преимущества частотного управления.


Індекс рубрикатора НБУВ: З764-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лобов В. Й. 
Автоматизоване керування турбомеханізмом / В. Й. Лобов, К. В. Лобова, О. І. Донченко // Гірн. вісн.. - 2017. - Вип. 102. - С. 191-196. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - теоретичне обгрунтування, розробка та дослідження роботи системи автоматизованого керування механізмами, що відносяться до турбомеханізмів та реалізують спосіб, який дозволяє зменшити кількість спожитої електроенергії з мережи живлення. Для аналітичних досліджень використані підходи, що визначають основні математичні вирази для напруги на статорі електродвигуна турбомеханізму після відключення від живлячої мережі. Використовуючи математичні залежності за допомогою додатку Mathcad оцінено вплив параметрів на роботу системи. Уперше запропоновано використовувати технологічні особливості турбомеханізму, який має канал для відводу повітря і газу, що дозволяє виробляти електричну енергію, перетворюючи механічну енергію від потоку відпрацьованих, вивільнених або видуваємих газів та повітря технологічної установки. Використання запропонованого способу знизує споживання електроенергії з живлячої мережі технологічною установкою за рахунок врахування особливостей її роботи. Результати досліджень, схема повітряного тракту технологічного об'єкту та структура автоматизованої системи управління турбомеханізмом може бути використана проектною організацією або при впровадженні в діючі промислові установки. Запропонований метод економії електричної енергії, суть якого полягає в тому, що він дозволяє зменшити кількість спожитої електроенергії з мережі живлення електродвигуном за рахунок використання енергії газовоздушного потоку відпрацьованих, вивільнених або видуваємих турбомеханизмов технологічної установки, що перетворюється за допомогою генератора в електричну енергію. Представлені теоретичні дослідження та отримані математичні залежності для визначення електрорухомої сили, яка з часом зменшується по абсолютній величині та частоті, часу вибігу турбомеханізму після відключення статора електродвигуна від живлячої мережі, що залежить від кутової швидкості та зміни фазового кута зміщення струму й зсуву фазового кута від сумарної напруги.


Індекс рубрикатора НБУВ: З764

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського