Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Євгеньєва М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Євгеньєва М. 
Концертно-виконавська діяльність бандуриста Мирослава Постолана / М. Євгеньєва // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавcтво. - 2017. - № 1. - С. 92-100. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях відомого музиканта, педагога, культурно-громадського діяча, популяризатора бандурного мистецтва Мирослава Постолана. Здійснено огляд музичного інструментарію бандуриста та проаналізовано його репертуар. Розкрито основні етапи концертної діяльності Мирослава Постола в діаспорі та в Україні. Визначено, що митець не лише сформував власний неповторний виконавський стиль, збагачений різноманітними впливами, а й зумів передати його учням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.69 + Щ313(4УКР)6-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Євгеньєва М. В. 
Фестивально-конкурсний рух бандуристів Тернопільщини в сучасних соціокультурних реаліях / М. В. Євгеньєва // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2018. - № 2. - С. 164-172. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Висвітлено передумови виникнення фестивально-конкурсного руху на Тернопільщині. Виявлено норми та способи музикування бандуристів і тенденції їх розвитку на сучасному етапі. З'ясовано репертуар, виконуваний під час виступів на фестивалях-конкурсах. Узагальнено кількісний та якісний склад учасників фестивалів бандурного мистецтва на Тернопільщині. Зроблено музикознавчий аналіз репертуару бандуристів та розкрито їх функцію у концертно-фестивальному русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697(4УКР-4ТЕР) м

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Євгеньєва М. В. 
Творча діяльність Лариси Атаманчук у контексті бандурного виконавства Тернопільщини / М. В. Євгеньєва // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Мистецтвознавство : наук. зб. - 2021. - Вип. 38. - С. 181-188. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто життєтворчість і здобутки педагога-методиста Комунального закладу "Острівська музична школа" Великоберезовицької селищної ради, бандуристки та культурно-громадської діячки Тернопільщини, членкині Національної спілки кобзарів України Лариси Атаманчук. Проаналізовано етапи її концертно-виконавської діяльності. Акцентовано увагу на практично-творчій роботі зі зразковим ансамблем бандуристів "Диво-струни". Визначено особливості збереження та розвитку бандурних традицій Тернопільщини, проаналізовано навчально-методичний посібник "Грають Диво-струни" (пісні для ансамблів та капел бандуристів) та аудіо- й відеоматеріали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697 -73(4УКР-4ТЕР)6-83 Атаманчук Л. + Щ315.697 -73(4УКР-4ТЕР)6-68 "Диво-струни"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Євгеньєва М. В. 
Формування та розвиток бандурного мистецтва Тернопільщини : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / М. В. Євгеньєва; Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка. - Львів, 2017. - 22 c. - укp.

Зауважено, що дисертація є першим фундаментальним дослідженням, присвяченим вивченню бандурного мистецтва Тернопільщини від його першовитоків до сучасного стану розвитку. Проаналізовано та впроваджено у науковий обіг значну кількість архівних і документальних джерел, спогадів та епістолярію музикантів-бандуристів, рукописів та аудіозаписів музичних творів для бандури та ін. Відтворено цілісну картину бандурного мистецтва Тернопільщини, визначено його протооснови, з'ясовано специфіку формування двох основних територіальних осередків - Західноподільського та Південноволинського. Вивчено життєтворчість бандуриста та майстра бандур К. Місевича, а також його учнів та послідовників, зокрема З. Штокалка. Встановлено основні засади їх творчої та конструкторської діяльності, виконавської манери. Реконструйовано панораму розвитку бандурної освіти та виконавства від аматорських до професійних форм, показано стан їх сучасного функціонування в умовах фестивально-конкурсного руху, а також специфіку композиторської творчості бандуристів-виконавців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697-73(4УКР-4ТЕР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429162 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського