Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Баскевич О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Гулівець О. М. 
Дослідження впливу катодної перенапруги на структуру електроосаджених плівок Ni-P, Co-P / О. М. Гулівець, О. С. Баскевич, В. О. Заблудовський, Е. П. Штапенко, Р. П. Ганич // Фізика і хімія твердого тіла. - 2004. - 5, № 3. - С. 572-576. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив режимів імпульсного струму на структуру електроосаджених плівок Ni-P, Co-P. Установлено, що на формування аморфного та мікрокристалічного стану істотний вплив надає нерівноважність умов кристалізації, викликана величиною та швидкістю зміни пересичення на катоді у процесі імпульсного осадження.


Ключ. слова: аморфний і мікрокристалічний стан, структура, імпульсний струм, перенапруга на катоді
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054-18 + В379.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Баскевич О. С. 
Формування аморфних сплавів перехідних металів з фосфором при електроімпульсному осадженні : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. С. Баскевич; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив швидкості зміни катодної перенапруги на близький порядок, структуру та термічну стійкість сплавів перехідних металів (ПМ), одержаних методом електроімпульсного осадження (ЕІО). Вперше одержано аморфні сплави за мінімальних концентрацій гіпофосфіту натрію у розчинах електролітів. Обгрунтовано можливість одержання аморфних сплавів Ni-P, Fe-P і Co-P (ПМ-Р) за 260 В/с і 154 В/с відповідно. Встановлено, що за імпульсних режимів електроосадження найбільша кількість фосфору у сплавах, одержаних з розчинів з гіпофосфітом натрію, не перевищує 18 ат. %, а аморфний стан досягається за концентрацій фосфору на 1,5 - 2 ат. % менше, ніж у сплавах, одержаних осадженням за допомогою постійного струму. З метою визначення механізму утворення аморфного та мікрокристалічного стану у сплавах ПМ-Р використано експериментальні рентгеноструктурні дані та проведено моделювання близького порядку за запропонованою методикою апроксимації профілю головного піку структурного фактора. Встановлено, що близький порядок аморфних сплавів ПМ-Р складається з областей впорядкованого розміщення атомів (ОВРА), структура яких близька до багатогранників найбільш щільних кристалічних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043 + К35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Філоненко Н. Ю. 
Вплив вмісту бору на тип твердого розчину в сплавах на залізній основі / Н. Ю. Філоненко, О. С. Баскевич, В. В. Соболєв // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2012. - № 4. - С. 74-78. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження впливу вмісту бору на параметр кристалічної гратки та встановлення фізичних властивостей фериту в сплавах системи Fe - B - C. На базі квантово-механічних уявлень провести розрахунок енергії хімічного зв'язку між різними компонентами сплаву системи Fe - B - C, встановити ймовірність розміщення атомів бору у твердому розчині цих сплавів, і визначити, до якого типу твердого розчину бору (проникнення, заміщення) відносяться сплави системи Fe - B - C. Використано сплави з вмістом бору 0,0001 - 0,1 % (мас.) і вуглецю 0,005 - 0,5 % (мас.). Для дослідження властивостей одержаних сплавів використано рентгеноструктурний і дюраметричний аналізи. Для визначення позиції атомів бору в кристалічній гратці alpha-заліза проведено квантово-механічні розрахунки та зроблено оцінку енергії хімічного зв'язку між атомами заліза, заліза та вуглецю, заліза та бору в різних його положеннях (проникнення та заміщення). Атоми бору в позиції проникнення в кристалічній гратці alpha-заліза мають більшу енергію зв'язку з атомами заліза в порівнянні з атомами вуглецю. Встановлено, що, якщо енергія зв'язку між атомами заліза та бору в позиції проникнення більша за енергію зв'язку між атомами заліза й вуглецю не менше, ніж на 10 %, то у фериті можлива конкуренція між атомами бору та вуглецю.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.042 + К222.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Береза О. Ю. 
Розрахунок енергії хімічного зв'язку фаз, що містять бор у сплавах системи Fе - B - C / О. Ю. Береза, Н. Ю. Філоненко, О. С. Баскевич // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2012. - № 4. - С. 116-120. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г511.21 + Г534.512

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Береза О. Ю. 
Дослідження впливу енергії зв'язку на утворення бормістячих фаз у сплавах системи Fe - B - C / О. Ю. Береза, Н. Ю. Філоненко, О. С. Баскевич // Фізика і хімія твердого тіла. - 2012. - 13, № 4. - С. 968-973. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + Г534.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Баскевич О. В. 
Особливості будови ниркових тілець у щурів різного віку в нормі та після впливу загальної глибокої гіпотермії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. В. Баскевич; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2011. - 20 с. - укp.

Описано якісні та кількісні особливості складових компонентів ниркових тілець в цілому та фільтраційного бар'єру нирок зокрема у щурів різного віку. Новими є дані щодо зміни площі ниркових тілець, судинних клубочків і просвіту клубочкової капсули, діаметр і співвідношення площі просвіту та стінки приносної та виносної клубочкових артеріол нирок щурів у постнатальному періоді онтогенезу. Одержано дані про особливості видільної функції нирок щурів різного віку. Новими є дані щодо якісних і кількісних змін складових компонентів ниркових тілець в цілому та фільтраційного бар'єру нирок зокрема у щурів різного віку з визначенням видільної функції нирок після впливу загальної глибокої гіпотермії. Одержано нові дані щодо перебудови ниркових клубочків та їх співвідношень із клітинними компонентами капсули клубочка у щурів різного віку за цих умов. У розвитку цих змін виділено три стадії: набряково-деструктивну, деструктивно-регенераційну, компенсаторно-відновну. У тварин різного віку перебіг цих стадій характеризується хронологічною дисперсією, що проявляється скороченням тривалості першої та подовженням другої стадії у 2-місячних щурів і подовженням першої та другої стадій у 30-місячних щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*735.11-636 + Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Баскевич О. В. 
Морфологічні та біохімічні особливості фільтраційного бар'єру нирок при загальній глибокій гіпотермії у щурів різного віку / О. В. Баскевич // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 4. - С. 5-8. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Під час вивчення впливу загальної глибокої гіпотермії на стан фільтраційного бар'єру нирок у щурів різного віку у різні терміни було досліджено, що на ранніх етапах після дії холоду спостерігаються реактивно-набрякові зміни структурних компонентів нирок, результатом чого є пригнічення їх екскреторної функції. На 7-му добу експерименту у нирках виявлено зміни реактивного характеру як наслідок постхолодової реакції судинного русла. На 15-ту добу дослідження спостерігається компенсація і поступове відновлення структурних компонентів фільтраційного бар'єру нирок і лабораторних біохімічних показників. На 30-ту добу після дії загальної глибокої гіпотермії більшість структур фільтраційного бар'єру набувають нормального вигляду, зменшується кількість неушкоджених ниркових тілець, але екскреторна функція нирок повністю не відновлюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 + Е60*735.11*801.1-636

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Баскевич О. В. 
Морфофункціональна перебудова фільтраційного бар'єру нирок щурів молодого віку після впливу загальної глибокої гіпотермії / О. В. Баскевич // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 8-11. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На 40 щурах-самцях двомісячного віку досліджено вплив загальної глибокої гіпотермії на фільтраційний бар'єр нирок. Використано гістологічний (фарбування гематоксиліном і еозином), електронно-мікроскопічний, морфометричний методи дослідження, визначали спонтанний діурез та вміст сечовини і креатиніну в сечі. Встановлено, що у цьому віці тварин холодовий фактор викликає значні патологічні зміни складових частин фільтраційного бар'єру нирок, які завершуються руйнуванням значної частини ниркових тілець, на місці яких відбувається розростання сполучної тканини. При цьому зменшується площа ниркових тілець, які залишаються функціонуючими, що призводить до зменшення діурезу та вмісту у сечі сечовини і креатиніну. Невиражені ознаки активації внутрішньоклітинних регенераторних процесів у клітинних компонентах фільтраційного бар'єру спостерігаються тільки на 15 добу експерименту, але навіть на 30 добу після впливу загальної глибокої гіпотермії екскреторна функція нирок не відновлюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 + Е60*735.11-636

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Баскевич О. В. 
Морфофункціональні зміни фільтраційного бар'єру нирок зрілих щурів у пізні терміни після впливу загальної глибокої гіпотермії / О. В. Баскевич // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 1. - С. 7-9. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На 40 зрілих щурах-самцях досліджено гістологічні та ультраструктурні зміни фільтраційного бар'єру нирок через 7 - 30 днів після впливу загальної глибокої гіпотермії. Відзначено, що на 7-му добу у структурах фільтраційного бар'єру нирок поряд із набряково-деструктивними змінами виявляються поодинокі ультраструктурні ознаки внутрішньоклітинної регенерації, поширеність яких зростає на 15-ту добу. На 30-ту добу більшість структур фільтраційного бар'єру набувають нормального вигляду, хоча подекуди виявляються ділянки розростання сполучної тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шутка Б. В. 
Адренергічна іннервація стравоходу після ваготомії та порушення його кровопостачання / Б. В. Шутка, В. А. Левицький, О. М. Юрах, З. М. Ящишин, Г. Ю. Юрах, М. Б. Пастух, В. М. Іваночко, А. Б. Гречин, О. В. Лазуркевич, Л. А. Шутка, У. М. Дутчак, О. В. Баскевич, В. М. Федорак // Архів клініч. медицини. - 2007. - № 1. - С. 65-68. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

В дослідах на 63-х дорослих котах вивчено стан симпатичної іннервації стравоходу в нормі, після правобічного перетину на шиї вагосимпатичного стовбура та перев'язки лівої шлункової артерії. Адренергічні волокна досліджували за допомогою методу Фалька-Хіларпа в модифікації Є. М. Крохіної. Значне підвищення люмінесценції адренергічних нервових волокон каудального (нижньогрудного та абдомінального) відділу стравоходу пов'язано з наявністю в цьому відділі органа кардіальної рефлексогенної зони, яка відіграє значну роль у функціонуванні кардіального сфінктера. Відсутність змін у симпатичній іннервації каудального відділу стравоходу, на відміну від розташованих вище частин, після однобічного перетину вагосимпатичного стовбура свідчить про виражену автономність даного відділу та його відносну незалежність від центральних нервових впливів. Відновлення після перев'язки лівої шлункової артерії симпатичної іннервації каудального відділу стравоходу на 7-му добу, а морфометричних показників кровопостачання - на 15-ту добу досліду свідчить про те, що специфічні адренергічні структури відіграють роль не стільки у вазоконстрикторній реакції, скільки у нормалізації судинного тонусу даного органа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Образцов В. Б. 
Вплив інгібітора солевідкладення на фазовий склад, морфологію та седиментаційні властивості осаду CaCOVB3D / В. Б. Образцов, Є. Д. Рубльова, О. С. Баскевич // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2015. - 51, № 5. - С. 56-61. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Ізюмський М. С. 
Визначення стандартної ентальпії утворення дихлоротетра-mu-карбоксилатів диренію(III) / М. С. Ізюмський, О. С. Баскевич, С. Г. Мельник, О. В. Штеменко // Укр. хим. журн.. - 2018. - 84, № 1/2. - С. 81-86. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г277.23-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Поверхневе зміцнення конструкційних матеріалів з використанням композиційних насичуючих середовищ : монографія / Б. П. Середа, І. В. Кругляк, О. С. Баскевич, Ю. О. Бєлоконь, Д. О. Кругляк, Д. Б. Середа; Дніпр. держ. техн. ун-т. - Кам'янське : ДДТУ, 2019. - 245 c. - укp.

Увагу приділено питанням одержання захисних покриттів на конструкційних матеріалах за нестаціонарних температурних умов. Визначено закономірності одержання покриттів, проведено моделювання й оптимізацію процесу, здійснено термодинамічний аналіз реакцій, що проходять у порошкових шихтах. Досліджено особливості одержання захисних покриттів на вуглеграфітових матеріалах із використанням композиційних насичуючих середовищ і кінетики їх формування. Розглянуто мікроструктури покриттів. Запропоновано механізм формування покриттів на міді та перспективи розвитку технологій одержання інтерметалідних сплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Отримання захисних покриттів з використанням комплексних функціонально активних шихт та електроосадженням : [колект.] монографія / Б. П. Середа, О. С. Баскевич, І. В. Кругляк, Д. Б. Середа, Д. О. Кругляк; Дніпровський державний технічний університет. - Кам'янське : ДДТУ, 2024. - 190 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто методи дослідження близького порядку аморфних матеріалів перехідний метал - металоїд (ПМ - М). Дослідження близького порядку, властивостей та температурної стабільності осадів ПМ - М і метал - оксид (М - О), отриманих електроосадженням за допомогою постійного й імпульсного струмів, в залежності від густини струму осадження, температури електроліту, рН електроліту проводили з використанням рентгенівських методів. Зазначено, що осадження осадів ПМ - М і М - О є одним з найпростіших і найдешевших способів отримання аморфних і нанокристалічних речовин. Досліджено фазовий склад і близький порядок сплавів ПМ - М в залежності від умов отримання. Запропоновано нові методи формування дифузійних шарів з підвищеною експлуатаційною стійкістю, отриманих з використанням комплексних функціонально активних шихт.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського