Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Бєгун С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Бєгун С. В. 
Вимірювання перерізів ядерних реакцій (n, p) на ізотопах цирконію / С. В. Бєгун, Н. Р. Дзисюк, І. М. Каденко, В. К. Майданюк, Г. І. Применко // Ядер. фізика та енергетика. - 2007. - № 3. - С. 42-46. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.5 + З46-012

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бєгун С. В. 
Дослідження перерізів ядерних реакцій (n, x) на ядрах Y, La, Ta, Pb, Bi при енергії нейтронів 14 MeB : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / С. В. Бєгун; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. - К., 2003. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.52.042.112,022

Шифр НБУВ: РА327662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Воронцов С. Б. 
Проблеми та напрями реалізації експортного потенціалу паливно-енергетичного комплексу України : аналіт. доп. / С. Б. Воронцов, С. В. Бєгун, А. А. Білуха, О. П. Кошарна; ред.: А. Ю. Сменковський; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К., 2011. - 48 c. - укp.

Розглянуто стан та тенденції зовнішньої торгівлі продукцією підприємств паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) України, питання ефективності державного регулювання експортної діяльності в енергетиці, ключові проблеми та пріоритетні напрями реалізації експортного потенціалу ПЕК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.6-803.0 + У9(4Укр)305.7-803.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р118854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сменковський А. Ю. 
Загрози енергетичній безпеці України в умовах посилення конкуренції на глобальному та регіональному ринках енергетичних ресурсів : аналіт. доп. / А. Ю. Сменковський, С. Б. Воронцов, С. В. Бєгун, А. А. Сидоренко; ред.: А. Ю. Сменковський; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К. : НІСД, 2012. - 134, [1] c. - укp.

Подано результати аналізу сучасних загроз енергетичній безпеці України та пропозиції стосовно можливих підходів держави до їх подолання. Висвітлено сучасні тенденції на глобальному та регіональному ринках енергетичних ресурсів і досвід окремих держав у сфері забезпечення енергетичної безпеки. Запропоновано перелік індикаторів енергетичної безпеки, який дозволяє більш повно характеризувати процеси, що відбуваються у вказаній сфері. У додатку подано матеріали "круглого столу" "Загрози енергетичній безпеці України в умовах посилення конкуренції на глобальному та регіональному ринках енергетичних ресурсів", організованого Національним інститутом стратегічних досліджень 25 травня 2012 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1 + Х839(4УКР)901.326 + У50-554-995 + У9(4УКР)0-554-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Енергетична стратегія України як інструмент політики енергетичної безпеки : зб. матеріалів наук.-практ. конф., 23 груд. 2014 р., Київ / упоряд.: О. М. Суходоля, А. А. Сидоренко, С. В. Бєгун, А. А. Білуха; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ : НІСД, 2014. - 167 c. - (Серія "Нац. безпека"; вип. 9). - укp.

Вивчено теорію та практику гарантування енергетичної безпеки України. Розглянуто проблеми вдосконалення системи управління розвитком паливно-енергетичного комплексу України в контексті забезпечення національної безпеки. Охарактеризовано ініціативу прозорості видобувних галузей як інструмент посилення безпеки енергетичного сектору. Обгрунтовано можливості підвищення ефективності механізмів законодавчого та інституційного забезпечення енергетичної безпеки України. Визначено стан і пріоритети формування в Україні запасів нафти й нафтопродуктів. З'ясовано перспективи розвитку біоенергетики як інструменту заміщення природного газу в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кропотов П. П. 
Міжнародний підхід до управління безпекою та європейська інформаційно-моніторингова система Copernicus / П. П. Кропотов, В. В. Бєгун, С. В. Бєгун // Мат. машини і системи. - 2019. - № 1. - С. 164-178. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано світовий досвід і підходи щодо організації моніторингу та попередження надзвичайних ситуацій на прикладі країн-членів Європейського Союзу, в яких діяльність щодо охорони довкілля почалася ще у 1972 р. ухваленням кількох послідовних програм дій, заснованих на вертикальному та галузевому підходах до розв'язання екологічних проблем. Доведено, що питання моніторингу безпеки є актуальними в усьому світі, де практично в усіх провідних країнах із метою запобігання несприятливим і небезпечним природним явищам та процесам, а також техногенним катастрофам, для збору даних, їх обробки й узагальнення, прийняття управлінських рішень, видачі сигналів оповіщення й команд на відповідні дії розроблено та створено системи моніторингу і прогнозування надзвичайних ситуацій. Характерною особливістю функціонування цих систем є наявність потужної космічної та авіаційної складової з можливостями дистанційного зондування Землі, а визначення та аналіз загроз і ризиків, оцінка та побудова матриці ризиків, розробка можливих сценаріїв їх реалізації, заходи з управління ризиками і їх регулярні перегляди є основними компонентами політики запобігання на всіх рівнях управління. Проведено огляд заходів, які здійснюються ООН у рамках виконання Сендайської рамкової програми зі зниження ризику катастроф на 2015 - 2030 рр., зокрема, створення і впровадження системи онлайн моніторингу, що надає змогу відстежувати тенденції та проводити порівняння по регіонах, країнах відповідно до цілей і показників програми. На прикладі європейської інформаційно-моніторингової системи Copernicus проведено аналіз підходу Європейського Союзу до моніторингу та прогнозування надзвичайних ситуацій. Визначено необхідність створення сучасної системи моніторингу та прогнозування надзвичайних ситуацій в Україні, яка б могла бути інтегрованою з системою Copernicus, a також вказано на доцільність створення національної платформи зниження ризиків катастроф як ефективного механізму, що надасть змогу істотно підвищити рівень захисту населення і довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3 + Б1(4)с7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бєгун В. В. 
Одиниці виміру ризику за теорією ризик-орієнтованого підходу / В. В. Бєгун, С. В. Бєгун // Мат. машини і системи. - 2019. - № 1. - С. 191-202. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Останнім часом урядом прийнято достатньо велику кількість документів законодавчого рівня з напряму регулювання безпеки в усіх сферах діяльності відповідно до концепції ризикорієнтованого підходу. Але при цьому спостерігається однобокість урядових рішень, яка проявляється перш за все у рекомендованих методах оцінки ризику, способах контролю (моніторингу) рівня ризику та пов'язаних з цим одиниць виміру ризику. Перевага віддається якісним методам оцінок ризику та інспекційним перевіркам об'єктів із використанням бальної шкали виміру ризику. З цього слідує небезпечна тенденція спрощеного підходу до важливого питання, гальмування впровадження сучасних ринкових методів управління, які базуються на кількісних оцінках ризику на основі моделювання, відповідного страхування ризику та декларування. Як свідчить досвід, тільки ці методи приводять до успіху самоврядування, зменшення державного тиску на бізнес та зближення з нормативним полем європейських країн. Проаналізовано допущені системні помилки та пропонуються шляхи їх виправлення. Отже, стаття є дуже актуальною. Оскільки ШММС постановою НАНУ визнано головною науковою організацією з наукового супроводу цієї важливої державної тематики, слід зробити відповідні роз'яснення. Обгрунтовано вибір одиниці виміру ризику на основі визначення відповідно до теорії розмірності та існуючої практики у небезпечних галузях виробництва, загальний алгоритм оцінки ризику на основі моделювання з можливістю оцінки людського чинника. Зроблено оцінку невизначеності за якісними та кількісними методами оцінок ризику, розглянуто ачгоритм відбору подій, факторів та обставин, які потрібно враховувати в моделях оцінок ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110-3 л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського