Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Колодяжна О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Вальчук І. В. 
NO-залежні та мієлопероксидазні механізми за умов гіперімунокомплексного синдрому в експерименті / І. В. Вальчук, В. В. Чоп'як, Г. О. Потьомкіна, А. М. Гаврилюк, О. М. Колодяжна, В. Й. Каганяк // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 4. - С. 93-94. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.652

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Колодяжна О. І. 
Статистична оцінка виробництва і споживання електроенергії в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О. І. Колодяжна; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Проаналізовано функціонування та розвиток енергетики у взаємозв'язку зі станом економічної безпеки України. Розглянуто систему показників, що характеризують ресурсний і виробничий потенціал енергетичного сектору у контексті проблем стосовно рівня економічного розвитку країни. Виявлено та описано тенденції виробництва, споживання та втрат електроенергії в мережах загального користування. Вивчено тенденції щодо споживання електроенергії за видами економічної діяльності, оцінено структурні зрушення у складі електроспоживачів. Адаптовано модель гармонійного аналізу для оцінювання сезонності виробництва електроенергії. Проаналізовано динаміку енергоспоживання в Україні у контексті загальносвітових тенденцій. Наведено індексну модель для визначення впливу енергоспоживання та енергетичної ефективності на рівень економічного розвитку країни. Запропоновано використання показника енергоємності, який обчислюється офіційною статистикою України для аналізу енергетичної ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7 в611.326

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нагорна А. М. 
Медико-соціальні та економічні втрати від професійної захворюваності та шляхи їх попередження / А. М. Нагорна, Л. О. Добровольський, Л. М. Грузова, Л. А. Янковська, О. І. Колодяжна, М. П. Соколова // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2011. - № 4. - С. 62-69. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Висвітлено переважно іноземні літературні джерела, пов'язані з медико-соціальними та економічними втратами від професійної захворюваності. Встановлено, що в країнах Західної Європи та США в останні роки проаналізовано економічні втрати від таких захворювань як професійний дерматит, професійна астма, професійна депресія. В Україні до цього часу недостатньо відповідних публікацій, пов'язаних із підрахунком медико-соціальних та економічних втрат від професійної захворюваності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(0)026.241,7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колодяжна О. І. 
Основні принципи і методологічні засади визначення економічних втрат від професійної захворюваності працюючого населення України / О. І. Колодяжна, А. М. Нагорна, М. П. Соколова // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2012. - № 1. - С. 81-85. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Надано методологічні засади визначення економічних втрат від загального рівня професійної захворюваності серед працюючого населення України за 2010 р. Проведено попередні розрахунки економічних втрат від професійної патології працюючих для підприємств, Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України та Пенсійного фонду; системи охорони здоров'я, які сягають понад 4094,4 млн грн. При розрахунках не були враховані такі показники, як кількість втрачених років життя, якість життя, недоотримання розміру ВВП, що передбачається зробити на наступних етапах дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.241,7 + У9(4УКР)248.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колодяжна О. І. 
Визначення втрачених років здорового життя від професійних захворювань за методом DALY / О. І. Колодяжна, А. М. Нагорна // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2013. - № 2. - С. 11-15. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено розрахунки економічних втрат суспільства від професійних захворювань через передчасну смерть та неякісне життя за методом DALY. Наведено коефіцієнти тяжкості захворювань, рекомендовані до використання експертами Світового Банку. Визначено роки, втрачені через передчасну смерть хворих на професійне захворювання у працюючих в окремих видах економічної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.2 + У9(4УКР)290-645.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Колодяжна О. О. 
Асиметричний синтез модифікованих природних сполук - функціоналізованих фосфонатів та циклоалканів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / О. О. Колодяжна; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. - К., 2014. - 20 c. - укp.

Знайдено нове віришення наукової проблеми, яка полягає в розробці зручних методів асиметричного синтезу фосфорорганічних сполук. Розроблено методи синтезу хіральних зазначених сполук (фосфоаспарагінової кислоти, фосфоглутамінової кислоти, бетагомопроліну та ін.) на основі природних амінокислот і за допомогою ферментативного каталізу. Запропоновано препаративний метод синтезу функціоналізованих фосфонатів і біс-фосфонатів на основі реакції C=X - електрофілів із триалкілфосфітами, що каталізуються піридиній перхлоратом. Синтезовано хіральні біс-фосфонати, що є похідними природних амінокислот і містять асиметричний центр у бічному ланцюзі, й усі можливі стереомери [(1S, 2S), (1S, 2R), (1R, 2S), (1R, 2R)] віцинальних циклічних галогеналканолів, а також хіральні похідні дизаміщених інданів, що є важливими хіральніми синтетичними блоками тонкого органічного синтезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.42 + Г275.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Присяжнюк Д. В. 
Визначення абсолютної конфігурації дигідроінденолів методами ферментативного аналізу та хіральної ВЕРХ / Д. В. Присяжнюк, О. О. Колодяжна, А. О. Колодяжна, О. О. Файзієв // Доп. НАН України. - 2022. - № 4. - С. 77-86. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Рацемічні 1,2-дигідроінденоли розділено на енантіомери за допомогою кінетичної контрольованої естерифікації за присутності біокаталізатора Burkholderia cepacia lipase (BCL). Досліджено також ферментативне розділення ацетатів галогендигідроінденолів гідролізом за присутності іммобілізованої на діатомітних ліпазах Candida antarctica B. Для визначення абсолютної конфігурації стереоізомерів галогендигідроінденолів використано хіральний ВЕРХ-аналіз у поєднанні з ферментативною кінетичною дерацемізацією із застосуванням правила Казлаускаса, а також рентгеноструктурного аналізу для деяких сполук. Сумісне використання декількох методів підвищує надійність у визначенні абсолютної конфігурації досліджуваних сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.4 + Г262.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412:а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Савін В. В. 
Адаптація технології Neural Radiance Fields (NeRF) для задачі 3D-реконструкції сцени в умовах динамічного освітлення / В. В. Савін, О. О. Колодяжна // Кібернетика та систем. аналіз. - 2023. - 59, № 6. - С. 51-61. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто проблему синтезу нових зображень сцени з використанням технології Neural Radiance Fields (NeRF) для середовища з динамічним освітленням. Для навчання NeRF моделей використано фотометричну функцію втрат, тобто попіксельну різницю між значеннями інтенсивності зображень сцени та зображень, згенерованих за допомогою NeRF. Для відбивних поверхонь інтенсивність зображення залежить від кута спостереження. Цей ефект ураховано шляхом використання напрямку променя як вхідного параметра моделі NeRF. Для сцен із динамічним освітленням інтенсивність зображення залежить не лише від позиції та напрямку спостереження, а й від часу. Показано, що зміна освітлення впливає на навчання NeRF із стандартною фотометричною функцією втрат і зумовлює зниження якості отриманих зображень та карт глибин. Щоб подолати цю проблему, запропоновано ввести час як додатковий вхідний аргумент до моделі NeRF. Експерименти, проведені на наборі даних ScanNet, свідчать про те, що NeRF зі зміненим входом перевершує оригінальну версію моделі та генерує більш послідовні та цілісні 3D-структури. Результати цього дослідження можна використати для покращання якості аугментації навчальних даних для навчання моделей передбачення відстані (наприклад, моделей depth-from-stereo, які забезпечують передбачення глибини/відстані на основі стереоданих) для сцен із нестатичним освітленням.



Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського