Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Чумак К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Мартиняк Р. М. 
Термопружний контакт півпросторів, що мають однакові термічні дистортивності, за наявності теплопроникного міжповерхневого просвіту / Р. М. Мартиняк, К. А. Чумак // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2008. - 51, № 3. - С. 163-175. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто взаємодію пружних півпросторів із однаковими термічними дистортивностями за наявності в міжконтактному просвіті, зумовленому виїмкою на поверхні одного з тіл, теплопроникного середовища. Поза просвітом між тілами відбувається ідеальний тепловий і безфрикційний механічний контакт. Із використанням методу функцій міжконтактних зазорів сформульовану контактну задачу зведено до сингулярного інтегрального рівняння відносно похідної висоти зазору, яке розв'язано аналітично, та сингулярного інтегро-диференціального рівняння типу Прандтля відносно перепаду температури поверхонь на ділянці зазору, для розв'язування якого запропоновано аналітично-числовий підхід. На графіках проілюстровано вплив навантаження та коефіцієнта теплопровідності заповнювача на перепад температури між берегами просвіту, контактні напруження та теплові потоки, а також поздовжні деформації меж півплощин.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чумак К.  
Вплив теплопровідності заповнювача міжповерхневого просвіту на термопружний контакт тіл за теплового потоку, спрямованого до матеріалу з більшою термічною дистортивністю / К. Чумак, Р. Мартиняк // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології. - 2009. - Вип. 9. - С. 160-169. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Контактну задачу термопружності про взаємодію півпросторів за наявності між ними теплопроникного зазору, коли тепловий потік спрямовано до матеріалу з більшою термічною дистортивністю, зведено до системи нелінійних сингулярних інтегро-диференціальних рівнянь відносно висоти просвіту та стрибка температури між його берегами. Розроблено аналітико-числову методику розв'язання цієї системи інтегро-диференціальних рівнянь. Проаналізовано вплив теплопровідності середовища, що заповнює зазор, на контактні параметри розглянутої структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мартиняк Р. М. 
Термопружне розшарування тіл за наявності теплопроникного заповнювача міжконтактного просвіту / Р. М. Мартиняк, К. А. Чумак // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2009. - 45, № 4. - С. 45-52. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано методику розв'язання системи нелінійних сингулярних інтегро-диференціальних рівнянь, до якої зведено контактну задачу термопружності про розшарування півпросторів з урахуванням теплопроникного заповнювача утвореного просвіту. Проаналізовано вплив теплопровідності середовища, що заповнює просвіт, на контактні параметри розглянутої структури. Виявлено можливість неєдиності розв'язку сформульованої задачі за певних значень теплового навантаження і коефіцієнта теплопровідності заповнювача.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чумак К. А. 
Плоскі контактні задачі термопружності для півпросторів з поверхневими нерівностями і термоопором : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / К. А. Чумак; НАН України, Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Сформульовані задачі зведено до систем нелінійних сингулярних інтегро-диференціальних рівнянь відносно функцій висоти міжповерхневих зазорів і стрибка температури на ділянках з термоопором. Розвинуто аналітично-числову методику розв'язування таких систем у класі функцій, які рівні нулю разом з першими похідними у крайніх точках ділянок інтегрування. На підставі запропонованого підходу проведено комплекс досліджень термопружної взаємодії півпросторів з різними поверхневими недосконалостями. Вивчено закономірності впливу теплопровідності міжповерхневого середовища на контактні параметри тіл за силових і теплових навантажень. Досліджено явище термомеханічного розшарування й ефект напрямленості теплового потоку за наявності теплопроникної речовини в міжконтактних зазорах і шорсткості поверхонь тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.501.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чумак К.  
Контактна задача теплопровідності для двох півпросторів з періодично розташованими шорсткими ділянками / К. Чумак // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології. - 2012. - Вип. 15. - С. 127-132. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено температурне поле двох півпросторів, які контактують за наявності на межі одного з них періодично розташованих ділянок із шорсткою поверхнею. Зумовлений шорсткістю неідеальний тепловий контакт тіл змодельовано контактним термоопором, що залежить від номінального тиску. Сформульовану задачу зведено до сингулярного інтегро-диференціального рівняння типу Прандтля відносно стрибка температури між поверхнями тіл, яке розв'язано числово. Проаналізовано вплив інтенсивності силового навантаження та довжини шорстких ділянок на стрибок температури між шорсткими поверхнями й ефективний контактний термоопір періодичної системи шорсткостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.501.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чумак К. А. 
Термопружна взаємодія тіл з регулярною текстурою поверхонь за наявності теплопроникного середовища в міжконтактних зазорах / К. А. Чумак, Р. М. Мартиняк // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2013. - 56, № 1. - С. 52-61. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Досліджено термопружний контакт двох ізотропних півбезмежних тіл із періодичною системою виїмок на поверхні одного з них у разі заповнення утворених міжконтактних зазорів теплопроникним середовищем. Сформульовану контактну задачу зведено до системи нелінійних сингулярних інтегро-диференціальних рівнянь відносно висоти зазорів і стрибка температури між їх поверхнями, яку розв'язано числово. З урахуванням ефекту напрямленості теплового потоку проаналізовано вплив термомеханічного навантаження і коефіцієнта теплопровідності заповнювача на контактні параметри розглянутої системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.75 + В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чумак К. А. 
Періодична контактна задача термопружності для тіл з шорсткими поверхнями на локальних ділянках / К. А. Чумак, Р. М. Мартиняк // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2012. - 48, № 6. - С. 92-97. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено термопружну взаємодію двох ізотропних півплощин з періодично розташованими шорсткими ділянками на межі однієї з них. Вплив шорсткостей на теплообмін між тілами враховано контактним термоопором, обернено пропорційним до контактного тиску меж тіл. Контактну задачу зведено до нелінійного сингулярного інтегро-диференціального рівняння та запропоновано ітераційний алгоритм його розв'язування. Проаналізовано вплив густини і напряму теплового потоку на контактні параметри розглянутої структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чумак К. 
Ефект напрямленості теплового потоку у разі заповненого теплопроникним середовищем зазору на межі двох тіл / К. Чумак // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології. - 2013. - Вип. 17. - С. 219-225. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Ефект спрямованості теплового потоку або термічна ректифікація полягає у кількісній зміні контактного термоопору пари тіл із різних матеріалів за зміни напряму теплового потоку на протилежний. На основі розв'язку відповідної контактної задачі термопружності це явище досліджено для випадку взаємодії двох півпросторів за наявності між іх поверхнями локального зазору, який містить теплопроникне середовище. Проаналізовано вплив коефіцієнта теплопровідності заповнювача, інтенсивності силового навантаження, густини теплового потоку та відношення термічних дистортивностей тіл на термічну ректифікацію між ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.606.501.4

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Середницька Х. І. 
Термопружна трансформація міжфазних щілин з теплопроникним заповнювачем, періодично розташованих у біматеріальних структурах / Х. І. Середницька, К. А. Чумак, Р. М. Мартиняк // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2013. - Вип. 3. - С. 220-223. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Сформульовано контактні задачі термопружності для біматеріалу з періодичною системою міжфазних тріщин та контактної пари з періодичною системою міжконтактних зазорів, зумовлених початковою регулярною текстурою поверхні одного з тіл. Міжфазні тріщини та міжконтактні зазори заповнені теплопроникним середовищем, вплив якого на теплообмін моделюється термоопором, залежним від висоти зазорів або розкриття тріщин. Кожну з поставлених контактних задач зведено до системи нелінійних сингулярних інтегро-диференціальних рівнянь з ядром Гільберта. Числові результати наведено для випадку періодичної системи зазорів, коли форма регулярної текстури поверхні описується деякою неперервно-диференційованою функцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.109.065.040.14-01

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чумак К. 
Термопружна взаємодія тіл з урахуванням термоопору та тиску ідеального газу в міжконтактному зазорі / К. Чумак, Б. Слободян, Н. Маланчук // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології : наук. зб. - 2015. - Вип. 22. - С. 150-161. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Досліджено термопружний контакт 2-х півбезмежних тіл з різних матеріалів за наявності газу в зазорі, зумовленого виїмкою малої висоти на поверхні одного з тіл. Газ чинить рівномірний тиск на поверхні зазору та створює додатковий термоопір, залежний від висоти зазору. За математичну модель газу вибрано ідеальний газ, стан якого описує рівняння Клапейрона - Менделєєва. Враховано вплив тиску газу, силового та теплового навантаження на деформування зазору. Сформульовану контактну задачу зведено до системи 2-х нелінійних сингулярних інтегро-диференціальних рівнянь щодо висоти зазору та стрибка температури між його поверхнями, розв'язок якої побудовано з застосуванням методу послідовних наближень. Для знаходження тиску газу використано рівняння Клапейрона - Менделєєва, в якому враховано залежність температури газу від температур поверхонь зазору. Числові розрахунки проведено для пари матеріалів неіржавна сталь AISI304 - сплав алюмінію A380 за наявності в зазорі повітря, аргону, криптону або гелію. Проаналізовано вплив маси газу, густини теплового потоку й інтенсивності зовнішнього тиску на ширину зазору, температуру газу, контактний термоопір тіл і рівень термічної ректифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.501.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Маланчук Н. 
Вплив тиску заповнювача міжконтактного зазору на часткове проковзування тіл, зумовлене термічними деформаціями / Н. Маланчук, К. Чумак, Б. Слободян // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології : наук. зб. - 2016. - Вип. 24. - С. 47-57. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено часткове фрикційне проковзування двох півбезмежних тіл з однакових матеріалів за наявності середовища в міжконтактному зазорі. Причиною мікропроковзування є зумовлені тепловим потоком термічні деформації. Враховано як механічний вплив заповнювача зазору (тиск на поверхні тіл), так і його термічний вилив (термоопір). Як математичну модель міжконтактного середовища вибрано ідеальний газ. Сформульовану контактну задачу зведено до системи двох сингулярних інтегральних рівнянь відносно висоти зазору та відносного зсуву поверхонь тіл та сингулярного інтегро-диференціального рівняння типу Прандтля відносно стрибка температури між поверхнями зазору. Числові розрахунки проведено для матеріалу тіл неіржавна сталь AISI 304 за наявності в зазорі повітря або діоксиду вуглецю. Проаналізовано вплив тиску середовища і прикладеного навантаження на ширину зони проковзування та відносний зсув поверхонь тіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Чумак К. А. 
Локальне порушення контакту двох півбезмежних тіл, зумовлене змінним поверхневим термоопором / К. А. Чумак, Р. М. Мартиняк // Проблеми обчисл. механіки і міцності конструкцій : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 20. - С. 350-356. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

З урахуванням впливу теплопроникного заповнювача міжконтактного зазору досліджено термопружне розшарування двох півбезмежних тіл на ділянці зі змінним вздовж поверхні термоопором. Запропоновано аналітично-числову методику розв'язування системи нелінійних сингулярних інтегро-диференціальних рівнянь, до якої зведено сформульовану контактну задачу. Проаналізовано вплив коефіцієнта теплопровідності заповнювача зазору на висоту зазору та контактний тиск.



Шифр НБУВ: Ж69821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Чумак К. А. 
Ефективний контактний термоопір регулярно текстурованих тіл за наявності міжконтактного теплопровідного середовища та явище термічної ректифікації / К. А. Чумак, Р. М. Мартиняк // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2016. - 59, № 3. - С. 137-146. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Розраховано ефективний контактний термоопір пари матеріалів "неіржавна сталь AISI 304 - сплав нікелю 200" за наявності на інтерфейсі між ними періодичної системи зазорів, заповнених теплопровідним середовищем (аргоном, водою, гелієм, киснем або повітрям). У недеформованому стані поверхня неіржавної сталі AISI 304 має мікротекстурований рельєф, утворений регулярно розміщеними виїмками однакової форми, а поверхня сплаву нікелю 200 є ідеально плоскою. Оцінено рівень термічної ректифікації для такої структури за різних значень прикладених силового й теплового навантажень і максимальної висоти поверхневих виїмок.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Маланчук Н. І. 
Вплив ідеального газу на часткове термічне проковзування тіл з регулярним рельєфом поверхонь / Н. І. Маланчук, К. А. Чумак // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2017. - Вип. 3. - С. 135-138. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено часткове термічне фрикційне проковзування двох пружних тіл, поверхня одного з яких має регулярний рельєф, з урахуванням термоопору і тиску газу, що заповнює інтерфейсні зазори. Як фізичну модель міжконтактного газу вибрано ідеальний газ. Сформульовану задачу зведено до системи трьох рівнянь: двох сингулярних інтегральних рівнянь відносно висоти зазорів та відносного зсуву поверхонь і сингулярного інтегро-диференціального рівняння відносно контактного стрибка температури. На основі побудованого аналітично-числового розв'язку цієї системи рівнянь встановлено закономірності впливу тиску газу на часткове термічне проковзування тіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Чумак К. А. 
Ефективний контактний термоопір регулярно текстурованих тіл за наявності міжконтактного теплопровідного середовища та явище термічної ректифікації / К. А. Чумак, Р. М. Мартиняк // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2016. - 59, № 3. - С. 137-146. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Розраховано ефективний контактний термоопір пари матеріалів "неіржавна сталь AISI 304 - сплав нікелю 200" за наявності на інтерфейсі між ними періодичної системи зазорів, заповнених теплопровідним середовищем (аргоном, водою, гелієм, киснем або повітрям). У недеформованому стані поверхня неіржавної сталі AISI 304 має мікротекстурований рельєф, утворений регулярно розміщеними виїмками однакової форми, а поверхня сплаву нікелю 200 є ідеально плоскою. Оцінено рівень термічної ректифікації для такої структури за різних значень прикладених силового й теплового навантажень і максимальної висоти поверхневих виїмок.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.636 + В251.065.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чумак К. А. 
Термопружний контакт тіл з хвилястими поверхнями за наявності теплопровідного середовища в міжконтактних зазорах / К. А. Чумак // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2015. - Спец. вип. - С. 293-296. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто задачу про термопружний безфрикційний контакт двох ізотропних півплощин, межа однієї з яких є хвилястою, з урахуванням наявності теплопровідного середовища в міжконтактних зазорах. Її розв'язок побудовано для випадку рівних термічних дистортивностей матеріалів тіл. Проаналізовано вплив коефіцієнта теплопровідності заповнювача зазорів та інтенсивності силового навантаження на геометричні параметри зазорів, стрибок температури між їх берегами та ефективний контактний термоопір.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.501.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чумак К. О. 
Зовнішня політика США в 2001-2017 рр.: концептуальне оформлення та практична реалізація : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / К. О. Чумак; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці, 2018. - 19 c. - укp.

Мета - дослідження еволюції політики США в період президентства Дж. Буша - мол. та Б. Обами за основними зовнішньополітичними напрямами. Головними течіями в теорії міжнародних відносин у США залишались реалізм та лібералізм, але з 1980-х pp. вони поступово змінювали свою "класичну" форму. Ліберальний інтернаціоналізм має унікальний статус, оскільки є не тільки одною з провідних шкіл міжнародних відносин, але й офіційною ідеологію США. Дослідження школи ліберального інтернаціоналізму дають змогу вивчати різновиди концепції світового порядку, що панує в американському суспільстві попри будь-які зміни керівництва. Серед основних напрямів зовнішньої політики адміністрації Буша можна виділити так званий Великий Близький Схід, відносини з Європейським Союзом, країни Латинської Америки, БРІК. Мета розгрому "вісі зла" будь-якими методами суттєво звужувала можливість маневру й призвела до падіння міжнародного авторитету Буша. Буш залишив у спадок дуже напружені відносини з Іраном, отже, адміністрації Обами довелось починати з тези про необхідність докорінної зміни зовнішньополітичної стратегії країни й можливість "перезавантаження" відносин з великими регіональними державами. Зовнішньополітичні пріоритети США за Обами відрізнялися від періоду правління Буша. Нова стратегія глобального лідерства за демократами могла бути реалізована шляхом збереження провідних позицій США в основних міжнародних інститутах (ООН, МВФ, СОТ, НАТО), керівництва регіональними процесами та організації двосторонніх зв’язків з провідними державами світу, що не входять до воєнно-політичних союзів під егідою США - Китаєм, Індією та Росією. Результати адміністрації Обами були контроверсійними. Владна система США гарантує: дії президента обмежені мережами влади, урядовими та неурядовими. Система вибудувана так, щоб насамперед забезпечити правонаступність політики адміністрацій, не зважаючи на їх партійну приналежність та індивідуальні уподобання. Додатковим чинником було те, що Обама вважав головним обов’язком подолання економічної кризи; зовнішня політика займала другорядне місце порівняно з економікою та іншими внутрішньополітичними питаннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО),0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чумак К. О. 
Адміністративна відповідальність за порушення пенсійного законодавства : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. О. Чумак; "Міжнародний університет бізнесу і права", приватний вищий навчальний заклад. - Херсон, 2012. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено аналізу адміністративної відповідальності за порушення пенсійного законодавства. Уточнюється поняття юридичної відповідальності взагалі та адміністративної відповідальності зокрема, визначаються їх загальні та специфічні ознаки. Формулюється поняття адміністративної відповідальності за порушення пенсійного законодавства, охарактеризовано її соціально-правовий зміст. Визначено суб’єктивні та об’єктивні ознаки адміністративних проступків у сфері пенсійного законодавства. Уточнено систему суб’єктів, які застосовують заходи адміністративно-правового впливу за порушення пенсійного законодавства, та особливості їх взаємодії. Проаналізовано порядок провадження у справах про адміністративні порушення у сфері пенсійного законодавства та визначено його специфіку. Розглянуто шляхи вдосконалення законодавчого регулювання адміністративної відповідальності за порушення пенсійного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х879(4УКР)61-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шевченківська енциклопедія. Образотворча спадщина : [зб. ст.] / Н. Асеєва, В. Афанасьев, П. Білецький, Н. Білоус, Л. Большаков, О. Боронь, Б. Бутнік-Сіверський, І. Вериківська, Н. Відоняк, Л. Генералюк, Н. Грязнова, Т. Дворниченко, Ю. Єрмоленко, Ю. Жиленко, Л. Зінчук, Т. Калініна, О. Карпенко, В. Касіян, Н. Клименко, А. Козулько, В. Колесник, М. Корнійчук, Н. Лисенко, Н. Наумова, Д. Нікітін, В. Овсійчук, О. Овчаренко, Н. Орлова, Н. Оробченко, Л. Остафіїва, Г. Паламарчук, Т. Петрик, Н. Покормяко, Є. Середа, М. Скиба, Г. Скляренко, О. Слободянюк, Г. Смирнова, Д. Степовик, В. Судак, О. Сьомка, Л. Таращук, О. Федорук, Р. Харчук, І. Ходак, Т. Холоша, О. Цурканюк, О. Черненко, Т. Чуйко, К. Чумак, Ю. Шиленко, В. Юван, М. Юр, С. Яценко, В. Яцюк; ред.: О. В. Боронь, М. Г. Жулинський, М. П. Бондар, С. А. Гальченко, П. Ю. Гриценко, Г. А. Скрипник, В. Л. Смілянська, Д. В. Стус, Н. П. Чамата; Національна академія наук України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка. - Київ : Ліра-К, 2023. - 675, XVI c. - укp.

Зазначено, що у виданні зібрано статті, в яких наведено основну інформацію про майже всі відомі, в тому числі й незнайдені, твори живопису і графіки Шевченка. Висвітлено провідні жанри його образотворчої спадщини, розкрито її визначальні художні особливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. 80 я20 + Щ143/153(4УКР)5-8 Шевченко Т. я20

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського