Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Kholodov R$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Kholodov R. I. 
Polarization effects in synchrotron radiation in ultra-quantum approximation = Поляризаційні ефекти у магнітогальмівному випромінюванні в ультразвуковому наближенні / R. I. Kholodov, P. V. Baturin // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 5-6. - С. 621-626. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Досліджено ефект електронної самополяризації у магнітогальмівному випромінюванні в наближенні слабкозбудженого стану електрона в сильному магнітному полі. Визначено суттєву відмінність імовірностей процесу з переорієнтацією спіну електрона вздовж поля і проти поля, що свідчить про більш чітко виражений ефект самополяризації електронів на відміну від квазікласичного випадку.


Індекс рубрикатора НБУВ: В334.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Khelemelya O. V. 
Dielectric model of energy losses by a massive charged particle moving through cold magnetized plasma / O. V. Khelemelya, R. I. Kholodov, V. I. Miroshnichenko // Укр. фіз. журн.. - 2013. - 58, № 8. - С. 725-734. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

У межах діелектричної моделі знайдено втрати енергії для зарядженої частинки у нескінченній замагніченій електронній плазмі. Використано принцип відповідності, що надало змогу не залучати феноменологічного параметра обрізання для зшивки з теорією парних зіткнень. Одержано аналітичні вирази для втрат енергії у випадку поздовжнього та поперечного магнітного поля рухів зарядженої частинки. Аналітичні результати підтверджено числовими розрахунками, проведеними для випадку руху зарядженої частинки під довільним кутом до магнітного поля, довільної напруженості. Проведено порівняння втрат енергії зарядженою частинкою, одержаних у межах діелектричної моделі, з результатами квантової теорії поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Lebedynskyi S. O. 
Relativistic correction of the field emission current in the Fowler - Nordheim formalism = Релятивістська корекція струму польової емісії у формалізмі Фаулера - Нордгейма / S. O. Lebedynskyi, O. O. Pasko, R. I. Kholodov // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2019. - 11, № 2. - С. 02022-1-02022-6. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Описано можливість врахування релятивістської поправки до густини струму польової емісії електронів з металу. Наведено деяке аналітичне узагальнення рівняння Фаулера - Нордгейма з релятивістською поправкою. Релятивістська поправка рівняння Фаулера - Нордгейма надає змогу врахувати вплив релятивізму на польовий емісійний струм. Відзначено, що врахування цієї поправки є необхідним у випадку досить сильних електричних полів і відносно великих міжелектродних відстаней. Слід підкреслити, що ця поправка справедлива для фіксованих міжелектродних відстаней, які зменшуються зі збільшенням напруженості електричного поля. Це означає, що для напруженості електричного поля від 0,1 до 1 ГВ/м відстань між електродами не повинна перевищувати значень від 1 до 0,1 см. В роботі детально розглянуто питання про знаходження хвильової функції електрону. Наведено розрахунки польової емісії електронів. У результаті знайдено коефіцієнт проходження потенціального бар'єру з рівняння Клейна - Гордона в межах наближення Фаулера - Нордгейма. Одержано аналітичний вираз для густини струму поля електронів у випадку міжелектродної відстані менше 1 см. Зроблено висновок, що зазвичай релятивістська поправка не перевищує десятої частини відсотка. Але у випадку польової електронної емісії з пульсарів (де робота виходу та напруженість електричного поля набагато вища) внесок релятивістської поправки становить близько 10 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.713

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Musiienko I. I. 
Influence of vacancies and pores that appear during irradiation in the surface metal layer on field emission current = Вплив вакансій і пор, що виникають при опроміненні в поверхневому шарі металу, на струм польової емісії / I. I. Musiienko, R. I. Kholodov // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2019. - 11, № 3. - С. 03015-1-03015-5. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.22 + В378.27

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Фізика   
5.

Nikishkin I. I. 
Particle-In-Cell simulation of processes in the electron gas = Моделювання процесів в електронному газі методом Particle-In-Cell / I. I. Nikishkin, R. I. Kholodov // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 5. - С. 05022-1-05022-5. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Елементарні процеси взаємодії заряджених частинок в електронному пучку струмом близько 1 А вивчено числово щодо проблеми електронного охолодження. Наведено результати числового моделювання за одновимірним методом Particle-In-Cell таких процесів, як розширення електронного газу, вирівнювання температур двох підсистем електронного газу, власні коливання модельного електрон-позитронного та електрон-протонного газів. У межах методу вільний електронний газ розширюється за рахунок електростатичного відштовхування між електронами за постійної повної енергії. Модель вільного електронного газу, яку представлено модельними частинками у вигляді нескінченних пластин, також вирішується аналітично. У цьому випадку аналітично знайдено відхилення швидкості як функцію часу та відстань між центрами заряду двох половин електронного газу. І це порівнюється з результатом числового обчислення. Якщо електронний газ представити як дві підсистеми з різною температурою, це призводить до вирівнювання температури під час моделювання. У роботі розглянуто кілька випадків з різними початковими умовами та знайдено час релаксації. Результат моделювання електрон-позитронного та електрон-протонного газів показує, що їх коливання супроводжуються затуханням Ландау. Спектральний розподіл частот цих коливань показує максимуми, які відповідають теоретичним значенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kholodov R. I. 
Resonant and polarization effects in the processes of quantum electrodynamics in a strong magnetic field : [monograph] / R. I. Kholodov, O. P. Novak, M. M. Diachenko; The National Academy of Sciences of Ukraine, Institute of Applied Physics of the NAS of Ukraine. - Kyiv : Akademperiodyka, 2022. - 220, [1] c. - (Project "Ukrainian Scientific Book in a Foreign Language"Проєкт "Українська наукова книга іноземною мовою"). - Бібліогр.: с. 199-217 - англ.

Розглянуто резонансні та поляризаційні ефекти в процесах квантової електродинаміки, що відбуваються у сильному зовнішньому магнітному полі. Розроблено метод аналізу спін-полярізаційних ефектів. Розглянуто факторізацію перерізів процесів у резонансних умовах і представлення цих перерізів у формі Брейта-Вігнера. Показано можливість верифікації зазначених ефектів у сучасних міжнародних проєктах з перевірки квантової електродинаміки у сильних полях.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70633 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського