Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Tishchenko I$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Tishchenko I. Yu. 
TGA-DSC-MS analysis of silicon carbide and of its carbon-silica precursor = Аналіз карбіду кремнію та кремнезем-вуглецевої шихти методом ТГА-ДСК-МС / I. Yu. Tishchenko, O. O. Ilchenko, P. O. Kuzema // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2015. - 6, № 2. - С. 216-223. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Шляхом карботермічного відновлення нанокремнезему синтезовано бета карбід кремнію високої чистоти з субмікронним та мікронним розміром частинок. Одержаний порошок та кремнезем-вуглецеву шихту охарактеризовано за допомогою методів інфрачервоної спектроскопії з Фур'є перетворенням, електронної мікроскопії та рентгенівської дифракції. Результати аналізу за методом ТГА-ДСК-МС вказують на можливість кількісного визначення за допомогою цього методу вуглецю в шихті та залишкового вуглецю в карбіді кремнію з чутливістю на рівні 5 pmm.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.25-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Dubinina N. 
Features of teaching the fundamental and optional subjects to foreign applicants for higher education at the Department of Microbiology, Virology and Immunology of the National University of Pharmacy = Особливості викладання фундаментальних і факультативних дисциплін для іноземних здобувачів вищої освіти на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології Національного фармацевтичного університету / N. Dubinina, I. Tishchenko, N. Filimonova // Вісн. фармації. - 2021. - № 1. - С. 51-58. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Мета роботи - узагальнення досвіду викладання обов'язкових і факультативних дисциплін на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології (МВІ), пошук нових методологічних і педагогічних прийомів для оптимізації засвоєння базових медичних понять і навичок іноземними здобувачами вищої освіти. У межах дослідження вивчено сучасні дані про методи та засоби навчання, систематизовано та проаналізовано підходи до викладання іноземним здобувачам вищої освіти на кафедрі МВІ Національного фармацевтичного університету (НФУ) дисциплін медико-біологічного профілю - "Мікробіологія з основами імунології" як предмета обов'язкового та "Епідеміологія хвороб" та "Тропічні інфекції" як предметів за вибором. Дисципліна "Мікробіологія з основами імунології" належить до фундаментальних дисциплін біомедичного профілю, що вивчають іноземні здобувачі вищої освіти фармацевтичного факультету. На кафедрі МВІ НФУ використовують різні сучасні методичні прийоми під час проведення лекцій, практичних і семінарських занять. У навчальному процесі широко застосовують сучасні методи навчання, контролю й оцінки знань у вигляді комп'ютерного опитування, що залучає іноземних студентів до процесу освоєння комп'ютерних технологій, спрямованих на формування знань, і допомагає успішно розв'язувати навчальні завдання під час аудиторних занять. Широке використання тестового контролю знань - важливий засіб підвищення ефективності навчального процесу. Залучення інтерактивних форм у навчальному процесі знімає нервове навантаження студентів, надає можливість змінити форми діяльності, зосередити увагу на ключових питаннях теми занять. Також методично цікавим є проведення практичних занять у вигляді дискусійної реферативної конференції та використання рольових ігор. Все це надає можливість об'єктивно оцінити підготовку студента до заняття, розвиває комунікативні навички, творче мислення, активну життєву позицію, вміння формулювати думку з використанням професійних термінів, формує навички публічних виступів, стереотипи професійної поведінки та їх корекцію у спілкуванні. Встановлено, що протягом останніх років українська система освіти зазнає модернізації процесу навчання. Постійні зміни відкривають перед кожним педагогом необхідність пошуку таких педагогічних технологій, що будуть мотивувати учнів, нададуть можливість зацікавити їх у вивченні дисципліни. Особливо це стосується такої категорії здобувачів вищої освіти, як іноземні студенти. Отже, для успішного створення ефективної навчальної діяльності іноземних здобувачів вищої освіти необхідна наявність сучасної навчально-методичної літератури, креативна організація самостійної роботи, що спрямована на широке використання активних методів навчання (групових дискусій, ділових ігор), ефективна робота з інформацією, постановка та розв'язання науково-практичних проблем та участь викладачів і студентів у спільній науково-дослідній роботі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського