Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (52)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.181$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Chepurna V. A. 
Influence of liposomal drug on the intensity of proteins oxide modification processes in subclinical mastitis of cows = Вплив ліпосомального препарату на інтенсивність процесів окисної модифікації протеїнів за субклінічного маститу корів / V. A. Chepurna, T. M. Suprovych, O. I. Vishchur, V. P. Mizik, I. Ye. Solovodzinska // Біологія тварин. - 2021. - 23, № 2. - С. 3-7. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-17 + П855

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Мазуренко В. Р. 
Комплексна біотехнологічна діагностика контагіозного маститу корів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.20 / В. Р. Мазуренко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського. - Київ, 2021. - 23 c. - укp.

Вперше удосконалено науковий підхід моніторингу статусу здоров'я вимені корів щодо наявності субклінічного запалення. Встановлено, що внаслідок контролю контагіозних збудників на фермі поліпшиться якість молока корів. Проведено визначення ферменту лактатдегідрогенази як допоміжного біомаркера запалення молочної залози. Обґрунтовано комплексне поєднання біологічних методів дослідження для визначення інфекційних збудників у секреті вимені корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-6-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ping Xu 
Research progress on the dairy cow mastitis = Прогрес у дослідженні маститу молочних корів / Ping Xu // Біологія тварин. - 2021. - 23, № 1. - С. 44-46. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мастит - це запальне захворювання молочної залози (МЗ), яке призводить до значних економічних збитків і спричиняє проблеми життєздатності тварин. Розвиток і регресія МЗ безпосередньо пов'язані з лактацією корів. Багато різних мікробних та екологічних чинників можуть провокувати мастит. Escherichia coli і Staphylococcus aureus були основною причиною маститу. Лікування клінічного та субклінічного маститу переважно зосереджене на застосуванні антибіотиків. Хоча на сьогодні досягнуто певного прогресу в клінічній діагностиці маститів, лікування антибіотиками, патогенетичний контроль і молекулярний механізм патогенності маститів молочних корів все ще недостатньо вивчені. Отже, важливо зрозуміти механізми контролю імунної відповіді на молекулярному рівні. Некодуючі РНК відіграють важливу роль у різних біологічних процесах, зокрема проліферації клітин, диференціюванні та апоптозу. Однак їхні функції та профілі у молочних корів значною мірою невідомі. Наведено огляд прогресу досліджень патогенезу, заходів профілактики та імунного механізму маститу молочних корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бердник В. П. 
Клінічний стан та показники крові корів, хворих на прихований мастит, до та після застосування розчину Полтавського бішофіту / В. П. Бердник, А. І. Ракітіна, М. Ф. Завалій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 1. - С. 262-268. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
5.

Горюк Ю. В. 
Терапевтична ефективність бактеріофагового препарату "Фагомаст" для лікування субклінічного маститу корів / Ю. В. Горюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 3. - С. 204-209. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7 + П855 "Фагомаст"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Сачук Р. М. 
Експериментально-теоретичне обґрунтування розробки препаратів для профілактики акушерської патології і субклінічного маститу корів та їх фармако-токсикологічна характеристика : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.04, 16.00.07 / Р. М. Сачук; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. - Львів, 2021. - 41 c. - укp.

Обґрунтовано розробки нових препаратів для профілактики і лікування акушерської патології та субклінічного маститу корів, їх фармако-токсикологічній характеристиці і впровадженню у практику ветеринарної медицини України. На основі клінічних, біохімічних, фармакологічних і токсикологічних досліджень експериментально й теоретично обґрунтовано склад препаратів «Енерголіт» та «Кальфомін», «Бленд вітамінний для ВРХ 0,2 %» і «Бленд вітамінно-мінеральний для ВРХ 0,3 %» для профілактики післяродового парезу у корів, розроблено схеми комплексної терапії такої патології з їх використанням та доведено 98 %-ву терапевтичну ефективність. Беручи до уваги отримані дані щодо клінічного перебігу ендометриту, ідентифікації збудників та визначення чутливості мікрофлори лохій та вмістимого матки корів до антимікробних речовин і препаратів, розроблено піноутворювальні аерозолі для внутрішньоматкового введення «Йодозол» і «Цефтіозол» та запропоновано схеми їх використання, обґрунтовано склад, доведено безпечність, нешкідливість і толерантність, встановлено терапевтичну ефективність за післяродового ендометриту у корів. Проведено порівняльне дослідження бактерицидної дії ефірних рослинних олій різного складу, а саме: 4 % ефірної олії сосни сибірської; 2 % ефірної олії евкаліпту; 1,5 % ефірної олії гвоздики; 1,5 % ефірної олії кедра; 2 % ефірної олії чайного дерева і 1 % олійного розчину хлорофіліпту, що стало основою для розробки препарату для зовнішнього застосування фітоирепарату «Мазь для ран», який у доклінічних дослідженнях проявив високу антимікробну, протизапальну та специфічну активність. Встановлено 97,5 %-ву ефективність препарату «Мазь для ран» при лікуванні гіперкератозу дійок вимені корів, середній термін загоєння тріщин дійок становив 7,4±0,4 доби. Встановлено позитивний вплив препаратів «Forticept Udder Wash» та «Forticept Udder Forte» при зменшенні випадків гіперкератозу дійок на 20,6 %, зниження соматичних клітин у молоці на 48,5 %, доведено ефективність засобів при зниженні прояву прихованих маститів до 47,9 %. Розроблені препарати після доклінічних досліджень за ступенем небезпечності віднесено до IV класу — малотоксичні речовини. Здійснення запропонованого комплексу діагностично-терапевтичних заходів забезпечувало збільшення продуктивності корів на 1 л початку лактації та на 2-3 л молока за лактацію й отримання до 6-ти тис. грн додаткового чистого доходу на корову в рік за рентабельності 10-15 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Фотіна Т. І. 
Ефективність застосування препарату на основі йоду за маститу в корів / Т. І. Фотіна, Л. В. Нагорна, В. С. Нестерук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 251-256. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Болтянська Н. І. 
Аналіз факторів виникнення маститу у корів / Н. І. Болтянська // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2020. - Вип. 209. - С. 67-69. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Умовою ефективного виробництва молока є забезпечення високих надоїв гарної якості молока, що означає високу продуктивність здорових тварин, не страждаючих ніякими захворюваннями молочних залоз. Мастит є найбільш поширеним і дорогим в лікуванні захворюванням молочних корів. Мастит - це запалення молочної залози, яке є складною реакцією організму, що виникає у відповідь на дію хвороботворних чинників й характеризується патологічними змінами як в тканинах, так і в секреті молочної залози. Виникає мастит як результат впливу на організм тварини і безпосередньо на молочну залозу несприятливих чинників довкілля, а саме: охолодження, поранень, порушення стереотипу доїння, гіподинамії, мікробів, інтоксикації, порушення правил доїння та експлуатації доїльних апаратів. Крім безпосередніх чинників, в етіології маститу ключове значення мають сприятливі умови: мікроклімат приміщення, конструкція стійл (бокси), вік тварин, стадія лактації, спадкова схильність, гормональний вплив, загальні захворювання тварин, порушення зоотехнічних норм годівлі, антисанітарні умови утримання корів, гігієна доїння, непридатність окремих тварин до машинного доїння та ін. Особливе значення у разі виникнення маститу є мікробний чинник. При цьому мікроорганізми можуть бути безпосередньою причиною виникнення маститу або ускладнювати розвиваючі процеси у вимені, що виникають як результат впливу на молочну залозу несприятливих факторів довкілля. Запальний процес в молочній залозі призводить до пошкодження і руйнування клітин, що виробляють молоко, в наслідок чого порушується його секреція. Після того, як тварина перехворіє на мастит, молочна продуктивність в наступній лактації не відновлюється майже у половини корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Смоляр В. 
Оцінка ефективності діагностики маститу у корів сучасними засобами / В. Смоляр, Л. Кириченко // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 26. - С. 334-343. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета досліджень - аналіз сучасних способів та засобів діагностики маститу для своєчасного лікування корів. Методи дослідження - порівняльні експериментальні дослідження способів та засобів діагностики корів на захворювання маститом. Під час порівняльних досліджень різних способів діагностики корів на захворювання маститом за базовий був прийнятий стандартний спосіб - мастидиновий тест та проба відстоювання. Вперше визначена точність установлення субклінічної форми маститу у корів під час використання семи різних способів діагностики, а саме бактеріальне обсіменіння молока - 95 %, мастидиновий тест та проба відстоювання - 90 %, детектор маститу MAS-D-TEC - 90 %, електронний пристрій MMS 3000 - 85 %, "Альфа тест" - 80 %, електронний детектор маститу, фірми "Draminsky" - 75 %, кількість соматичних клітин, з використанням препарату "Мастоприм" - 65 %. Висновки: за результатами проведених масштабних досліджень вперше визначена точність установлення субклінічної форми маститу у корів під час використання семи різних способів діагностики. Сучасний детектор маститу американського виробництва MAS-D-TEC, який лише нещодавно був представлений на ринку України, забезпечує високий рівень точності установлення маститу у корів, а саме 90 %. Відповідно до "Правил машинного доїння корів" в господарських умовах діагностику всього дійного стада корів потрібно проводити щонайменше один раз на місяць. Прийнятним рівнем захворювання корів на мастит загалом по стаду є такий, що не перевищує 15 %. За такого рівня маститу у корів, не спостерігається істотного впливу на якість виробленого молока на фермі. Результати вперше проведених досліджень свідчать про суттєву перевагу і перспективність сучасних електронних засобів діагностики субклінічних маститів у корів порівняно з традиційними рідинними способами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Роман Л. Г. 
Ветеринарний контроль маститу сухостійних корів : монографія / Л. Г. Роман. - Одеса : ТЕС, 2020. - 194 c. - Бібліогр.: с. 161-192 - укp.

Звернено увагу на систему санітарно-гігієнічних, діагностичних, лікувально-профілактичних заходів щодо збереження здоров'я вимені корів у сухостійний період з метою одержання здорового життєздатного приплоду та якісного молозива і молока. Наведено патогенез та класиифікацію маститу, методи виявлення маститу корів у сухостійний період. Описано методи і засоби терапії маститу, а також його профілактики у сухостійкий період.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Левченко А. Г. 
Виробнича перевірка ефективності вакцини "Мастивак" проти клінічних та субклінічних маститів / А. Г. Левченко, О. В. Фотін, Є. С. Улько // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 88-94. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Чепурна В. А. 
Системa антиоксидантного захисту у корів, хворих на субклінічну форму маститу, за дії ліпосомального препарату / В. А. Чепурна, Т. М. Супрович, О. І. Віщур, В. П. Мізик // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 1. - С. 117-122. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Байдевлятов Ю. А. 
Поширення маститу та особливості ураження чвертей молочної залози у корів різних порід у господарствах Сумської області / Ю. А. Байдевлятов, Ю. В. Байдевлятова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 227-231. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

За останнє десятиліття відбувся стрімкий перехід до індустріальних методів молочного та м'ясного виробництва. Це спричинило необхідність підвищення темпів відтворення тварин. Проте успішному відтворенню стада і росту продуктивності худоби значно перешкоджає акушерсько-гінекологічна патологія, зокрема й захворювання молочної залози у корів. Мастити завдають значних економічних збитків тваринництву. Для визначення клінічних форм маститу використовували наступні методи дослідження: огляд, пальпацію молочної залози та візуальну оцінку секрету. Діагноз підтверджували, використовуючи біохімічний, цитологічний і бактеріологічний методи. Крім того визначали габітус, температуру тіла, апетит, продуктивність, фізіологічний стан корів. Висвітлено результати досліджень щодо ураження клінічно вираженим маститом окремих чвертей молочної залози серед корів різних порід та динаміки розвитку в них атрофії й індурації. Установлено, що незалежно від форми запалення та породи корів у більшості тварин переважало ураження клінічним маститом однієї чверті вим'я, рідше двох і лише як виключення трьох. Частота виникнення ускладнень маститу у вигляді атрофії та індурації прямо залежить від рівня продуктивності тварин. Мета роботи - вивчення частоти ураження клінічно вираженим маститом окремих чвертей молочної залози серед корів різних порід і встановлення динаміки розвитку в них атрофії та індурації як наслідку хвороби в господарствах Сумської області. Дослідженнями встановлено, що серед корів чорно-рябої, симентальської і голштинської порід здебільшого незалежно від форми переважало ураження клінічним маститом однієї чверті вим'я (у 85,0, 66,4 та 75,8 % відповідно), рідше двох (14,6, 32,8 та 23,3 %) і лише як виключення трьох (0,4, 0,8 та 0,9 % відповідно). Необхідно також зазначити, що запалення частіше виникало в задніх чвертях вим'я серед корів усіх досліджених порід (49,1, 38,4 та 48,8 % відповідно), рідше в передніх (35,9, 27,9 і 26,9 %). Частота виникнення ускладнень маститу у вигляді атрофії та індурації залежала від рівня продуктивності тварин. Серед високопродуктивних корів симентальської та голштинської порід (5,0 - 5,5 тис. кг) атрофія чвертей реєструвалась у середньому в 19,9 - 19,1 % тварин відповідно, індурація - у 8,7 та 6,6 %. У корів чорно-рябої породи з продуктивністю 4,7 тис. кг відсоток корів з ознаками атрофії та індурації чвертей складав відповідно 14,4 та 5,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Левченко А. Г. 
Виробнича перевірка ефективності вакцини "Мастивак" проти клінічних та субклінічних маститів / А. Г. Левченко, О. В. Фотін, Є. С. Улько // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 88-94. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
15.

Mudron P. 
Haptoglobin concentrations in blood of dairy cows with inflammatory diseases = Концентрація гаптоглобіну в крові молочних корів із запальними захворюваннями / P. Mudron // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 3. - С. 61-64. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911 + П875.572-911 + П871.11-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Чепурна В. А. 
Стан неспецифічної резистентності у хворих на мастит корів за дії ліпосомального препарату / В. А. Чепурна, Т. М. Супрович, О. І. Віщур, Д. І. Мудрак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 42-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень щодо впливу нового комплексного ліпосомального препарату, виготовленого на основі звіробою продірявленого (Hypericum perforatum L.), на показники неспецифічної резистентності організму корів, хворих на субклінічний мастит. Дослідження показали, що захворювання корів на субклінічну форму маститу призводить до підвищення фагоцитарної активності нейтрофілів крові на тлі зниження фагоцитарного числа та інтенсивності фагоцитозу. При цьому у хворих корів констатовано зростання вмісту циркулюючих імунних комплексів і зниження рівня бактерицидної та лізоцимної активності сироватки крові. Інтрацистернальне введення хворим коровам досліджуваного препарату спричинило нормалізуючий вплив на показники природної резистентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Собко Г. В. 
Стан імунної й антиоксидантної систем організму корів, хворих на субклінічну форму маститу, за дії апіфітопрепарату : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / Г. В. Собко; Національна академія аграрних наук України, Інститут біології тварин. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Уперше на основі проведеного комплексного порівняльного дослідження стану клітинної та гуморальної ланок імунітету, біохімічного профілю крові та секрету молочної залози у корів, хворих на субклінічну форму маститу, показано можливість застосування нових екологічно безпечних препаратів із бджолиної сировини для корекції виявлених порушень. Доведено, що компоненти досліджуваного апіфітопрепарату "Антимаст", який застосовували у формі мазі й емульсії, оптимізують активність ензимів антиоксидантного захисту та вміст продуктів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) і окисної модифікації протеїнів (ОМП) у плазмі крові, позитивно впливають на кількість і функціональну активність імунокомпетентних клітин, показники неспецифічної резистентності організму та кількість соматичних клітин у молоці корів. Розроблено та запатентовано спосіб лікування маститів і корекції антиоксидантного захисту організму корів препаратом "Антимаст", що містить прополіс, витяжку з підмору бджіл, віск бджолиний, олію рицинову (Деклараційний патент на корисну модель UA № 119004 від 11.09.2017 р.).


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Matiukha I. 
Еffectivity of "Antimast" on blood antioxidant profile and lipid peroxides content in dairy cows with subclinical mastitis = Ефективність застосування "Антимасту" на антиоксидантний профіль крові та вміст продуктів перекисного окиснення у корів із субклінічним маститом / I. Matiukha, O. Vischur, N. Broda, D. Mudrak, G. Sobko // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 1. - С. 60-69. - Бібліогр.: 56 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Стравський Я. С. 
Лікування корів, хворих на субклінічний мастит, у період запуску та сухостою / Я. С. Стравський, Ю. Б. Перкій, О. І. Чайковська, Т. С. Ящук, С. М. Стравська, І. Б. Кобилюх, О. П. Панич // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 265-273. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Кушнір І. М. 
Проблеми і розробка нового препарату для лікування корів, хворих на мастит / І. М. Кушнір, С. Д. Мурська // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 190-196. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати бактеріологічних досліджень секрету молочної залози корів у господарствах різних форм власності Львівської області. Доведено, що молоко від корів, хворих на мастит, майже в усіх випадках містило значну кількість умовно-патогенних мікроорганізмів. Причому, домінуючу роль у спектрі цих мікроорганізмів відігравали: стрептококи і стафілококи, найчастіше виділялись культури Staphylococcus аureus, Streptococcus agalactiae, Escherichia coli. Хвороби молочної залози корів завдають значних економічних збитків господарствам різної форми власності, які полягають у не доодержуванні молока, зниженні його якості та вибраковці корів, в першу чергу високопродуктивних. Крім того, вживання молока від хворих корів на мастит загрожує здоров'ю людей, що є неприпустимим. Створення нових й удосконалення існуючих протимаститних засобів здійснюється, як правило, шляхом розробки багатокомпонентних препаратів, до складу яких входять декілька активно діючих речовин із різних класів хімічних сполук, які повинні доповнювати одна одну в спектрі протимікробної активності. Саме тому, виправданою є розробка нових протимаститних засобів, які б гарантували високу ефективність їх застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7 + П817.12 + П855

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського