Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=С491$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Добровольська Н. А. 
Сучасний стан сфери зайнятості щодо соціального захисту творчої молоді / Н. А. Добровольська, К. А. Андросович // Освіта та розвиток обдар. особистості. - 2020. - № 3. - С. 43-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто особливості соціального захисту у сфері зайнятості творчої молоді в Україні. Проаналізовано головні аспекти превентивної та оперативної соціальної підтримки творчої молоді у сфері зайнятості, її форми та методи. Представлено результати моніторингу проблем працевлаштування молодих фахівців у сфері соціальної роботи. Висвітлено пропозиції щодо розвитку системи соціального захисту молоді у сфері зайнятості в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нечипоренко В. В. 
Інтерпретація ціннісних диспозицій вихованців освітньо-реабілітаційних закладів України у контексті теорії архетипіки / В. В. Нечипоренко, Н. М. Гордієнко // Укр. соціум. - 2021. - № 1. - С. 92-101. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Викладено результати інтерпретації з теоретико-методологічних позицій архетипіки, зокрема теорії Ж. Дюрана, сукупності ціннісних диспозицій вихованців освітньо-реабілітаційних закладів. Обгрунтовано концептуальну тезу про те, що у дітей вплив архетипічних детермінант проявляється, насамперед, у ціннісних диспозиціях, які слугують потенціалом майбутньої поведінки, є проєкціями впливу колективного несвідомого на соціальну мораль певного суспільства і формування універсальних прообразів, які детермінують життєвий світ кожного індивіда і всієї спільноти, в кінцевому підсумку впливаючи на конструювання соціальної реальності. За даними анкетування учнів старших класів освітньо-реабілітаційних закладів України, емпірично показано, що ціннісна структура учнівської молоді формується переважно незалежно від гендерної приналежності, відображаючи основні національні архетипи (волелюбного козацького товариства, кордоцентризму, "родючої землі", богині-матері) і такі риси національного характеру, як демократичність, ощадливість, працелюбність, релігійність і шанобливе ставлення до жінки. Продемонстровано аналітико-інтерпретаційну цінність, введеної Ж. Дюраном, концептуальної трихотомії "діурн - драматичний ноктюрн - містичний ноктюрн" для розуміння архетипічних передумов виборів вихованцями пріоритетних цінностей. Проаналізовано специфіку ціннісної сфери учнів з інвалідністю, які демонструють нижчі, ніж у здорових дітей, показники практично за всіма пунктами цінностей. Висунуто припущення, що ці відмінності є свідченням меншого прояву архетипів і національного характеру внаслідок переважного акцентування уваги на проблемах здоров'я, необхідності більшою мірою відстежувати та контролювати фізичний стан, координацію рухів тощо. Через це в учнів з інвалідністю постуральний рефлекс, що належить до сфери впливу діурна, зберігає свою активність після досягнення фізичної зрілості та часто проявляється у безпрецедентній психологічній життєстійкості осіб цієї категорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Крімер Б. О. 
Послуги з догляду за дитиною як складова сімейної політики у великому місті / Б. О. Крімер // Демографія та соц. економіка. - 2022. - № 2. - С. 78-94. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Пошук балансу між зайнятістю та сімейним життям у наш час є значним викликом для сімей з дітьми, а відтак й одним з головних питань сімейної політики, надзвичайно актуальним для великих міст. Доступність якісного догляду за дітьми, особливо для дітей віком до 3 років, має вирішальне значення для участі батьків на ринку праці, зменшує ризики бідності для сімей з дітьми та має позитивний вплив на народжуваність. Ця робота виконана в руслі викладеної у попередніх публікаціях ідеї про виняткову важливість сфери послуг з догляду за дитиною в умовах сучасних великих міст й в контексті подібності процесів народжуваності у великих містах України та у великих містах інших країн Європи. Мета публікації - аналіз сфери послуг з догляду за дитиною в розвинених країнах і в Україні, визначення основних проблем розвитку та пошук шляхів удосконалення сімейної політики України на рівні великих міст через вивчення розвитку сфери дошкільних закладів в інших країнах та містах. Використано методи наукового дослідження: порівняння, аналізу, узагальнення та індукції, залучено елементи графічного аналізу. Вивчення сімейної політики розвинених країн, її ефективності й можливості застосування в Україні здійснено за допомогою історичної аналогії та системного підходу, для формулювання висновків - абстрактно-логічного методу. Новизна полягає у вивченні функціонування сфери послуг з догляду за дитиною в контексті демографічного розвитку великих міст, та у формулюванні бачення розвитку сімейної політики України в цьому контексті й на основі вивчення досвіду реалізації сімейної політики в країнах Європи, зокрема у великих містах. У великих містах України, на тлі відносно низького охоплення послугами з догляду за дитиною, гострою залишається проблема перевантаження дошкільних закладів. Охоплення дітей дошкільними закладами в Україні помітно нижче ніж у більшості країн Європи, особливо щодо дітей віком до двох років, де відсутня помітна динаміка до зростання. Актуальними проблемами у великих містах є низький рівень якості послуг з догляду за дитиною, незручність для батьків та низький рівень оплати персоналу. Серед корисного досвіду розвитку сімейної політики у великих містах розвинених країн слід виділити: сприяння збільшенню кількості доступних місць у дошкільних закладах (зокрема, для дітей віком до трьох років), цільова фінансова підтримка або зниження податкового навантаження для сімей з дітьми при використанні послуг з догляду за дитиною, більш широка підтримка вразливих груп сімей із дітьми, розвиток сфери індивідуального догляду за дітьми. Важливим є комплексність сімейної політики - поєднання розвитку сфери дошкільних закладів з іншими інструментами матеріальної підтримки та сприяння зайнятості батьків, а також із просування практичної гендерної рівності та подолання "подвійного навантаження" для працюючих матерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491 + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скрипник Т. В. 
Діти з аутизмом в інклюзії: сценарії успіху : [монографія] / Т. В. Скрипник; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2019. - 207 c. - Бібліогр.: с. 200-207 - укp.

Розкрито систему технологій, що уможливлюють впровадження ефективного інклюзивного навчання для дітей з розладами аутистичного спектра. Охоплено три царини успішної освіти: підготовка дитини, підготовка освітнього простору, налагодження роботи міждисциплінарної команди супроводу. Зазначено, що три розділи монографії названо сценаріями, це зумовлено головною спрямованістю книги як керівництва до дій і дає змогу активним особистостям, фахівцям та батькам об'єднати зусилля за для розбудови сучасного інклюзивного освітнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3 + Ч435

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА860888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти : матеріали всеукр. наук.-практ. конф., 22-23 квіт. 2021 р. / ред.: М. К. Шеремет, Н. Г. Пахомова, Н. В. Савінова, О. В. Боряк, В. І. Березан, Л. В. Лебедин, О. І. Березан, А. В. Петрушов, О. І. Олефір, Н. Г. Пахомова, В. І. Березан; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, "Громадське здоров'я", Полтавський обласний благодійний фонд, "Обласний молодіжний центр" Полтавської обласної ради, КУ, Полтавський навчально-реабілітаційний центр Полтавської обласної ради, "Зернятко", громадське об'єднання, "Рівновага", громадське об'єднання. - Полтава : АСМІ, 2021. - 395 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Представлено збірник матеріалв всеукраїнської науково-практичної конференції, до якого увійшли наукові праці фахівців зі спеціальної освіти, соціальної сфери і медицини конференції з проблем розвитку та становлення особистості дитини в різних регіонах України. Висвітлено вплив біосоціальних факторів, комплексного психолого-медико-педагогічного підходу, сучасних технологій корекційної роботи, навчання і виховання, професійної підготовки майбутніх фахівців до роботи з дітьми та педагогічної компетентності батьків на формування особистості дітей із порушеннями психофізичного розвитку та без порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491 я43 + Ю952.2-734.1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Теоретичні та практичні основи соціальної роботи : монографія. Т. 2 / В. М. Попович, В. О. Таран, О. М. Балухтіна, Г. Ю. Баршацька, В. В. Дударьов, В. О. Коваль, М. О. Кузьміна, Л. Ю. Смолякова, О. О. Турба, С. С. Щербина, Т. О. Серга; ред.: В. М. Попович; Національний університет "Запорізька політехніка". - Запоріжжя, 2021. - 257 c. - Бібліогр.: с. 238-253 - укp.

Розглянуто філософські засади соціальної роботи. Наведено компаративний аналіз катеринославського та сімферопольського благодійного товариств. Вказано на те, що вивчення досвіду регіональних особливостей доброчинної діяльності громадських організацій має практичне значення в сенсі розуміння формування громадянського суспільства на українських землях, а також для розвитку суспільної свідомості населення, відтворення атмосфери духовності та необхідності допомоги ближньому в сучасних умовах. Проаналізовано з філософських позицій гуманістичні основи самореалізації особистості, її готовності до сприймання змінених умов життєдіяльності та здатності виступати активною перетворюючою силою. Продемонстровано як знання цих особливостей особистості може використовуватися в практиці соціальної роботи. Висвітлено взаємозв'язок стильової концепції керівника з процесом його самореалізації, надано аналіз моральних, ціннісних орієнтацій керівника та визначено його вплив на стиль управління. Досліджено патріотичні орієнтації держслужбовців в умовах сучасного державотворчого процесу в Україні, розглянуто як критерії та види патріотизму, так і особливості його відтворення в соціальній практиці. Вказано роль патріотизму у функціонуванні держслужбовців, що є дуже актуальним в сучасних умовах гібридної війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: С441(4УКР) + С491.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359444/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Теоретичні та практичні основи соціальної роботи : монографія. Т. 1 / В. М. Попович, Г. Ю. Баршацька, В. В. Дударьов, В. О. Коваль, В. В. Кузьмін, М. О. Кузьміна, О. О. Турба, С. С. Щербина; Національний університет "Запорізька політехніка". - Запоріжжя, 2020. - 100 c. - Бібліогр.: с. 96-98 - укp.

Узагальнено особливості соціальної роботи з девіантною поведінкою. Розглянуто основні методи системи профілактики наркотизму. Проаналізовано дуже актуальну проблему для України - профілактику суїцидальної поведінки серед молоді, розглянуто сучасні методи її діагностики, запропоновано тренінг з профілактики суїцидів і надано рекомендації з вдосконалення відповідної поведінки серед молоді. Розглянуто технологію первинної, вторинної та третинної соціальної профілактики різних видів девіантної поведінки підлітків, надано аналіз ефективності відповідних заходів профілактики та рекомендації щодо профілактики девіантної поведінки у підлітків для педагогів, батьків і самих підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359444/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Концептуалізація системи сімейно-орієнтованого психолого-педагогічного супроводу родини, яка виховує дитину з особливими потребами : колект. монографія / К. С. Аверіна, М. В. Білецька, Н. А. Божко, Т. А. Братишко, Г. Б. Варіна, А. М. Грись, В. В. Гузь, Н. В. Гузь, С. М. Дубяга, А. Л. Душка, Т. С. Житнік, Т. А. Каткова, О. І. Кононенко, В. Є. Луньов, Л. М. Михайленко, Л. Ю. Москальова, А. В. Немикін, Т. Я. Озерова, М. М. Павлюк, В. В. Пономаренко, О. О. Прокоф'єва, О. А. Прокоф'єва, Л. І. Прохоренко, В. М. Рахманов, Г. О. Скиба, Г. Б. Соколова, Я. В. Сопіна, А. В. Старовойтов, Н. М. Фалько, Я. В. Фесенко, О. А. Філатова, О. В. Царькова, В. В. Чорна; ред.: О. В. Царькова; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. - Мелітополь : Люкс, 2019. - 416 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

У монографії наведено теоретичні та практичні розробки проблеми детермінації впливу сімейного середовища на розвиток дитини з особливими потребами й упровадження системи організації психолого-педагогічного супроводу таких родин. Колективом авторів різнобічно, мультидисциплінарно та комплексно висвітлено сучасні моделі сімейноорієнтованого психолого-педагогічного супроводу Звернено увагу на реалізацію соціальної політики, розробку методів і підходів комплексної реабілітації та соціальної адаптації, що дозволяє розглядати родину дитини з особливими потребами як учасника процесу реабілітації (модель комплексної реабілітації та соціальної адаптації, центрована на дитині), або як специфічний тип сім’ї, члени якої знаходяться в особливому соціальному становищі й самі потребують підтримки та допомоги (модель комплексної реабілітації та соціальної адаптації, центрована на родині, яка виховує дитину з особливими потребами). Колективну монографію створено в межах виконання наукової роботи молодих учених «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими потребами» (номер держреєстрації 011911002003).


Індекс рубрикатора НБУВ: С491(4УКР) + Ю956-994-06-734 + Ю949.246

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Теоретичні та методичні аспекти соціальної діяльності : монографія. Т. 2 / О. М. Василенко, Н. В. Синюк, Ю. В. Овод, Л. І. Романовська, С. Б. Фурдуй, А. М. Шеремет, Л. А. Якубова. - Хмельницький, 2020. - 335 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С49 р30 + С491.3 + С40(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359525/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Організація безпечного освітнього простору: координація дій : навч.-метод. посіб. / О. Бальбуза, І. Варе, Н. Заварова, Т. Краснощок, О. Кривоногова, А. Лєскова, І. Орленко, О. Солнцева; "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради", комунальний заклад вищої освіти. - Одеса : Сочінський М. М., 2023. - 190 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3 я73 + Ч430.221.05 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867572 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського