Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Галяс Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Куртяк Б. М. 
Метаболічний профіль у крові корів у передродовий, родовий і післяродовий періоди / Б. М. Куртяк, В. В. Іваняк, Г. М. Галяс, В. І. Гнатів, К. Б. Смолянінов, С. Б. Корнят, А. А. Седлик, Л. Л. Юськів, Г. А. Сенькусь, Л. П. Головач, В. Г. Янович // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 187-188. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Галяс Г. М. 
Активність та ізоферментний спектр глюкозо-6-фосфатдегідрогенази у тканинах поросят раннього віку при додаванні жиру до раціону поросних свиноматок / Г. М. Галяс // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 85-88. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено активність і ізоферментний спектр глюкозо-6-фосфатдегідрогенази в печінці і скелетних м'язах поросят у ранньому віці. Показано, що згодовування супоросним свиноматкам домішок соняшникової олії суттєво впливає на ізозимний спектр Г-6-ФДГ у печінці і скелетних м'язах одержаних від них поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Невоструєва І. В. 
Вплив екструзії зернових кормів і обробки формальдегідом соняшникової макухи на ферментаційні процеси у рубці корів / І. В. Невоструєва, Г. М. Галяс, І. В. Вудмаска // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 116-121. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У випадку згодовування коровам раціонів з екструдованою ячмінно-пшеничною дертю кількість білкового азоту у вмісті рубця збільшувалася за рахунок посилення синтезу мікробного білка, а у разі згодовування раціонів з обробленою формальдегідом соняшниковою макухою - внаслідок захисту наявного у макусі протеїну. Екструзія ячмінно-пшеничної дерті не впливала на ліпідний склад вмісту рубця, а обробка формальдегідом захищала наявні у складі соняшникової макухи ліпіди від гідролізу у рубці. Середньодобові надої корів у випадку згодовування обох досліджуваних раціонів зростали на 11 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.90 + П60-451.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Галяс Г. М. 
Вплив згодовування жиру поросним свиноматкам на активність і ізоферментний спектр креатинкінази в скелетному м'язі і головному мозку поросят у ранньому віці / Г. М. Галяс // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 155-159. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу підвищеного рівня жиру в раціоні поросних свиноматок на активність і ізоферментний спектр креатинкінази в тканинах скелетного м'яза і головного мозку одержаних від них поросят в 1- і 5-добовому віці. У цьому випадку виявлено, що відмінності в активності креатинкінази в скелетному м'язі і головному мозку поросят є досить значними в дослідній групі у порівнянні з контрольною, тоді як відмінності в активності ізоформ цього ферменту у цьому випадку є невеликими. Активність ферменту в скелетному м'язі і головному мозку поросят дослідних груп в добовому віці відповідно на 19 і 42 % є вищою, ніж у тварин контрольної групи. У скелетному м'язі поросят, одержаних від свиноматок дослідної групи в 1- і 5-добовому віці, у порівнянні з поросятами, одержаними від свиноматок контрольної групи, вміст мозкової форми ферменту (ВВ) зменшився.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Галяс Г. М. 
Загальний вміст білків і співвідношення окремих білкових фракцій в скелетних м'язах люблінського рамчастого коропа і амурського сазана та їх гібридів за різної щільності посадки при вирощуванні / Г. М. Галяс, І. І. Грициняк // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 29-31. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*738.822*725.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Галяс Г. М. 
Загальний вміст білків і співвідношення окремих їх фракцій у печінці дворічок коропа за різного вмісту цинку в раціоні / Г. М. Галяс, К. Б. Смолянінов, В. В. Іваняк, Л. Л. Куткіна // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 136-138. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-451.232 + П729.11-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Голова Н. В. 
Вплив підвищених доз селену на біохімічні показники плазми крові і молочну продуктивність корів / Н. В. Голова, І. В. Вудмаска, Г. М. Галяс // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 100-104. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено вплив згодовування різних доз селеніту натрію та селен-метіоніну в кількості по 0,2 і 0,5 мг/кг сухої речовини корму (в перерахунку на елементарний селен) на біохімічні показники крові корів і молочну продуктивність корів. Селен-метіонін більшою мірою, ніж селеніт натрію, підвищував концентрацію селену в плазмі крові корів. Додавання до раціону корів селен-метіоніну у кількості 0,5 мг/кг збільшувало концентрацію білка у плазмі крові. Селеніт натрію та селен-метіонін, введені до раціону корів у кількості 0,5 мг/кг, зменшували у плазмі крові концентрацію загального холестеролу. Введення у раціон корів 0,5 мг/кг сухої речовини корму селен-метіоніну підвищувало надої корів і збільшувало вміст жиру в молоці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-453.232 + П60-273.92 + П60-273.97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Смолянінов К. Б. 
Вплив добавок хрому на обмін білків і ліпідів у скелетних м'язах дворічок коропа / К. Б. Смолянінов, І. В. Невоструева, І. М. Маринич, І. В. Вудмаска, Г. М. Галяс // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 59-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані дослідження впливу домішок різних доз хлориду хрому до води, в якій вирощували дворічок коропа, на загальний вміст білків і співвідношення їх окремих фракцій, а також вміст ліпідів та співвідношення їх окремих класів у скелетних м'язах риб. У результаті проведених досліджень встановлено позитивний вплив домішок хлориду хрому на вміст загальних ліпідів та різноспрямований їх вплив на вміст окремих класів ліпідів та окремих фракцій білків у скелетних м'язах дворічок коропа.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.1-273 + П729.1-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Юськів Л. Л. 
Вплив вітамінів A, D, E на вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів у плазмі крові телят при парентеральному їх уведенні / Л. Л. Юськів, В. І. Гнатів, Г. М. Галяс, В. В. Іваняк, С. Б. Корнят, В. Г. Янович // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 179-181. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено дані про вплив вітамінів A, D, E за умови парентерального введення їх телятам окремо і разом на вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у плазмі крові. Встановлено вірогідне зменшення вмісту продуктів ПОЛ у плазмі крові телят у разі введення їм вітамінів A і E окремо і разом з вітаміном D.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Грициняк І. І. 
Біологічна дія поліненасичених n-3 жирних кислот в організмі людини та основні джерела забезпечення їх потреби: (огляд) / І. І. Грициняк, К. Б. Смолянінов, І. В. Вудмаска, Д. О. Янович, В. В. Іваняк, Г. М. Галяс // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 34-43. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Узагальнено літературні дані про біохімічні механізми дії поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) родини n-3 в організмі людини і показано їх роль у попереджені серцево-судинних захворювань. Розглянуто основні джерела та шляхи надходження n-3 ПНЖК до дієти людини та оптимальні потреби та співвідношення між окремими жирними кислотами цієї родини - ейкозапентаєновою та докозагексаєновою. На основі результатів досліджень зроблено висновок про важливе значення не тільки риб'ячого жиру, одержаного з морських та океанічних риб, але і м'яса ставових риб, вирощуваних в рибоводних господарствах України, у забезпеченні потреби людей у n-3 ПНЖК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*725.137.1 + Р410-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Смолянінов К. Б. 
Жирнокислотний склад фосфоліпідів і триацилгліцеролів скелетних м'язів товстолобика та білого амура / К. Б. Смолянінов, В. Г. Янович, Г. М. Галяс // Біологія тварин. - 2009. - 11, № 1/2. - С. 140-145. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати дослідження жирнокислотного складу фосфоліпідів і триацилгліцеролів скелетних м'язів товстолобика і білого амура. Втановлено, що фосфоліпіди скелетних м'язів білого амура характеризуються більшим вмістом ліноленової, ейкозапентаєнової, докозапентаєнової і докозагексаєнової, порівняно з товстолобиком. Триацилгліцероли скелетних м'язів білого амура характеризуються більшим вмістом олеїнової і ліноленової кислот та меншим вмістом арахідонової кислоти у порівнянні до триацилгліцеролів скелетних м'язів товстолобика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*738.82*72 + П729-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Куртяк Б. М. 
Вплив різних форм вітамінів A, DV3D, E на біохімічні показники крові у корів за парентерального їх уведення / Б. М. Куртяк, В. В. Іваняк, Г. М. Галяс, Л. В. Андреєва, Л. Л. Юськів, В. І. Гнатів, А. А. Седлик, М. А. Сенькусь, В. Г. Янович // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 95. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Іванкова В. С. 
Втілення сучасних технологій у практику променевої терапії хворих на злоякісні пухлини верхніх дихальних шляхів / В. С. Іванкова, Т. В. Скоморохова, О. Ю. Столярова, Н. П. Доценко, А. А. Макаренко, Г. В. Галяс // Укр. радіол. журн.. - 2016. - 24, № 2. - С. 53-58. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Простежено основні кроки підвищення ефективності променевої терапії (ПТ) в онкологічних хворих. Від вибору раціонального плану ПТ і точності його відображення під час кожного сеансу на 25 % залежить ефективність лікування. Для підведення до пухлини тумороцидної дози за мінімально можливого навантаження на прилеглі здорові тканини є необхідним індивідуалізований підхід до реалізації всіх ланок технологічного ланцюга: вибір методу дистанційної ПТ, якісної передпроменевої топометричної підготовки пацієнта, розрахунок плану опромінення, підведення максимальної дози до біологічної мішені. У сучасній радіологічній клініці для проведення якісної передпроменевої підготовки необхідно використовувати симулятор, комп'ютерний томограф, систему комп'ютерного об'ємного 2D- або 3D-планування мішені опромінення, тобто пухлинного вогнища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Іванкова В. С. 
Вплив якості топометричної підготовки на ефективність лікування хворих на злоякісні новоутворення верхніх дихальних шляхів / В. С. Іванкова, Т. В. Скоморохова, О. Ю. Столярова, Г. В. Галяс // Укр. радіол. журн.. - 2017. - 25, № 2. - С. 117-122. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Основне завдання променевої терапії (ПТ) - підведення до пухлини тумороцидної дози за мінімально можливого навантаження на навколишні здорові тканини. Враховуючи наявність високотехнологічної апаратури, на сьогодні це індивідуалізований підхід до реалізації всіх ланок технологічного ланцюга: вибір методу дистанційної ПТ, проведення якісної передпроменевої топометричної підготовки пацієнта, розрахунок плану опромінення, підведення максимальної дози до мішені. Мета роботи - оцінка ефективності ПТ хворих на місцево-поширені форми злоякісних новоутворень верхніх дихальних шляхів (ВДШ) із використанням сучасних технологій на високоенергетичній апаратурі у порівнянні зі стандартним лікуванням. На базі Національного інституту раку у відділенні радіаційної онкології проведено лікування 121 пацієнта зі злоякісними новоутвореннями ВДШ. Хворі були розподілені на 3 групи: хворих 1-ї групи лікували на апараті лінійний прискорювач електронів (ЛПЕ) Меватрон KD2 - 32 пацієнти, 2-ї групи - на ЛПЕ Clinac 2100 - 41 пацієнт і 3-ї групи - на кобальтових апаратах Рокус АМ і Тератрон - 48 пацієнтів. Усім хворим проведено дистанційну ПТ із попередньою передпроменевою топометричною підготовкою. Згідно з даними спостереження у хворих 1 і 3 груп під час лікування відмічалися променеві реакції II - III ступеня, що призводило до вимушеної перерви у лікуванні. В результаті проведеної ПТ у більшості пацієнтів зі злоякісними новоутворення ВДШ вдалося досягти регресії пухлини та істотного поліпшення якості життя. Найкращий результат відмічено у хворих, яким топометричну підготовку проводили з використанням 3D планування. Позитивний відгук у хворих, яким лікування проводилось за сучасними технологіями, підвищився більше, ніж на 13 %. Безрецидивна трирічна виживаність хворих із пухлинами ВДШ була у 2 рази вищою у порівнянні з контрольною групою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського