Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Ночніченко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Ночніченко І. Ю. 
Удосконалення конструкцій утфельних вакуум-апаратів з метою інтенсифікації тепломасообміну / І. Ю. Ночніченко, В. Г. Мирончук // Харч. пром-сть. - 2007. - № 5. - С. 69-71. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто способи інтенсифікації процесів випарювання цукрових розчинів і кристалізації цукрози у вакуум-апаратах (ВА): використання пасивних пристроїв для покращання циркуляції; використання оптимальних співвідношень початкового набору; використання механічних вібрацій для інтенсифікації масообміну. Запропоновано нові конструктивні рішення, що дозволяють інтенсифікувати теплообмін, упорядкувати циркуляційні потоки у ВА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.631-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Узунов О. В. 
Вплив температурних змін характеристик дроселів на роботу гідравлічного амортизатора / О. В. Узунов, І. В. Ночніченко, О. С. Галецький // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Машинобуд. - 2009. - Вип. 57. - С. 157-163. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Исследована стабилизация характеристик гидравлического амортизатора, изменяющихся под действием температуры. Экспериментальное исследование позволило оценить влияние характеристик дросселей на работу амортизатора. Анализ конструкции дросселей и их характеристик позволил рекомендовать управление размером площадей дроссельных отверстий в процессе работы амортизатора для улучшения его характеристик.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.640.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/маш. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ночніченко І. В. 
Підвищення термостабільності гідравлічного амортизатора : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.02 / І. В. Ночніченко; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2013. - 20 c. - укp.

Викладено проблеми змін зусилля опору гідравлічних амортизаторів під час експлуатації. Відновлення зусилля опору, що змінюється за умов зміни температури робочої рідини, запропоновано забезпечити шляхом автоматичної корекції витрати крізь дроселі клапанно-дросельного вузла. Запропоновано математичну модель вузла підресорювання з гідравлічним амортизатором, за допомогою якої виконано кількісну оцінку впливу змін температури робочої рідини на зусилля опору та визначено функцію керування площами дроселів. Як засіб автоматичного регулювання запропоновано використання біметалевого приводу в поєднанні з регульованими дроселями на основі плоского золотника. Для досягнення достатньої точності математичної моделі визначено залежності коефіцієнту витрати робочої рідини від числа Рейнольдса та кінематичної в’язкості. Охарактеризовано інженерну методику проектування термостабільних клапанно-дросельних вузлів гідравлічних амортизаторів, яка враховує конструктивні особливості амортизатора, умови експлуатації та вимоги до стабільності характеристик.


Індекс рубрикатора НБУВ: К448.53-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Узунов О. В. 
Уточнення коефіцієнту витрати для гідравлічних дроселів клапанно-дросельних груп / О. В. Узунов, І. В. Ночніченко, О. С. Галецкий // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Машинобудування. - 2014. - Вип. 3. - С. 169-174. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено експериментальне дослідження впливу кінематичної в'язкості робочої рідини на коефіцієнт витрати у гідравлічних дроселях клапанно- дросельних груп - типової та з автоматичним регулюванням площ дроселів, які застосовують у гідравлічних амортизаторах. За результатами досліджень отримано експериментальні залежності коефіцієнту витрати робочої рідини від числа Рейнольдса для різних значень кінематичної віязкості. Розроблено алгоритм визначення коефіцієнту витрати робочої рідини, який враховує температуру, тип робочої рідини та конструкцію дроселів клапанно-дросельної групи. Програмна реалізація алгоритму в математичній моделі дозволила підвищити точність моделювання процесів у гідравлічному амортизаторі, що підтверджено порівнянням з експериментальними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.3-043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/маш. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ночніченко І. В. 
Застосування явища переносу та інформаційної ентропії до аналізу поведінки магнітореологічного демпфера / І. В. Ночніченко, О. М. Яхно // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2018. - № 4. - С. 54-62. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Оскільки відомі способи підвищення робочих характеристик магнітореологічного демпфера не достатньо структуровані для їх використання при розрахунку характеристик гасіння в широкому температурному діапазоні, розглянуто фізичні аспекти явища переносу для розв'язку задач при створенні демпферів з високою швидкодією та точністю зміни робочої характеристики. Мета роботи - дослідження явища переносу та робочих процесів у магнітореологічному демпфері. Виконано експерименти та розрахунки, які, за експериментальними даними, описують процеси тепло.-та масопереносу (в окремому випадку), включаючи вплив магнітного поля на них. Обробка експериментальних даних і розрахунок показують, що зміна електромагнітної потужності в межах 0 - 26 Вт забезпечує регулювання потоку рідини в діапазоні 0 - 0,25 мл/хв. Встановлено залежність між швидкістю потоку магнітної рідини та силою струму. Доведено можливість зміни перепаду тиску в робочих камерах зміною сили струму та напруги. Висновки: врахування явища переносу та фізичних ефектів дає можливість більш поглиблено пізнати процеси, які відбуваються в магнітореологічному демпфері та магнітореологічній рідині. Поглиблене пізнання явищ і процесів відкриває нові можливості з урахування режимів роботи в змінних умовах експлуатації. Незважаючи на споживану потужність, використання магнітореологічного ефекту є найбільш доцільним у демпферах малої групи (з максимальним зусиллям опору до 600 Н). Отриманий закон, для досліджуваної рідини, можливо закласти в алгоритм керування робочою характеристикою магнітореологічного демпфера. Запропонований підхід дає можливість враховувати явище переносу та вплив пондеромоторної сили на характеристики демпфірування магнітореологічного демпфера.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024 + К448.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Явища переносу в екологічних середовищах : монографія / О. М. Яхно, І. В. Ночніченко, Р. М. Гнатів, І. Р. Гнатів; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2023. - 313 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Збільшення населення, за умов урбанізації території його проживання, спричиняє активізацію антропогенних впливів на водні об’єкти. Ці закономірності визначають зростання обсягів забруднень, а також необхідність санітарного та екологічного контролю. Проаналізовано особливості динаміки річкових течій та руслових процесів масоперсносу на карпатських територіях разом із екологічними показниками для оцінювання впливу цих чинників на стан прилеглої мережі річок. Розглянуто вирішення практичних завдань, пов’язаних з особливостями явища переносу в екологічних середовищах. Досліджено особливості переносу в руслових потоках. Проаналізовано основні закони гідродинаміки, що характеризують явища переносу. Охарактеризовано особливості течії руслових потоків та чинники, що впливають на їх формування. Увагу приділено транспортуючій здатності річкового потоку. Репрезентовано теоретичні та експериментальні гідроекологічні дослідження в басейнах річок Карпатського регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.161 + В253.32 + Д225.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870571 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського