Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Хандкарян В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Ксьонз І. М. 
Оздоровчі заходи при хламідіозі свиней та контроль ефективності їх застосування за методом ПЛР / І. М. Ксьонз, А. Ф. Курман, В. М. Хандкарян // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2003. - № 3-4. - С. 30-32. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розроблено та впроваджено схеми лікувально-оздоровчих заходів проти хламідіозу свиней, ефективність яких підтверджено результатами досліджень за методом ПЛР. Вказані схеми базуються на дво-триразовому використанні антибіотиків тетрациклінового ряду пролонгованої дії з інтервалом ін'єкціювання 5 - 7 діб. Контроль ефективності проведеної терапії здійснено повторними дослідженнями за допомогою методу ПЛР біологічних проб від свиней не раніше, ніж через 30-добовий інтервал, доцільність якого пояснюється тим, що за вказаний термін відбувається повна заміна циліндричного епітелію слизової оболонки полового тракту, що є місцем локалізації збудника хламідіозу. Ці схеми пройшли випробування в семи сільськогосподарських підприємствах різних форм власності Полтавщини та Дніпропетровщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хандкарян В. М. 
Порівняльна характеристика імунобіологічного статусу гнотобіотів і конвенціональних поросят при використанні їх як біологічних моделей у ветеринарній медицині / В. М. Хандкарян, О. О. Гавшин, І. М. Ксьонз, А. Ф. Курман, А. В. Хандкарян // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2003. - № 1-2. - С. 53-54. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Результати досліджень свідчать про значну різницю індивідуальних показників імунобіологічного статусу одного гнізда в динаміці. Доведено, що у поросят-гнотобіантів та свиней, вільних від патогенної флори така різниця практично відсутня, тоді як у конвенціональних поросят аналогічного віку вона досягає досить високих показників. Відповідно до вимог Міжнародного епізоотопічного бюро та Всесвітньої організації охорони здоров'я, вважається, що тварини-гнотобіанти є незамінною біологічною моделлю в ході вивчення інфекційної патології сільськогосподарських тварин з антропозоонозами включно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хандкарян В. М. 
Одержання, вирощування і використання птахів-гнотобіотів та зі статусом ВПФ / В. М. Хандкарян, І. М. Ксьонз, А. Ф. Курман, Л. В. Лепета, П. Ю. Грубіч, В. А. Курман // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2004. - № 4. - С. 58-59. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Одержано та вирощено курчат- і перепелів-гнотобіотів для створення ВПФ-стада птиці з метою одержання ВПФ-яєць. У цьому разі проведено бактеріологічний і вірусологічний контроль статусу ВПФ курчат і перепелят. Установлено, що протягом усього періоду спостережень вони залишалися вільними від патогенної мікрофлори.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-44 + П686.3-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хандкарян В. М. 
Методи одержання безмікробних та ВПФ тварин / В. М. Хандкарян, В. М. Юхно, А. Ф. Курман, І. М. Ксьонз, Л. В. Лепета, В. В. Козачкова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 3. - С. 85-88. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Застосовано та проаналізовано всі основні методи одержання тварин-гнотобіотів. Встановлено, що за допомогою методів гнотобіологічної гістеротомії та гістеректомії можна одержувати безмікробних тварин, а за допомогою методів "стерильних родів" і деконтамінації - як безмікробних, так і зі статусом ВПФ (вільні від патогенної флори).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*447.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Курман А. Ф. 
Біохімічні показники крові цуценят-гнотобіотів, хворих на бабезіоз / А. Ф. Курман, Ю. О. Мокрий, П. Ю. Грубіч, В. М. Хандкарян, Л. В. Лепета // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 113-114. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Бабезіоз собак відтворено на цуценятах-гнотобіотах за умов Полтавської дослідної станції ІВМ НААН України. Проведено біохімічні дослідження плазми крові дослідних тварин, відзначено зміни активності індикаторних для печінки ферментів АсАТ і АлАТ: у дослідних цуценят-гнотобіотів активність АсАТ була підвищена, а АлАТ - знижена. Спостерігалося збільшення у дослідних тварин кількості креатиніну, сечовини, білірубіну, сечової кислоти, активності ГГТП та зменшення глюкози й активності А-амілази.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хандкарян В. М. 
Метод одержання та вирощування цуценят-гнотобіотів / В. М. Хандкарян, А. Ф. Курман, І. М. Ксьонз, Л. В. Лепета, Ю. О. Мокрий // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 4. - С. 159-162. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблено і відпрацьовано метод одержання та вирощування цуценят-гнотобіотів. Описано методику підготовки гнотобіотичної апаратури, хід проведення гнотобіотичної гістеротомії у глибоковагітної суки та технологію утримання і годівлі цуценят-гнотобіотів. Підібрано і застосовано набір наркотичних речовин, що викликає надійний довготривалий наркоз, нешкідливий для глибоковагітних сук і приплоду. Розроблено рецептуру кормосуміші для цуценят-гнотобіотів, яка забезпечує їх повноцінну годівлю з урахуванням фізіологічних потреб даного виду тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-44 + П673-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського