Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Єгупов В. К.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Дорофєєв В. С. 
Методи оцінки сейсмостійкості будівель та споруд : [монографія] / В. С. Дорофєєв, К. В. Єгупов, В. К. Єгупов; Одес. нац. мор. ун-т. - Одеса : Вид-во ОНМУ, 2019. - 164 c. - Бібліогр.: с. 126-138 - укp.

Розглянуто питання проектування й експлуатації сейсмостійких будівель і споруд. Показано, що фактичні сейсмічні навантаження насправді значно перевищують розрахункові навантаження, проаналізовано основні підходи до проведення сейсмічного мікрорайонування. Встановлено, що нерівномірність поля коливань грунту, фільтрація сейсмічних хвиль геологічним середовищем і виникнення резонансних коливань у спорудах можуть призвести до збільшення сейсмічних навантажень у декілька разів. Розроблено аналітичні та численно-аналітичні методи розрахунку для регулярних споруд, здійснено порівняння результатів розрахунку споруд із використанням різних програмних комплексів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.68 + Н7-021.2 + Н798

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єгупов В. К. 
Методи оцінки сейсмостійкості будівель і споруд : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / В. К. Єгупов; Одес. нац. мор. ун-т. - Одеса, 2019. - 23 c. - укp.

Розглянуто питання проектування і експлуатації сейсмостійких будівель і споруд. Зроблено аналіз сейсмостійкості будівель та гідротехнічних споруд зведених в сейсмічних районах України. Виявлено, що фактичні сейсмічні навантаження на споруди значно перевищують розрахункові навантаження, які були визначені нормативними документами до 2006 року. Розкрито стан даної наукової проблеми, обгрунтовано актуальність та викладено мету. Наведено короткий огляд досліджень деформації будівель і споруд при землетрусах, відзначено, що в останні роки був накопичений значний досвід в області розробки теорії сейсмостійкості з урахуванням просторової поведінки конструкцій. Акцентовано, що проблема хвильової природи сейсмічних впливів вивчалася епізодично, мало робіт присвячено врахуванню кінцевої швидкості поширення сейсмічних хвиль. Для ефективного вирішення цієї проблеми було обгрунтовано можливість і доцільність спрощення моделей споруд шляхом приведення об'ємної задачі до двовимірної. Систематизовано та узагальнено наявні дані оцінки несучої здатності будівель і споруд в умовах сейсмічних впливів. Проаналізовано основні підходи до проведення сейсмічного мікрорайонування (СМР); запропоновано практичний підхід до уточнення прогнозованої сейсмічної інтенсивності (бальності) будівельних майданчиків з урахуванням результатів детального сейсмічного районування (ДСР) і сейсмічного мікрорайонування (СМР). Розроблено апаратуру і методику польових досліджень, напівемпіричну методику побудови розрахункових акселерограм. Встановлено, що нерівномірності поля коливань грунту, фільтрація сейсмічних хвиль геологічним середовищем і виникнення резонансних коливань в спорудах при сильних підкорових землетрусах зони Вранча можуть привести до збільшення сейсмічних навантажень у декілька разів. Рекомендовано, що уточнення сейсмічності майданчиків будівництва повинно виконуватися на основі СМР. Розроблено аналітичні і чисельно-аналітичні методи розрахунку для регулярних споруд. Удосконалено метод зниження розмірності просторових об'єктів; викладено алгоритми розрахунку регулярних будівель і причальних споруд на сейсмічні впливи; виконане порівняння результатів розрахунку споруд з використанням різних програмних комплексів показало високу точність запропонованих методів. Наведено результати розрахунку для трьох об'єктів. Виконано перевірочні розрахунки конструкції причалу судноремонтного пірсу № 2 ТОВ "Іллічівського судноремонтного заводу" з використанням учбових програмних комплексів SCAD (спектральний метод) PLAXIS (розрахунок на синтезовані акселерограми). Розрахунок укриття машинного залу газової станції Орлівка 2 та 24-х поверхового житлового будинку (житлова будівля № 1 і № 2) за адресою: пров. Середньофонтанський, 1-а, Приморський район, м. Одеса, виконано з використанням ПК ЛІРА-САПР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.68 + Н7-022.1 + Н77-022.842

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Моделювання гідротехнічних споруд у сейсмічних регіонах України : монографія / Д. І. Безушко, В. С. Дорофєєв, К. В. Єгупов, В. К. Єгупов; Одеський національний морський університет. - Одеса : Юридична література, 2023. - 127 c. - Бібліогр.: с. 119-125 - укp.

Розглянуто метод скінченних елементів та фізична нелінійність ґрунтової основи. Проаналізовано пошкодження причальних споруд під час сильних землетрусів на Філіппінах у 1990 році, в Ізраїлі у 1995 році, в США у 1989 і 1993 роках, в Японії у 1983 та 1993 роках та інші. Спираючись на аналіз руйнувань причинних споруд естакадного типу під час землетрусів названі основні причини руйнувань. На основі аналізу руйнувань шпунтових стінок під час землетрусів систематизовано та згруповано види відмов для складання ймовірнісної моделі руйнування причалів. Виконано детальний аналіз чинних нормативних документів, щодо проектування портів у сейсмічних районах. Розглянуто побудову розрахункових акселерограм відповідно до Державних будівельних норм України. На підставі аналізу можна зробити висновок про необхідність розробки рекомендацій, щодо застосування моделі споруд для забезпечення надійності під час експлуатації та моделей ґрунту для використання в розрахунках будівель та споруд методом скінченних елементів у сейсмічно небезпечних районах України. Це дасть змогу підвищити ефективність та довговічність експлуатації причальних споруд. Розглянуто метод скінченних елементів та моделі ґрунту для розрахунків на сейсмічні впливи та визначення стійкості схилу. Надано рекомендації щодо використання моделей деформування ґрунту основи пд час розрахунків методом скінченних елементів. Виконано цілий ряд розрахунків надійності причалів та аналізу напружено-деформованого стану під час дії екстремальних значень навантажень. Наведено: метод розрахунку ймовірності аварії причалу при вертикальному стохастичному навантаженні; визначення ризику від сейсмічних впливів на споруд у портах; імовірність безвідмовної роботи конструкцій причальних споруд типу "заанкерований больверк" під час перевищення проектних значень сейсмічних навантажень. Проаналізовано дію сейсмічних впливів на напружено-деформований стан причалів. Визначено вплив характеристик ґрунту засипки та збільшення навантаження від складування контейнерів на напружено-деформований стан конструкції. Описані цунамі Чорноморського узбережжя України та визначенні навантаження на причальну споруду від дії вітру на портальний кран.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.43 + О413-045.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867523 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського