Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Ігнатенко П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сапон С. 
Особливості проектування технологічного оснащення для деревообробки / С. Сапон, П. Ігнатенко, В. Журко // Техн. науки та технології. - 2018. - № 2. - С. 76-85. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Підвищення рівня оснащеності виробничих процесів деревообробки сучасним прогресивним технологічним оснащенням є одним з ефективних шляхів підвищення продуктивності та поліпшення показників якості виробів із деревини та меблів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М13-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бойко С. 
Підготовка виробництва меблевих фасадів за допомогою сучасних CAM-систем / С. Бойко, А. Єрошенко, П. Ігнатенко // Техн. науки та технології. - 2018. - № 1. - С. 159-167. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На сучасному виробництві фасади кухонних та інших меблів переважно виготовляються із сучасних матеріалів. Однак типові варіанти не завжди відповідають індивідуальному стилю. З використанням верстатів з ЧПК можна легко виготовити різьблені фасади у своєму неповторному стилі. Використання верстатів з ЧПК є ефективним рішенням для імітації різьблення по дереву. В Україні у процесі підготовки рельєфів для меблевих фасадів і виробів з деревини використовуються як конструкторські системи загального призначення (ArtCAM, AutoCAD, T-Flex CAD, ArchiCAD, SolidWorks, DecoDesign, 3D Studio Max тощо), так і спеціалізовані системи проектування (Woody, bCAD, PRO100, К3-Меблі тощо). Також слід вказати деякі програмні пакети для підготовки керуючих програм для верстатів з ЧПК, такі як ArtCAM, FeatureCAM, PowerMill, MasterCAM і т. ін. Впровадження САПР саме для проектування складних рельєфів і форм для меблевих фасадів і виробів з деревини є актуальним у сьогоденні. Запропоновано методику підготовки виробництва меблевих фасадів складної геометричної форми та рослинних орнаментів за допомогою програмного пакета ArtCam компанії Autodesk. Описано етапи проектування, моделювання й виготовлення декоративних елементів з використанням фотографій і авторських ескізів. Розроблено керуючу програму обробки декоративного елемента для фрезерно-гравіювального верстата з ЧПК. Обгрунтовано вибір режимів різання та ріжучого інструменту. Розглянуто ефективність використання сучасного програмного забезпечення і верстатів з ЧПК для меблевого виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андон П. І. 
Інформаційна технологія експертно-аналітичного оцінювання витрат на розроблення та використання програмного забезпечення комп'ютерних систем / П. І. Андон, І. П. Сініцин, П. П. Ігнатенко, О. О. Слабоспицька // Проблеми програмування. - 2018. - № 4. - С. 15-29. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Для оцінок витрат на прикладне програмне забезпечення (ППЗ) комп'ютерних систем (КС) виявлено нові ролі: в успішному розробленні (модернізації) КС - підстав і засобу координації рішень з узгодження цінності й витрат на їх життєвий цикл (ЖЦ), яке прийнятне для зацікавлених у сторін КС. Обгрунтовано уніфікацію методів оцінювання вартості ППЗ на підтримку цих ролей за особливостей ЖЦ КС (еволюційності й різнорідності моделей ЖЦ, застосування готових (не)програмних ресурсів, змінності вимог до КС і ППЗ, їх загострення для ефективності, надійності й захищеності). В руслі експертно-аналітичного підходу до оцінювання витрат на ППЗ, започаткованого авторами, надано механізм уніфікації - інформаційну технологію багаторазового обгрунтованого розв'язання в ЖЦ КС формалізованої задачі оцінювання витрат за допомогою експертиз ППЗ у спільному інформаційному середовищі. Технологія уніфікує методики авторів з оцінювання витрат на розроблення/річний супровід ППЗ за моделлю COCOMO II.2000.4 і випробувані методи (універсальні й спеціальні для КС оборонного призначення) в руслі авторської методології Діагностичної експертизи. Описано складники технології: поповнювані класифікатори ППЗ і їх моделей ЖЦ; математичні методи (проведення експертиз, оцінювання трудомісткості ППЗ, її перетворення у вартість за чинними регламентами діловодства, побудови/уточнення для неї регресійних моделей); функцію застосовності методів до ППЗ; підмоделі й режими автоматизованої підтримки процесів експертного оцінювання витрат на ППЗ і добору експертів. Розроблена технологія пришвидшує й здешевлює оцінювання витрат на ППЗ КС завдяки вдосконаленню його методів за нагромаджуваними результатами й уніфікації процедур. Вона вчасно забезпечує всіх учасників ЖЦ ППЗ і КС обгрунтованими, адекватно деталізованими й зіставними оцінками витрат, сприяючи обгрунтованості й інформаційній наступності рішень з раціональної організації процесів розроблення (модернізації) КС і дотриманню їх ефективності, прийнятної для зацікавлених сторін.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Технологія й обладнання прогресивних методів обробки матеріалів : навч. посіб. / П. Л. Ігнатенко, А. М. Єрошенко, С. В. Бойко, О. А. Ігнатенко; Чернігів. нац. технол. ун-т. - Чернігів, 2017. - 153 c. - Бібліогр.: с. 152-153 - укp.

Подано класифікацію прогресивних методів обробки матеріалів і їх основні технологічні характеристики. Увагу приділено комбінованим методам обробки, які є основою робочих процесів високих технологій. Описано процеси алмазного вигладжування, обкатування кульками й обробки тиском із вібраціями. Охарактеризовано методи опоряджувальної обробки поверхонь. Подано інформацію про цегментацію, азотування та ціанування. Наведено результати досліджень у сфері вимірювання шорсткості при механічній обробці матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ігнатенко П. 
Вплив сушіння деревини на її міцність / П. Ігнатенко, О. Ігнатенко // Техн. науки та технології. - 2017. - № 4. - С. 241-246. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Міцність деревини у процесі обробки підвищується з пониженням температури та вологості. На експлуатаційну міцність деревини здійснюють вплив її порода, вологість та характер попереднього сушіння. Ступінь зниження міцності деревини залежить від породи, вологості, температури та тривалості сушіння. Місткість камери залежить від розмірів матеріалу, а тривалість обороту - від режиму процесу і характеристики матеріалу. Облік і планування роботи сушильних камер прийнято вести в кубічних метрах умовного матеріалу. Тривалість сушіння умовного і фактичного матеріалу знаходять розрахунком за таблицями. Облік висушених пиломатеріалів ведуть паралельно в обсязі фактичного й обсязі умовного матеріалу. Після дослідження існуючої установки сушіння пиломатеріалів, та визначення незручностей пов'язаних з процесом, зокрема точність вимірювання температури, визначення вологості було змінено способи та засоби збору технологічних параметрів. Цей процес потребує певного проміжку часу і має досить велику похибку, обумовлену багатьма чинниками, такими як похибка термометрів, похибка паралаксу. Використання даного методу надає можливість отримання значення вологості лише в певній частині сушильної камери. Використання електронних давачів вологості дозволяє усунути певні похибки, тим самим робить процес вимірювання вологості швидшим та значно точнішим, відпадає потреба у використанні психометричних таблиць.


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.33-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сініцин І. П. 
Комплексний підхід до побудови системи кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури держави / І. П. Сініцин, П. П. Ігнатенко, О. О. Слабоспицька, О. В. Артеменко // Проблеми програмування. - 2017. - № 3. - С. 128-148. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Надано комплексний підхід до вирішення проблем забезпечення кіберзахисту об'єктів критичної інформаційної інфраструктури держави з урахуванням кращих світових і вітчизняних практик та апробованих програмно-апаратних і програмних засобів кібернетичного захисту. Для ефективної реалізації підходу запропоновано інтелектуальну інформаційну технологію керівництва кібербезпекою. Вона поєднує доробок авторів з підтримки прийняття організаційних рішень (експертно-аналітичних і ділових) з новітніми підходами до управління вигодами від належної кібербезпеки та ризиками її порушення. Застосування підходу сприятиме підвищенню кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + Х849(4УКР)04:З97 + Х819(4УКР)126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гора Р. 
Матеріали для виробів з деревини / Р. Гора, П. Ігнатенко // Техн. науки та технології. - 2016. - № 4. - С. 218-223. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Характеристика будь-якого виробу з деревини визначається затратами на його проектування та виготовлення. Зокрема, експлуатаційна довговічність та надійність, відповідність функціональним вимогам i вартість виробів залежать від ступеня раціональності їх конструювання. Ці показники визначаються й обгрунтуванням оптимальності вибору конструкційного матеріалу. Зроблено огляд різновидів деревних матеріалів та їх класифікації. Надано характеристику властивостей матеріалів. Розглянуто структуру деревних матеріалів, методи їх отримання та сферу застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: М11 + М13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ігнатенко П. 
Аналіз якості сушіння пиломатеріалів на заключному етапі технологічного процесу сушіння / П. Ігнатенко, О. Ігнатенко, С. Сапон // Техн. науки та технології. - 2016. - № 3. - С. 204-209. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано показники якості сушіння пиломатеріалів. Визначено показник рівномірності кінцевої вологості. Встановлено чотири категорії якості сушіння пиломатеріалів. Для забезпечення необхідної якості пиломатеріалів запропоновано новий спосіб закінчення технологічного процесу сушіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.33-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Андон П. І. 
Методичні основи оцінювання витрат на розроблення та супровід прикладного програмного забезпечення комп'ютерних систем / П. І. Андон, П. П. Ігнатенко, І. П. Сініцин, О. О. Слабоспицька // Проблеми програмування. - 2016. - N 2/3 (спец. вип.). - С. 264-273. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Перспективні методи визначення витрат на розроблення й модифікацію прикладного програмного забезпечення комп'ютерних систем за моделями COCOMO, WebMO і Д. Клірі уніфіковано та розвинуто згідно з особливостями державних тендерів на створення і супровід цих систем. Запропоновано рамкову процедуру узгодженого застосування розвинутих методів на всіх етапах підготовки, проведення й контролювання тендерів та архітектурні рішення для інструментальних засобів її комплексної автоматизованої підтримки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нові теоретичні засади технології виробництва сімейств програмних систем у контексті генерувального програмування : монографія / К. М. Лавріщева, Г. І. Коваль, Л. П. Бабенко, О. О. Слабоспицька, П. П. Ігнатенко; НАН України, Ін-т програм. систем. - К., 2011. - 277 c. - укp.

Викладено нові теоретичні засади технології розробки сімейств програмних систем (СПС) в генерувальному програмуванні (ГП). Визначено нову методологію виготовлення СПС з готових програмних ресурсів (модулів, компонентів повторного використання (КПВ) і програм) з використанням засобів ГП. Розглянуто теорію компонентного програмування, засоби моделювання членів СПС предметно-орієнтованими мовами DSL (Domain Specific Language). Запропоновано нові моделі (взаємодії, варіабельності та життєздатності) СПС, проектні рішення щодо технології тестування з оцінюванням різних показників якості, розміру та вартості продукту СПС. Наведено формальні засоби специфікації КПВ як головних будівельних об'єктів у СПС, що накопичуються у репозиторії ГП для їх застосування методом збирання з них СПС. Розроблено нові засоби й інструменти тестування й оцінювання якісних та інших показників створення СПС. Сформовано загальну структуру інструментально-технологічного комплексу підтримки інтегрованої технології виробництва окремих компонентів ПС у середовищі VS.Net, CORBA, Java, до якої включено набір технологій розробки КПВ, обслуговування КПВ у репозиторії, моделювання мовою DSL, взаємодію з різними середовищами, збирання різномовних КПВ у СПС, тестування й оцінювання тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.023

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ігнатенко П. Л. 
Підвищення точності трикоординатних вимірювань переміщень у маложорстких кільцях : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.01 / П. Л. Ігнатенко; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2010. - 20 c. - укp.

Доведено перспективність створення нового методу з підвищеною чутливістю та точністю. Наведено теоретичні аспекти застосування даного методу. Одержано математичну модель деформації кільця: залежність жорсткості від моменту інерції поперечного перерізу, сили затиску, схеми закріплення. Встановлено результати експериментальних досліджень модуля пружності порошкових спечених матеріалів. Наведено приклади застосування методу вимірювання фізичних величин за визначення залишкових напружень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-711 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ігнатенко П. П. 
Технологічні аспекти створення життєздатних програмних систем в умовах генеруючого програмування / П. П. Ігнатенко, В. М. Бистров // Пробл. програмув. - 2010. - № 4. - С. 21-32. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто подальший розвиток підходу до створення програмних систем з використанням моделі життєздатності. Розвиток здійснено в напрямку технологізації їх підходу за умов генерувального програмування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ігнатенко П. П. 
Особливості забезпечення життєздатності програмних систем в умовах генеруючого програмування / П. П. Ігнатенко, В. М. Бистров // Пробл. програмув. - 2008. - N 2/3 (спец. вип.). - С. 270-278. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто особливості застосування модельно-орієнтованого підходу до розробки життєздатних прикладних програмних систем у межах технології породжуючого програмування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Стрєлов І. А. 
Підхід до прогнозування основних характеристик економічної ефективності ППС / І. А. Стрєлов, П. П. Ігнатенко // Пробл. програмув. - 2007. - № 4. - С. 13-20. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто основи методики прогнозування основних характеристик економічної ефективності прикладних програмних систем (ППС), які базуються на моделюванні функціонування ППС (UML-модель), а також імітаційному моделюванні підприємства за умов впровадження ППС в його систему управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гончаров О. А. 
Фазоутворення і структура плівок боридів перехідних металів / О. А. Гончаров, П. І. Ігнатенко, В. В. Петухов, В. А. Коновалов, Д. М. Терпій // Фізика і хімія твердого тіла. - 2006. - 7, № 1. - С. 72-75. - укp.

Описано процеси фазоутворення плівок боридів перехідних металів п'ятої групи - ванадію і танталу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.102.6 + В379.226

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Стрєлов І. А. 
Моделі підтримки прийняття рішень щодо структуризації робіт при розробці прикладних програмних систем / І. А. Стрєлов, П. П. Ігнатенко // Пробл. програмув. - 2006. - 2-3 [спец. вип.]. - С. 263-268. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто задачі оптимізації розподілу робіт за етапами проекту створення прикладної програмної системи та вибору оптимального набору робіт для окремого етапу проекту. Запропоновано підхід до розв'язання таких задач на базі методу "гілок і меж" та алгоритми розв'язання. Надано обгрунтування оптимальності розв'язків і скінченності алгоритмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Стрєлов І. А. 
Ідентифікація та відображення функціональних елементів FPA-методу в UML-моделі створюваної системи для оцінювання її економічних характеристик / І. А. Стрєлов, П. П. Ігнатенко // Пробл. программирования. - 2005. - № 3. - С. 67-75. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблему ефективного оцінювання економічних характеристик проектів з розробки програмних систем за їх моделлю на мові UML (Unified Modeling Language, уніфікована мова моделювання). Наведено характеристику методики оцінювання, запропоновано спосіб ідентифікації та відображення необхідної для оцінювання інформації на UML-діаграмі та приведено приклад оцінювання для типової системи CRM (Customer Relationship Management, управління відносинами з клієнтами).


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ігнатенко П. І. 
Одержання і дослідження структури і складу плівок продуктів твердофазних реакцій / П. І. Ігнатенко, O. А. Гончаров, Д. M. Терпій, Н. П. Кляхіна // Фізика і хімія твердого тіла. - 2005. - 6, № 2. - С. 254-260. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Наведено результати досліджень плівок деяких боридів, нітридів і силіцидів, одержаних за допомогою різних методів іонного осадження. Показано, що фазоутворення та структура плівок хімічних сполук визначаються головним чином швидкістю осадження атомів на підкладку.


Ключ. слова: іонне осадження, нітриди, бориди, підкладка, швидкість утворення, структура, фазовий склад
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лурін І. А. 
Порівняння інформативності фістулографії та об'ємного трансректального ультразвукового дослідження в передопераційній топографічній діагностиці неспецифічної повної нориці прямої кишки / І. А. Лурін, П. М. Ігнатенко, А. А. Шудрак, М. Г. Собко, Р. В. Гутверт, О. І. Уманець, В. С. Нечай, О. П. Біба // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 5. - С. 121-124. - Бібліогр.: С. 124. - укp.

Проведено порівняння інформативності топографічних даних нориці прямої кишки, одержаних за допомогою фістулографії та об'ємного трансректального (у режимі 3D-реконструкції одержаного зображення) ультразвукового дослідження. Останнє більш інформативне та легко переноситься усіма хворими. На думку авторів, воно повинно доповнити стандартну діагностику цієї складної патології у проктологічних клініках України під час оцінки в передопераційний період топографії нориць прямої кишки, що допоможе суттєво знизити частоту рецидиву захворювання, кількість післяопераційних ускладнень (в тому числі інконтененції) і як наслідок - фінансові затрати на лікування цієї категорії хворих.


Ключ. слова: неспецифічна повна нориця прямої кишки, топографічна діагностика, об'ємне трансректальне ультразвукове дослідження, фістулографія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.4-38

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Стрєлов І. А. 
Підхід до оцінювання економічних характеристик проектних рішень при розробці, модифікації та реінжинірингу програмних систем / І. А. Стрєлов, П. П. Ігнатенко // Пробл. программирования. - 2004. - № 1. - С. 38-51. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено існуючі методи оцінювання характеристик проектів, на підставі яких з урахуванням досвіду виконання проектів запропоновано методику оцінювання економічних характеристик проектів, що поєднує методи експертних оцінок, FPA та СОСОМО. Експериментально перевірено можливість використання оцінок за методом FPA як вхідних даних для моделі СОСОМО. За результатами експериментальних випробувань оцінено ефективність застосування методики на даних за виконаними проектами і показано, що розбиття даних на класи для калібрування моделі СОСОМО підвищує точність оцінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського