Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>A=АЛЬХАССАН$<.>+<.>A=ИБРАХ$<.>+<.>A=КАБО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Жолткевич Г. Н. 
Организация хранилища образцов понятий схемы для представления сложных структурированных данных / Г. Н. Жолткевич, Ибрахим Ахмад Юсеф Ибрахим // Радіоелектрон. і комп'ют. системи. - 2006. - № 2. - С. 67-72. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Рассмотрено множество образцов понятий полусхемы, являющихся структурно-логическими моделями информационных объектов. Введен класс операторов на этих множествах, соответствующих процедурам доступа к структурированным данным и их компонентам. Показано, что замкнутость конечного множества образцов относительно этих операторов является исчерпывающим ограничением целостности корректных состояний информации в информационной системе. Построена реляционная модель хранилища образцов. Описано расширение реляционной алгебры, обеспечивающее выполнение CRUD операций и операций доступа к данным над хранилищем образцов.


Ключ. слова: информационная система, концептуальная модель, реляционная модель данных, полусхема, образец, реляционная алгебра
Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Альхассан І. К. 
Клініко-імунологічні та мікробіологічні особливості запальних захворювань додатків матки в аспекті сучасних методів лікування : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. К. Альхассан; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2000. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено пошуку й удосконаленню методів діагностики, лікування та профілактики запальних захворювань додатків матки та їх ускладнень. Наведено характеристику особливостей етіологічного чинника, клінічного перебігу, роль і ступінь імунних порушень у розвитку запальних захворювань придатків матки, ефективності застосування системної ензимотерапії та комбінованої лазерної терапії у лікуванні даної патології. Встановлено, що за наявності всіх клінічних форм запальних захворювань придатків матки відбуваються імунні порушення у вигляді змін клітинного та гуморального імунітету. Етіологічну структуру в процесі бактеріологічного дослідження вмісту цервікального каналу та гнійно-запальних утворень придатків матки відзначено певними відмінностями у частоті ідентифікації окремих видів мікроорганізмів та їх асоціацій. Гнійні запальні захворювання придатків матки у жінок старшого репродуктивного та передменопаузального віку та на фоні внутрішньоматкової контрацепції відрізняються важким клінічним перебігом, високим рівнем ендогенної інтоксикації, вираженим зниженням імунологічної реактивності організму, частим поєднанням з доброякісними новоутвореннями геніталій. Запропоновано комплексний консервативний метод лікування жінок з гострим запаленням придатків матки з використанням системної ензимотерапії (вобензім) і застосування комбінованої місцевої та внутрішньопорожнинної лазерної терапії у комплексному веденні післяопераційного періоду в жінок з гнійними запальними захворюваннями придатків матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кабов А. В. 
Лінгвопрагматика категорії гіпотетичності у французькій та іспанській мовах : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / А. В. Кабов; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 19 c. - укp.

Досліджено генезу, семантику та прагматику суб'єктивного та кондиціонального способів у французькій та іспанській мовах на матеріалі художнього дискурсу різних епох та законодавчих документів. Вивчення здійснено на основі поліфонічної теорії Марії Луїзи Донер. Обгрунтовано термін "суб'єктивний спосіб" на позначення "subjonctif" / "subjuntivo" у зазначених мовах та розглянуто розвиток теоретичної думки щодо семантики суб'єктивних способів французької та іспанської мов XIX - XX ст. Визначено генезу, морфологію й особливості функціонування найпоширеніших форм суб'єктивного та кондиціонального способів зі старофранцузької та староіспанської мов до XVIII ст. Проаналізовано сучасне функціонування суб'єктивних способів у французькій та іспанській мовах на матеріалі художнього дискурсу XIX - XX ст. Визначено домінантні слова-селектори суб'єктивних способів у незалежних та підрядних реченнях обох романських мов: дієслова дійсного способу головних речень, заперечні частки, прислівники, сполучники. Розглянуто застосування суб'єктивних способів французької та іспанської мов у прислів'ях, приказках, максимах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-2 + Ш147.21-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кабо І. О. 
Управління національним господарством з урахуванням принципів і методів еволюційної економіки : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. О. Кабо; МОНМС України, Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк, 2012. - 20 c. - укp.

Визначено місце еволюційної економіки в розвитку економічної теорії. Проаналізовано методологічний апарат еволюційної економіки, виявлено його загальні та дискусійні положення. Охарактеризовано економіку як складну відкриту систему, здатну до саморозвитку та самоорганізації, виявлено її системні властивості відкритості та стійкості. Розглянуто економічний цикл в межах системно-еволюційної парадигми. Виявлено сутність еволюційного циклу національної економіки. Сформовано методичний підхід до визначення стратегій економічного розвитку, сформульованих з урахуванням принципів еволюційної економіки (еволюційних стратегій). Розроблено науково-практичні рекомендації щодо адаптації функціональних стратегій економічного розвитку України до активної еволюційної стратегії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У9(4УКР)210

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського