Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=АНГЕЛК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Ангелко І. В. 
Методичні основи оцінки обсягів тіньового сектора економіки / І. В. Ангелко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2011. - № 1. - С. 180-189. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто існуючі методологічні підходи оцінки рівня тіньової економічної діяльності як у світовій практиці, так і в вітчизняній. Проаналізовано пов'язані з ними проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-962 + У9(4УКР)0-962

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ангелко І. В. 
Тіньова діяльність у господарській системі Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І. В. Ангелко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2012. - 21 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади тіньової економічної діяльності (ТЕД) , розроблено концептуальні підходи, а також подано практичні рекомендації щодо шляхів і способів обмеження масштабів тіньового сектору економіки України. Подано визначення поняття "тіньова діяльність" і запропоновано класифікацію її основних видів. Виявлено основні причини виникнення та поширення ТЕД у товарних господарських системах. Здійснено аналіз методичних підходів до оцінки масштабів тіньової економіки в транзитивних економічних системах. Визначено особливості тіньової діяльності за умов адміністративно-командної економіки та чинники прискореної тінізації в період ринкових реформ. Проаналізовано напрями поширення тіньової діяльності, механізми одержання тіньових доходів за умов ринкової трансформації економіки України й обгрунтовано специфіку формування останніх. З'ясовано основні причини та види тіньової діяльності домашніх господарств України. Досліджено соціально-економічні наслідки тінізації економічної діяльності. Узагальнено світовий досвід обмеження масштабів ТЕД та запропоновано практичні рекомендації щодо шляхів і способів детінізації вітчизняної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 + У9(4УКР)0-962

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ангелко І. В. 
Сучасний стан та перспективи розвитку туристичної галузі в Україні / І. В. Ангелко // Укр. соціум. - 2014. - № 2. - С. 71-79. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На основі комплексного аналізу визначено сучасний стан розвитку туристичної галузі в Україні, висвітлено її особливості, проблеми та відображено перспективи розвитку в майбутньому як важливого сектору економіки та соціальної сфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ангелко І. В. 
Туризм у системі народногосподарського комплексу України: сучасний стан та перспективи розвитку / І. В. Ангелко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 790. - С. 73-78. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На підставі комплексного аналізу проаналізовано сучасний стан туризму в системі народногосподарського комплексу України, висвітлено його особливості та відображено перспективи розвитку в майбутньому. Зазначено, що туризм в Україні, як і світі загалом, набуває дедалі більшого значення для розвитку економіки та соціальної сфери. Визначено, що для розвитку туристичної сфери в Україні існують усі передумови. Зокрема, аналіз туристичних потоків свідчить про пріоритетний напрям розвитку в'їзного та внутрішнього туризму, який є важливим чинником підвищення якості життя в Україні, утворення додаткових робочих місць, поповнення валютних запасів держави та підвищення її авторитету на міжнародній арені. Узагальнено те, що незважаючи на значний потенціал, туристична галузь України має низку проблем, нагальне вирішення яких покращить перспективи її розвитку вже в найближчому часі. Перспективи розвитку туристичного бізнесу в Україні тісно взаємопов'язані з формуванням нового державного підходу до туризму як галузі, пріоритетний розвиток якої може позитивно вплинути на економічний і соціальний стан країни, стимулювати важливі галузі економіки, сприяти зміцненню позитивного іміджу України на світовій арені.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ангелко І. В. 
Тіньова діяльність у господарській системі України : монографія / І. В. Ангелко; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Посвіт, 2014. - 231 c. - Бібліогр.: с. 205-228 - укp.

Обгрунтовано висновок про фактичну спрямованість тіньової економічної діяльності проти працівника, оскільки вона негативно впливає на здоров'я людини, її психологічно-емоційний стан та позбаляє права на належне пенсійне забезпечення і соціальний захист з боку держави. Виявлено ключові особливості й охарактеризовано основні види тіньової діяльності домогосподарств України. Удосконалено методологічний підхід до дослідження тіньової економічної діяльності як діяльності, результати якої не враховуються і не контролюються офіційними державними органами та використовуються для збагачення окремих осіб усупереч чинному законодавству, що дозволило розкрити її зміст в контексті поняття "тіньова економіка". Узагальнено класифікацію методів оцінювання тіньової економічної діяльності через виокремлення семи основних груп методів: економіко-правові, структурні (галузеві), соціо-логічні, статистичні, методи відкритої перевірки, спеціальні та монетарні. Обгрунтовано взаємозв'язок між рівнями податкового навантаження та тінізації економіки. Узагальнено методологічний підхід до дослідження напрямів поширення тіньової економічної діяльності, який грунтується на аналізі основних механізмів одержання тіньових доходів. Обгрунтовано методологічні засади визначення соціально-економічної сутності детінізації економіки, яка полягає у створенні інституційного середовища, де тіньова економіка є неефективною та економічно невигідною.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 + У010.295.336

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ангелко І. В. 
Оцінка основних складових життєвого рівня населення України / І. В. Ангелко, Г. А. Лех // Укр. соціум. - 2015. - № 2. - С. 36-49. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано основні складові рівня життя населення: матеріальне становище, умови проживання та соціальне середовище. Визначено особливості та проблеми кожної складової рівня життя з урахуванням специфіки розвитку соціально-економічних процесів за сучасних умов господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ангелко І. В. 
Пріоритетні напрями підвищення інвестиційної привабливості туристичного регіону (на прикладі Дрогобицького району) / І. В. Ангелко // Укр. соціум. - 2020. - № 2. - С. 138-151. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Охарактеризовано особливості визначення інвестиційної привабливості регіонів крізь призму факторів впливу. Доведено, що на інвестиційну привабливість регіонів впливають фактори національного та регіонального рівнів, серед яких вагоме місце посідає туризм. З позиції розвитку туризму для підвищення рівня інвестування конкретного регіону важливе значення має оцінка його туристичної привабливості: наявність туристичних ресурсів, сучасної розвинутої матеріально-технічної бази туризму, доступної та достатньої інформації про регіон, яка відповідає потребам туристів і забезпечує досягнення максимального соціально-економічного ефекту. Виявлено, що за допомогою оцінки конкретного компонента туристичної привабливості регіону приймається рішення щодо залучення певного обсягу інвестиційних ресурсів (як внутрішніх, так і зовнішніх (іноземних)) для розвитку цієї галузі. На основі класифікації чинників впливу на інвестиційну привабливість туристичного регіону з позиції його соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності та стану туристичної інфраструктури запропоновано пріоритетні напрями підвищення інвестиційної привабливості Дрогобицького району, як туристичного регіону. Серед пріоритетних напрямів підвищення інвестиційної привабливості Дрогобицького району визначено низку заходів щодо проведення ліберальної адміністративної та податкової політики місцевими органами влади, а також здійснення регіонального брендингу - одного з найдієвіших інструментів маркетингу території, що дозволяє виробити сталу стратегію розвитку регіону, метою якого є створення конкурентоспроможності регіону, позиціонування туристичного продукту в Україні та за кордоном, формування позитивного іміджу регіону. Узагальнено, що позитивного ефекту від реалізації запропонованих напрямів підвищення інвестиційної привабливості туристичного регіону можна досягти лише при комплексному їх використанні з урахуванням змін ринкового середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3-4ДРО)424.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Основи економічної теорії : навч. посіб. / Л. Рібун, І. Ангелко, Г. Лех, І. Васькович; Національний лісотехнічний університет України. - Львів : Растр-7, 2022. - 234 c. - Бібліогр. в кінці тем - укp.

Навчальний посібник підготовлено відповідно до програми дисципліни "Економічна теорія" для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр». У ньому розглянуто найважливіші закони й категорії економічної теорії, ринковий механізм регулювання соціально-економічних відносин, сучасні підходи до управління людськими і матеріальними ресурсами, роль держави в розвитку сучасного суспільства, глобальні проблеми сучасності. Основні теоретичні положення проілюстровано рисунками, графіками й таблицями, після кожної теми подано запитання та тести для самоконтролю, що надає можливості для використання дистанційної форми навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860295 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського