Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=АНОПРІЄВА$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Анопрієва Н. М. 
Будова твердих тканин та форма пульпової камери постійних зубів людини в нормі і при патологічній стертості з врахуванням вікової градації : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Н. М. Анопрієва; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2013. - 19 c. - укp.

На основі комбінації взаємодоповнюючих морфологічних методів (рентгенографії, ін'єкційно-просвітлюючого методу (патент України на корисну модель № 70343) та методу епоксидних шліфів) вперше одержано комплексні дані про структурний стан твердих тканин і пульпової камери постійних зубів людини за патологічної стертості та подана принципово нова оцінка їх патогенетичної сутності. Суттєво важливим результатом дослідження є те, що в пульповій камері зубів, схильних до патологічного стирання. Виявлено відкладення ірегулярного дентину з боку оклюзійної поверхні коронки, а також різного розміру та форми пігментовані петрифікати, одні з яких знаходяться у вільному положенні, а інші — в пристінковому. Пухка структура петрифікатів ускладнює їх візуалізацію за рентгенографії, що пояснює невелику статистичну різницю між дольовим відношенням об'єму пульпової камери та товщиною дентину зубів в нормі та за патологічної стертості, яка була одержана за морфометричного аналізу рентгенограм. Ці дані свідчать про явища дистрофічного переродження пульпи зубів, схильних до процесу патологічного стирання. Встановлено, що дистрофічні процеси в пульпі призводять до утворення пігментних речовин, внаслідок чого тверді тканини зубів піддаються світло-коричневому профарбовуванню. Вперше встановлено, що зуби за патологічної стертості схильні до загального склеротичного переродження, за якого гіпермінералізація дентину й емалі, не тільки не підвищує їх стійкість до механічних впливів, але навпаки робить їх більш підатливими до зішліфовування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.223Е70*694.13*334

Шифр НБУВ: РА399380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського