Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=АНТОХІ$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Антохі Л. І. 
Календарно-обрядовий фольклор молдаван в українському оточенні: особливості побутування : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.07 / Л. І. Антохі; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше досліджено календарно-обрядовий фольклор молдаван України зі з'ясуванням етногенетичних та контамінаційних процесів. Акцентовано увагу на виявленні історичних передумов формування регіональної бесарабсько- буковинської фольклорної традиції та її кореляції з українською. З'ясовано семантичні, функціональні та художні особливості жанрового розмаїття весняно- літньої та зимової творчості молдаван України. Виявлено генетичні та типологічні витоки багатьох зразків обрядового фольклору як молдаван, так і українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР=474.2)-633

Шифр НБУВ: РА399106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Антохів-Сколоздра О. М. 
Європейський Союз у зовнішній політиці Канади : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / О. М. Антохів-Сколоздра; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2016. - 22 c. - укp.

Комплексно досліджено особливості зовнішньої політики Канади щодо ЄС. Встановлено, що найбільш розвинене та найкраще обгрунтоване серед традиційних варіантів позиціонування Канади у системі міжнародних відносин ("середня потуга", "провідна потуга", "залежна потуга") як "середньої потуги" (охоплює чотири основні теоретичних підходи: функціональний, динамічної середньої потуги, інтернаціоналізму та нішевої дипломатії), зазнало значної трансформації під впливом неоконсервативного уряду, який формував новий зовнішньополітичний нарратив Канади як могутньої держави на міжнародній арені. Виявлено окремішність підходів Канади до представництва власних інтересів щодо Європи в економічній і політичній площинах та наголошено на їх взаємозалежному характері в історичному контексті. З’ясовано, що домінуючим чинником актуалізації європейського напряму канадської зовнішньої політики в різні періоди було бажання врівноважити економічний вплив США з одного боку, та прагнення уникнути можливої "ізоляції" у трансатлантичних відносинах, - з іншого, практичним втіленням якого стали т.зв. «дзеркальні» угоди Канади з ЄЕС, які фактично дублювали відповідні тематичні угоди між ЄЕС та США. Визначено, що динаміка економічної взаємодії Канади з ЄС підпорядковується перспективам здобуття або втрати цією країною доступу до внутрішнього ринку ЄС через розширення та поглиблення інтеграційних процесів у Європі, що зокрема, підтверджується низкою гетерогенних за своєю успішністю двосторонніх кроків ("Торговельна ініціатива ЄС-Канада", переговори щодо "Посиленої торговельно-інвестиційної угоди" тощо), причому укладення Всеохопної торговельно-економічної угоди (2014) з канадських перспектив доцільно розглядати як дієвий засіб уникнути маргіналізації у відносинах з ЄС з огляду на поглиблення взаємодії ЄС-США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7КАН),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сучасна дипломатія : термінол. слов. / П. С. Кузик, К. В. Поліщук, Н. М. Шаленна, М. З. Мальський, Ю. М. Мороз, О. С. Кучик; ред.: Мальський, Ю. М. Мороз, І. І. Іжнін Пер.: О. М Антохів, І. С Бик, О. В Грабельська, Р. Я Дмитрасевич; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : Коло, 2021. - 299 c. - укp. - англ.

Наведено тлумачення важливих для сучасної дипломатії термінів та понять, які стали особливо актуальними в останні десять років в умовах трансформації системи міжнародних відносин та суспільно-політичних відносин у тоталізованому світі. Визнано, що інформаційна та технологічна революція, поява нових акторів міжнародних відносин, новітні загрози та виклики потребують переосмислення "класичної" дипломатії та дипломатичної служби і формування новітнього тезауруса задля ефективного подолання сучасних криз та налагодження продуктивної співпраці між різними культурами, народами й державами світу. Розкрито суть термінов сучасних тенденцій міжнародних відносин і дипломатії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913.1 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864535 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського