Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Андрусяк І. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Андрусяк І. В. 
Нулі і коефіцієнти аналітичних функцій / І. В. Андрусяк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 625. - С. 43-47. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено зв'язок між коефіцієнтами степеневого розвинення та нулями аналітичної функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Андрусяк І. В. 
Англійські неологізми кінця ХХ століття як складова мовної картини світу : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / І. В. Андрусяк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Вивчено англійські неологізми кінця XX ст. як складову мовної картини світу та виявлено особливості лінгвокреативної діяльності людини, вербальні механізми її адаптації до навколишньої дійсності. Здійснено спробу реконструювати одну з ділянок картини світу англомовного суспільства, провести класифікацію та описати ті його фрагменти, які з'явились в мові наприкінці минулого століття. На підставі когнітивного аналізу нової лексики трьох останніх десятиліть простежено специфіку формування світосприйняття носія англійської мови, яке склалося в результаті концептуалізації й категоризації ним навколишнього світу, що знайшло своє відображення в різносистемних та різноструктурних лінгвістичних одиницях. Розглянуто один з аспектів когнітивної категоризації - шляхи розвитку наявних у картині світу англомовного суспільства категорій - в тому вигляді, в якому вони реалізовані в поповненні англійської мови новими номінативними одиницями. Особливу увагу приділено опису номінативного та концептуального просторів неологічної картини світу (НКС) англомовного суспільства кінця XX ст., виявлено шляхи та способи номінації нових структурних типів знань. На підставі значного за обсягом мовного матеріалу (5483 неологізмів) показано, як відображається категоризація навколишньої дійсності в новій лексиці англійської мови і як може розглядатися ця лексика з когнітивної точки зору. В центрі її уваги знаходяться знання та досвід людини, тобто онтологічна (знання про світ) та аксіологічна (оцінка суб'єктом світу) картини світу в різних сферах діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-321

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андрусяк І. В. 
Зростання аналітичних функцій із заданою послідовністю нулів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.01 / І. В. Андрусяк; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2010. - 16 c. - укp.

Доведено загальну теорему, що описує мінімальне зростання цілої функції із даними нулями відносно їх лічильної функції зовні виняткової множини скінченної логарифмічної міри у випадку довільного зростання лічильної функції. Описано мінімальне зростання на послідовності цілої функції із даними нулями у випадку, коли їх показник збіжності є цілим числом. Уточнено теорему А. Гольдберга про мінімальне зростання цілої функції із даними нулями відносно їх усередненої лічильної функції зовні виняткової множини та покращено оцінку даної множини. Визначено точне співвідношення, що характеризує мінімальне зростання на послідовності цілої функції із даними нулями в термінах усередненої лічильної функції. Встановлено зв'язок між нулями та коефіцієнтами степеневого розвинення аналітичної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.511,0 + В161.519.9 ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Андрусяк І. В. 
Коефіцієнти степеневого розвинення і a-точки цілої функції / І. В. Андрусяк, П. В. Філевич // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 804. - С. 70-74. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.519.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Андрусяк І. В. 
Коефіцієнти степеневого розвинення і а-точки цілої функції, яка має Борелеве виняткове значення / І. В. Андрусяк, П. В. Філевич // Укр. мат. журн.. - 2016. - 68, № 2. - С. 147-155. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.519.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Матеріали щорічної підсумкової конференції професорсько-викладацького складу факультету іноземної філології ДВНЗ "Ужгородський національний університет" : 24 - 25 лют. 2016 р., Ужгород / ред.: М. П. Фабіан, І. В. Андрусяк, О. П. Бартош; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород : Аутдор-Шарк, 2016. - 143 c. - укp. - нім. - англ.

Висвітлено актуальні питання сучасного мово- та літературознавства, а також педагогічні, психологічні, культурологічні й історичні проблеми розвитку освіти. Розкрито особливості класифікації текстових корпусів. Досліджено соціокультурні чинники впливу регіональних варіантів на розвиток англійської мови. Визначено специфіку стилю кіномови постмодернізму. Проаналізовано семантику іменників на позначення зла в сучасних англійській та українській мовах. Розкрито особливості перекладу на українську мову німецької медичної термінології. Розглянуто метафори в політичному дискурсі США та Великобританії. Показано особливості проведення зіставних досліджень у сучасному мовознавстві. Охарактеризовано методику викладання латинської мови у початкових школах Стародавнього Риму. Увагу приділено альтернативним методам навчання іноземних мов, використанню новітніх технологій навчання іншомовному діловому спілкуванню, застосуванню когнітивно-комунікативного підходу у процесі викладання іноземної мови студентам нелінгвістичних спеціальностей. Розглянуто метод проектів як педагогічну технологію навчання іноземних мов. Подано інформацію про методи та технології викладання іноземної мови професійного спрямування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я431(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Матеріали 71-ї підсумкової наукової конференції професорсько-викладацького складу факультету іноземної філології ДВНЗ "Ужгородський національноий університет", 27 - 28 лютого 2017 р. / ред.: М. П. Фабіан, М. М. Рошко, І. В. Андрусяк; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород : АУТДОР - ШАРК, 2017. - 90 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Представлено методику етикетного лексико-семантичного поля у вигляді графа. Висвітлено жанрову специфіку англомовних блогів. Досліджено німецькі богословські терміни фахової мови богослов’я у біблійних текстах середньоверхньонімецького періоду. Розкрито проблеми взаємодії мов у сучасній лінгвістиці на прикладі французької та угорської мов. Розглянуто паралінгвальні елементи комунікації як важливу складову комунікативного процесу. Висвітлено реалії та виклики в мовній глобалізаці.Досліджено лексичну семантику іменників на позначення гніву в сучасній англійській мові. Розглянуто мовні засоби контрасту як засіб аргументації у творі т. Лівія "Історія" (на матеріалі промов історичних осіб першої декади твору).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш. я431(4УКР)3

Шифр НБУВ: ВА814613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мусій Р. С. 
Математичне моделювання та аналіз термопружної поведінки електропровідного циліндра з тонким електропровідним покриттям за імпульсної електромагнітної дії / Р. С. Мусій, Н. Б. Мельник, І. В. Андрусяк, О. Я. Бродяк, Л. В. Гошко // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2018. - Вип. 17. - С. 123-133. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Побудовано математичну модель визначення термонапруженого стану довгого суцільного електропровідного циліндра з тонким електропровідним покриттям та запропоновано критерії оцінки його роботоздатності і збереження властивостей контактного з'єднання залежно від параметрів зовнішньої нестаціонарної електромагнітної дії. Вибрано розрахункову модель задачі для розглядуваного електропровідного циліндра, що складається з трьох етапів. На першому етапі зі співвідношень Максвелла визначається відмінна від нуля осьова компонента вектора напруженості магнітного поля в циліндрі і покритті та відповідні їй питомі густини джоулевих тепловиділень - пондеромоторних сил. На другому етапі з рівняння теплопровідності за відомими джоулевими тепловиділеннями знаходять розподіл температури в циліндрі і покритті. На третьому етапі за відомими пондеромоторними силами і температурою зі співвідношень плоскої вісесиметричної задачі термопружності у переміщеннях визначаються радіальна компонента вектора переміщень та радіальна, колова і вісьова компоненти тензора динамічних напружень, а також інтенсивності сумарних напружень, зумовлених як джоулевим теплом, так і пондеромоторними силами у циліндрі та покритті. Для розв'язування сформульованих початково-крайових задач термомеханіки запропоновано методику, яка грунтується на апроксимації розподілів визначальних функцій (вісьової компоненти вектора напруженості магнітного поля, температури і радіальної компоненти вектора переміщень) в циліндрі і покритті квадратичними поліномами за радіальною змінною. Дана методика надала змогу звести вихідні початково-крайові задачі на визначальні функції до відповідних задач Коші за часом на інтегральні характеристики цих функцій. Знайдено розв'язки розглядуваної задачі термопружності за дії електромагнітного імпульсу і проведено комп'ютерний аналіз пондеромоторної сили, температури і радіальних та колових напружень. Результати аналізу проілюстровано графіками зміни в часі визначальних функцій в розглядуваному циліндрі з тонким електропровідним покриттям.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.106.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мусій Р. С. 
Побудова розв'язків динамічних задач термомеханіки двошарових електропровідних циліндричних тіл за нестаціонарної електромагнітної дії / Р. С. Мусій, Н. Б. Мельник, І. В. Андрусяк // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2017. - Вип. 3. - С. 157-160. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Сформульовано початково-крайову задачу термомеханіки для двошарових електропровідних циліндричних тіл за імпульсної електромагнітної дії. Запропоновано методику розв'язування цієї задачі з використанням квадратичної апроксимації розподілів всіх визначальних функцій і дотичної компоненти вектора напруженості магнітного поля, температури та радіальної компоненти вектора переміщення. Вихідні початково-крайові задачі на визначальні функції зведено до задач Коші на інтегральні характеристики (сумарні по товщині складових шарів) цих функцій. За допомогою інтегрального перетворення Лапласа одержано вирази інтегральних характеристик за однорідної нестаціонарної електромагнітної дії. Наведено числовий аналіз задачі термомеханіки для біметалевого порожнистого циліндра за дії електромагнітного імпульса.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.606.34

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мусій Р. С. 
Методика побудови розв'язку двовимірної задачі електродинаміки для електропровідного тіла з плоскопаралельними межами за дії зовнішнього нестаціонарного електромагнітного поля / Р. С. Мусій, А. Й. Наконечний, В. К. Шиндер, І. В. Андрусяк, О. Я. Бродяк // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2019. - Вип. 20. - С. 40-50. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Сформульовано двовимірну початково-крайову задачу електродинаміки для електропровідного неферомагнітного тіла з плоскопаралельними межами за дії зовнішнього нестаціонарного електромагнітного поля. Електромагнітне поле задано значеннями неоднорідної за поздовжньою координатою дотичної до основ тіла компоненти вектора напруженості магнітного поля на його основах. Для побудови загального розв'язку сформульованої початково-крайової задачі за такої електромагнітної дії для ключової функції і заданої компоненти вектора напруженості магнітного поля використано кубічну апроксимацію за товщинною координатою та інтегральне перетворення Фур'є за поздовжньою координатою. У результаті вихідну двовимірну початково-крайову задачу на ключову функцію зведено до одновимірної початково-крайової задачі за часовою змінною та поздовжньою координатою на інтегральні за товщинною координатою характеристики ключової функції. Коефіцієнти полінома, що апроксимує ключову функцію подано через вказані інтегральні характеристики ключової функції та задані її значення на основах тіла як відповідні функції часу і поздовжньої координати. З метою підвищення точності наближеного розв'язку розглядуваної задачі запропоновано також незалежну апроксимацію відповідних компонент вектора напруженості електричного поля за товщинною координатою за використання заданих крайових умов на ключову функцію. Записано системи рівнянь для визначення інтегральних характеристик цих компонент. Загальні розв'язки розглядуваної задачі на такі характеристики знайдено у вигляді згорток функцій, що описують задані граничні значення ключової функції на основах тіла та однорідні розв'язки задачі на інтегральні характеристики. Одержано розв'язок вихідної задачі електродинаміки, як за дії довільно змінного в часі і за поздовжньою координатою нестаціонарного, так і усталеного електромагнітного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Фіз.-мат.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Андрусяк І. В. 
Інноваційне забезпечення сталого розвитку економіки України : автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03 / І. В. Андрусяк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано виділення інноваційної складової сталого розвитку поруч з базовими економічною, соціальною, екологічною складовими концепції. Аргументовано необхідність інноваційного забезпечення (ІЗ) сталого розвитку економіки, виділено його компоненти: науково-технічний, інституційний, маркетинговий, інвестиційний та освітньо-інформаційний. Систематизовано методичний інструментарій оцінювання рівня сталого розвитку економіки. Проаналізовано світові тенденції формування ІЗ сталого розвитку економіки. Визначено рейтингові позиції України за складовими сталого розвитку та виявлено головні проблеми формування ІЗ сталого розвитку національної економіки. Запропоновано методичний підхід рейтингового оцінювання рівня ІЗ сталого розвитку економіки та побудовано рейтинг двадцяти країн світу за Індексом ІЗ сталого розвитку економіки. Визначено рекомендації щодо імплементації кращих практик світового досвіду реалізації концепції сталого розвитку для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мусій Р. С. 
Методика побудови розв'язку двовимірної задачі електродинаміки для електропровідного тіла з плоскопаралельними межами за дії зовнішнього нестаціонарного електромагнітного поля / Р. С. Мусій, А. Й. Наконечний, В. К. Шиндер, І. В. Андрусяк, О. Я. Бродяк // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2019. - Вип. 20. - С. 40-50. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Сформульовано двовимірну початково-крайову задачу електродинаміки для електропровідного неферомагнітного тіла з плоскопаралельними межами за дії зовнішнього нестаціонарного електромагнітного поля. Електромагнітне поле задано значеннями неоднорідної за поздовжньою координатою дотичної до основ тіла компоненти вектора напруженості магнітного поля на його основах. Для побудови загального розв'язку сформульованої початково-крайової задачі за такої електромагнітної дії для ключової функції і заданої компоненти вектора напруженості магнітного поля використано кубічну апроксимацію за товщинною координатою та інтегральне перетворення Фур'є за поздовжньою координатою. У результаті вихідну двовимірну початково-крайову задачу на ключову функцію зведено до одновимірної початково-крайової задачі за часовою змінною та поздовжньою координатою на інтегральні за товщинною координатою характеристики ключової функції. Коефіцієнти полінома, що апроксимує ключову функцію подано через вказані інтегральні характеристики ключової функції та задані її значення на основах тіла як відповідні функції часу і поздовжньої координати. З метою підвищення точності наближеного розв'язку розглядуваної задачі запропоновано також незалежну апроксимацію відповідних компонент вектора напруженості електричного поля за товщинною координатою за використання заданих крайових умов на ключову функцію. Записано системи рівнянь для визначення інтегральних характеристик цих компонент. Загальні розв'язки розглядуваної задачі на такі характеристики знайдено у вигляді згорток функцій, що описують задані граничні значення ключової функції на основах тіла та однорідні розв'язки задачі на інтегральні характеристики. Одержано розв'язок вихідної задачі електродинаміки, як за дії довільно змінного в часі і за поздовжньою координатою нестаціонарного, так і усталеного електромагнітного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Фіз.-мат.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Андрусяк І. В. 
Системи біортогональних нелінійних комбінацій експоненціальних функцій / І. В. Андрусяк, О. Я. Бродяк // Приклад. проблеми механіки і математики : наук. зб. - 2019. - Вип. 17. - С. 93-97. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За допомогою конформних відображень однозв'язної області на одиничний круг побудовано системи біортогональних функцій, які є базисами у просторах аналітичних функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.515

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72614 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського