Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=БОРОДІЙ$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лекції курсу загальної фізики. Механіка. Молекулярна фізика й термодинаміка : навч. посіб. / А. П. Поліщук, В. О. Голуб, Г. Є. Марінченко, Т. М. Сакун, І. О. Бородій. - Київ : КЗПО КМАН, 2024. - 264 c. - Бібліогр.: с. 261 - укp.

Викладено фізичні основи механіки, молекулярної фізики та термодинаміки. Особливу увагу приділено розкриттю фізичного змісту та сучасного розуміння основних законів і понять механіки, молекулярної фізики та термодинаміки, обґрунтуванню фундаментальних теорій і встановленню меж їх застосування. Висвітлено основи класичної механіки та спеціальної теорії відносності. Наведено основні положення та закони молекулярно-кінетичної теорії та термодинаміки. Подано інформацію про способи опису руху матеріальної точки, види сил, динамічні характеристики обертального руху абсолютно твердого тіла, енергію, неінерціальні системи відліку, реактивний рух, кінетичну енергю релятивістської частинки. Розкрито взаємозв'язок маси й енергії. Розглянуто закон рівномірного розподілу енергії за ступенями вільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Бородій В. М. 
Оцінка триботехнічних характеристик та контактної витривалості зубчастої передачі героторного масляного насосу / В. М. Бородій, О. О. Мікосянчик, Р. Г. Мнацаканов, О. Є. Якобчук // Проблеми тертя та зношування. - 2022. - № 1. - С. 4-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено розрахунок триботехнічних параметрів шестерні-колеса героторного насоса та визначена довговічність роботи даного трибоспряження залежно від характеристик мастильного матеріалу, матеріалу внутрішньої шестерні (ротора) та еквівалентною кількістю циклів до руйнування шестерні. Проведено моделювання оцінки ресурсу героторного насосу з урахуванням триботехнічних характеристик моторних олив Агрінол SAE 5W-30, SAE 5W-40 та Agrinol Professional SAE 15W-40. Встановлено, що діапазон зміни максимального контактного навантаження в зубчастому зачепленні залежно від частоти обертання ротора складає 460 - 390 МПа, при цьому діапазон зміни ресурсу шестерні становить 5180 - 5450 годин для насосу з 8-зубчастою внутрішньою шестернею ротора. Проаналізовано, що зменшення зносу робочих поверхонь зуб'їв шестерен із збільшенням кількості зуб'їв внутрішньої шестерні обумовлено зменшенням максимальних контактних навантажень по лінії епіциклоїдального зачеплення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.5-02 + З565-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Бородій В. М. 
Оцінка триботехнічних властивостей самофлюсуючого покриття за структурно-енергетичними параметрами / В. М. Бородій, О. О. Мікосянчик, Р. Г. Мнацаканов, С. М. Занько, І. В. Малярчук // Проблеми тертя та зношування. - 2022. - № 2. - С. 58-69. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлено спосіб оцінки питомої роботи тертя в триботехнічному контакті для прискорених лабораторних випробувань при дослідженні конструкційних матеріалів. Визначено, що шляхом підбору оптимальної товщини покриття на основі нікелю, одержаного методом газополуменевого напилення самофлюсуючого гранульованого порошку ПГ-АН9, можна одержати покриття, які характеризуються високою зносостійкістю в умовах кочення з проковзуванням. Загальний лінійний знос випереджаючої та відстаючої поверхонь в умовах кочення з проковзуванням становить 9,9 : 3,54 : 2,12 мкм відповідно для покриття товщиною 0,3, 0,7 та 1,2 мм. Встановлено, що збільшення товщини самофлюсоючого покриття до 1,2 мм обумовлює підвищення мікротвердості поверхневих шарів, зростання антифрикційних властивостей та зниження інтенсивності зношування. Самофлюсуюче покриття проявляє високу несучу здатність в діапазоні контактного навантаження 150 - 450 МПа, що обумовлено наявністю наноструктурних дисперсних частинок в матриці.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-18 + К413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Археографічний довідник з історії філософії. Наукові видання Київського національного університету імені Тараса Шевченка у галузі філософії. 1944 - 1961 рр. : археогр. довід. / упоряд.: Т. П. Кононенко, Н. Щербина, І. Петленко, А. Бородій; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Крок, 2021. - 56 c. - укp.

Наведено перелік змістовних тематик, які розглядались дослідниками у наукових виданнях Київського національного університету імені Тараса Шевченка у галузі філософії, починаючи з 1944 року по 1961 рік. Розглянуто проблеми археографії філософського джерела та передумов дослідження у сфері історії філософії. Розроблено методологію відтворення детальних та верифікованих вихідних відомостей наукових видань. Створено модель представлення складових опису філософського джерела та укладеної послідовності таких складових як підстави оригінального історико-філософського дослідження. Запропонована^ модель передбачає застосування інструментів електронного документа. Довідником можна скористатися при тематичному контент-аналізі періодів історії філософії: елліністично-римському, середньовіччя та відродження, нової (модерної) філософії, радянської інституційної філософії, сучасної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бородій Д. І. 
Робота шкільного психолога з батьками : [навч.-метод. посіб.] / Д. І. Бородій, В. С. Корнят; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : Растр-7, 2021. - 282 c. - Бібліогр.: с. 151-159 - укp.

Подано характеристику сім'ї як інституту виховання і соціалізації особистості, проаналізовано проблеми сучасної сім'ї, описано особливості психолого-педагогічного супроводу батьківства. Охарактеризовано зміст роботи шкільного психолога з різного типу сім'ями. Запропоновано практичні матеріали для роботи з батьками (діагностичні методики, анкети, опитувальники, зразки тренінгів, тематика зустрічей з батьками).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.246 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бородій В. М. 
Триботехнічні характеристики дисперсійно нітридванадієво зміцнених сталей / В. М. Бородій, О. О. Мікосянчик // Проблеми тертя та зношування. - 2021. - № 3. - С. 71-79. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено аналіз антифрикційних, протизношувальних та енергетичних характеристик колісних та рейкових сталей. Встановлений позитивний вплив технології мікролегування сталі ванадієм і азотом на триботехнічні характеристики колісної сталі. Розглянуто процеси структурної пристосованості нітридванадієво зміцненої колісної сталі з позицій механо-фізико-хімічних процесів, які відбуваються з поглинанням енергії поверхневими та приповерхневими шарами металу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Губергріц Н. Б. 
Таємниця смерті Гоголя / Н. Б. Губергріц, К. М. Бородій, Г. М. Лукашевич, Н. В. Бєляєва, О. Є. Клочков // Сучас. гастроентерологія. - 2021. - № 1. - С. 81-85. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Обставини хвороби і смерті великого письменника Миколи Васильовича Гоголя пов'язані із загадками та містикою. Біль у животі турбував Гоголя протягом усього життя. Він звертався до лікарів зі скаргами на занепад сил і больові відчуття у різних частинах живота. Лікарі припускали "катар кишок", який перетворився на "тиф", несприятливий плин гастроентериту і "нетравлення шлунка", яке ускладнилося "запаленням". Сам письменник вважав, що хворий на невиліковну хворобу, називаючи її "дияволом, який сидить у череві". В останні дні життя Гоголь відмовлявся від їжі, води і спілкування, вкрай ослаб морально і фізично. Один з лікарів виявив лише "катар кишок", інший установив діагноз inanitione ex gastroenteritis (?). Запрошені лікарі відзначили стан крайнього виснаження за відсутності гарячки і будь-якого соматичного захворювання. Консиліум пропонував різні медичні маніпуляції - від кровопускання до гіпнозу і примусового годування. Однак п'явки, обливання холодною водою, гірчичники, препарат ртуті тощо, на жаль, не допомогли Гоголю. Він втратив свідомість і до ранку перестав дихати. Розтин тіла не проводили, тому існують різні гіпотези про причини його смерті. Смерть Гоголя оповита міфами про те, що його могилу розкривали двічі, що череп витягли з труни за повторного поховання, що тіло в труні перебувало у напівзігнутому положенні тощо. Причиною популярної гіпотези щодо летаргічного сну став заповіт Гоголя, в якому він просив поховати його лише після появи явних ознак розкладання. Однак летаргічний сон великого письменника був неможливим хоча б через технологію виготовлення посмертної маски. Багато лікарів були схильні розцінювати скарги Гоголя як вияв іпохондрії. Проте відомий хірург-онколог П. О. Герцен за описом симптомів хвороби дійшов висновку: письменник помер від раку підшлункової залози. Цим пояснюється різке схуднення Гоголя ("крізь живіт пальпувався хребет") і повна відмова від їжі через неможливість проковтнути навіть маленький шматочок. Виражена кахексія дуже характерна для хворих на рак підшлункової залози. Сучасні медичні експерти провели кілька аналітичних зустрічей і дійшли висновку, що основою прогресуючої хвороби Гоголя з можливим розвитком раку підшлункової залози був панкреатит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-4 г + Ш5(4РОС)5-4 Гоголь М.В. 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бородій А. 
Слідами одного анонімного листа: орендування земель євреями у Правобережній Україні наприкінці XIX - на початку ХХ ст. / А. Бородій, О. Завальнюк, О. Федьков // Укр. іст. журн. - 2020. - № 4. - С. 61-76. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати питання про роль євреїв в орендуванні земель у губерніях Правобережної України наприкінці XIX - на початку XX ст. Методологія дослідження грунтується на принципах історизму та науковості. Реалізація дослідницької стратегії зумовила використанні загальнонаукових (аналіз, синтез), історичних (історіографічний, історико-генетичний, проблемно-хронологічний) методів. Мікроісторичний підхід потребував застосування мікроаналізу. Здійснено аналіз оригінальних історичних джерел і наукової літератури та з'ясовано, що всупереч антисемітській політиці Російської імперії, яка проявилася й після реформи 1861 р., позначившись, зокрема, в ухваленні законодавчих актів, що забороняли євреям набувати у власність та орендувати землі, вони все ж були активними учасниками аграрних відносин. Проведений мікроаналіз "волинського казусу" засвідчив, що інформація про неправову оренду євреями землі повністю підтвердилася. Дворяни здавали в оренду повністю або частково маєтки, використовуючи для цього підставних осіб "із християн", переважно дворян, або під виглядом виконання євреями-орендарями обов'язків управителів (прикажчиків). Наведено також численні дані про подібні практики в Київській і Подільській губерніях. Висновки: євреї-підприємці опанували важливу нішу в аграрній сфері - оренду землі - та ставали потужними конкурентами українських хліборобів у бороть за неї. Унаслідок цього, а також через низку інших причин, серед значної частини українського селянства складалися негативні настрої щодо євреїв. Оскільки немає даних офіційної статистики (адже орендування земель здійснювалося на основі таємних і нелегальних угод), подальше доcлідження проблеми вбачається у виявленні та аналізі нових емпіричних фактів про оренду євреями земель у Правобережній Україні та в інших регіонах Російської імперії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР31=9Є)57/60-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Губергріц Н. Б. 
Остання "битва" великого полководця / Н. Б. Губергріц, Н. В. Бєляєва, К. М. Бородій // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 6. - С. 60-63. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Олександра Македонського вважають одним з найвидатніших полководців в історії, який протягом життя зміг створити світову державу завдяки успішним завойовницьким походам. Обставини його смерті залишаються предметом наукових дискусій в історичному і медичному середовищі. У роботі наведено можливі причини смерті державного діяча. Достовірно відомо, що в останній рік життя Олександр Македонський перебував під впливом фатального пророцтва про власну смерть, часто гнівався, зловживав алкоголем, систематично переїдав під час банкетів. Такі історики як Арістобул, Харес, Плутарх намагалися виправдати шкідливі звички царя його любов'ю до застільних бесід і "тілесним жаром". Олександр Македонський помер у червні 323 р. до н. е., проте експерти досі не можуть надати однозначної відповіді на запитання щодо причини його смерті. Запропоновано численні гіпотези: хвороба печінки, малярія, пневмонія, отруєння (можливо, чемерицею білою), укус змії, черевний тиф, синдром Гієна - Барре тощо. Дослідження 1990-х рр. з аналізом симптоматики надали змогу заперечити версії про малярію, пневмонію, черевний тиф і лихоманку Західного Нілу. На думку грецьких вчених, найбільш правдоподібною версією хвороби Олександра Македонського є панкреонекроз, спричинений пристрастю царя до "важкої" їжі і алкоголю. За свідченнями сучасників правителя, початок симптомів характеризувався сильним болем у животі після надмірної їжі та вина, лихоманкою і щоденним прогресуючим погіршенням протягом 14 днів. Лікарі застосовували штучне викликання блювоти і холодні ванни, проте Олександр Македонський, незважаючи на погане самопочуття, продовжував переїдати та пити вино. Це призвело до різкого підвищення температури тіла, посиленого потовиділення та ознобу, а також труднощів із диханням. Олександр перед смертю страждав від сильного болю у животі. Він помер у Вавилоні у віці 33 років від сепсису. Його тіло забальзамували і помістили у саркофаг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4МАК)0-8 Македонський О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бородій А. В. 
Роль тіла у перцептивній філософії А. Бергсона та в енактивізмі / А. В. Бородій // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 2. - С. 68-71. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено категорії тіла у перцептивних поглядах Анрі Бергсона та дослідженнях представників енактивізму. Особлива увага приділяється порівнянню цих перцептивних систем та осмисленню поняття свідомості як втіленого субстрату. Репрезентовано погляд на тіло як засіб перцепції та роль його діяльності як елементу вбудовування свідомості суб'єкта у світ. Визначено, що тіло має роль селективного апарату, який розрізняє та відбирає зовнішні подразники для перцепування. Підкреслено детермінованість тілесності та її вплив на формування образів сприйняття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-658

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Телятник Б. А. 
Оцінка фактору безпеки повітряного руху, який впливaє на пропускну здатність і організацію польотів / Б. А. Телятник, К. А. Здихальський, В. О. Стрельбицький, А. Є. Бородій // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2020. - Вип. 3. - С. 61-65. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто метод розрахунку пропускної здатності робочого місця диспетчера, процеси управління повітряним рухом та їх кількісні характеристики, тісно пов'язані з характеристиками повітряного середовища, системами відліку координат, принципами поділу повітряного простору, динамічними характеристиками повітряних суден, регламентом, що визначає правила польотів і управління повітряним рухом, характеристиками операторів в найпростішому контурі управління повітряним рухом і ще багатьма іншими факторами. Разом з тим враховується ефективність функціонування системи організації повітряного руху, яка характеризується великою кількістю важливих критеріїв, одним з яких являється пропускна здатність самої системи. Мета роботи - проведення оцінки фактору безпеки повітряного руху, що впливає на пропускну здатність та організацію польотів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.11-923

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Свирид М. М. 
Трибогенерація поверхонь тертя формуванням захисних поверхневих структур на феромагнітних матеріалах магнітним полем в середовищі моторної оливи / М. М. Свирид, В. Ф. Лабунець, О. Ю. Сидоренко, В. М. Бородій // Проблеми тертя та зношування. - 2019. - № 1. - С. 80-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати трибологічних досліджень феромагнітної пари тертя шарикопідшипникової сталі ШХ-15 - Ст45 в умовах зворотно поступального руху у середовищі оливи М10Г2к під впливом магнітного поля. Установлено суттєве підвищення працездатності пар тертя за рахунок направленого переносу частинок зносу на робочі поверхні деталі тертя.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бородій І. І. 
Принципи побудови програмної системи формування агрегованих даних / І. І. Бородій, Я. С. Парамуд, В. В. Cав'як // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 905. - С. 25-32. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто принципи побудови програмної системи формування агрегованих даних, а також основні принципи побудови програмних систем формування агрегованих даних. Проведено їхній порівняльний аналіз, запропоновано альтернативний принцип побудови програмної системи. За цим принципом побудови можна усунути проблеми швидкої та надійної обробки даних, масштабування, автоматизації роботи складових програмної системи, якості та безпеки даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611 + З970.689

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бородій М. В. 
Конкретизація параметрів експоненціального ядра спадковості ендохронної теорії при опису ратчетингу за двовісного навантаження / М. В. Бородій, М. П. Адамчук, В. О. Стрижало // Проблеми міцності. - 2018. - № 4. - С. 156-167. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Для опису ефекту ратчетингу, або циклічної повзучості металічних матеріалів за складного непропорційного навантаження з контролем за напруженнями запропоновано метод конкретизацїї параметрів експоненціальних ядер спадкової функції ендохронної теорії пластичності. Суть методу полягає у використанні залежності різниці модулів пластичності від швидкості ратчетингу на усталеній ділянці кривої циклічного деформування. Модулі пластичності визначаються в точках дії максимальних напружень у різних півциклах асиметричного навантаження. Вважається, чим більшою є різниця між модулями пластичності в напрямку дії середнього напруження циклу, тим більшим є приріст деформацій на кожному циклі навантаження. Для визначення швидкості накогромадження пластичних деформацій на усталеній стадії деформування за двовісного навантаження використано положення запропонованого раніше авторами підходу, який базується на даних одновісних експериментів за циклічного асиметричного навантаження розтягненням-стисненням і знакозмінним крученням та відомому значенні параметра непропорційності циклу. Підхід розроблено для аналізу циклічних траєкторій навантаження з однаковими за Мізесом значеннями середніх і амплітудних напружень. На основі певних спрощень запропоновано вираз для визначення параметрів експоненціальних ядер спадкової функції залежно від геометрії циклічної траєкторії та відомої швидкості ратчетингу для базової траєкторії. За допомогою більш простої білінійної моделі пружно-пластичного деформування одержано аналогічні значення параметрів експоненціальних ядер спадкової функції на основі величин різниці між модулямі пластичності, які використано для моделювання ефекту ратчетингу за одно- і двовісного циклічного навантаження. Програми навантаження і дані експериментів запозичено з літературних джерел. Результати моделювання свідчать, що одержані за запропонованим методом параметри визначальних рівнянь циклічної пластичності надають змогу задовільно стасувати кінетику напружено-деформованого стану металічних матеріалів під час циклічної повзучості за двовісного непропорційного навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
16.

Козаченко Д. М. 
Совершенствование организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов / Д. М. Козаченко, О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 45-52. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - оценка эффективности разных методов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Исследования выполнены на основе теории эксплуатационной работы железных дорог и технико-экономического анализа. Украина входит в десятку крупнейших мировых производителей зерна и является одним из лидеров экспорта сельскохозяйственной продукции. Выполнен анализ процесса доставки зерна в морские порты. Установлено, что одна из основных проблем отечественной логистической системы вызвана значительным числом станций погрузки зерна, отправляющих его повагонными отправками. Анализ мирового опыта показывает, что прогрессивным методом, обеспечивающим снижение стоимости перевозки зерновых грузов, является ступенчатая и отправительская маршрутизация. Исследованы методы организации местной работы на участках погрузки зерновых, такие как обслуживание их сборными поездами, ступенчатая и прямая отправительская маршрутизация. Научная новизна работы состоит в том, что ней предложены методы оценки эффективности разных способов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Результаты исследований могут быть использованы для выполнения технико-экономических расчетов по оценке развития элеваторов, а также по совершенствованию взаимодействия элеваторов и железных дорог.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 + О284.891.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
17.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Козаченко Д. М. 
Совершенствование организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов / Д. М. Козаченко, О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 45-52. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - оценка эффективности разных методов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Исследования выполнены на основе теории эксплуатационной работы железных дорог и технико-экономического анализа. Украина входит в десятку крупнейших мировых производителей зерна и является одним из лидеров экспорта сельскохозяйственной продукции. Выполнен анализ процесса доставки зерна в морские порты. Установлено, что одна из основных проблем отечественной логистической системы вызвана значительным числом станций погрузки зерна, отправляющих его повагонными отправками. Анализ мирового опыта показывает, что прогрессивным методом, обеспечивающим снижение стоимости перевозки зерновых грузов, является ступенчатая и отправительская маршрутизация. Исследованы методы организации местной работы на участках погрузки зерновых, такие как обслуживание их сборными поездами, ступенчатая и прямая отправительская маршрутизация. Научная новизна работы состоит в том, что ней предложены методы оценки эффективности разных способов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Результаты исследований могут быть использованы для выполнения технико-экономических расчетов по оценке развития элеваторов, а также по совершенствованию взаимодействия элеваторов и железных дорог.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 + О284.891.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Адамчук М. П. 
Визначення усталеної швидкості ратчетингу за двовісного навантаження на основі параметра непропорційності циклу / М. П. Адамчук, М. В. Бородій // Проблемы прочности. - 2017. - № 2. - С. 49-55. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Запропоновано підхід до визначення усталеної швидкості деформацій ратчетингу за двовісного навантаження залежно від форми геометрії циклу навантаження. На основі аналізу даних, наведених у літературних джерелах, мікроструктурних досліджень і виявленої подібності мікроструктурних утворень після деформування матеріалу за жорсткого і м'якого режимів навантажень для прогнозування швидкості ратчетингу запропоновано використовувати параметр непропорційності циклу. Показано, що за допомогою геометричних параметрів циклу та простих базових експериментів можна задовільно прогнозувати швидкість ратчетингу для складних циклічних траєкторій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Чемерис В. Т. 
Взаємозв'язок між нестаціонарними фізичними процесами в силових пристроях електромеханіки / В. Т. Чемерис, І. О. Бородій // Вісн. Нац. техн. ун-ту "ХПІ". Сер. Електр. машини та електромех. перетворення енергії. - 2017. - № 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Розглянуто особливості нестаціонарних фізичних процесів, що супроводжують електромеханічне перетворення енергії, та їх взаємозв'язок. Перелік цих процесів різниться залежно від того, чи працюють пристрої переважно у стаціонарних режимах, чи для них єтиповим перехідний (імпульсний) або повторний короткочасний режим навантаження. Крім основних виявів дії електричного струму, тобто джоулевої дисипації та пондеромоторних сил, специфіка окремих пристроїв вимагає враховувати такі явища, як нестаціонарна дифузія електромагнітного поля, дифузія тепла або дифузія речовини (як в системах індукційного переплаву металів тощо). Взаємозв'язок та перехресні впливи цих процесів наведено у роботі у вигляді розгорнутої блок-схеми, що відображає найбільш суттєві явища, що потребують першочергової уваги під час аналізу або моделювання імпульсних електромеханічних пристроїв (генераторів імпульсного струму або електромагнітних прискорювачів масивних тіл).


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29210:Елект.маш.енерг. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського