Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Басараб В. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Держава у теорії і практиці українського націоналізму : матеріали VI Всеукр. наук. конф. з міжнар. участю, 26 - 27 черв. 2015 р., Івано-Франківськ / В. Л. Бабка, В. І. Басараб, Г. Д. Бенкендорф, Т. І. Бойко, І. О. Бурда; ред.: О. М. Сич; Ін-т політ. освіти ВО "Свобода", Асоц. політ. наук України, НДІ українознав. МОН України, Ін-т гуманіт. підготовки та держ. упр. Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу, Міжнар. благод. установа "Центр нац. відродження ім. Степана Бандери". - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2015. - 542, [1] c. - укp.

Розглянуто питання трансформації символічної реальності та її вплив на конструювання політичного порядку сучасної української держави. Викладено організаційно-правові аспекти вшанування пам'яті вояків ОУН та УПА на сучасному етапі державотворення в Україні. Досліджено еволюцію державницьких поглядів в Україні на початку ХХ ст. Проведено порівняльний аспект організованого націоналізму ОУН та української національної демократії. Проаналізовано вплив дисциплін гуманітарного циклу у ВНЗ на формування у студентів національної свідомості, духовності та культури за умов сучасного інформаційного суспільства. Розкрито роль ідеології персоналізму в розбудові української державності. Висвітлено ідею української державності в програмових документах дисидентського руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)64-231. я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Басараб В. І. 
Державотворча концепція та національно-патріотичні ідеї митрополита Андрея Шептицького : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. І. Басараб; Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет". - Ужгород , 2019. - 20 c. - укp.

Осмислено державницькі погляди А. Шептицького, зокрема, його критичне ставлення до комунізму, соціалізму, "пацифікації" та нацизму. Розглянуто міркування митрополита Галицького про необхідні передумови побудови сильної незалежної України, його уявлення про реформування органів державної влади, війська, церкви, закладів освіти. Проаналізовано пастирські послання А. Шептицького, в яких осмислюються проблеми державотворення та ідеологічна спрямованість політичних партій, рухів і засуджується імперська політика країн-завойовниць українських земель. Розглянуто листи митрополита Галицького до державних діячів і священнослужителів, а також відповіді на них респондентів задля увиразнення державницького світогляду владики. Екуменічні ідеї А. Шептицького трактуються в роботі як надійне підґрунтя національно-духовного відродження України, окреслюється бачення митрополитом ролі Української греко-католицької церкви у процесі становлення української державності. Простежено еволюцію державницьких ідей А. Шептицького в період Другої світової війни, акцентовано на засудженні митрополитом Галицьким політичного режиму А. Гітлера, з'ясовано церковно-політичні погляди А. Шептицького стосовно польської шовіністичної політики. А. Шептицький створив своєрідну світоглядну модель щасливого суспільства, підґрунтям якого повинні бути християнські цінності, міцна родина, різні громадські об'єднання, що мали б на меті морально-інтелектуальний розвиток особистості, сприяння її самореалізації в колективі шляхом втілення в життя євангельських заповідей. Митрополит Галицький акцентував на європейських цінностях, протиставляючи їх російській ментальності, засудив комуністичну та нацистську ідеології, а також явище "пацифікації".


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-3-028 Андрей Шептицький ( митр.; 1865-1944 )3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442918 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського