Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ВИДАЙЧУК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ЛЕОНІДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Панов Б. С. 
Минерально-сырьевые ресурсы в стратегии развития экономики Донецкой области на период до 2020 года / Б. С. Панов, Н. В. Жикаляк, С. Н. Стрекозов, П. С. Тетянчук // Металл и литье Украины. - 2002. - № 7-8. - С. 19-23. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Подчеркнуто, что минерально-сырьевая база, как важнейшая составляющая часть природных ресурсов, имеет исключительное значение не только для развития экономики государства, но и является гарантией ее безопасности и обусловливает перспективные стратегические направления устойчивого социально-экономического развития промышленных регионов Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Видайчук Т. Л. 
Розвиток фонетичної системи староукраїнської мови другої половини ХVІ - ХVІІІ ст. на тлі правописної традиції (на матеріалі житійно-повістевих пам'яток) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т. Л. Видайчук; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Досліджено в порівняльно-історичному і типологічному аспектах проблеми розвитку фонетичної системи староукраїнської мови другої половини XVI - XVIII ст., а також її графічної та орфографічної реалізації в рукописних житійно-повістевих текстах. Розглянуто явища вокалізму і консонантизму, історію кириличного письма та способи його пристосування до звукової системи української мови. На підставі зіставного аналізу згаданих текстів, мова яких має ознаки книжного стилю, і рукописної ділової документації, що відображає живе мовлення, визначено ступінь унормованості фонетичної і правописної систем зазначеного періоду. Досліджено вперше введені в науковий обіг рукописні пам'ятки житійно-повістевої та ділової літератури. Встановлено, що фонологічна система української мови другої половини XVI - XVIII ст. виступає вже сформованою, а правописна система в даний період ще не склалася і перешкоджала проникненню живомовної фонетики в літературне, книжне вживання. Зазначено, що основи фонетичного принципу українського правопису закладалися саме в писарській практиці XVI - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-021 + Ш5(4УКР)3-334 + Ш5(4УКР)4-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бондарева О. Є. 
Вступ до спеціальності. Філологія. Українська мова і література : навч. посіб. Модуль 2 / О. Є. Бондарева, О. Л. Доценко, Т. Л. Видайчук, Л. В. Волощук, С. О. Караман, С. М. Олійник; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - К., 2012. - 127 c. - Бібліогр.: с. 126 - укp.

Розкрито сутність філології як комплексу гуманітарних наук, висвітлено етапи її становлення та розвитку. Увагу приділено розвитку лінгвістичних і літературознавчих шкіл, філологічної освіти в Україні. Викладено методологію філологічних досліджень. Охарактеризовано основні сфери майбутньої професійної діяльності філолога-україніста, наведено нормативну документацію, що її регулює, та вимоги сучасного суспільства до професії. Показано системний характер та надано відомості про структуру філологічної освіти (програми та тривалість навчання кожного із ступенів). Акцентовано увагу на особливостях філологічної самоосвіти після закінчення ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-923.1 + Ш5(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В354330/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського