Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Вернигора В. Д.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Павленко А. М. 
Поділ відпрацьованих емульсійних середовищ у відцентрових апаратах / А. М. Павленко, О. А. Крюковська, А. В. Кошлак, В. Д. Вернигора, Ю. А. Гасило // Систем. технології. - 2007. - № 1. - С. 44-48. - укp.

Зазначено, що наявність структурних зв'язків в емульсійному технологічному середовищі впливає на стійкість у відцентрованому полі. Запропоновано оцінку ступеню впливу різних факторів на зазначений параметр, із якої витікає висновок - вибором комплексної дії на дисперсне середовище можливо інтенсифікувати процеси руйнації небажаних дисперсій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вернигора В. Д. 
Определение коэффициента массоотдачи процесса отделения масел и остатков СОЖ от твердых частиц / В. Д. Вернигора // Систем. технології. - 2008. - № 5. - С. 74-81. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Наведена методика дозволяє визначити коефіцієнт масопередачі процесу відділення мастила і залишків ЗОР від твердих часток шламу абразивної обробки металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К639

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вернигора В. Д. 
Удосконалення екологічно безпечної технології утилізації шліфувальних шламових відходів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / В. Д. Вернигора; Дніпровський державний технічний університет. - Кам'янське, 2019. - 20 c. - укp.

Проведено аналіз складу і властивостей шліфувального шламу залежно від умов утворення. Розглянуто та проаналізовано токсичні властивості складових шламу, способи поширення та впливу на навколишнє середовище і людину. Виконано аналіз існуючих технологічних схем і розроблено екологічно і економічно доцільний спосіб утилізації шламових відходів на підприємствах металообробки. Проведено серію досліджень з визначенням закономірностей видалення забруднення з твердих частинок. Для миття шламу використовували розчини з миючими засобами "Лабомид", "Їдкий натр", "Тімлайт" концентрацією 10–30 г/л і з діапазоном температур 25–45 °С. Встановлено, що розчин з миючим засобом "Лабомид" володіє кращими якостями очищення від забруднень. Досліджено процес руху і розділення твердих частинок по щільності в рухомому потоці миючого розчину. Розроблено програму на мові С++ в середовищі С++ Builder, яка описує траєкторію руху металевих і абразивних частинок в потоці. Розроблено обладнання для сушіння твердих частинок шламу, проведено аналіз кінетики сушіння, отримано формулу для визначення витрати теплоти на сушку твердих частинок з урахуванням тепловтрат. Запропоновано використання відходів утилізації шліфувальних шламів: металеві та абразивні частинки, масло і миючий розчин використовувати в якості вторинної сировини в різних галузях промисловості. Металеві частинки рекомендується використовувати як вихідну сировину для порошкової металургії. Абразивні частинки рекомендується застосовувати для виготовлення вогнетривів в металургії чорних і кольорових металів, як додаткові складові під час виробництва різних виробів (цегли, тротуарної плитки тощо) у будівельній промисловості та для автошляхового покриття. Відокремлене масло від миючого розчину можна використовувати: в будівництві для гідроізоляції, просочення дерев'яних конструкцій і залізничних шпал; в якості палива для енергетичних цілей. Розроблені в роботі інженерні рішення дозволяють реалізувати технологічний процес утилізації шліфувального шламу з позицій енерго- і ресурсозбереження; вирішити проблему накопичення відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К639.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440932 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського