Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАЛУЗІНА$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ОЛЕГІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Галузіна Л. І. 
Вплив кормової добавки "Гумілід" на кількісні та якісні показники м'ясної продуктивності страусів / Л. І. Галузіна // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 137-142. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено дані щодо особливостей росту та розвитку страусенят чорного африканського страуса від добового до забійного віку за його промислового вирощування за умов ПрАТ "Агро-Союз" на базі виробничого комплексу з вирощування страусів, за умов введення до загального раціону страусенят біологічно активної кормової домішки гумінової природи "Гумілід". Наведено їх масу тіла, середньодобові прирости та збереженість поголів'я страусів у цей віковий період. Представлено дані щодо виходу загальної кількості м'яса, комерційних м'язів, види та маса напівфабрикатів, які одержують з туші страусів. Проведено дослідження по визначенню хімічного складу, енергетичної та біологічної цінності м'яса страусів за категоріями, з урахуванням окремих видів комерційних м'язів, за умов введення до загального раціону страусенят біологічно активної кормової домішки гумінової природи "Гумілід".


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П686.4-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Галузіна Л. І. 
Морфофункціональні показники крові страусів у динаміці росту за умови введення до їх раціону кормової добавки "Гумілід" / Л. І. Галузіна // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 72-78. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено дані щодо вивчення морфофункціональних показників крові чорних африканських страусів залежно від їх віку за умов введення до загальногосподарського раціону біологічно активної кормової домішки гумінової природи нового покоління "Гумілід". Встановлено, що як дворазове (перше введення - від 4- до 6-місячного віку; друге - від 8- до 10-місячного віку), так і триразове (перше введення - від першої доби до 2-місячного віку; друге - від 4- до 6-місячного віку; третє - від 8- до 10-місячного віку) додавання кормової домішки "Гумілід" до загального раціону страусів поліпшує фізіологічний стан організму, тобто вона має позитивний вплив на організм у цілому. З'ясовано, що при цьому у страусів поліпшуються морфофункціональні показники крові, що сприяє підвищенню їх росту, розвитку, збереженості та продуктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.4-451.2 + П686.4-273.92

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Галузіна Л. О. 
Особливості морфофункціональних змін шлунка щурів після інгаляційного впливу толуолу та в умовах застосування антиоксиданту : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.01 / Л. О. Галузіна; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2012. - 20 c. - укp.

Вивчено морфофункціональні зміни шлунка під впливом толуолу у різні терміни реадаптаційного періоду, а також у разі паралельного застосування тіотриазоліну як коректора. Експериментальне дослідження проведено на 160-ти білих безпородних щурах-самцях статевозрілого віку. У дослідженні було використано морфометричні, світлооптичні, електронно-мікроскопічні, імуно-флуоресцентні, біохімічні та варіаційно-статистичні методи. Встановлено, що у тварин, які піддавалися впливу толуолу у різні терміни (1, 7, 30 та 60 доба) простежується чіткий диморфізм у реакції різних клітинних популяцій, що виражається й у градієнті структурних порушень ядра, і різних органел екзо- й ендокриноцитів. Виявлено, що пошкоджуються й диференційовані клітини, і камбіальні клітини, які розташовуються у шийці залози. За прогресування деструктивного процесу в епітелії слизової оболонки шлунка (СОШ) звертала на себе увагу елонгація камбіальної зони фундальних залоз, заповнених низькодиференційованими клітинами. Найменш диференційовані камбіальні (прогеніторні/стовбурові) клітини фундальних залоз є мішенями цитотоксичної дії ксенобіотика. Пошкодження прогеніторних/стовбурових клітин порушує тканинний гомеостаз епітелію та підтримку його стабільних бар'єрних функцій, які забезпечуються постійним розподілом камбіальних клітин, їх диференціюванням по мірі зміщення у розташовані вище шари та десквамацією з поверхні СОШ. Виявлений гастропротекторний ефект тіотриазоліну реалізується за рахунок стимуляції проліферації епітеліоцитів, зниження процесів апоптозу, що сприяє загоєнню пошкодженої СОШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*801.1-642:Г252

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Галузіна Л. І. 
Фізіологічний стан та продуктивність чорних африканських страусів на тлі застосування кормової добавки "Гумілід" : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / Л. І. Галузіна; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів, 2015. - 21 c. - укp.

Вперше за комплексною оцінкою показників гомеостазу з'ясовано онтогенетичні особливості фізіологічного стану чорних африканських страусів від першої доби до 11-місяців. Встановлено особливості росту і розвитку страусів та їх продуктивних якостей за промислового вирощування в Україні. Одержано наукові результати основних показників гомеостазу організму: частота дихання, ритм серцевих скорочень і температура тіла у страусів від першої доби до 11-місячного віку, величини яких поступово зменшувались, що може свідчити до відмінності функціональної адаптації систем організму птиці у різні періоди онтогенезу. Встановлено особливості морфологічних і біохімічних показників крові, що відображають фізіологічний стан та зміни інтенсивності окисно-відновних процесів в організмі у ранньому онтогенезі та до 11-місячного віку. Встановлено, що застосування Гуміліду покращує (у межах фізіологічної норми) досліджувані показники гомеостазу, що свідчить до більш активного формування основних функціональних систем організму страусів. Вперше визначено хімічний склад м'язової тканини чорних африканських страусів, її енергетична та біологічна цінність залежно від виду окремих м'язів (клубово-малогомілковий, клубово-стегновий зовнішній, клубово-великогомілковий латеральний, малогомілковий довгий) та показано їх відмінності у процесах біосинтезу м'ясної продуктивності. Доведено, що застосування Гуміліду до основного раціону страусів у період їх вирощування забезпечело оптимізацію фізіологічних процесів організму, що проявилось підвищенням збереженості поголів'я страусів, інтенсивністю росту птиці, покращанням якості та біологічної цінності м’ясної продукції. Одержані зміни фізіологічних процесів за дії Гуміліду пов'язані з покращанням дихальної функції та посиленням окисно-відновних і захисних процесів організму страусів, що свідчать про активацію різних ланок обміну білків та перевагу анаболічних процесів над катаболічними. Результати експериментальних досліджень покладено в основу патенту України на корисну модель № 86049 "Спосіб годування страусів".


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.4-451.2

Шифр НБУВ: РА415623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Степченко Л. М. 
Вплив речовин гумінової природи на якість спермопродукції у кнурів-плідників під час теплового стресу / Л. М. Степченко, Л. І. Галузіна, І. В. Павлова, А. М. Шостя, О. І. Кравченко, М. М. Маслак // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 141-146. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Степченко Л. М. 
Вплив речовин гумінової природи на якість спермопродукції у кнурів-плідників під час теплового стресу / Л. М. Степченко, Л. І. Галузіна, І. В. Павлова, А. М. Шостя, О. І. Кравченко, М. М. Маслак // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 141-146. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського