Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛОВІЙЧУК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Попадьїн В. В. 
Роль і місце фізичної підготовки в процесі бойового вдосконалення військовослужбовців Військово-Морських сил Збройних сил України / В. В. Попадьїн, С. В. Номеровський, І. М. Головійчук, О. І. Максак // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 3. - С. 239-243. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)360.5:66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Головійчук І. М. 
Аналіз динаміки захворювань студентів спеціальної медичної групи / І. М. Головійчук // Наука і освіта. - 2012. - № 4. - С. 46-50. - Бібліогр.: 12 назв. - укp. - рус.

Проаналізовано динаміку захворюваності студентів, які за станом здоров’я відносяться до спеціальної медичної групи. Виокремлено основні види захворювань сучасних студентів та чинники, які впливають на захворюваність студентів. Досліджено наукові джерела та нормативні документи з проблеми комплектування спеціальних медичних груп та навчальних секцій. Розглянуто специфіку організації та змістового наповнення занять фізичною культурою у ВНЗ, зокрема занять лікувальною фізичною культурою. Викладено практичні рекомендації з організації та проведення занять фізичною культурою для студентів, яких за станом здоров’я віднесено до спеціальної медичної групи або звільнено від фізичних навантажень. Визначено вимоги до кваліфікації викладача та його основні завдання щодо сприяння оздоровленню організму студентів та контролю фізичного навантаження.

Проанализирована динамика заболеваемости студентов, которые по состоянию здоровья отнесены к специальной медицинской группе. Выделены основные виды заболеваний современных студентов и факторы, которые способствуют заболеваемости. Исследованы научные источники и нормативные документы по проблеме комплектации специальных медицинских групп и учебных секций. Рассмотрена специфика организации и содержательного наполнения занятий физической культурой в ВУЗ, в частности занятий лечебной физической культурой. Изложены практические рекомендации по организации и проведению занятий физической культурой для студентов, которые по состоянию здоровья отнесены к специальной медицинской группе или освобождены от физических нагрузок. Определены требования к квалификации преподавателя и его основные задачи по способствованию оздоровлению организма студентов и контролю физических нагрузок.

Analyzed is the dynamics of the incidence of students who for health reasons are referred to a special medical team. Identified are the basic types of diseases of present students and the factors that contribute to disease. Researched are scientific sources and regulatory papers on complete special medical groups and educational sections. Considered are the specific features of the organization and content of physical education in higher education institutions, especially the training of medical physical culture. Explicated is the practical guidance of the organization and conduct of physical education for students who are referred to a special medical team or are exempt from physical activity by health reasons. Defined are the requirements for the qualification of the teacher and its main objectives in promoting recovery of the body of students and monitoring exercise.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)028.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Головійчук І. М. 
Аквафітнес як засіб фізичної рекреації студентів спеціальної медичної групи : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / І. М. Головійчук; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. - Дніпропетровськ, 2013. - 20 c. - укp.

Вперше запропоновано програми рекреаційно-оздоровчих занять аквафітнесом для студентів спеціальної медичної групи із захворюваннями серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту у позанавчальний час. Доведено, що ефективність експериментальних програм рекреаційно-оздоровчих занять аквафітнесом для студентів спеціальної медичної групи виявляється у більш вираженому покращенні більшості показників фізичного здоров'я, фізичної роботоздатності та покращенні стану дихальної та серцево-судинної систем у студентів експериментальних груп. Показано, що запропоновані програми рекреаційно-оздоровчих занять аквафітнесом з урахуванням нозологічного спектру захворювань, статевих ознак, раціонального підбору засобів та інтенсивності навантаження є ефективними і їх можна рекомендувати студентам спеціальної медичної групи з метою профілактики розвитку основного та супровідних захворювань, збільшення обсягу рухової активності, одержання позитивного настрою та задоволення від занять, розвитку фізичних якостей, корекції фігури тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.354.4

Шифр НБУВ: РА409283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бондар Т. 
Стан розуміння студентами фізкультурно-спортивної діяльності як фактору здоров'язбереження / Т. Бондар, І. Головійчук // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 4. - С. 44-48. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначення стану взаємозв'язку між знаннями студентів щодо факторів збереження здоров'я людини та реальним станом їх фізкультурно-спортивної діяльності. Матеріал і методи: у соціологічному дослідженні брали участь студенти спеціальностей "Фінанси", "Банківська справа та страхування", "Економіка", "Облік та оподаткування", "Менеджмент", "Психологія", "Право". У процесі аналізу даних опитування встановлено, що з однго боку, більшість студентів знає про фактори збереження здоров'я та користь фізичної активності для його зміцнення. З іншого боку, лише невелика частина студентів свідомо використовує фізичні вправи для зміцнення власного організму. Одержані під час дослідження результати засвідчили, що існує необхідність удосконалення педагогічної та організаційно-управлінської роботи щодо фізкультурно-спортивного дозвілля дітей і молоді, зокрема, їх залучення до сучасних форм активного відпочинку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бондар Т. 
Фізична активність підлітків у закладах оздоровлення та відпочинку: мотиви та інтереси / Т. Бондар, І. Головійчук // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 4. - С. 49-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясування мотивів та інтересів підлітків щодо форм фізичної активності у закладах оздоровлення та відпочинку. У соціологічному дослідженні брали участь підлітки віком 10 - 15 років, які відвідували дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. У процесі аналізу даних опитування виявлено, що для хлопців-підлітків незалежно від віку в заняттях фізичними вправами та спортом є дуже важливим існування певних правил і меж, що впливає на їх інтерес і мотивацію. Для дівчат, навпаки, існування правил і меж є фактором, що знижує інтерес до занять фізичними вправами. Наявність емоційного забарвлення та різноманітності рухових режимів, навпаки, стимулюють творчість дівчат, фантазію, що призводить до отримання ними задоволення від рухової активності. У процесі аналізу даних опитування встановлено різноманітність і нестандартність інтересів підлітків щодо фізкультурно-спортивних занять і гендерні особливості їх мотивації. Окреслено необхідність у розробленні організаційно-управлінські технологій, які будуть враховувати інтереси та мотиви підлітків, з метою їх активного залучення до рухової діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бондар Т. 
Нормативно-правове регулювання фізичного виховання дітей шкільного віку / Т. Бондар, І. Головійчук // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 5. - С. 25-29. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз та узагальнення нормативно-правового регулювання фізичного виховання дітей у шкільний і позашкільний час. У процесі дослідження використано методи аналізу літературних джерел і документів, індукції та дедукції, аналізу та синтезу, що надало змогу визначити нормативно-правове забезпечення системи фізичного виховання школярів в урочний і позаурочний часи, а також його сучасний стан. У процесі аналізу встановлено, що на законодавчому рівні унормовано фізичне виховання школярів в усіх компонентах шкільної та позашкільної освіти. Проте основне навантаження щодо формування фізичної культури особистості покладено державою на урочну форму занять. Утім, виходячи з матеріалів досліджень багатьох науковців, можна стверджувати, що сформувати фізичну культуру особистості за рахунок лише уроків майже неможливо. Одержані під час дослідження результати засвідчили, що на законодавчому рівні не розроблено, а й відповідно не закріплено, методологію оцінювання показників сформованості фізичної культури особистості школярів, а й відтак, не існує ефективної системи контролю реалізації визначених цілей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511 к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Головійчук І. М. 
Фізична рекреація студентів спеціальної медичної групи засобами аквафітнесу : навч.-метод. посіб. / І. М. Головійчук; Дніпр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпро : Акцент, 2018. - 75, [1] c. - Бібліогр.: с. 66-[76] - укp.

Розглянуто сучасний підхід до організації фізичного виховання студентів спеціальної медичної групи. Висвітлено проблеми, які існують в організації фізкультурно-оздоровчої роботи в закладах вищої освіти. На основі експериментальних досліджень визначено сучасні підходи до організації і методики проведення занять з використанням засобів аквафітнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч517.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829219 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського