Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Голець О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Голець О. Я. 
"Начало" як основоположний символ релігійної свідомості: феноменологічний аналіз : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.01 / О. Я. Голець; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 15 c. - укp.

Проведено феноменологічний аналіз універсальних структур релігійної свідомості, зокрема основоположного символу "начала". Досліджено взаємодію об'єкта та суб'єкта релігійної свідомості. Обгрунтовано, що розуміння "начала" як Бога не є універсальним для різних релігійних культур. Встановлено, що універсальним для релігійної свідомості є досвід безумовного, притаманного кожній людині. Виявлено, що абсолют як "начало" проявляється через символіку безумовного. Вперше здійснено інтегральний аналіз таких символів, як "втрачений рай" і "падіння", а також есхатологічних символів у контексті символу "начала", який розглянуто на рівні безпосереднього переживання, спекулятивної розробки, міфу й тісно пов'язаного з ним ритуалу. Досліджено основні символи релігійної свідомості як тематизації нетематичного досвіду безумовного. Обгрунтовано висновок, що саме у протиставленні безумовного зумовленому й полягає сенс більшості релігійних символів і ритуалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.33 + Ю215.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Толкунова І. В. 
Детермінанти психологічної згуртованості в спортивній команді (на прикладі футболу) / І. В. Толкунова, О. В. Голець, . Шериф Сархан // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 4. - С. 496-500. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблему групової згуртованості, обгрунтовано її значення для регуляції командного настрою на результативність гри. Використано такі методи дослідження: аналіз даних спеціальної літератури, психологічне інтерв'ю, психодіагностичне тестування, методи математичної статистики. Експериментально встановлено особливості групової згуртованості у футболістів; досліджено найбільш значущі особистісні чинники в спортсменів і їх вплив на процеси згуртованості в спортивній команді; виявлено значення довіри в спортивній команді та його взаємозв'язок із соціально-психологічним кліматом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.781

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голець О. В. 
Ціннісно-смислова сфера особистості спортсменів та її перетворення в процесі багаторічної підготовки : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / О. В. Голець; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Вивчено проблему ціннісно-смислової сфери особистості спортсменів та її перетворенню у процесі багаторічної підготовки. Експериментально встановлено особливості прояву ціннісних орієнтацій спортсменів різних видів спорту в процесі багаторічної підготовки. Визначено відмінності у формуванні термінальних цінностей та життєвих сфер спортсменів різного віку в процесі тренувальної діяльності. Обгрунтовано ефективність психокорекційної програми, спрямованої на розвиток ціннісних орієнтацій кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в різних видах спорту. Розроблено практичні рекомендації, спрямовані на розвиток і закріплення смисложиттєвих орієнтацій спортсменів у процесі багаторічної підготовки та психологічного супроводу спортивної діяльності на підставі перетворення ціннісно-смислової сфери. Проаналізовано результати дослідження та інтерпретація даних формуючого експерименту свідчать про те, що за допомогою психокорекційної програми з розвитку ціннісних орієнтацій особистості та практичних рекомендацій можна сприяти розвитку індивідуальної системи ціннісних орієнтацій, яка виражається в більш осмисленому підході до тренувальної та змагальної діяльності у спортсменів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Толкунова І. В. 
Особливості проявів ціннісних орієнтацій кваліфікованих спортсменів та їх вплив на успішність змагальної діяльності / І. В. Толкунова, О. В. Голець // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2015. - № 1. - С. 126-130. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень особливості прояву ціннісних орієнтацій спортсменів із різних видів спорту в процесі змагальної діяльності; визначено відмінності у формуванні термінальних цінностей і життєвих сфер спортсменів різного віку в тренувальній і змагальній діяльності. Мета роботи - дослідити прояви ціннісних орієнтацій спортсменів та їх вплив на успішність змагальної діяльності. Досліджено взаємозв'язки окремих термінальних цінностей зі значущими життєвими сферами спортсменів. Аналіз результатів досліджень та інтерпретація даних свідчать про те, що за допомогою зроблених висновків із розвитку ціннісних орієнтацій особистості можна сприяти розвитку індивідуальної системи ціннісних орієнтацій, яка виражається в більш осмисленому підході спортсменів до тренувальної та змагальної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517 + Ч514(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Психологія здоров'я людини : навч. посіб. / І. В. Толкунова, О. Р. Гринь, І. І. Смоляр, О. В. Голець. - Київ : ТАЛКОМ, 2019. - 182 c. - Бібліогр.: с. 174-182 - укp.

Розглянуто актуальні питання психології здоров'я людини, що стосуються вивчення ціннісних універсалій здорової особистості, негативних наслідків стресу та шляхів його подолання, дії механізмів захисту, а також дослідження психологічних детермінант впевненості особистості. Наведено характеристику рівнів стану здоров'я. Розглянуто концептуальні уявлення про здорову особистість, зокрема розкрито поняття про цінності та сенси як базові складові психологічного здоров'я особистості. Визначено роль самоконтролю в забезпеченні здоров'я людини. Особливу увагу приділено питанням аналізу адиктивної поведінки та її профілактики. Визначено шляхи продовження професійного довголіття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831147 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського