Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Горошко В. Р.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Горошко В. Р. 
Оцінка ефективності знеболювання під час та після реконструктивних операцій при вогнепальних пораненнях кінцівок / В. Р. Горошко, Г. П. Хитрий // Медицина неотлож. состояний. - 2016. - № 8. - С. 83-88. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зважаючи на воєнну ситуацію, що склалась у нашій державі, кількість поранених, оцінка больового синдрому має велике значення, адже помилкове оцінювання болю призводить до неадекватного дозування центральних, периферичних і комбінованих анальгетиків. Це може призводити до передозування, втрати контролю за динамікою процесу, неможливості визначити ефективність різноманітних груп фармакологічних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198-5 + Р457.84-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кришевський Ю. П. 
Мікробіологічна структура та чутливість патогенної флори до антибіотиків у пацієнтів із пораненнями черевної порожнини / Ю. П. Кришевський, В. Р. Горошко, Г. П. Хитрий // Медицина невідклад. станів. - 2020. - 16, № 1. - С. 72-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141.3 + Р457.465.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кришевський Ю. П. 
Мікробіологічна структура та чутливість патогенної флори до антибіотиків у пацієнтів із пораненнями черевної порожнини / Ю. П. Кришевський, В. Р. Горошко, Г. П. Хитрий // Медицина невідклад. станів. - 2020. - 16, № 1. - С. 72-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141.3 + Р457.465.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гуменюк К. В. 
Погляд із минулого в майбутнє: безпілотні літаючі дрони як елемент евакуації поранених у медичній службі Збройних сил України / К. В. Гуменюк, В. Р. Горошко // Медицина невідклад. станів. - 2020. - 16, № 5. - С. 22-27. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Добре та чітко організоване проведення евакуаційних заходів є фактором, що значною мірою визначає ефективність діяльності медичної служби. Застосування новітніх технологій, сучасних засобів та впровадження їх у реальність, що диктує нам сьогодення, є пріоритетом в управлінні лікувально-евакуаційного забезпечення медичної служби Збройних сил України. Такий підхід в окремих випадках може виявитись вирішальним та єдиним на шляху до збереження життя пораненого. Безпілотні літаючі засоби для забезпечення заходів медичної евакуації є перспективним напрямком подальшого вдосконалення системи лікувально-евакуаційного забезпечення Збройних сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)23 + Р89 + Ц7(4УКР)6 + Ц651.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кришевський Ю. П. 
Антибіотикорезистентність та чутливість мікроорганізмів, виділених у хворих із пораненнями черевної порожнини / Ю. П. Кришевський, В. Р. Горошко // Медицина невідклад. станів. - 2020. - 16, № 5. - С. 56-64. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Від початку збройного конфлікту на Сході України значно збільшилась актуальність лікування військовослужбовців із різноманітними пораненнями, зокрема з ушкодженнями черевної порожнини. Поранення, отримані в умовах ведення бою, - забруднені й інфіковані з моменту поранення. Під час перебування хворого у стаціонарі та відділеннях інтенсивної терапії понад 10 діб на 50 % збільшується ймовірність приєднання внутрішньолікарняних штамів та можливий процес динамічної зміни збудників і їх антибіотикорезистентності під час лікування. Мета роботи - вивчення антибіотикорезистентності та чутливості мікроорганізмів при пораненнях черевної порожнини. Виконано ретроспективний аналіз 15 історій хвороб хворих із пораненнями черевної порожнини і не менш як двома мікробіологічними посівами. Досліджено результати посівів та чутливості з рани черевної порожнини, мокроти та сечі, які було розділено на 2 групи: перший посів та наступні з кожного середовища. Всі поранені були чоловічої статі, середній вік яких становив 31,9 +- 10,4 року, середня тривалість стаціонарного лікування - 48,6 +- 31,4 ліжко-дня. В усіх хворих відзначалося поранення порожнистих органів черевної порожнини. Летальність становила 33 %. Виділено 106 культур мікроорганізмів. Отримані результати показали зміну видового та кількісного складу бактерій між першою та другою групами з кожного біологічного матеріалу. Наявне кількісне переважання грамнегативної флори над грампозитивною. Під час дослідження чутливості мікроорганізмів до антибіотиків спостерігалося переважання резистентності грамнегативних штамів над грампозитивними. Характерною є значна стійкість відносно пеніцилінів серед грамнегативних мікроорганізмів і переважне збереження чутливості до цієї групи препаратів для грампозитивних. У подальшому спостерігалася тенденція до розширення резистентності в обох групах дослідження, грамнегативні та грампозитивні бактерії залишаються чутливими переважно до антибіотиків резерву. Висновки: з мікробіологічної структури випливає зміна видового складу та збільшення кількості мікроорганізмів у бік превалювання грамнегативної флори. Під час тривалого лікування в умовах відділення реанімації та інтенсивної терапії відбувається приєднання нозокоміальних мікроорганізмів із розширеною резистентністю, зокрема до резервних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.08 + Р458.141.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кучин Ю. Л. 
Больовий синдром у пацієнтів із вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами / Ю. Л. Кучин, В. Р. Горошко // Медицина невідклад. станів. - 2021. - 17, № 7. - С. 24-31. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Під час бойових дій на Сході України кількість пацієнтів із вогнепальними пораненнями кінцівок становить близько 64 %. Лікування посттравматичних стресових розладів у даних пацієнтів у 82,1 % випадків не завершується позитивним результатом. Причиною таких результатів є висока інцидентність розвитку хронічного больового синдрому та збереження стійкості до лікування посттравматичних стресових розладів. У 30 - 40 % випадків лікування больового синдрому в пацієнтів із вогнепальними пораненнями та посттравматичними стресовими розладами не призводить до позитивного ефекту. У подальшому реконструктивні оперативні втручання необхідно виконувати 35 - 40 % поранених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Горошко В. Р. 
Досвід застосування імуноглобуліну людини нормального у пацієнтів з вогнепальними пораненнями та сепсисом / В. Р. Горошко, О. О. Бугай // Медицина невідклад. станів. - 2022. - 18, № 6. - С. 29-32. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Пацієнти з вогнепальними пораненнями та сепсисом належать до числа найтяжчих - летальність у таких пацієнтів становить близько 30 %. Частота вогнепальних поранень становить 54 - 70 %. Такі пацієнти характеризуються розвитком синдрому вторинного імунодефіциту, тому потребують особливого підходу до корекції лікувальних призначень, а також призначення імуноглобуліну людини нормального, що потенційно може покращити результати їхнього лікування.



Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кучин Ю. Л. 
Особливості болю у пацієнтів з вогнепальними пораненнями залежно від локалізації поранення на етапах лікування / Ю. Л. Кучин, В. Р. Горошко // Медицина невідклад. станів. - 2023. - 19, № 2. - С. 76-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Частота вогнепальних поранень під час Антитерористичної операції/Операції об'єднаних сил становить 54 - 70 %. Проблемі лікування болю у пацієнтів з вогнепальними пораненнями необхідно приділяти більше уваги, адже близько 70 % мають негативні результати лікування, що призводить до хронізації болю. Хронічний біль, у свою чергу, пов'язаний з цілою низкою взаємообтяжуючих факторів - це може стати причиною розвитку вкрай тяжких віддалених наслідків. Особливості болю у цієї категорії пацієнтів вивчені недостатньо. З урахуванням наступності і послідовності чітке та якісне лікування болю необхідне на всіх етапах лікування.



Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кучин Ю. Л. 
Особливості організації знеболювання опіоїдними аналгетиками в пацієнтів з фантомними болями після ампутації кінцівок унаслідок вогнепальних поранень / Ю. Л. Кучин, А. Д. Кузнецов, Р. В. Гибало, А. Т. Слободянюк, Н. С. Мервінський, С. О. Драч, В. Р. Горошко // Медицина невідклад. станів. - 2023. - 19, № 4. - С. 257-260. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського