Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Грабовська Н. Р.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Русин Б. П. 
Неруйнівний контроль стану поверхонь, уражених корозійними пітингами / Б. П. Русин, Н. П. Ануфрієва, Н. Р. Грабовська, В. Г. Іванюк // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2013. - 49, № 4. - С. 90-96. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто задачу про тривимірну реконструкцію поверхні за двовимірними зображеннями, щоб застосувати результати її розв'язку для аналізу зображень матеріалів з пітингами. Запропоновано метод визначення глибини пітинга за оцінками серії металографічних зображень за допомогою ламбертівської моделі відбиття світла. Параметри моделі визначено за зміною положення джерела світла з використанням додаткового затінення та незмінного приймача. Серія аналізованих зображень містить тріаду зображень, одержаних у різних напрямках освітлення, а також затінене зображення пітинга. Описано двокроковий алгоритм оцінки характеристик пітинга на поверхні матеріалу за його зображеннями. Зокрема, показано, що, застосовуючи запропоновані методи, можна одержати інформацію про пітинги. Наведено приклад практичного застосування розробленого алгоритму для 3D реконструкції поверхні реального пітинга.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-112.1 + Ж820.5 с108

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грабовська Н. Р. 
Метод тривимірної реконструкції поверхні за тріадою зображень та оцінка його точності / Н. Р. Грабовська, Б. П. Русин, В. Г. Іванюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 872. - С. 49-61. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто проблему оцінки похибки тривимірної реконструкції поверхні за 2D-зображеннями. Для відеознімання зображень запропоновано використовувати три напрямки освітлення. Оцінено похибку реконструкції похідних поверхні залежно від двох бокових напрямків освітлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Витязь О. Ю. 
Чисельно-експериментальна оцінка умов руйнування тривало експлуатованих бурильних труб / О. Ю. Витязь, Р. С. Грабовський, В. І. Артим, В. В. Тирлич, Н. Р. Грабовська // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2020. - № 2. - С. 88-97. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Причиною аварійних ситуацій елементів бурильної колони при бурінні глибоких свердловин є виникнення і розвиток в поперечному перерізі тріщиноподібних дефектів. Узагальнені дані дефектоскопії тривало експлуатованих бурильних труб, проведеної на підприємствах бурового управління "Укрбургаз" за 2015 - 2017 роки, а також численні літературні дані свідчать, що такі дефекти утворюються на дні корозійних виразок, що виникають в процесі експлуатації під впливом робочих навантажень та бурових промивальних розчинів, зокрема і при спуско-підіймальних операціях, як на внутрішній, так і на зовнішній поверхні бурильної труби. В процесі спуско-підіймальних операцій, зазнаючи впливу розтягуючих навантажень, вони розвиваючись виходять на поверхню бурильної труби, утворюючи промивини, які зрештою призводять до руйнування труби. Використовуючи відомі аналітичні розв'язки, проведено оцінку напруженого стану в околі півеліптичної тріщини, розташованої як на зовнішній, так і на внутрішній поверхнях пустотілого циліндра, що знаходиться під дією осьового навантаження та визначено відповідні коефіцієнти інтенсивності напружень у вершині цих дефектів. Для прогнозування граничного стану бурильної труби з півеліптичною тріщиною, проведено аналіз параметрів руйнування, що відображають локальний напружено-деформований стан біля вершини тріщини. Використовуючи метод скінченних елементів, визначали напружений стан в околі вершини півеліптичної тріщини і на цій основі обчислювали характеристики механіки руйнування: J-інтеграл та коефіцієнти інтенсивності напружень. Запропоновано діаграми оцінки ризику руйнування у координатах "глибина тріщиноподібного дефекту - глибина буріння - коефіцієнт інтенсивності напружень", які дають можливість оцінити безпечну глибину як внутрішніх, так і зовнішніх півеліптичних тріщиноподібних дефектів, виявлених засобами технічного діагностування із урахуванням результатів експериментальних досліджень критичної тріщиностійкості. Визначено допустимі розміри досліджуваних дефектів у залежності від глибини буріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Витязь О. Ю. 
Статистичний аналіз відмов бурильних труб груп міцності S-135 / О. Ю. Витязь, Р. С. Грабовський, В. В. Тирлич, Н. Р. Грабовська // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2022. - № 1. - С. 61-68. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Грабовська Н. Р. 
Інформаційні технології тривимірної реконструкції зображень поверхневих дефектів для ламбертівської моделі відбиття світла : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Н. Р. Грабовська; Тернопільський національний економічний університет. - Тернопіль, 2019. - 24 c. - укp.

Увагу присвячено розробці й удосконаленню методів, алгоритмів і інформаційних технологій тривимірної реконструкції, яка базована на ламбертівській моделі відбиття світла. Зауважено, що удосконалення реконструкції відбувається шляхом підвищення автоматизації та зменшення впливу похибок і артефактів на процес реконструкції. Проаналізовано властивості ламбертівської моделі відбиття світла під впливом напрямку освітлення та дифузного коефіцієнту, що надало можливість отримати метод і алгоритм тривимірної реконструкції на основі тріади зображень, який гарантує відсутність впливу загородження пікселів і змінності дифузного коефіцієнту на процес тривимірної реконструкції, та визначити його похибки. Для підвищення автоматизованості у складі методу запропоновано застосовувати метод оптичного моніторингу напрямку освітлення з інформації зображення тестового зразка, що має відомі вектори нормалі. Проаналізовано інформаційні технології тривимірної реконструкції при скороченні фотоінформації до двох і одного зображення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.5 с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439463 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського