Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Грицишен Д. О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Грицишен Д. О. 
Ісламська модель бухгалтерського обліку в умовах глобалізації: напрями адаптації в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Д. О. Грицишен; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир, 2010. - 21 c. - укp.

Уточнено сутність глобалізації та значення ісламської моделі бухгалтерського обліку в подоланні її наслідків. Визначено місце бухгалтерського обліку в сучасній економічній доктрині мусульманських країн, і роль її принципів в формуванні організаційно-методичних положень. Встановлено особливості правового поля функціонування бухгалтерського обліку в мусульманських країнах та його галузевої направленості. Обгрунтовано вплив зовнішнього середовища на кожен з елементів системи бухгалтерського обліку. Висвітлено залежність запитів користувачів облікової інформації від майнового інтересу та визначено значення бухгалтерського обліку у врегулювання інформаційної асиметрії. Розроблено облікову модель розподілу результатів діяльності підприємства, яка враховує всі фактори виробництва. Запропоновано внести зміни щодо форм фінансової звітності в контексті показників соціального характеру. Здійснено пакет звітності про соціальну й екологічну відповідальність підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.2 в + У052.9(0)2 в + У052.9(4Укр)2 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Євдокимов В. В. 
Розвиток бухгалтерського обліку в умовах глобалізації: ісламська модель : монографія / В. В. Євдокимов, С. Ф. Легенчук, Д. О. Грицишен; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир : ЖДТУ, 2012. - 419 c. - укp.

Досліджено розвиток бухгалтерського обліку (БО) за умов глобалізації. Проведено бібліометричний аналіз дисертацій, розкрито стан наукових досліджень з питань глобалізації. Проаналізовано підходи до розробки метатеорії БО, визначено її структуру та місце в системі наукових бухгалтерських знань. Надано відомості про національні системи БО, розкрито особливості їх формування та нові напрями розвитку. Визначено особливості БО в країнах поширення Ісламу, розкрито його організаційно-методологічні положення. З'ясовано, що БО та звітність у мусульманських країнах відіграє надзвичайну роль в підтриманні економічної стабільності, збереженні елементів соціального консенсусу, до чого прагне більшість країн світу. Показано, що ісламська фінансова звітність надає її користувачам можливість робити обгрунтовані висновки про дотримання ісламськими підприємствами шаріату й оцінити їх економічну та соціальну ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.2 в + У052.9(0)2 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА754566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Євдокимов В. В. 
Концепція управління економічною безпекою суб'єктів господарювання в контексті теорії сталого розвитку : монографія / В. В. Євдокимов, О. В. Олійник, Д. О. Грицишен, О. О. Грищенко; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир, 2013. - 251 c. - укp.

Проаналізовано наслідки глобалізації в безпечному функціонуванні економічних систем як передумову формування теорії сталого розвитку. Обгрунтовано концепцію сталого розвитку як гарант економічної безпеки. Проаналізовано сучасний стан макроекономічного рівня сталого розвитку. Розкрито особливості сталого розвитку країн Великої Сімки. Визначено місце сталого розвитку в теоріях трансформації суспільних відносин. Вивчено сучасні моделі регулювання сталого розвитку підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-995-21 + У9(4УКР)290-995-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Євдокимов В. В. 
Міжнародні моделі регулювання звітності сталого розвитку: аналіз сучасного стану : монографія / В. В. Євдокимов, Д. О. Грицишен, О. О. Грищенко, О. М. Баришнікова; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир, 2013. - 192 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан звітності сталого розвитку в Україні. Охарактеризовано положення міжнародних нормативно-правових актів щодо сталого розвитку підприємств. Вивчено організаційну структуру міжнародних організацій з регулювання звітності сталого розвитку. Обгрунтовано принципи та методичне забезпечення звітності сталого розвитку в міжнародних системах регулювання. Детально розглянуто методичні положення формування показників звітності сталого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)229.0-15 + У052.9(4УКР)229.0-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Євдокимов В. В. 
Бухгалтерський облік основної діяльності лізингових компаній: теорія, методика, організація : монографія / В. В. Євдокимов, Д. О. Грицишен, С. П. Ніколаєва; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир : ЖДТУ, 2014. - 207 c. - укp.

Розкрито економічний зміст і значення лізингу в сучасних умовах господарювання. Надано відомості про суб'єкти лізингових відносин та особливості організації лізингового бізнесу. Простежено трансформацію організаційно-методичних положень бухгалтерського обліку лізингових операцій. Увагу приділено удосконаленню обліково-контрольного забезпечення управління основною діяльністю лізингової компанії. Розроблено методичний підхід до бухгалтерського обліку операцій оперативного лізингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Грицишен Д. О. 
Бухгалтерський облік в системі управління економіко-екологічною безпекою промислових підприємств : монографія / Д. О. Грицишен; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир : ЖДТУ, 2015. - 539 c. - Бібліогр.: с. 523-539 - укp.

Розкрито передумови розвитку теоретичних та методологічних положень бухгалтерського обліку в контексті теорії сталого розвитку. Розглянуто теоретико-методологічну конструкцію бухгалтерського обліку в системі управління економіко-екологічною безпекою підприємств. Вивчено механізм ідентифікації та визнання відходів у бухгалтерському обліку промислових підприємств. Проаналізовано обліково-аналітичне забезпечення управління економіко-екологічними наслідками надзвичайних ситуацій на промислових підприємствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-280-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грицишен Д. О. 
Розробка механізму ідентифікації та визнання відходів у бухгалтерському обліку / Д. О. Грицишен // Бізнес Інформ. - 2015. - № 8. - С. 199-207. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обгрунтовано та розроблено новий механізм ідентифікації та визнання відходів у бухгалтерському обліку, який врахував би їх економічні та фізичні властивості, що дозволить сформувати інформаційне поле управління економіко-екологічною безпекою промислових підприємств. Застосування загальнонаукових методів пізнання (аналіз і синтез, групування та теоретичного узагальнення) дозволило визначити місце відходів у системі управління господарською діяльністю промислових підприємств та ідентифікувати їх окремі види в розрізі бізнес-процесів, а також визначити їх місце в міжгосподарських процесах у контексті взаємовідносин промислове підприємство - підприємство-переробник/утилізатор. Метод моделювання використано для розробки механізму ідентифікації та визнання відходів у бухгалтерському обліку як складової управління економіко-екологічною безпекою. Розроблений механізм ідентифікації та визнання відходів у бухгалтерському обліку є основою формування інформації про вплив підприємства на навколишнє середовище та його економічні наслідки як складової економіко-екологічної безпеки. Наукова новизна полягає в тому, що запропонований механізм ідентифікації та визнання відходів промислових підприємств враховує їх економічні та фізичні властивості, що в комплексі дозволяє управляти економіко-екологічними наслідками господарської діяльності промислових підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-145.721

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Обліково-контрольне забезпечення економіко-екологічної безпеки системи поводження з відходами : монографія / В. В. Євдокимов, Д. О. Грицишен, О. В. Кузнєцова, Л. В. Сергієнко-Бердюкова; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир : Євенок О. О., 2015. - 179 c. - укp.

Обгрунтовано економіко-теоретичні положення операцій з управління відходами на основі ідентифікації трьох підходів до розвитку економіки природокористування в частині поводження з відходами: підтримка прийнятних обсягів споживання природних ресурсів, що не порушують інтереси майбутніх поколінь; запобігання перевищення обсягів викидів забруднювальних речовин асиміляційного потенціалу природного середовища; знаходження оптимального поєднання державного регулювання та ринкових механізмів, що дозволяє досягати економічного зростання без збільшення навантаження на природне середовище. Визначено, що відходи можна розглядати як результат виробництва, вторинні матеріальні ресурси, залишки сировини, непридатні до виробництва, види сировини. Вдосконалено класифікацію відходів для цілей їх відображення в системах бухгалтерського обліку виробничого підприємства та підприємства-утилізатора, що дозволило обгрунтувати вплив виділених ознак класифікації на операції з управління відходами. Проведено оцінювання сучасного стану міжнародного та вітчизняного регулювання операцій з управління відходами як основи їх відображення в системі бухгалтерського обліку спрямованого на забезпечення еколого-економічної безпеки підприємств. На основі вивчення особливостей екологічного оподаткування в країнах світу та сучасного механізму сплати екологічного податку в Україні закріпленого Податковим кодексом визначено особливості нарахування та сплати екологічного податку в розрізі всіх його складових. Вдосконалено методику облікового відображення операцій з управління відходами на виробничих підприємствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)228 + У052.9(4УКР)229.0-145.721 + Х859(4УКР)021.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Євдокимов В. В. 
Інформаційне забезпечення антагоністичних інтересів учасників спільної діяльності : монографія / В. В. Євдокимов, Д. О. Грицишен, Л. А. Куришко; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир : Євенок О. О., 2015. - 219 c. - укp.

Наведено економіко-теоретичні положення спільної діяльності без створення юридичної особи. Розглянуто бухгалтерський облік як інформаційний інструмент забезпечення антагоністичних інтересів учасників спільної діяльності без створення юридичної особи. Запропоновано шляхи вдосконалення організаційно-методичного забезпечення спільного контролю спільної діяльності. Подано розробку організаційних і методичних положень аудиту спільної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.8 + Х839(4УКР)211.620.1 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Інтегрована звітність підприємств : монографія / В. В. Євдокимов, С. Ф. Легенчук, Д. О. Грицишен, О. М. Баришнікова; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир : ЖДТУ, 2014. - 178 c. - укp.

Висвітлено теоретичні й організаційно-методологічні положення інтегрованої звітності підприємств. Розкрито значення такої звітності як гаранта інформаційного забезпечення управління економіко-екологічною безпекою суб'єктів господарювання. Розглянуто організаційно-методичні положення її формування й оприлюднення. Увагу приділено принципам і методичному забезпеченню інтегрованої звітності в міжнародних системах регулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грицишен Д. О. 
Обліково-аналітичне забезпечення управління економіко-екологічною безпекою підприємств : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / Д. О. Грицишен; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир, 2016. - 40 c. - укp.

Розвинуто теорію та розроблено організаційно-методологічні положення бухгалтерського обліку й економічного аналізу в системі управління економіко-екологічною безпекою в контексті положень сталого розвитку. В результаті дослідження передумов формування та розвитку систем бухгалтерського обліку як інформаційної моделі взаємодії підприємства з навколишнім природним середовищем розроблено його теоретико-методологічну конструкцію, яка передбачає вивчення господарської діяльності як соціально-еколого-економічної системи. Це дозволило значно розширити бухгалтерське теоретичне знання та сформувати напрями трансформації методології, на основі чого розробленно методологічні положення бухгалтерського обліку відходів та операцій поводження з ним і вирішено методологічну проблему облікового забезпечення управління господарською діяльністю за умов надзвичайних ситуацій. Розроблено теоретико-методологічні положення еколого-економічного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-280-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Крутова А. С. 
Формування інформаційного забезпечення управління в системі національних рахунків / А. С. Крутова, Т. О. Тарасова, Д. О. Грицишен, М. В. Левіна // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 2. - С. 105-114. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено сучасні моделі систем національних рахунків; удосконалено технологію глобального облікового процесу в частині вимірювання обсягів сукупного виробництва в національній економіці; узагальнено економічні показники для визначення пропорцій кінцевого використання ВВП у системі національних рахунків; запропоновано механізм співставлення змін у активах, зобов'язаннях і чистому багатстві з мега-рахунками обліку макроекономічних показників, які характеризують результати діяльності національної економіки, її структуру та взаємозв'язки її секторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Чернецький С. С. 
Фінансування проектів електронного урядування у країнах Європейського Союзу та Україні / С. С. Чернецький, А. О. Чечель, Н. Г. Діденко, Д. О. Грицишен, К. В. Малишев // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 4. - С. 68-76. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Визначено, що важливим напрямом реалізації сталого розвитку та реформи публічного управління є ефективний процес електронного врядування, який має бути забезпечений відповідним фінансуванням. Мета роботи - визначення подальших можливостей фінансування електронного урядування України в межах реалізації проектів і реформи публічного управління з урахуванням досвіду країн Європейського Союзу для реалізації цілей сталого розвитку та цифровізації країни. Методичною базою дослідження є аналітичні дані ПРООН України, Національного агентства з питань державної служби України, Європейської Комісії, дослідження цифрового уряду Організації економічного співробітництва та розвитку. Визначено ключові фактори держави в напрямі цифрового суспільства та сталого демократичного врядування (права людини, прозорість і доброчесність, парламентська реформа, громадянське суспільство та робота з молоддю, реформа охорони здоров'я та підтримка державних закупівель, цифрова трансформація). Проаналізовано особливості фінансування Стратегії реформування державного управління України, найбільшу частку фінансування якої становить бюджетна програма "Підтримка реалізації комплексної реформи державного управління" та бюджетна підтримка ЄЄ. Визначено особливості фінансування електронного врядування у країнах ЄЄ. Обгрунтовано необхідність зовнішніх джерел фінансування цифрових проектів в Україні через недостатнє їхнє фінансування. Визначено найбільші країни - донори з фінансування проектів електронного врядування в Україні (Данія, Естонія, Великобританія, Швеція, Швейцарія, Німеччина та Польща). На підставі дослідження європейського досвіду моделей фінансування проектів розвитку електронного врядування визначено чинні інструменти фінансування для України (кошти спільної міждержавної стратегії розвитку, гранти, благодійність, державно-приватне партнерство) та перспективні інструменти фінансування, використання яких дозволить підвищити відкритість, прозорість та ефективність роботи державних органів і забезпечити розвиток відкритих даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)053 + Х849(4)053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Економічний аналіз витрат великих промислових підприємств: організація та методика : монографія / В. В. Євдокимов, Д. О. Грицишен, Г. Л. Норд, О. К. Фокін; Житомирський державний технологічний університет. - Житомир : ЖДТУ, 2019. - 215 c. - Бібліогр.: с. 198-215 - укp.

У ході проведеного дослідження розглянуто виробничі витрати як об’єкт економічного аналізу. Було проведено оцінку стану витрат великих промислових підприємств як об’єкту управління та економічного аналізу. Розглянуто сучасний стан організації та методики економічного аналізу виробничих витрат на великих промислових підприємствах. Було досліджено: суб’єктно-об’єктний склад системи економічного аналізу виробничих витрат великих промислових підприємств; розвиток методичних положень економічного аналізу виробничих витрат великих промислових підприємств. Виявлено взаємодію економічного аналізу з іншими інформаційними підсистемами управління як основи зворотного зв’язку. Обгрунтовано передумови удосконалення методичного забезпечення аналізу витрат виробництва. Розроблено напрями удосконалення методики аналізу витрат виробництва промислових підприємств


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)300-862 + У052.9(4УКР)230.1-148.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867276 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського