Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Грищук Т. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Биков М. М. 
Моделювання процесу аналізу і класифікація голосових команд : монографія / М. М. Биков, Т. В. Грищук; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2009. - 128 c. - Бібліогр.: с. 120-127. - укp.

Проаналізовано сучасний стан моделювання процесу аналізу та класифікації голосових команд (ГК). Запропоновано математичні моделі оптимізації даного процесу у вигляді древа класифікації, мовного сигналу на рівні попередньої обробки, синтаксичного аналізу та класифікації ГК на граматичних марковських мережах. Описано програмне середовище проектування систем розпізнавання ГК. Наведено класифікацію ГК з урахуванням спільного граматичного майбутнього граматичних ланцюжків. Висвітлено методи кодування мовних образів ранговими кодами, класифікації ГК на базі прихованих марковських мереж.

Проанализировано современное состояние моделирования процесса анализа и классификации голосовых команд (ГК). Предложены математические модели оптимизации данного процесса в виде дерева классификации, речевого сигнала на уровне предыдущей обработки, синтаксического анализа и классификации ГК на основе грамматических марковских сетей. Описана программная среда проектирования систем распознавания ГК. Приведена классификация ГК с учетом общего грамматического будущего грамматических цепей. Освещены методы кодирования речевых образов ранговыми кодами, классификации ГК на базе скрытых марковских сетей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш111.1 + Ш118

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА718702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Биков М. М. 
Використання нейронних мереж для розпізнавання звуків мови / М. М. Биков, Т. В. Грищук, Абдурахман Раімі // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2001. - № 2. - С. 90-95. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто принципи використання нейронних мереж для розпізнавання окремих звуків мови, представлених їх амплітудно-частотним спектром на стаціонарних участках мовного сигналу. Наведено результати навчання нейронної мережі на заданій вибірці звукових образів, а також результати розпізнавання тестової вибірки звуків які показали надійність розпізнавання 99 %, що свідчить про перспективність застосування нейронних мереж у системах автоматичного розпізнавання мови.


Ключ. слова: нейронні мережі, розпізнавання звуків мови, тестова вибірка, спектральний опис
Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4 + З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Балховський Д. Є. 
Ефективна технологія електронізації документів в автоматизованих інформаційно-пошукових системах / Д. Є. Балховський, Т. В. Грищук, М. М. Биков // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2008. - № 2. - С. 9-13. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано технологію введення і оброблення текстових документів, що реалізує оптимальний розподіл процесу розпізнавання тексту між мікропроцесорним пристроєм введення і комп'ютером, вибрано критерій оцінки ефективності системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Грищук Т. В. 
Моделювання процесу аналізу і класифікації голосових команд : Автореф. дис... канд. техн. наук / Т. В. Грищук; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2006. - 19 c. - укp.

Для моделювання процесу аналізу та класифікації голосових команд розроблено математичну модель його оптимізації у вигляді дерева класифікації. Для визначення рівня оптимізації запропоновано використовувати узагальнений функціонально-статистичний критерій, модифікований для задачі класифікації голосових команд, які можна формально описати складними синтаксичними структурами. Для моделювання процесу аналізу мовного сигналу на рівні попередньої обробки розроблено "квазічастотну" модель мовоутворення, в якій мовний тракт вважається джерелом інформаційного сигналу, передача повідомлення в якому здійснюється шляхом модуляції трьох несучих частот. Розроблено метод класифікації голосових команд і математичну модель їх синтаксичного аналізу та класифікації на граматичних марковських мережах. Відзначено, що дана модель узагальнює процеси синтаксичного аналізу формальної граматики та класифікації вхідних голосових команд, що дає можливість проводити скорочення граматичних ланцюжків у процесі класифікації без втрат в достовірності класифікації. Показано, що використання інформації про тривалість звучання окремих фонем мови у новому методі класифікації голосових команд сприяє підвищенню швидкодії процесу класифікації голосових команд. Запропоновано спосіб кодування мовних образів ранговими конфігураціями та модель нейтронної мережі, призначеної для класифікації. На підставі нових моделей і методів розроблено методичні, алгоритмічні та програмні засоби для моделювання та оптимізації систем розпізнавання мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Грищук Т. В. 
Зарубіжне українознавство як фактор цивілізаційного діалогу (роль і внесок західної діаспори) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. В. Грищук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2011. - 18 c. - укp.

Простежено передумови виникнення, шляхи розвитку та важливість зарубіжного українознавства як дисципліни в контексті суспільствознавчої науки. Розглянуто діяльність та розвиток найвідоміших українознавчих центрів за кордоном. Досліджено досягнення та внесок у світову культуру українських емігрантів Північної Америки та Західної Європи XX ст. Виявлено, що безперервність, яка спостерігалася в часі, збереглася і в просторі у вигляді безперервної хвилі, яка сприяла таким результатам: проголошенню незалежної держави Україна, створенню глобального українського простору - входженню українців у світове співтовариство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(9=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бур'ян С. О. 
Екстремальна електромеханічна система керування паралельно з'єднаними насосами водопостачання / С. О. Бур'ян, Т. В. Грищук // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2011. - № 2. - С. 153-162. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто застосування екстремального енергоефективного керування для двох паралельно з'єднаних насосів. Один з насосів укомплектований частотно-керованим асинхронним електроприводом. Представлено опис алгоритму екстремального керування, його математичну модель та структурну схему системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грищук Т. В. 
Модель агента інтерфейсу, що реагує на зміну параметрів оператора / Т. В. Грищук, О. Н. Романюк, В. В. Яремчук // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Інф-ка, кібернетика та обчисл. техніка. - 2013. - Вип. 2. - С. 56-60. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Викладено основні принципи побудови комп'ютерної системи, що реагує на зміну параметрів оператора. Запропоновано математичну модель агента інтерфейсу технічної системи та розроблено програмне забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.810

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Грищук Т. В. 
Методи зменшення перебору в процесі розпізнавання мови на граматичних марковських мережах / Т. В. Грищук // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2003. - № 6. - С. 250-255. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Описано підхід до розпізнавання мови на граматичних марковських мережах. Наведено математичні формули для розрахунку оцінки якості розпізнавання. Описано методи розпізнавання для мереж з великими словниками. Показано перевагу спільного застосування методів динамічного програмування та методів теорії імовірності для оцінки якості розпізнавання випадкових величин.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Грищук Т. В. 
Амплітудний метод визначення тональних та сонорних звуків в мовному сигналі / Т. В. Грищук // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2011. - № 6. - С. 172-176. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто метод визначення тональних та сонорних ділянок в сигналі, що характеризуються наявністю квазіперіодів. Ця інформація може використовуватись для підвищення ефективності процесу розпізнавання мови. Введено поняття квазіперіоду та відстані між квазіперіодами. Надано рекомендації з вибору експериментальних параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З87-013

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Грищук Т. В. 
Підвищення шумостійкості автоматизованої системи розпізнавання мовця критичного застосування / Т. В. Грищук, В. В. Ковтун // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2018. - № 1. - С. 98-111. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Актуальні системи розпізнавання мовців, де застосовується i-векторне/PLDA моделювання для опису фонограм, синтезують узагальнену PLDA модель з усередненими параметрами по всій базі фонограм без їх сегрегації за рівнем шумів. В результаті такі системи забезпечують прийнятний рівень надійності лише за наявності великої навчальної вибірки, як за кількістю, так і за тривалістю фонограм. Запропоновано синтезувати окремі PLDA моделі для опису фонограм з детермінованими рівнями відношення сигнал/шум (ВСШ), в результаті чого фактори, які характеризують індивідуальність мовців, будуть зосереджені у наймінливіших зонах i-векторного простору. Статистичний аналіз параметрів таких зон мінливості для фонограм з детермінованим рівнем ВСШ дозволив визначити шумостійкі і інформативні для розпізнавання особи мовця фактори. Для розв'язання цієї задачі отримано аналітичний вираз для PLDA моделі, параметри якої визначаються виключно значеннями i-векторів, у яку введено показники, що описують рівні ВСШ. Синтезовано цільові функції та етапи ЕМ-алгоритму навчання ВСШ-залежних PLDA сумішей, здійснено перевірку ефективності запропонованих моделей, порівнявши їх з результатами, які показують ВСШ-незалежні суміші для визначеної бази фонограм мовців.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бісікало О. В. 
Оптимізація класифікатора автоматизованої системи розпізнавання мовця критичного застосування / О. В. Бісікало, Т. В. Грищук, В. В. Ковтун // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2018. - № 2. - С. 30-43. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Тардаскіна Т. М. 
Особливості використання та розвитку хмарних технологій в умовах цифрової економіки / Т. М. Тардаскіна, Т. В. Грищук // Бізнес Інформ. - 2021. - № 3. - С. 254-260. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження ринку хмарних технологій України та визначенні його особливостей, а також ролі операторів телекомунікацій у розвитку цього ринку в сучасних умовах цифрової економіки. Визначено, що сучасні умови пандемії лише пришвидшили поширення впровадження хмарних технологій і дали поштовх певним тенденціям у цій сфері. Хмарні технології та хмарні сервіси допомогли задовольнити потребу в інструментах для здійснення роботи в нових умовах. Проведено аналіз стану світового та національного ринку хмарних технологій. У ході роботи було досліджено основних вітчизняних гравців на хмарному ринку та визначено характерні особливості їх взаємодії зі споживачами, а також роль операторів телекомунікацій у наданні хмарних сервісів. На основі проведеного дослідження визначено особливості використання та розвитку хмарних технологій в умовах цифрової економіки, а також зазначено бар'єри на шляху до подальшого розвитку. За результатами дослідження можна зробити висновок, що українські телекомунікаційні оператори на ринку хмарних технологій мають дуже невелику частку, компанії-провайдери навряд чи послаблять свої позиції та дадуть можливість традиційним операторам завоювати більшу частину ринку. На основі проведеного аналізу українського ринку хмарних технологій було розроблено найбільш доцільну модель розвитку суб'єктів ринку хмарних технологій. Великим телекомунікаційним компаніям, які вже мають на території України розвинену інфраструктуру, легше додати до власного портфеля послуг ще й послуги хмарного сегмента. Вони стають посередниками між провайдерами та користувачами, сприяючи комфортній взаємодії між ними. Це цілодобова експертна підтримка клієнтів по всій Україні на зрозумілій мові та з представництвом майже в кожному куточку нашої держави; це оформлення договорів згідно з українським законодавством, у національній валюті; це збереження даних у надійних дата- центрах провайдера, частіше за все на території країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31 + У9(4УКР)0-131.1ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Биков М. М. 
Модель експлуатації кіберфізичної системи в умовах впливу негативних зовнішніх факторів / М. М. Биков, Т. В. Грищук, О. О. Ковалюк, В. В. Ковтун, М. С. Юхимчук // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2023. - № 6. - С. 30-38. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано математичний апарат для моделювання процесу експлуатації кіберфізичної системи в умовах впливу негативних зовнішніх факторів, який враховується відповідним параметром. На відміну від аналогів, модель досліджуваного процесу формалізується у параметричному просторі індикаторів безвідмовності, функційної безпеки та низки економічних показників. Узагальнювальним параметром в запропонованому математичному апараті є коефіцієнт ефективності, в якому враховуються накопичуваний параметр ефективності експлуатації кіберфізичної системи, супутній ризик від її експлуатації та обсяг ресурсів, закладених у заходи кібербезпеки на етапі проектування цільової системи. Аналітично описано зв'язок цього коефіцієнта з імовірністю переходу кіберфізичної системи в нефункціональний стан внаслідок реалізації негативного впливу попри супротив засобів кібербезпеки. Математичний апарат розвинуто в напрямку врахування похибок першого та другого роду у разі ідентифікації негативного впливу засобами кібербезпеки. Окремо досліджено випадок реакції засобів кібербезпеки на імітацію негативного впливу. Формалізовано пошук екстремального значення коефіцієнта ефективності від обсягу вкладених в заходи кібербезпеки ресурсів та врахуванням характеристичних параметрів простору, в якому цільова кіберфізична система експлуатується. Дослідження реальної кіберфізичної системи Ситуаційного центру департаменту кіберфізичних технологій Вінницької міської ради довело адекватність запропонованого математичного апарату.



Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського