Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕНЧУК$<.>+<.>A=ЕВГЕНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Денчук Р.  
Адміністративно-правова охорона комунальної власності в Україні потребує удосконалення / Р. Денчук // Право України. - 2005. - № 9. - С. 73-76. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)116.06 + Х819(4УКР)011.2-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Денчук Р. О. 
Адміністративно-правова охорона комунальної власності : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Р. О. Денчук; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено питання адміністративно-правової охорони комунальної власності. Надано характеристику організаційним й адміністративно-примусовим заходам, що застосовуються у цій сфері. Запропоновано визначення поняття адміністративно-правової охорони комунальної власності, її особливостей і шляхів вирішення проблем управління нею. Проаналізовано аспект адміністративної відповідальності за дрібне розкрадання комунального майна, спеціального його правового режиму та права цього виду власності на землю. Обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо порядку безоплатної передачі майна з однієї форми власності до іншої. Відносини комунальної власності класифіковано за певними групами. Запропоновано форми її адміністративно-правової охорони. Розглянуто можливості розширення інституту адміністративної відповідальності з метою посилення охорони комунального майна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)034 + Х839(4УКР)116

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Денчук Є. В. 
Управління виховально-оздоровчою діяльністю школи / Є. В. Денчук // Нaша шк. - 2009. - № 2. - С. 21-24. - укp.

Розглянуто актуальну проблему збереження здоров'я й цілеспрямованого формування здоров'я школярів за складних сучасних умов розвитку України. Статистика свідчить, що за період навчання в школі кількість дітей з порушенням опорно-рухового апарату збільшується в 1,5 - 2 рази, нервовими хворобами - в двічі, з алергійними хворобами - в тричі, з короткозорістю - в 5 разів. Зроблено висновок, що від керівників навчальних закладів слід вимагати наукової компетентності, майстерності та постійного вдосконалення, а робота школи повинна будуватися не лише за принципом надати дітям знання, а й отримати повноцінного члена суспільства. Наведено перелік внутрішньо-шкільних факторів, що представляють потенційну загрозу для здоров'я учнів, як напрямки, працюючи над якими потрібно змінити тенденцію до зниження рівня здоров'я підростаючого покоління.


Ключ. слова: здоровТязберігаючі освітні технології, здоровТя школярів, загроза для здоровТя учнів
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крупка Я. Д. 
Фінансовий облік : підручник / Я. Д. Крупка, З. В. Задорожний, Н. В. Гудзь, П. Н. Денчук, Р. О. Мельник; Терноп. нац. екон. ун-т. - 2-ге вид., доповн. та переробл. - К. : Кондор, 2013. - 550 c. - Бібліогр.: с. 550 - укp.

Висвітлено загальні принципи побудови бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Україні. Розглянуто господарські процеси та пов'язаний з ними облік витрат, доходів діяльності, фінансових результатів. Описано форми та порядок складання фінансової звітності. Подано інформацію про методи нарахування й облік амортизації основних засобів, класифікацію фінансових інвестицій, форми безготівкових розрахунків, порядок визначення сумнівних боргів. Увагу приділено обліку розрахунків з членами кредитних спілок, розрахунку утримань із заробітної плати, обліку додаткового капіталу, методиці складання балансу. Охарактеризовано умови переходу вітчизняних підприємств на міжнародні стандарти фінансової звітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226 я73-1 + У052.9(4УКР)229.0-149.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Голосніченко І. П. 
Розвиток місцевого самоврядування та його роль в управлінні комунальною власністю / І. П. Голосніченко, Д. І. Голосніченко, Р. О. Денчук // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2012. - № 1. - С. 128-134. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто питання розвитку місцевого самоврядування та його роль в управлінні комунальною власністю. Розглянуто елементи місцевого самоврядування в Київській Русі (вічева демократія) і доби Великого князівства Литовського, за магдебургським правом та Конституцією УНР, а також в період становлення України після 1990 р. Акцентовано увагу на ролі органів місцевого самоврядування України в охороні комунальної власності та управлінні майном, що перебуває у власності громади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124 + Х819(4УКР)011.2-1 + Х839(4УКР)116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Денчук Є. В. 
Управління школою, яка розвиває та розвивається / Є. В. Денчук // Наука і освіта. - 2006. - № 1/2. - С. 76-78. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено особливості сучасних підходів до навчальної організації в школі. Акцентовано увагу на перегляді взаємовідносин учителя з учнями, нормах самооцінки, аналізі власної діяльності та її результатів. Наведено авторський досвід підготовки до педагогічних рад.

Рассмотрены особенности современных подходов к учебной организации в школе. Акцентировано внимание на пересмотре отношений учителя с учениками, нормах самооценки, анализе собственной работы и ее результатов. Приведен авторский опыт подготовки к педагогическим советам.

This article deals with the features of modern approaches to the educational organization at school. The attention is stressed on revision of attitudes(relations) of the teacher with pupils, norms of a self-estimation, the analysis of own work and its(her) results. Author's experience of preparation to leads faculty meetings.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.4

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Денчук Є. В. 
Методи викладання і сучасний підхід до їхнього вдосконалення / Є. В. Денчук // Наука і освіта. - 2008. - № 8/9. - С. 231-235. - укp.

Висвітлено нетрадиційні форми проведення семінарських занять з психології та педагогіки, на яких студент стає учасником дійства, набуваючи таким чином досвіду навчання та володіння знаннями, самоутверджує себе як особистість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 р30-261 + Ч311 р30-261

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Денчук Є. В. 
Організація самостійної роботи студентів за кредитною системою навчання / Є. В. Денчук // Наука і освіта. - 2009. - № 10. - С. 188-191. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено проблему вироблення в майбутніх працівників таких рис особистості, які б свідчили про їх готовність до самостійної пізнавальної діяльності. Розглянуто питання запровадження кредитно-модульної системи навчання як дієвого інструменту та засобу формування самостійності й активності студентів вищих навчальних закладів. Визначено форми організації самостійної роботи студентів. Акцентовано увагу на нових вимогах до особи викладача, методів і техніки викладання за даної перебудови системи освіти. Охарактеризовано такі типи лекцій, як: проблемно-модульна, науково-інформаційна, науково-проектна та світоглядно-рефлексивна. Виділено сім етапів проблемно-модульних лекцій і практичних занять, кожний з яких передбачає передусім самостійну роботу студентів під керівництвом викладача, метою якої є закріплення засвоєних на лекції знань, умінь та навичок. Акцентовано на встановленні вимог і загальних очікувань до самостійної роботи студентів, завданнях для тьютора (консультанта), який здійснює роботу, як правило, в межах не більше однієї-двох спеціальностей і керує роботою від першого до випускного курсу. Виявлено залежність рівня та складності завдань для самостійної роботи від курсу навчання студентів. Розкрито значення індивідуального підходу до кожного суб'єкта навчального процесу. Запропоновано використання методу тестування студентів для складання психологічного "портрета" як всієї групи, так і кожного студента окремо.

Освещена проблема выработки у будущих работников таких черт личности, которые бы свидетельствовали об их готовности к самостоятельной познавательной деятельности. Рассмотрены вопросы внедрения кредитно-модульной системы обучения как действенного инструмента и средства формирования самостоятельности и активности студентов высших учебных заведений. Определены формы организации самостоятельной работы студентов. Сосредоточено внимание на новых требованиях к личности преподавателя, методах и технике преподавания при данной перестройке системы образования. Охарактеризованы следующие типы лекций, как: проблемно-модульная, научно-информационная, научно-проектная и мировоззренчески-рефлексивная. Выделено семь этапов проблемно-модульных лекций и практических занятий, каждый из которых предполагает прежде всего самостоятельную работу студентов под руководством преподавателя, целью которой является закрепление усвоенных на лекции знаний, умений и навыков. Отмечено установление требований и общих ожиданий к самостоятельной работе студентов, задачам для тьютора (консультанта), который осуществляет работу, как правило, в рамках не более одной-двух специальностей и руководит работой от первого до выпускного курса. Выявлена зависимость уровня и сложности заданий для самостоятельной работы от курса обучения студентов. Раскрыто значение индивидуального подхода к каждому субъекту учебного процесса. Предложено использование метода тестирования студентов для составления психологического "портрета" как всей группы, так и каждого студента в отдельности.

The problem of generation of future employees of such personality traits that would indicate their willingness to self-cognitive activity. The problems of the introduction of credit-modular system of education as an effective tool and means of building self-reliance and active university students. Outlines the forms of students' independent work. Focus on new requirements for the individual teacher, teaching methods and techniques in this restructuring of the education system. Characterized by the following types of lectures such as: problem-modular, scientific information, research design and world-reflexive. Identify seven stages of problem-modular lectures and workshops, each of which involves primarily independent work of students under the guidance of a teacher whose goal is to strengthen knowledge learned in lectures and skills. Noted the establishment of common requirements and expectations for independent work of students, objectives for tutor (adviser), which carries out the work, usually within no more than one or two specialties, and directs the work of the first to graduate. The dependence of the level and complexity of tasks for self-study course on teaching students. Disclosed the value of an individual approach to each subject of the learning process. Proposed use of the method of testing students to compile psychological ДportraitФ as the whole group, and each student individually.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рожелюк В. М. 
Історичні передумови генезису управлінського обліку та його есенція в Україні / В. М. Рожелюк, П. Н. Денчук // Бізнес Інформ. - 2016. - № 11. - С. 331-339. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження ключових історичних передумов виникнення управлінського обліку (УО), ідентифікація наявних підходів до розмежування етапів його розвитку в міжнародній практиці та в Україні, їх порівняння. Проаналізовано вплив історичних передумов розвитку УО на результативність діяльності суб'єктів господарювання, обгрунтовано етапи його генезису. Розглянуто проблеми формування повноцінної, дієвої системи УО на українських підприємствах. Визначено основні передумови розвитку УО у світовій і українській практиці. Перспективи подальших досліджень у даному напрямі знаходяться в площині активації розповсюдження застосування УО, оскільки його сутнісний зміст, методи та інструментарій за умови обгрунтованого розв'язання питань організаційного характеру сприяють підвищенню ефективності виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рожелюк В. М. 
Формування облікової політики переробних підприємств в умовах адаптації національних положень до міжнародних стандартів обліку та звітності / В. М. Рожелюк, П. Н. Денчук // Бізнес Інформ. - 2017. - № 4. - С. 318-323. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Визначено принципи підготовки облікової політики (ОП) з використанням вітчизняного та зарубіжного досвіду, узагальнено науково-теоретичні підходи та вдосконалено формулювання поняття "облікова політика". Обгрунтовано доцільність проведення попередньої оцінки ефективності організаційних заходів через використання узагальнених в ОП критеріїв, висвітлено рівні нормативно-правового регулювання ОП з урахуванням діючого законодавства. Розкрито порядок визначення параметрів та напрямів ОП, визначено вимоги до формування ОП, досліджено вплив факторів на її формування за умов ринку. Сформовано рекомендації щодо основних розділів Наказу про ОП на переробному підприємстві, визначено перелік складових Наказу про ОП із урахуванням організації та технології виробничого процесу переробних підприємств за умов ринкової економіки. Зроблено порівняльну характеристику міжнародних та національних положень щодо формування ОП підприємств у ринковому середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рожелюк В. М. 
Організаційні та методичні засади оптимізації витрат, пов'язаних з постачанням сировини / В. М. Рожелюк, Н. М. Хорунжак, П. Н. Денчук // Бізнес Інформ. - 2018. - № 7. - С. 122-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено можливості оптимізації витрат виробництва через мінімізацію вартості доставки сировини на основі використання теорії графів. При аналізі залежності постачання від різних чинників розглянуто й розроблено рішення завдання оптимального планування витрат виробництва щодо забезпечення підприємства сировиною. Застосовані в процесі дослідження узагальнення, аналіз, систематизація, формалізація та моделювання уможливили розробку теоретико-організаційних основ ведення бухгалтерського обліку витрат операційної діяльності суб'єктів господарювання на засадах теорії графів. Основним завданням в цьому випадку було забезпечення оптимізації витрат, а компонентою обрано формування граф-моделі оптимального рівня витрат на придбання продукції для переробки. Здійснено формалізацію та обгрунтування моделі оптимізації, а також надано рекомендації з її практичної реалізації (формування моніторингової комісії та системи документального забезпечення), що дасть можливість зменшити витрати часу облікових працівників на технічні, рутинні операції завдяки механізмам спрощення алгоритмів обчислень і формування вихідних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.721

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Стан і перспективи розвитку обліково-інформаційної системи в Україні : матеріали II Міжнар. наук.-практ. конф., 29 - 30 листоп. 2012 р., [Тернопіль] / ред.: Я. Д. Крупка, З. В. Задорожний, З. В. Гуцайлюк, В. А. Дерій, С. І. Шкарабан, Н. Я. Микитюк, Є. К. Ковальчук, В. Г. Мельник, Р. О. Мельник, І. Є. Давидович, П. Н. Денчук, Р. В. Романів; Терноп. нац. екон. ун-т. - Тернопіль, 2012. - 269 c. - укp.

Обговорено сучасні тенденції розвитку обліку в Україні та за кордоном, проблеми облікової інформації як засобу забезпечення захисту інтересів власника, обліково-аналітичної інформації в управлінні підприємницькою діяльністю. Розглянуто актуальні проблеми розвитку аудиту та його інформаційного забезпечення. Висвітлено перспективи запровадження сучасних інформаційних технологій в обліку, аналізі та аудиті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)2 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Стан і перспективи розвитку бухгалтерського і управлінського обліку в умовах глобалізації : монографія / З.-М. В. Задорожний, І. Д. Бенько, Ю. А. Біла, Т. Г. Бурденюк, В. П. Войцешин, І. Д. Голяш, М. В. Гуменна-Дерій, П. Н. Денчук, Н. Т. Жук, С. М. Жукевич, Г. П. Журавель, Н. Я. Зарудна, В. С. Здреник, Я. Д. Крупка, О. М. Кундеус, І. Р. Лукановська, Н. Г. Мельник, І. В. Мельничук, Н. В. Мужевич, В. В. Муравський, І. Я. Назарова, І. Я. Омецінська, В. М. Панасюк, І. П. Петрук, С. В. Питель, Т. Р. Портоварас, Н. В. Починюк, Г. А. Римар, В. М. Рожелюк, Р. В. Романів, С. Р. Романів, В. З. Семанюк, Н. В. Семенишена, І. М. Сисоєва, С. В. Сисюк, В. Я. Фаріон, Н. М. Хорунжак, О. А. Шевчук, С. Р. Яцишин; ред.: З.-М. В. Задорожний; Західноукраїнський національний університет. - Тернопіль : ЗУНУ : Університетська думка, 2020. - 294 c. - укp.

Подано результати наукових досліджень щодо стану і перспективи розвитку бухгалтерського і управлінського обліку в умовах глобалізації. Питання глобалізаційних тенденцій розвитку економіки розкрито у розрізі основних об’єктів обліку: активів, витрат та доходів підприємств, їх капіталу та зобов’язань. Пропозиції з покращення обліку мають комплексний і системний характер та охоплюють питання первинного, аналітичного, синтетичного обліку та формування звітності. Удосконалено методику аналізу, контролю та аудиту в умовах глобалізації соціально-економічних процесів. Запропоновано шляхи вдосконалення обліку, аналізу, контролю та аудиту зазначених об’єктів відповідно до вимог міжнародних стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)221 + У50,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фінансовий облік : підручник / Я. Д. Крупка, З. В. Задорожний, Н. В. Гудзь, П. Н. Денчук, Н. В. Починок, Р. В. Романів; Західноукраїнський національний університет. - Вид. 2-ге, допов. та перероб. - Тернопіль : ЗУНУ, 2020. - 481 c. - Бібліогр.: с. 481 - укp.

Визначено загальні принципи бухгалтерського обліку, облік активів, капіталу та зобов'язань. Розкрито господарські процеси та пов'язані з ними облік витрат, доходів діяльності, фінансових результатів та їх оподаткування. Описано форми та порядок складання фінансової звітності, звітності про управління, умови переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226 я73-1 + У052.9(4УКР)229.0-149.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фінансовий облік : підручник / Я. Д. Крупка, З. В. Задорожний, Н. В. Гудзь, П. Н. Денчук, Н. В. Починок, Р. В. Романів; Тернопільський національний економічний університет. - Тернопіль : ТНЕУ, 2019. - 477 c. - Бібліогр.: с. 477 - укp.

Визначено загальні принципи бухгалтерського обліку, облік активів, капіталу та зобов'язань. Розкрито господарські процеси та пов'язаний з ними облік витрат, доходів діяльності, фінансових результатів та їх оподаткування. Описано форми та порядок складання фінансової звітності, звітності про управління, умови переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності. Подано зміст Закону України щодо бухгалтерського обліку та фінансової звітності, чинний та оновлений План рахунків бухгалтерського обліку, перелік і структуру Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, методичні рекомендації з облікової політики, складання фінансової звітності, заповнення звіту про управління, предметний покажчик найбільш важливих термінів і понять, які використовуються у нормативних документах з бухгалтерського обліку та при оподаткуванні підприємств тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226 я73-1 + У052.9(4УКР)229.0-149.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Фінансовий облік : підручник / Я. Д. Крупка, З. В. Задорожний, П. Н. Денчук, Н. В. Починок, Р. В. Романів; Західноукраїнський національний університет. - Вид. 3-тє, допов. та перероб. - Тернопіль : ЗУНУ, 2023. - 487 c. - Бібліогр.: с. 487 - укp.

Визначено загальні принципи бухгалтерського обліку, облік активів, капіталу та зобов'язань. Розкрито господарські процеси і пов'язаний з ними облік витрат, доходів діяльності, фінансових результатів та їх оподаткування. Описано форми та порядок складання фінансової звітності, та звітності про управління, умови переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності. Подано зміст Закону України щодо бухгалтерського обліку та фінансової звітності, діючі плани рахунків бухгалтерського обліку, перелік і структуру Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, методичні рекомендації з облікової політики, складання фінансової звітності, заповнення звіту про управління, предметний покажчик найбільш важливих термінів і понять, які використовуються у нормативних документах з бухгалтерського обліку та при оподаткуванні підприємств, з поясненнями до них тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226 я73-1 + У052.9(4УКР)229.0-149.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39007 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського