Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕЩИНСЬК$<.>+<.>A=ЛЕОНТІЙ$<.>+<.>A=ЄВГЕНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2000. - 199 с. - (Вісн. нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 408). - укp.

Висвітлено політику Франції, Великобританії та США стосовно України у період 1918 - 1921 рр. Розглянуто проблему залучення українців, білорусів та інших вихідців з СРСР, колишніх полонених, до антифашистської боротьби на території Польщі на початку німецько-радянської війни. З'ясовано місце та роль "самвидаву" в українському національному русі 1960 - 1970-х рр. Проаналізовано причини його зародження, способи розповсюдження та етапи розвитку. Охарактеризовано політику "холодної війни" та її негативний вплив на міжнародну атмосферу 1960 - 1980 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-5я54 + Ц4,8(4Укр)1:6я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2004. - 147 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 502). - укp.

Проаналізовано зовнішньополітичну діяльність України в період гетьманського уряду та Директорії у квітні - грудні 1918 р. Висвітлено джерела до вивчення парамілітарної діяльності української молоді Галичини напередодні та в роки Першої світової війни, історію формування українських січових стрільців на Наддніпрянщині в 1917 р. Розкрито правові основи соціального захисту військовослужбовців Західноукраїнської Народної Республіки. Розглянуто проблеми Закарпатської України у міжнародних відносинах періоду Другої світової війни, кордонів Польщі та України у 1943 - 1945 рр.

Проанализирована внешнеполитическая деятельность Украины в период гетманского правительства и Директории в апреле - декабре 1918 г. Освещены источники к изучению парамилитарной деятельности украинской молодежи Галиции накануне и в годы Первой мировой войны, история формирования украинских сечевых стрельцов на Надднепрянщине в 1917 г. Раскрыты правовые основы социальной защиты военнослужащих Западноукраинской Народной Республики. Рассмотрены проблемы Закарпатской Украины в международных отношениях периода Второй мировой войны, границ Польши и Украины в 1943 - 1945 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61 + Ц4,8(4Укр)1:611/612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2005. - 159 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 528). - укp.

Розглянуто питання відновлення української державності та її зовнішньополітичні відносини в період правління Центральної Ради (1917 - березень 1918 рр.). Проаналізовано воєнні дії на території України в роки Першої світової війни у контексті революційних подій. Розкрито вплив ОУН на військово-патріотичне виховання української молоді Галичини у 1920 - 1930 рр. Висвітлено українське питання в зовнішній політиці СРСР на початку Другої світової війни (вересень - листопад 1939 р.), збройну боротьбу УПА Південної Волині проти німецьких окупантів в 1943 р. Визначено роль молодіжного та студентського демократичного руху в революційних подіях у Чехословаччині (листопад - грудень 1989 р.).

Рассмотрены вопросы восстановления украинской государственности и её внешнеполитические отношения в период правления Центрального Совета (1917 - март 1918 гг.). Проанализированы военные действия на территории Украины в годы Первой мировой войны в контексте революционных событий. Изучено влияние ОУН на военно-патриотическое воспитание украинской молодежи Галиции в 1920 - 1930 гг. Освещены украинский вопрос во внешней политике СССР в начале Второй мировой войны (сентябрь - ноябрь 1939 г.), вооруженная борьба УПА Южной Волыни против немецких оккупантов в 1943 г. Определена роль молодежного и студенческого демократического движения в революционных событиях в Чехословакии (ноябрь - декабрь 1989 г.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я54 + Ц4,8(4Укр)1 + Х2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дещинський Л. Є. 
Історія України та її державності : Навч. посіб. / Л. Є. Дещинський, І. О. Гаврилів, Я. Я. Денісов, С. О. Іващук, С. В. Терський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". Ін-т дистанц. навчання. - Л., 2005. - 383 c. - (Дистанц. навчання; № 27). - Бібліогр.: с. 373-383. - укp.

Проаналізовано основні етапи формування та розвитку української державності від найдавніших часів до сьогодення. Висвітлено особливості утворення первісного суспільства на території нашої держави, наведено нові дані про Київську Русь і Галицько-Волинську державу, історію українського козацтва, колонізацію Росією українських земель у XVIII ст. Показано суспільні течії та рухи на Україні у другій половині ХІХ ст., описано події розвитку держави на початку ХХ ст. Розкрито участь країни у Другій світовій війні, розглянуто питання розбудови державності України на сучасному етапі.

Проанализированы основные этапы формирования и развития украинской государственности с древнейших времен до настоящего времени. Освещены особенности образования первобытного общества на территории нашего государства, приведены новые данные о Киевской Руси и Галицко-Волынском государстве, истории украинского казачества, колонизации Россией украинских земель в XVIII в. Показаны общественные течения и движения на Украине во второй половине ХІХ в., описаны события развития государства в начале ХХ ст., в частности, Первой мировой войне. Раскрыто участие страны во Второй мировой войне, рассмотрены вопросы строительства государственности Украины на современном этапе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73 + Х2(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дещинський Л. Є. 
Міжнародні відносини України: історія і сучасність : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. Ч. 2 / Л. Є. Дещинський; Наук.-метод. центр вищ. освіти М-ва освіти і науки України. - 3-є вид., доповн. - Л. : Бескид Біт, 2004. - 319 c. - Библиогр.: с. 304-318 - укp.

Проаналізовано зовнішньополітичну діяльність України в період національної революції 1917 - 1921 рр. Розглянуто питання української державності та міжнародних відносин України в період правління Центральної Ради, гетьманського уряду, Директорії. Описано механізм формування та реалізації зовнішньої політики імперії СРСР, статус України на міжнародній арені в період "холодної війни". Висвітлено національно-визвольний рух в країні в 1980 - 1990 рр., період проголошення незалежності України та визнання її міжнародною спільнотою.

Проанализирована внешнеполитическая деятельность Украины в период национальной революции 1917 - 1921 гг. Рассмотрены вопросы украинской государственности и международных отношений Украины в период правления Центрального Совета, гетманского правительства, Директории. Описаны механизм формирования и реализации внешней политики империи СССР, статус Украины на международной арене в период "холодной войны". Освещены национально-освободительное движение в стране в 1980 - 1990 гг., период провозглашения независимости Украины и признания её международным сообществом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-6я73 + Ф4(4УКР)6я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2001. - 167 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 431). - укp.

Наведено характеристику державного апарату, який сформувався в Україні у ході національно-визвольної війни під проводом Б.Хмельницького і не був однорідним за своїм складом. Розкрито значення Брестського мирного договору для становлення української державності та її міжнародного визнання. З'ясовано роль молоді у процесі українізації тилових резервних частин Південно-Західного та Румунського фронтів навесні та влітку 1917 р. Висвітлено процеси українізації армії восени 1917 р. і ставлення українізованих частин до більшовицького жовтневого перевороту. Досліджено проблеми західноукраїнських земель на початку Другої світової війни. Розглянуто проблеми розвитку сучасної військової гуманітарної освіти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я54 + Ц4,8(4Укр)1 + Х2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дещинський Л. Є. 
Міжнародні відносини України: історія і сучасність / Л. Є. Дещинський, А. В. Панюк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л. : Вид-во Нац. ун-ту "Львів. політехніка", 2001. - 424 c. - Бібліогр.: с.386-423. - укp.

Розглянуто міжнародні зв'язки України від найдавніших часів до наших днів. Висвітлено важкий і тернистий шлях боротьби українського народу за відновлення незалежності та територіальної цілісності. Охарактеризовано міжнародні відносини Київської Русі-України та Галицько-Волинської держави. Проаналізовано зовнішньополітичну діяльність України у період козацько-гетьманської держави, під час національної революції 1917 - 1920 рр., а також у період більшовицької тоталітарної системи. Акцентовано увагу на питанні проголошення незалежності української держави та її утвердженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-6я73 + Х913.129(4УКР)-1я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дещинський Л. Є. 
Українська і зарубіжна культура : Курс лекцій: Навч. посіб. для студ. і викл. вищ. навч. закл. / Л. Є. Дещинський, Л. В. Цубов, Н. М. Божко, Г. І. Кос, О. А. Матюхіна; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - 2-е вид. - Л. : Вид-во Нац. ун-ту "Львів. політехніка", 2001. - 280 c. - Бібліогр.: с. 269-277. - укp.

Розкрито суть, структуру та функції культури, сформульовано закономірності її функціонування, розкрито значення національної культури за умов державотворення. Розглянуто особливості розвитку світової цивілізації зокрема культур Стародавнього Світу, охарактеризовано основні тенденції їх поступу на сучасному етапі. Показано особливості суспільного та духовного життя Європи кінця ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено значення української культури, обгрунтовано її специфічні риси, простежено взаємозв'язки та взаємовпливи у процесі духовного спілкування народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11(0)я73-2 + Т3(0)-7я73 + Т3(4УКР)0-7я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вісник національного університету "Львівська політехніка". N 451. Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2002. - 119 с. - укp.

Розглянуто проблеми передісторії та проголошення незалежності України, а також її репрезентації на міжнародній арені. Досліджено перші спроби налагодження регулярних повітряних перевезень в Україні в 1917 - 1920 рр. Визначено причини виникнення явища отаманії. На підставі архівних матеріалів, періодичних видань і мемуарів проаналізовано особливості національно-визвольного руху у Східній Галичині (1918 - 1921 рр.). Висвітлено бойовий шлях Бесарабської та Подільської груп Армії УНР у Другому зимовому поході в листопаді 1921 р. Проаналізовано вплив Ризького договору на радянсько-польські відносини міжвоєнного періоду, а також події, пов'язані з четвертим розподілом у Польщі (1939 р.).

Рассмотрены проблемы предистории и провозглашения независимости Украины, а также ее репрезентации на международной арене. Исследованы первые попытки налаживания регулярных воздушных перевозок на Украине в 1917 - 1920 гг. Определены причины возникновения явления отамании. На основе архивных материалов, периодических изданий и мемуаров проанализированы особенности национально-освободительного движения в Восточной Галиции (1918 - 1921 гг.). Освещен боевой путь Бессарабской и Подольской групп Армии УНР во Втором зимнем походе в ноябре 1921 г. Проанализированы влияние Рижского договора на советско-польские отношения межвоенного периода, а также события, связанные с четвертым разделом в Польше (1939 г.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-54я54 + Ц4,8(4Укр)я54(4Укр-Лво)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2003. - 123 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 474). - укp.

Розглянуто питання реформування зовнішньої політики в Україні у перші роки існування більшовицької тоталітарної системи. Проаналізовано формування військової політики Директорії УНР щодо організації Збройних сил (листопад 1918 - липень 1919 рр.). Описано бойові дії армії УНР на Поділлі у 1919 - 1920 рр. Висвітлено діяльність культурно-освітньої комісії та прес-бюро "Основи" товариства студентів Львівської політехніки, боротьбу Карпатської України за незалежність у контексті радянсько-польських відносин (1938 - березень 1939 рр.), проблему державотворення в програмних документах ОУН та УПА. Охарактеризовано державницьку діяльність Української Повстанської Армії у роки Другої світової війни. Визначено основні фактори військового протистояння між радянським тоталітарним режимом та українським націоналістичним підпіллям у Західній Україні у 1944 - 1947 рр. Проаналізовано джерела до вивчення історії українського національно-патріотичного руху в УРСР середини 1950 - кінця 1980 рр.

Рассмотрены вопросы реформирования внешней политики в Украине в первые годы существования большевистской тоталитарной системы. Проанализировано формирование военной политики Директории УНР по организации Вооруженных сил (ноябрь 1918 - июль 1919 гг.). Описаны боевые действия армии УНР на Подолье в 1919 - 1920 гг. Освещены деятельность культурно-образовательной комиссии и пресс-бюро "Основы" общества студентов Львовской политехники, борьба Карпатской Украины за независимость в контексте советско-польских отношений (1938 - март 1939 гг.), проблема развития государства в программных документах ОУН и УПА. Охарактеризована государственническая деятельность Украинской Повстанческой Армии в годы Второй мировой войны. Определены основные факторы военного противостояния между советским тоталитарным режимом и украинским националистическим подпольем в Западной Украине в 1944 - 1947 гг. Проанализированы источники к изучению истории украинского национально-патриотического движения в УССР середины 1950 - конца 1980 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4Укр)6,1 + Ц4,8(4Укр)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2005. - 163 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 541). - укp.

Проаналізовано статус України в міжнародних відносинах у період Другої світової війни. Розглянуто українське питання в програмах та діяльності польського військово-політичного підпілля в Західній Україні в 1939 - 1941 рр., а також питання збройного та ідеологічного протистояння між військовими формуваннями УПА, збройним підпіллям ОУН та радянським режимом. Висвітлено тактику, стратегію, форми та методи дій влади в боротьбі за утвердження тоталітаризму в західному регіоні України в 1944 р.

Проанализирован статус Украины в международных отношениях в период Второй мировой войны. Рассмотрены украинский вопрос в программах и деятельности польского военно-политического подполья в Западной Украине в 1939 - 1941 гг., а также вопросы вооруженного и идеологического противостояния между военными формированиями УПА, вооруженным подпольем ОУН и советским режимом. Освещены тактика, стратегия, формы и методы действий власти в борьбе за утверждение тоталитаризма в западном регионе Украины в 1944 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я54 + Ц4,8(4Укр)1 + Х2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дещинський Л. Є. 
Історія України та її державності : Навч. посіб. для студ. і викл. вищ. навч. закл. / Л. Є. Дещинський, І. О. Гаврилів, Я. Я. Денісов, Р. Д. Зінкевич, В. М. Тарабан; Наук.-метод. центр вищ. освіти М-ва освіти і науки України. - 3-є вид., переробл. і доповн. - Л. : Бескид Біт, 2005. - 368 c. - Бібліогр.: с. 353-363. - укp.

Охарактеризовано процес формування державності на українських землях з найдавніших часів до сьогодення. Висвітлено особливості формування державності у період Київської Русі, за умов великого князівства Литовського, а також утворення української козацько-гетьманської держави (1648 - 1657 рр.), Української Народної Республіки (1917 - 1921 рр). Викладено питання утвердження української державності та її міжнародного визначення за часів правління президента Л.Кравчука (1991 - 1994), розбудови державності України на сучасному етапі, проаналізовано діяльність Української держави на світовій арені (1995 - 2005 рр.).

Охарактеризован процесс формирования государственности на украинских землях с древнейших времен до настоящего времени. Освещены особенности формирования государственности в период Киевской Руси, в условиях великого княжества Литовского, а также образования украинского казацко-гетманского государства (1648 - 1657 гг.), Украинской Народной Республики (1917 - 1921 гг.). Изложены вопросы об утверждении украинской государственности и ее международного значения во времена правления президента Л.Кравчука (1991 - 1994 гг.), строительстве государственности Украины на современном этапе, проанализирована деятельность Украинского государства на мировой арене (1995 - 2005 гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73 + Х2(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА669802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дещинський Л. Є. 
Історія України та її державності : підручник / Л. Є. Дещинський, Р. Д. Зінкевич, С. В. Терський, Т. І. Батенко, І. О. Гаврилів. - Вид. 4-те, переробл. і доповн. - Л. : Бескид Біт, 2008. - 444 c. - укp.

Викладено матеріали про формування українського етносу та становлення його державності у стародавню добу, часи Київської Русі, періоди Галицько-Волинського князівства, Литовсько-Руської держави, добу Хмельниччини, Руїни та гетьманування І. Мазепи, під владою Російської та Австро-Угорської імперій. Охарактеризовано політичне становище України на початку XX ст., розглянуто історію створення Української Народної Республіки. Висвітлено діяльність національних сил у боротьбі за суверенітет України за умов утвердження та панування більшовицького тоталітарного режиму. Розглянуто передумови проголошення незалежної Української держави, проаналізовано її стан на сучасному етапі (1991 - 2006 рр.).

Изложены материалы о формировании украинского этноса и становлении его государственности в стародавний период, времена Киевской Русси, Галицко-Волынского княжества, Литовско-Русского государства, эпоху национально-освободительного движения, возглавленного гетьманом Б.Хмельницким, а также периоды Руины, владычества И. Мазепы, под властью Российской и Австро-Венгерской империй. Охарактеризовано политическое положение Украины в начале XX ст., рассмотрена история образования Украинской Народной Республики. Освещена деятельность национальных сил в борьбе за суверенитет Украины в условиях утверждения большевистского тоталитарного режима. Рассмотрены предпосылки провозглашения независимого Украинского государства, проанализировано ее состояние на современном этапе (1991 - 2006 гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73 + Х2(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА702838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дещинський Л. Є. 
Історія української та зарубіжної культури : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. Є. Дещинський, С. В. Терський, Р. Д. Зінкевич, Я. Я. Денісов. - Л. : Бескід Біт, 2008. - 252 c. - (). - укp.

Розкрито сутність, структуру та функції культури, висвітлено історію її розвитку у первісний, античний, середньовічний періоди. Викладено матеріали про трипільську культуру, культуру скіфів, Месопотамії, Єгипту, Індії та Китаю, античних міст-держав Північного Причорномор'я та Візантії. Охарактеризовано стан освіти, науки та літератури у країнах Західної Європи у часи середньовіччя. Розглянуто вплив християнства на розвиток культури давніх русів, розкрито культурну самобутність Галицько-Волинського князівства. Визначено гуманістичний характер ренесансної культури, показано своєрідність формування Ренесансу в Україні. Викладено ідейно-естетичні засади мистецтва бароко, досліджено особливості його становлення в Україні. Розглянуто провідні художні напрямки європейської культури XVIII - XIX ст. та епохи модерну (кінець XIX - початок XX ст.). Проаналізовано загальні тенденції, особливості й основні етапи розвитку світової культури XX ст.

Раскрыты сущность, структура и функции культуры, освещена история ее развития в первобытный, античный, средневековый периоды. Изложены материалы о трипольской культуре, культуре скифов, Месопотамии, Египта, Индии и Китая, античных городов-государств Северного Причерноморья и Византии. Охарактеризовано состояние образования, науки и литературы в странах Западной Европы во времена средневековья. Рассмотрено влияние христианства на развитие культуры давних русичей, раскрыта культурная самобытность Галицко-Волынского княжества. Раскрыт гуманистический характер ренессансной культуры, показано своеобразие формирования Ренессанса в Украине. Освещены идейно-эстетические основы искусства барокко, исследованы особенности его становления в Украине. Рассмотрены ведущие художественные направления европейской культуры XVIII - XIX ст. и эпохи модерна (конец XIX - начало XX ст.). Проанализированы общие тенденции, особенности и основные этапы развития мировой культуры XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73 + Т3(0)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА702834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дещинський Л. Є. 
Українська та зарубіжна культура : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Л. Є. Дещинський, Я. Я. Денісов, Л. В. Цубов, М. П. Скалецький, Н. М. Барановська; Наук.-метод. центр вищ. освіти М-ва освіти і науки України. - 4-е вид., переробл. і доповн. - Л. : Бескид Біт, 2005. - 303 c. - Бібліогр.: с. 298-303. - укp.

Наведено цілісне уявлення про шляхи розвитку людської цивілізації, основні її етапи та культурно-історичні епохи, пізнання загальних закономірностей культурної еволюції, самобутнього характеру української культури, її тісних взаємозв'язків з культурою європейською та світовою. Розкрито найсуттєвіші моменти світової цивілізації: від культури стародавнього світу до характеристики основних тенденцій розвитку культури на сучасному етапі. Висвітлено місце української культури в системі розвитку світової культури.

Приведено целостное представление о путях развития человеческой цивилизации, основных ее этапах и культурно-исторических эпохах, а также познании общих закономерностей культурной эволюции, самобытного характера украинской культуры, ее тесных взаимосвязей с культурой европейской и мировой. Раскрыты наиболее существенные моменты мировой цивилизации: от культуры древнего мира до характеристики основных тенденций развития культуры на современном этапе. Освещено место украинской культуры в системе развития мировой культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-7 я73 + Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС41538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дещинський Л. Є. 
З історії створення Збройних сил Української Народної Республіки (березень 1917 - квітень 1918 рр.) / Л. Є. Дещинський, Р. М. Постоловський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 571. - С. 158-164. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто історію створення Збройних сил Української Народної Республіки (березень 1917 - квітень 1918 рр.)


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)132 + Т3(4УКР)611-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дещинський Л. Є. 
Національно-визвольний рух в Україні у 80 - 90-х роках ХХ ст. / Л. Є. Дещинський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 555. - С. 3-12. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Розглянуто початок національно-визвольного руху в Україні в період горбачовської лібералізації радянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дещинський Л. Є. 
Українська державність і зовнішньополітичні відносини України в період Центральної Ради (1917 - березень 1918 рр.) / Л. Є. Дещинський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 528. - С. 3-16. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Розглянуто процеси відновлювання української державності та її зовнішньополітичні відносини в період Центральної Ради.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-34 + Х2(4УКР)611/612-523.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дещинський Л. Є. 
Статус України в міжнародних відносинах у період Другої світової війни / Л. Є. Дещинський, Р. М. Постоловський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 541. - С. 5-14. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Проаналізовано стан та тенденції розвитку статусу України в міжнародних відносинах в 1939 - 1945 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дещинський Л. Є. 
Українська державність і міжнародні відносини України в період Центральної Ради / Л. Є. Дещинський, С. С. Яким // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 584. - С. 3-12. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Проаналізовано зовнішньополітичну діяльність України в період існування Центральної Ради з березня 1917 р. по квітень 1918 р. Розкрито складний період для молодої Української держави у період підписання Брестського мирного договору та вступу на її територію австро-німецьких військ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-6 + Х2(4УКР)611/612-523.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського