Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (15)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЗЮБЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=ГЕОРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 251
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Олексійченко Л. П. 
Вивчення дії удобрювальних препаратів на підвищення врожайності неформованої шовковиці / Л. П. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 18-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати впливу на неформовану шовковицю удобрювальних біопрепаратів, виготовлених на основі мікрофлори бульбочок коріння шовковиці. Встановлено, що сорти відрізняються за своєю сприйнятливістю до біопрепаратів і реакцією на їх дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-464

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Олексійченко Н. О. 
До питання акліматизації нових інтродукованих сортів шовковиці в Україні / Н. О. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 5-8. - укp.

Викладено результати інтродукції сортів шовковиці за останні шість років. Із 50 інтродукованих сортів тільки 22 успішно проходять акліматизацію. Дослідження сортів зарубіжної селекції допомогло виділити найбільш продуктивні і стійкі до захворювань, що дає можливість використовувати їх надалі у селекційному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-459

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Литвин В. М. 
Закономірності динаміки захворювання шовковиці циліндроспоріозом у північно-східних районах України / В. М. Литвин, Н. О. Олексійченко, Б. Ф. Пилипенко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 29-31. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано, що найбільший ступінь ураження листя шовковиці циліндроспоріозом спостерігається у роки з максимумом і мінімумом сонячної активності та за рік чи рік після них. Ці закономірності дають можливість прогнозувати розвиток хвороби і передбачати проведення відповідних профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.923

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дзюбенко М. И. 
Исследование основных характеристик излучения лазера на красителе при различных температурных режимах активного элемента / М. И. Дзюбенко, В. В. Маслов, В. П. Пелипенко, В. В. Шевченко // Радиотехника / Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - 1999. - Вып. 110. - С. 86-92. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Вивчено вплив рівня оптичної накачки і коефіцієнта поглинання активного розчину на розподіл температури в циліндричній кюветі лазера на барвниках. Встановлено, що за типових умов, реалізованих у лазерах на барвниках із ламповою накачкою, цей розподіл неоднорідний. Експериментально показано вплив градієнта температури на просторово-кутові характеристики випромінювання цих лазерів і надано рекомендації щодо вибору оптимальних режимів їх роботи.

Изучено влияние уровня оптической накачки и коэффициента поглощения активного раствора на распределение температуры в цилиндрической кювете лазера на красителях. Установлено, что при типичных условиях, реализуемых в лазерах на красителях с ламповой накачкой, это распределение неоднородно. Экспериментально показано влияние градиента температуры на пространственно-угловые характеристики излучения этих лазеров и даны рекомендации по выбору оптимальных режимов их работы.

The effects of optical pump intensity and absorption coefficient of active solution on temperature distribution in cylindrical cell of dye laser were considered. It was found that this distribution is non-uniformly under typical conditions of the flashlamp-pumped dye lasers. The influence of temperature gradient on spatial - angular characteristics of the laser radiation was demonstrated in experiment. The choice of the optimal operating modes of these lasers was proposed.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53-048

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Олексійченко Н. О. 
Новий високопродуктивний вілтостійкий сорт шовковиці Українська 7 / Н. О. Олексійченко, Л. М. Назарова, Г. І. Бабаєва // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 3-5. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено матеріал за результатами конкурсного сортовипробування сорту Українська 7, який поряд з високою продуктивністю та зимостійкістю відзначається стійкістю до захворювань, у тому числі до вілту. За врожаєм листя новий сорт перевищує найпоширенішу в Україні місцеву популяцію Хасак на 97%, а районований сорт Харківська 3 - на 90%. Сорт передано до державного сортовипробування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.333

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бабаєва Г. І. 
Про вілтостійкість районованих сортів та добір стійких до вілту форм шовковиці у різних регіонах України / Г. І. Бабаєва, Н. О. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 8-11. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Подано результати роботи щодо обстеження кормових плантацій шовковиці у різних регіонах України з метою виявлення осередків ураження вілтом, добору в них вілтостійких форм, а також оцінцки вихідного матеріалу за ознакою резистентності до вілту. Виявлені форми шовковиці будуть використані у селекційному процесі як донори імунітету до вілту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дзюбенко М. И. 
Пространственно-угловые характеристики излучения лазеров с кольцевой геометрией активного элемента / М. И. Дзюбенко // Радиофизика и электроника. - 1998. - 3, № 2. - С. 52-56. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

У наближенні геометричної оптики проведено аналіз просторово-кутових характеристик випромінювання лазерів на барвниках з кільцевою кюветою і ламповим збудженням. Показано, що при зовнішній накачці, розходження лазерного випромінювання в основному визначається спіральними рефракційними траєкторіями, які формують нестаціонарну діаграму спрямованості, обмежену двома конічними поверхнями. При накачці кільцевої кювети зсередини, просторово-кутові характеристики лазера визначаються модами нестійкого резонатора, параметри якого нестаціонарні і залежать від поперечного розподілу енергії накачки, поглинутої в активному елементі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 + З86-531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Олексійченко Л. П. 
Реакція шовковиці сорту Харківська 11 на дію удобрювальних біопрепаратів / Л. П. Олексійченко, Б. Ф. Пилипенко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 14-18. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Викладено результати досліджень практичного використання стимулюючої дії удобрювальних бактеріальних препаратів (УБП), виготовлених з мікрофлори бульбочок шовковиці. Внесення в грунт УБП на початку вегетації позитивно впливає на врожай листя формованої шовковиці, а саме - сприяє його підвищенню на 20 - 26%.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.333

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гаркуша О. М. 
Электрофизические свойства системы полихлортрифторэтилен - дисперсный йодид серебра в сверхвысокочастотном диапазоне / О. М. Гаркуша, П. П. Горбик, Л. С. Дзюбенко, В. В. Левандовский, С. Н. Махно, М. В. Бакунцева // Металлофизика и новейшие технологии. - 2000. - 22, № 8. - С. 12-18. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Вивчено електрофізичні властивості композитів системи поліхлортрифторетилен (ПХТФЕ) - дисперсний йодид срібла в надвисокочастотному (НВЧ) діапазоні залежно від концентрації наповнювача й температури. Показано, що в системі ПХТФЕ - AgI на межі розділу фаз має місце взаємодія компонентів на фізичному та хімічному рівнях. Взаємодія на фізичному рівні призводить до зміщення температури фазового переходу на величину, яка досягає 4 К, залежно від концентрації наповнювача та хімічної природи полімера-матриці. Взаємодія на хімічному рівні призводить до утворення в приповерхневих з частинками наповнювача шарах полімеру макромолекул з подвійними спорідненими зв'язками і кисневмісними групами. Внаслідок цього в композитах ПХТФЕ - AgI в електромагнітному НВЧ-полі експериментально спостережено втрати, пов'язані з механізмами іонної провідності в дисперсному AgI і електронної провідності в макромолекулах полімеру з подвійними спряженими зв'язками в приповерхневому шарі.


Ключ. слова: фазовый переход диэлектрик - суперионик, дисперсный йодид серебра, матрица полихлортрифторэтилена, межфазные взаимодействия, электрофизические свойства, сверхвысокочастотный диапазон
Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-106.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Черненко В. Ю. 
Метод візуалізації ядерних еритробластів для неінвазивної пренатальної діагностики спадкової патології / В. Ю. Черненко, Л. Л. Лукаш, Т. П. Кочубей, А. А. Єлєсічев, М. Г. Дзюбенко, І. Р. Бариляк // Журн. Акад. мед. наук України. - 1999. - 5, № 1. - С. 121-127. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Ключ. слова: пренатальна діагностика, ядерні еритробласти, імунофлуоресценція
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Степанов М. В. 
Застосування поліетиленових теплообмінників в системах теплопостачання низькопотенційними теплоносіями / М. В. Степанов, В. Г. Дзюбенко // Містобудування та терит. планув. - 2004. - Вип. 19. - С. 232-237. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень поліетиленового теплообмінника для застосування його в системах утилізації низькопотенційних джерел теплової енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З368

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Федорченко В. К. 
Історія екскурсійної діяльності в Україні : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. К. Федорченко, О. М. Костюкова, Т. А. Дьорова, М. М. Олексійко; Київ. ун-т туризму, економіки і права. - К. : Кондор, 2004. - 166 c. - Бібліогр.: с. 160-163. - укp.

Розглянуто розвиток екскурсійної справи в Україні. На підставі узагальнення архівних джерел проаналізовано діяльність навчальних закладів, наукових товариств і установ країни наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито механізм залучення населення до екскурсій та їх ідеологічну спрямованість за часів радянської політичної системи. Висвітлено особливості формування української школи екскурсійної методики.

Рассмотрено развитие экскурсионного дела в Украине. На основе обобщения архивных источников проанализирована деятельность учебных заведений, научных обществ и учреждений страны периода конца ХІХ - начала ХХ ст. Раскрыты механизм привлечения населения к экскурсиям и их идеологическая направленность во времена советской политической системы. Освещены особенности формирования украинской школы экскурсионной методики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.112.1 г(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бондаренко М. Ф. 
Прилади та пристрої квантової електроніки з використанням ЕОМ для дослідження і аналізу : Навч. посіб. для студ. техн. спец. вищ. навч. закл. / М. Ф. Бондаренко, М. М. Биков, М. І. Дзюбенко, О. Г. Пащенко, Ж. Ф. Пащенко; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2002. - 387 c. - Бібліогр.: с. 289-294. - укp.

Розглянуто фізичні засади та принципи дії лазерів на парамагнітних кристалах, а також газових і напівпровідникових лазерів, лазерів на розчинах органічних сполук і оптичних резонаторів. Висвітлено особливості робочих речовин і конструкцій квантових приладів, а також розробки таблиць їх робочих параметрів. Запропоновано математичні моделі окремих функціональних вузлів даних приладів.

Рассмотрены физические основы и принципы действия лазеров на парамагнитных кристаллах, а также газовых и полупроводниковых лазеров, лазеров на растворах органических соединений и оптических резонаторов. Освещены особенности рабочих веществ и конструкций квантовых приборов, а также составления таблиц их рабочих параметров. Предложены математические модели отдельных функциональных узлов данных приборов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47я73-1 + З86-53я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дзюбенко В. Г. 
Теплообмінники з полімерних матеріалів для систем утилізації теплоти вторинних енергоресурсів / В. Г. Дзюбенко, М. В. Степанов // Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання. - 2003. - № 5. - С. 113-116. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено технічні характеристики плівкових поліетиленових теплообмінників, які можуть бути використані в системах утилізації ВЕР.


Індекс рубрикатора НБУВ: З368-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дзюбенко М. І. 
Фізика геліосфери : Навч. посіб. / М. І. Дзюбенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 110 c. - Бібліогр.: 68 назв. - укp.

Розглянуто питання генерації потоку сонячного вітру, його характеристики, просторові та часові варіації геліосферних магнітних полів, поля електромагнітного випромінювання, космічних променів сонячного та галактичного походження. Викладено особливості процесів формування та розповсюдження ударних хвиль у геліосфері, явищ на геліопаузі, розподілу та джерел геліосферного пилу, охарактеризовано комети як природні геліосферні зонди.

Рассмотрены вопросы генерации потока солнечного ветра, его характеристики, пространственные и временные вариации гелиосферных магнитных полей, поля электромагнитного излучения, космических лучей солнечного и галактического происхождения. Изложены особенности процессов формирования и распространения ударных волн в гелиосфере, явлений на гелиопаузе, распределения и источников гелиосферной пыли, охарактеризованы кометы как природные гелиосферные зонды.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Степанов М. В. 
Експериментальне дослідження поліетиленового водонагрівача / М. В. Степанов, Ю. К. Росковшенко, В. Г. Дзюбенко // Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання. - 2004. - Вип. 6. - С. 80-88. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень поліетиленового теплообмінника та емпіричні формули для визначення коефіціента тепловіддачі за ламінарного руху води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н765.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Васильков В. Г. 
Організація виробництва : Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни / В. Г. Васильков, Л. М. Дзюбенко; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2003. - 242 c. - Бібліогр.: с. 237-238. - укp.

Розкрито організаційні засади виробництва, а також суть понять виробничих систем та інфраструктури, нормування праці, транспортного обслуговування. Проаналізовано особливості організації трудових процесів і робочих місць, а також допоміжних, потокового та автоматизованого виробництв. Запропоновано методику оцінки продуктивності.

Раскрыты организационные основы производства, а также сущность понятий производственных систем и инфраструктуры, нормирования труда, транспортного обслуживания. Проанализированы особенности организации трудовых процессов и рабочих мест, а также вспомогательных, поточных и автоматизированных производств. Предложена методика оценки производительности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-801 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА654358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Степанов М. В. 
Теплопередача при ламінарному русі води у каналах поліетиленового теплообмінника / М. В. Степанов, В. Г. Дзюбенко // Містобудування та терит. планув. - 2004. - Вип. 17. - С. 319-326. - укp.

Наведено результати експериментального дослідження поліетиленового водонагрівача. Показано, що за ламінарного руху води на теплообмін впливають повороти каналів теплообмінника, що необхідно враховувати під час визначення коефіцієнтів теплопередачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дзюбенко М. И. 
Исследования спектров пространственных частот для решения задач фокусировки / М. И. Дзюбенко, С. Н. Колпаков, А. А. Приемко // Радиофизика и электроника. - 2006. - 11, № 2. - С. 281-285. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Описано метод фокусування об'єктива, заснованого на аналізі просторового спектру зображень. Подано його теоретичне об|рунтування. Показано, що для поверхні будь-якого об'єкта існує одна чи декілька резонансних просторових частот, які у фокусі мають максимальну інтенсивність. Це пов'язано з особливостями утворення шорсткості. Процес шліфування і полірування призводить до того, що шорсткі поверхні не є абсолютно випадковими в змісті теорії імовірностей. Отже, оптичні поля, породжувані цими об'єктами, теж не випадкові. Проведені дослідження дозволили поєднати процес точного наведення на фокус технологічного лазера з одержанням різкого зображення поверхні, що оброблюється.

Описан метод фокусировки объектива, основанного на анализе пространственного спектра изображений. Представлено его теоретическое обоснование. Показано, что для поверхности любого объекта существует одна или несколько резонансных пространственных частот, которые в фокусе имеют максимальную интенсивность. Это связано с особенностями образования шероховатости. Процесс шлифовки и полировки приводит к тому, что шероховатые поверхности не являются абсолютно случайными в смысле теории вероятностей. Следовательно, оптические поля, порождаемые этими объектами, тоже не случайны. Проведенные исследования позволили совместить процесс точного наведения на фокус технологического лазера с получением резкого изображения обрабатываемой поверхности.

The method of a focusing of objective, based on the analysis of spatial spectrum images, is circumscribed. Its theoretical substantiation is presented. It is shown, that for a surface of any object there exists of one or several resonant spatial frequencies, which have maximum intensity in a focal point. It is connected to a method of formation of a roughness. On the base of theories of stochastic and random oscillations it is asserted, that all real rough surfaces are not absolute random in a sense of a theory of probabilities. Therefore, optical fields generated by these objects are not random too. The image in this case is the result of interactions of a field with a screen. Such submission has allowed us to use correlation dimensionality of spatial chaos of an optical field as its characteristic. The conducted researches have allowed us to combine process of precision guidance of the technological laser on a focal point with obtaining of a sharp image of a treated surface


Ключ. слова: пространственный спектр, фокусировка
Індекс рубрикатора НБУВ: К960.420.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дзюбенко М. И. 
Опто-акустическая фокусировка лазерного излучения на обрабатываемую поверхность / М. И. Дзюбенко, С. Н. Колпаков, Д. Ф. Кулишенко, А. А. Приёмко // Радиофизика и электроника. - 2007. - 12, № 2. - С. 378-382. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто розроблений опто-акустичний метод фокусування лазерного випромінювання на поверхню виробу за лазерної розмірної обробки. Подано алгоритм стеження за фокусом у процесі гравірування і різання металу. Алгоритм засновано на вимірюванні геометричної форми поверхні виробу. Наведено результати експериментальної перевірки розробленого методу. Показано можливість його практичної реалізації та технологічну ефективність.

Рассмотрен разработанный опто-акустический метод фокусировки лазерного излучения на поверхность изделия при лазерной размерной обработке. Представлен алгоритм слежения за фокусом в процессе гравировки и резки материала. Алгоритм основан на измерении геометрической формы поверхности изделия. Представлены результаты экспериментальной проверки разработанного метода. Показана его практическая реализуемость и технологическая эффективность.

The optic-acoustic method, developed by the authors, of a focusing of laser radiation on a surface of an item is considered at laser dimensional processing. The algorithm of tracking behind a focal point in process engrave is shown and are sharp of a material. The algorithm is based on measurement of the geometric form of a surface of an item. The outcomes of experimental check of the developed method are shown. The practical marketability and technological efficiency is shown it.


Ключ. слова: опто-акустика, фокусировка, лазерное излучение
Індекс рубрикатора НБУВ: К587

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського